Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzam pytanie. Moze tym razem ktos cos napisz na ten temat albo chociaz powie ze sie nic ma w tej kwestji. Jestem posiadaczem karty N6600 silencer Asusa na PCI-E poszukuje biosu 1.4V do tej karty ewentualnie sposobu modyfikacji aktualnego. Do tej pory natrafilem na biosy ale dla kart AGP. Prosze o wyrozumialosc jesli to bylo juz walkowane Nie kazdy ma czas czytac 173 strony, a zabawa z wyszukiwaniem slow kluczowych tez nie przyniosla efektow. A co do pytan co kupic to chyba jest osobny dzial bo jeszcze troche a temat ten bedzie mial 300stron z czego wiekosc...

Edytowane przez Rogal01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale słysałem ze galaxy po jakims czasie psuja sie...

No to jakas bzdura...nie slyszalem zeby komus padla ta karta samemu sobie, a na forum juz siedze troche ;] oczywiscie zdarza sie ze mozna trafic produkt z wadą fabryczną ale to trzeba mieć wyjątkowego pecha :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak narazie same z siebie padly dwie karty - asus tnt deluxe, ale byl jeszcze na gwarancji i potem asus tnt2 deluxe juz po gwarancji,a le udalo sie naprawic.... obie nie byly krecone. ciekawe jak bedzie dzialal obecny moj asus (ma 3 lata gwary, po 3 latach bedzie pewnie warty 50zl)

 

co do biosow na pci-e to sie nie spotkalem bo sie nie interesowalem - nie da sie go wyedytowac??? zaladuj jakis bios od sparkla bo oni dawali wiecej voltow....

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

właśnie przesiadłem się na MSI GF6600GT z radeona.....chciałem się dowiedzieć jakich sterowników teraz należy używać do nvidi,

bo mają dziwną numerację i się trochę gubię....no i czy polecacie jakieś alternatywne stery np. NGO,bo omega już chyba nie modyfikuje nvidi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

ee...? mówisz o IDLE :] ? bo jakos nie chce mi sie wierzyć ze po 4h grania w F.E.A.R na 585Mhz masz 45c na tym czyms co ma sie nazywać chłodzeniem co daje leadtek...(zresztą kazdy producent daje takie male coolerki, wyjatkiem jest Galaxy zalman, i GB Silentpipe i cos tam jeszcze), no sory, ale pentagram CU na max obrotach ma takie temperatury...a jak ominąć test w RT? w zakładce power user/nvidia/overclocking/disable internal clock test dajesz na 1

Dzięki. Ale nie po 4h tylko po 1h w FEAR czujnik temperatury w sterach najnowszych WHQL pokazywał 41-42 stopnie. Po kręceniu grałem w Q3 i było 41. Dzisiaj sprawdzam temp. w FEAR jak co to dam znać.

 

A propos: które sterowniki bedą najlepsze do tej karty? Teraz jadę na NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8310 BETA i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!właśnie przesiadłem się na MSI GF6600GT z radeona.....chciałem się dowiedzieć jakich sterowników teraz należy używać do nvidi,

bo mają dziwną numerację i się trochę gubię....no i czy polecacie jakieś alternatywne stery np. NGO,bo omega już chyba nie modyfikuje nvidi ?

Polecam 71.89 oficjalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie. Moze tym razem ktos cos napisz na ten temat albo chociaz powie ze sie nic ma w tej kwestji. Jestem posiadaczem karty N6600 silencer Asusa na PCI-E poszukuje biosu 1.4V do tej karty ewentualnie sposobu modyfikacji aktualnego. Do tej pory natrafilem na biosy ale dla kart AGP. Prosze o wyrozumialosc jesli to bylo juz walkowane Nie kazdy ma czas czytac 173 strony, a zabawa z wyszukiwaniem slow kluczowych tez nie przyniosla efektow. A co do pytan co kupic to chyba jest osobny dzial bo jeszcze troche a temat ten bedzie mial 300stron z czego wiekosc...

Czyli masz EN6600 tak jak ja :) Na początek polecam Ci tego ( http://rapidshare.de/files/13532680/AsusEN...R_PCIE.rar.html ) biosa, przyspiesza nieźle, a jeśli chcesz zwiększać napięcie, to tylko lutowanie :P

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale nie po 4h tylko po 1h w FEAR czujnik temperatury w sterach najnowszych WHQL pokazywał 41-42 stopnie. Po kręceniu grałem w Q3 i było 41. Dzisiaj sprawdzam temp. w FEAR jak co to dam znać.

 

A propos: które sterowniki bedą najlepsze do tej karty? Teraz jadę na NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8310 BETA i nie ma problemu.

W riva tuner masz taka opcje ktora monitoruje taktowania/temperature na wykresach, zapusc to, ustaw aby tworzyło LOGa, pograj z 30min i podaj max wartosc :> z temperatury, bo zanim wejdziesz do czujnika temperatury w sterach, temperatura mocno spadnie, a odczyt z rt jest najbardziej wiarygodny. No ale jak temperatura bedzie tak samo niska, to faktycznie chlodzenie dobre ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz EN6600 tak jak ja :) Na początek polecam Ci tego ( http://rapidshare.de/files/13532680/AsusEN...R_PCIE.rar.html ) biosa, przyspiesza nieźle, a jeśli chcesz zwiększać napięcie, to tylko lutowanie :P

 

Pozdro

napisz dokladniej co on zmienia??? oc gpu/ram????

a moze ktos by sprobowal wgrac bios od agp - imho nie powinno byc roznicy - mostek his chyba nie potrzebuje firmware

 

 

kurcze moja ulubiona firma ;) z allegro znowu atakuje marketingowym chlamem (iCOMP) cytat "UWAGA! Karta jest ponad 400% szybsza w 3DMarku 2005 niż GEFORCE 5700LE!" mogli by napisac ze jest 1000% szybsza od rivy 128 - jak widze takich sprzedawcow to rozmiekam, a jeszcze jaki maja obrot na allegro, czasem mi zal tych losi co daja sie nabierac na tak kreatywne opisy - ciekawe czy iCOMP nadal twierdzi ze 9550@ 400/500 to jest 9600xt

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W riva tuner masz taka opcje ktora monitoruje taktowania/temperature na wykresach, zapusc to, ustaw aby tworzyło LOGa, pograj z 30min i podaj max wartosc :> z temperatury, bo zanim wejdziesz do czujnika temperatury w sterach, temperatura mocno spadnie, a odczyt z rt jest najbardziej wiarygodny. No ale jak temperatura bedzie tak samo niska, to faktycznie chlodzenie dobre ;]

Oko. Na 585/1045 czasami w FEAR arfetakty są (ale jeszcze nie wiem czy za dużo na GPU czy RAM :? Możesz mi powiedzieć jakie stery są najlepsze bo po 1,5h wyskoczył niebieksi ekranik i błąd sterownika :/ może zeropointy? A co do temperatury - grałem już ponad godzinkę zrobiłem ALT+TAB a miałem panel z temperatura na pulpicie - no i 43 stopnie! Chłodzenie jets superwydajne i niesłyszalne :D. Co jeszczemożna zrobić oprócz sterów żeby dalej kręcić? Bios? Nie wiem co to daje - pod 5200 nic nie dawało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz dokladniej co on zmienia??? oc gpu/ram????

a moze ktos by sprobowal wgrac bios od agp - imho nie powinno byc roznicy - mostek his chyba nie potrzebuje firmware

1. OC gpu zwiększyło się u mnie z 449 na 520 max i ogólnie szybciej grafika chodzi :)

2. Na razie nie ryzykuję :P BTW po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. OC gpu zwiększyło się u mnie z 449 na 520 max i ogólnie szybciej grafika chodzi :)

2. Na razie nie ryzykuję :P BTW po co?

czyli pewnie to jest bios 1.4v - asus w swoich starszych kartach (wczesniejszych rewizjach) dawal wlasnie biosy 1.4V widzilem juz na kilku forach zachodznich takie spostrzezenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie to jest bios 1.4v - asus w swoich starszych kartach (wczesniejszych rewizjach) dawal wlasnie biosy 1.4V widzilem juz na kilku forach zachodznich takie spostrzezenia

Nie jest 1.4V, bo sprawdzałem miernikiem woltaż przed (1.3V) i po (też 1.3V) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu wzroslo OC gpu??? cos musi za to odpowiadac..... jak nie volty to co?

Nie wiem, ale i tak mnie to nie pociesza, bo mam nie podkręcalne pamięci na tej karcie. Dzięki temu biosowi w 2k3 uzyskuję na 500/600 ok 7100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiej firmy byscie mi polecili karte Gf 6600GT pod AGP? Asus czy WinFast a moze jakas inna firma? I ktora jest lepsza do O/C ?Przepraszam byc moze bylo juz takie pytanie ale znalezc cos w tym topicu nie jest zbyt łatwo :(

Edytowane przez wizner5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!!!

 

W dziale "nvidia" pisze po raz pierwszy. Do tej pory tylko czytałem Wasze wypowiedzi no i zdecydowałem się wymienić mojego "staruszka" radka 9000 na geforca 6600 made by ASUS :) Oczywiście różnica w wyświetlanym obrazie jest widoczna i to nie tylko w gierkach - kolorki są żywsze i jakby wyraźniejsze choć to może być subiektywne odczucie...

 

Dzisiaj zabrałem się za kręcenie :D no i jak narazie doszedłem do 400 na rdzeniu i 650 na memkach. Wiem że to niewiele... Szczególnie wynik na GPU ale przy przesiadce z radzia różnica i tak jest kolosalna. Przez jakieś 3 godzinki grania w NFS MW wszystko szło cacy ale do pewnego momentu bo nagle wyłaczył mi sie monitor :? i nie było innej rady jak reset... Po resecie komp włączył się normalnie... Przy tych ustawieniach nie przechodzi również smarka... choć to jest dla mnie bez znaczenia bo przecież w smarki sie nie gra :-P

 

No i teraz tak: wiem że rozwiązaniem mojego problemu jest wymiana biosu i tu nasuwa mi sie kilka pytań:

1) czy podniesienie napięcia na GPU wpływa na temperature mostka HSI??? Teraz nawet przy standardowym taktowaniu radiator na HSI jest gorący a radiator z GPU i memki ledwo ciepłe...

2) czy uważacie że przy 500MHz na rdzeniu będzie już potrzebne lepsze chłodzenie??? tak jak pisałem wcześniej teraz radiator jest ledwo ciepły, bude mam zawsze otwartą i okno w pokoju też (lubie delikatny chłodek :-P ).

3) i na koniec takie pytanko "na teraz" do posiadaczy asusa: jak mają sie temperatury pokazywane przez RT przy seryjnym biosie do rzeczywistości tzn. po bios-modzie 6600GT????

 

Dane o które zawsze pytacie :wink: :

karta: ASUS n6600, 128MB Hynix 3,6

bios: 5.43.02.61.AS03

zasiłka: Delta 350W

 

nie chce wyciskać z karty ostatnich soków :wink: w zupełności wystarczy mi OCnąć grafe do poziomu (powiedzmy) 500, 650.

 

Z góry dzięki za wszystkie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem pare stron wczesniej o asusie-- zeby zobaczyc prawdziwa temp chipa musisz zmienic bios- uaktywnic diode termiczne w biosie. z moich doswiadczen wynika ze rt bez zmiany biosu pokazuje temp z czujnikow asus-a ktore znajduja sie nie wiadomo gdzie. IMHO ten radiator asusa jest za maly, zeby krecic karte do 500mhz na 1.4v. po zalozeniu pentagrama w stresie mam 60C a na tym badziewiu bedzie pewnie kolo 90C. kilka stron wczesniej sa biosy do asus-a - opisalem co i jak, a to ze radiator jes zimny moze swiadczyc o jego kiepskim docisnieciu do chipa (to mocowanie nie sprawia wrazenia dobrego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam1004a

to że musze uaktywnić diode termiczną to wiem, to że robi się to zamienając bios też wiem... (przebrnąłem przez ostatnie 20 stron tego topicu + szukajka :) )

radiator sprawdzałem pod światło i na oko dobrze przylega... czy wszyscy po kupnie tej karty od razy wymieniali standardowe chłodzenie na zalmany i pentagramy????

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może ktoś zapodać linka lub przesłać na lukasamd@gmail.com lub metall2@interia.pl bios do Leadtek Winfast A6600 GT TDH umożliwiający przekroczenie 600/1200 (na tym jak narazie niestabilnie) będę wdzięczny moge dać nawet zaproszenie do gmail bo nie mam co z nimi robic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

heJ . oSTATNIO MNIE NURTUJE TAKA RZECZ. KTOREJ FIRMY GEFORCE 6600GT JEST NAJLEPSZE ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

 

Ja mam takiego samego Asusa. Tyle, że z wgranym biosem @1.4V. I co do temperaturek:

Przy 530MHz na rdzeniu po 3dMark'u miałem 89* :rolleyes:

A teraz mam ustawionego wiatraczka na korcie na full (~5500 rpm) i przy 500MHz na GPU w COD2 czasami przekracza mi 62*C :D ~65*C to maximum :lol:

Nie majstrowałem nic przy chłodzeniu, tylko wiatraczek podkręciłem.

PS: Na pamiątkach mam 700MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ściągnąłem ze strony leadteka oficjalny bios (problem w tym że nie wiem czy mam vivo ale chyba tak bo Tv-Out ma o wiele wiecej dziurek niż na 5200 ;) ), jest tam wybór napięcia i TYLKO to się modyfikuję (modyfikowałem nVidia BIOS Modifier)??? Biosu jeszcze nie wgrywałem :

 

1) nie wiem do ilu moge podnieść napięcia (do 1.5V? z 1.4V)

2) jakie jest ryzyko że z kartą się coś stanie - nie mam na gwarancji.

 

Czytałem że jak coś pójdzie nie tak to można ją "reanimować" poprzez kartę na PCI ale ja takowej nie posiadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

 

Ja mam takiego samego Asusa. Tyle, że z wgranym biosem @1.4V. I co do temperaturek:

Przy 530MHz na rdzeniu po 3dMark'u miałem 89* :rolleyes:

A teraz mam ustawionego wiatraczka na korcie na full (~5500 rpm) i przy 500MHz na GPU w COD2 czasami przekracza mi 62*C :D ~65*C to maximum :lol:

Nie majstrowałem nic przy chłodzeniu, tylko wiatraczek podkręciłem.

PS: Na pamiątkach mam 700MHz

zastanawiam sie tylko jak chalasuje ten wiatraczek na 5500rpm - zreszta ten wiatrak nie sprawia wrazenia dobrego i mogacego pracowac na 5500rpm, jak na moje to on sie w koncu ukreci.

 

dziwne ze na takim malym radiatorku tylko dobrze zdmuchiwanym jak twierdzisz, masz takie same temp jak ja .... przeciez tej blachy tam jest naprawde malo.... i ten mieszacz bzdzin nawet na 5500rpm nie wygeneruje jakiegos niesamowitego strumienia powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hałasu to nie jest tak źle (bo zagłusza go u mnie wiatrak z procka). Wiatraczek kręci się dokładnie na 5576RPM, jak kiedyś nie wytrzyma, to przecież zawsze jest gwarancja :lol:

W tej chwili w IDLE mam 47*C (otwarta buda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janusdel25

dzięki za odpowiedź :wink:

zastanawiam sie tylko jak podkręciłeś obroty wiatraka??? w biosie zgranym z karty NiBiTor'em jest fanspeed 100% co odpowiada 3340 rpm...

 

przeglądając "kiedyś tam" neta (jak miałem jeszcze radka z pasywnym chłodzeniem) natknąłem się na ciekawy sposób chłodzenia grafy :) wiatraczek - taki standardowy do obudowy czy do proca - umieszczony na aluminiowym wysięgniku pod kartą graficzną chłodził nie tylko GPU ale także pamiątki. No i chyba takie coś "narazie" zrobie u siebie może w przyszłym tygodniu :wink: Aluminiowy kątownik + Arctic Fan PRO TC :D Powinno być chłodniej i w miare cicho. Później zmienie bios na 1,4V z odblokowanym czujnikiem temperatury i postaram sie napisać jak to wszystko działa :wink:

 

Po wczorajszych przygodach z restartami dzisiaj 3Dmark2k3 karta przeszła pomyślnie na taktach 400/650 uzyskałem niecałe 6000 pkt (brakło coś koło 40).

 

Pozdro!!!!!!

 

 

@grzesiu

lepiej sie pobawić wyjdzie taniej :wink: a i satysfakcja większa...

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo...bardzo duzo jak na idle :P ja mam 30c ale na Pentaku ALu ;] i to na 1.4v.

i pewnie jeszcze w stresie, a w pokoju masz -10C

 

jakos mi sie w 30C w stresie w temp. pokojowej 20C nie chce wierzyc - taki ze mnie niewierny tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...