Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Miedziane nie nadaja sie do (pol) pasywnego chlodzenia ( dzialaja wtedy jak male grzejniki )

Czyli miedziane gorzej chlodza niz aluminiowe? Przeciez sa drozsze. Mam nadzieje, ze ktos mi to wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marini

ehhh, czlowieku, po pierwsze jak wgrasz modyfikowany bios nei tracisz gwarancji, no chyba ze tak go zmodyfikujesz ze karta pojdzie z dymem :) ale to chyba raczej malo prawdopodobne przy grzebaniu np nibitorem

co do napiecia, nie wpadles na to zeby po prostu zmierzyc je miernikeim?? to nie jest forum dla wrozek i jasnowidzow, przyloz koncowki miernika i masz obecne napiecie na rdzeniu, jesli v rdzenia jest ok, czyli n apoziomie okolo 1,33V to znaczy ze moze wprowadzili ajkies drobne zmiany, np jakis kondensator ma troszke inna wartosc i R510 ma teraz 550 omow a nie 600, ja np na R84 mialem 100omow a nie 90, ale sie tym za bardzo nie przejalem :) - po przylutowaniu potencjometru mam okolo 79omow a Vdim niecale 2,7V tylko, wiec zalezy jak trafisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanko odnoscie Riva tunera!! poczatkowo podkrecalem w tandartowyc hsterownikach ( po wpisie do rejestru i odblokowaniu zakaldki z suwakami dal gpu i pameici) i wyciagalem 560/1150 Mhz. Jednak w Riva tunerze te wartosci jzu nei przechdoza dlazego tak ?? czy da sie to jakso obejsc ?? karta noramlnei smiga w grach przy takich taktowanaich a riva tuner na nie pozwala!! chcailkbym korzystac z riva tunera bo mozna w nim obnizyc obroty tej wichury na karcie ( chociasz przy pracy w windowsie)

Moze to glupie pytanei ale od dluzeszego czasu kozystalem jedynei z sofru dla radkow a niedawno zmienialem karte na gf i nie dokonca lapei sie w tym riva tunerze a nei chce czegos zepsuc!! z gory dziekuej za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to athlon 64 2800+, Winfast 6600GT agp, maximus 380W, 512 ram, seagate 80GB. Pokazują mi się artefakty w 2 grach: Splinter Cell Chaos Theory, Quake4 a w tych grach wszystko jest ok: Guild Wars, UT2004, Prince of persia Warrior Within. Nic w kompie nie podkręcałem. Czy to jest normalne? Już raz mi wymieniali karte graficzną bo trafiłem na uszkodzony model. Ta też walnięta? :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam.Jest to mój pierwszy post na tym forum(bardzo sie ciesze że dołączyłem do grona userów gf).Jak zawsze - kiedy kupuję cos nowego-śledzę temat danego produktu dłuższy czas.Zdążyłem wyrobić sobie zdanie o użytykownikach karty nvidii z tego forum dlatego ośmielam sie zapytać szanownych forumowiczów-co znaczy taki komunikat (angielski non perfect) - VGA chipset is overheated !Contact with ASUS for help. ?I nie chodzi mi o przetłumaczenie z angla na polski tylko o wytłumaczenie językiem użytkowników wyżej wymienionej karty.Nadmieniam że temperatura mojej karty kiedy wystepuje ten komunikat jest w granicach:33 do 39 stopni.Myśle że taka temp. nie jest zła ale ten komunikat cały czas mryga na czerwono w asus smart doctor ( nowa wersja )Powiecie co to może znaczyć ?

przejrzyj zakladki tego softu. pewno masz ustawiony suwak alarmu na ta temperature. wywal ten soft i bedzie swiety spokoj. zreszta on pozkazuje temp zanizone i z innej bajki. chcesz miec dobre temp to uaktywnij diode termiczna i lookaj w rt Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miedziane gorzej chlodza niz aluminiowe? Przeciez sa drozsze. Mam nadzieje, ze ktos mi to wyjasni.

To zależy jak na to patrzeć.Miedź do pasywnego chłodzenia wogóle się nie nadaje,bardzo szybko odbiera ciepło, ale przez to ,że ma dużą pojemność cieplną gorzej je oddaje.Inaczej mówiąc po przyklejeniu na pamięć takiego radiatora,praktycznie od razu się nagrzeje, ale jednocześnie nie będzie w stanie efektywnie oddać ciepła do otoczenia,efekt będzie taki ,że pamięć praktycznie w ogóle nie będzie chłodzona,a w skrajnym wypadku może ulec uszkodzeniu.Miedź można stosować tylko w przypadku obecności jakiegoś nawiewu(odpowiednio silnego).

Co innego Alu, gorzej pobiera ciepło ale szybko je wypromieniowuje do otoczenia,bez stosowania nawiewu itp.

Idealne rozwiązanie to Cu+Al.

Zresztą ,czy kiedykolwiek widziałeś na karcie graficznej fabrycznie założone miedziane radiatory?

Bo ja nigdy się z tym nie spotkałem.Zawsze były Al.Po prostu ten metal idealnie nadaje się do pasywnego chłodzenia.

Zresztą podobnie z chłodzeniem CPU/GPU,wszystkie pasywne rozwiązania oparte są o aluminowe radiatory-najwyżej rdzeń jest miedziany+ ciepłowody(Heatpipe).

A to ,że wer.Cu są droższe od Al to chyba oczywiste-miedź jest po prostu droższa.Sam mam Al(z 0,5mm warstwą miedzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jesli zapodam na pamieci z miedzianymy radiatorami nawiew, powiedzmy, wiatrakiem 80x80 to bedzie bardziej efektywne chlodzenie niz aluminium bez nawiewu? Obecnie mam na modulach radiaty CU bez nawiewu i troche sie zaniepokoilem waszymy wypowiedziami.

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm i to jest dobre pytanie to te radaitory miedziane vs alu, spojrzmy na fakty: miedz ma mniejsze cieplo wlasciwe od aluminium - co to oznacza? potrzeba mniej energii zeby podgrzac kg miedzi o 1 stopien niz kg aluminium, dalej, miedz ma wieksza od aluminiium (i to prawie o polowe) przewodnosc cieplna, czyli szybciej odda cieplo do otoczenia, wiec wydaje mi sie ze wasze dywagacje,ze miedz nie nadaje sie do chlodzenia pasywnego sa bledne, wedlug mnie aluminium jest uzywane do chlodzenia pasywnego z nastepujacych powodow:

-jest tansze

-jest lzszejsze o dmiedzi, i to jest wedlug mnie kluczowy czynnik, miedziany pasywny radaitor o objetosci i powierzchni identycznej co odpowiwadajacy mu radiator aluminium bylby o wiele ciezszy, ktos nawet napisal ze we wzmacniaczach zawsze sa aluminiowe radiatory, tylko ze zapomnial zaznaczyc, jak duzych one sa gabarytow, odpowiedniki z miedzi bylby tragicznie ciezkie...

 

rozbierajac rozne urzadzenia elektroniczne spotkalemsie z malymi miedzianymi radaitorami na ukladach scalonych

 

poza tym wytlumaczcie dlaczego producenci jednak robia pasywne radaitory z miedzi na ramy, skoro miedz jest do [gluteus maximus] do pasywnego chlodzenia??

http://www.cooling.pl/index.php?cPath=103_99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda szybciej oddawac cieplo ergo kosci beda chlodniejsze. Nie rowna sie to z wiekszym potecjalem o/c ale na poczatek moze starczyc. Dopiero przy v-modzie konkretne chlodzenie staje sie nieodzowne.

 

jarifari

Przejzyj forum. Wielokrotnie dyskutowano nt. miedzi & aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarifari

Przejzyj forum. Wielokrotnie dyskutowano nt. miedzi & aluminium.

no wlasnie o to sie rozbija, ze przejrzalem, i duzo pseudoteoretycznych wywodow i 2 rozne opinie, poza tym to dlaczego producenci jednak robia miedziane pasywne radaitory skoro podobno miedz do pasywnego chlodzenia sie nei nadaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyobrazasz sobie wentylatory 5x10mm? :wink:

O ile dziwnym jest miedziany Heat Spreader by Cooler Master o tyle zwykle radiatorki na kosci pamieci sa jak najbardziej potrzebne.

Prosty przyklad :arrow:

Dołączona grafika

 

 

 

Spojz na uklad kosci. Uklad otworow mocujacych. Zakladajac xc-80 wentyl dmucha rowniez na kosci. Dlaczego by tego nie wykozystac?

Co innego gdyby montowac do standardowego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po wgraniu biosa 1.4v nie moge nawet o 1 mhz podkrecic pamiatek... Tzw. po podkreceniu odrazu w 3dmarku sie komp wiesza wiec mysle sobie tak:

 

a) Zasilacz nie wydala

b)Pamiatki sie za bardzo grzeja lub dostaja za malo pradu.

 

Oczywiscie chodzi o dalsze O/C obecnie podkrecilem to tak jak w opisie mam i chodzi idealnie ale ja chce wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ,czy kiedykolwiek widziałeś na karcie graficznej fabrycznie założone miedziane radiatory?

Bo ja nigdy się z tym nie spotkałem.Zawsze były Al.Po prostu ten metal idealnie nadaje się do pasywnego chłodzenia.

karta z miedzianymi radiatorami w serii ;]

 

Akurat tak sie składa ze posiadam tą kartę, i faktycznie, radiatory parzą bo coolerek z gpu tworzy za mały przepływ powietrza;] No ale teraz mam zmienione chłodzenie na pentagrama AL i na kostkach równiez radiatorki pentagrama i jest chłodno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta z miedzianymi radiatorami w serii ;]

 

Akurat tak sie składa ze posiadam tą kartę, i faktycznie, radiatory parzą bo coolerek z gpu tworzy za mały przepływ powietrza;] No ale teraz mam zmienione chłodzenie na pentagrama AL i na kostkach równiez radiatorki pentagrama i jest chłodno...

OK.Tylko czy są na pewno z miedzi?Bo wielokrotnie spotykałem się z pokolorowanymi(anodowanymi)aluminiowymi radiatorkami.Zresztą-widziałem wcześniej tą kartę ale zupelnie nie zwrociłem na to uwagi-masz mnie!

Ale odkąd pamiętam w High-endowych kartach graficznych,gdzie pamięci grzeją się niemiłosiernie jakoś nie stosują "lepszych"miedzianych-a przy tak wysokich cenach kart, taki szczegół powinien być uwzględniony i nie wplynąłby znacząco na cenę i kieszeń entuzjasty(ktory z reguły lubi wszystko najlepsze).

 

Co do miedzi i pasywnych rozwiązań-zgadza się w 100% są takie.

Ale tak naprawdę powstają(w/g mnie) tylko z marketingowych względów.Tzn.łatwiej jest sprzedać,wer.miedzianą na zasadzie "miedż jest lepsza od alu" i nic wiecej.

W praktyce często okazuje się ,że wer.Cu wcale nie chłodzą zauważalnie lepiej,ale nie muszą(!)wystarczy ,że będą się lepiej sprzedawać(cały czas mówię o rozwiązaniach pasywnych).

Podobnie sytuacja ma się na rynku zasilaczy-po co przekonywać "nasz 300W zasilacz jest dużo lepszy od waszego",lepiej powiedzieć "nasz 350W jest lepszy od waszego 300W".Z marketingowego punktu widzenia 300W zasilacz jest gorszy,a przecież wcale tak byc nie musi(o tym można przekonać się przeglądając każde forum).

Najlepsze obecnie konstrukcje chłodzące bazują na miedzianym rdzeniu+ ciepłowody i mają aluminiowe finy.

Jednym z powodów niezastosowania Cu jest jej koszt i waga -bezdyskusyjnie tak wlaśnie jest.Ale nie znaczy to ,że zastosowanie Cu w calej konstrukcji byłoby lepszym rozwiązaniem.

Jako przykład mogą poslużyc wiatraki Zalman VF700 i Pentagram XC-80(choc to rozwiązania aktywne).Ich wersje AlCu ,w przypadku gdy wiatrak działa na wolnych obrotach(ok.1400obr/min) mają bardzo zbliżoną do wydajność do wer.Cu,dopiero gdy wiatrak jest na pełnej prędkości(większy nawiew) ,swoją przewagę zaznacza miedziana wersja.

Jakijś czas temu(dawno) spowolniłem u siebie CPU(Barton)do 1000Mhz i obniżając mu Vcore,po to by sprawdzić czy radiator(Whisper rock IV)wystarczy do pasywnego chłodzenia .I wystarczył.Razem z Zalman ZM-80 na grafice stanowił niezły cichy duet.Niestety po wymianie na Thermaltake CoolPipe 101(0,5kg miedzi+4 heatpipe)-ktory mam do dziś- eksperyment z underclockingiem musiałem zakończyć.Gdyż powoli ,acz sukcesywnie rosła temp.CPU w ostateczności powodując wylaczenie kompa.Oczywiście mógłbym wyłączyć w biosie to zabezpieczenie lub ustawić wyższy próg temp. przy którym zadziała,ale średnio mi się to podobało.

Podsumowując-jest to moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać ,ale jestem otwarty na sugestie.

A temat faktycznie był wałkowany wielokrotnie....

Dzieki czmu FrIkO wie już co zrobić...

@grzesiu-no tak czyli masz mnie.A kompa trzeba czyścić-małe wiatraki na kartach graficznych potrafią szybko sie "zbuntować'gdy dostana trochę kurzu.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL - tak, na tej karcie akurat cooler i radiatory są na pewno z miedzi :P Co do pasywnego chłodzenia miedzią, nic nie dodaje bo post wyzej wszystko jest pięknie napisane :P Ale za to napisze, że wyjmowałem karte ze slotu, wyczysciłem pentagrama z kurzu(na spodzie łopatek było pełno tego shitu ;/ ) i teraz...mniej hałasuje :blink: zdziwiłem się ;] tak samo miałem z coolerem od chipsetu, czasem mocno hałasował przy starcie, popsikałem sprezonym powietrzem zeby wyglądał jak nowy i...juz nie buczy, takze polecam czyscic coolery waszych GeForce'ów bo nie tylko spada temperatura, ale i głośność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze cos jest nie tak. Wszystko niby chodzi na niej dobrze, ale FarCry chodzi tragicznie!!! Z patchem 1.33 i driverami 81.98 bez HDR'a czasami spada do 24fps!!! Cos jest chyba tutaj nie tak? Dodam jeszcze, ze z Half-Life 2 jest podobnie - bez zadnych kombinacji framerate jest okropny. W innych grach jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie/panie kto z was wie jaka moze byc maxymalna temperatura GPU i MEM na GF 6600GT przy ktorej jeszcze nic sie nie dzieje :?: Jaki to jest prog :?:

A dokladniej chodzi mi o ten model NX6600GT-VT2D128E Diamond Tutaj niestety zabardzo nie napisali o temp...

Moze ktos z was ma taka grafike...To niech powie jakie osiagnal taktowania i przy jakich temperaturach...

 

 

Z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU zwalnia przy 145c, co nie znaczy ze okolo takiej temperatury mozna miec ciągle :P Myślę ze taką rozsądną granicą bedzie 90c, bo tyle osiągają pasywne karty gigabyte'a i nic im nie jest, chociaz wiadomo ze lepiej dla rdzenia i dla podkręcania :P miec temperature nizszą, np. 50c ;]

 

 

edit: mówie o temperaturach w stressie

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam Asusa 6600GT wersje TOP , standardowe taktowanie 520/1100 , mam taki problem ze pojawily mi sie arty w postaci kresek w 3 dmarkach (test przechodzi ale przy tescie "natura" pojawiaja sie kreski) w bardziej wymagajacych grach na wysokich ustawieniach tez, karty nie podkrecam , sama z siebie sie grzeje wymienialem paste jakis miesiac temu, problemy te pojawily mi sie dopieru po zainstalowaniu Smartdoktora( czy jakos tak)którego odinstalowalem, nie wiem co z tym zrobic ,karta jest napewno sprawna bo przeprowadzalem test przy otwartym oknie:) i wszystko bylo ok , martwie sie co bedzie na wakacjach kiedy tem. w pokoju bedzie znacznie wyzsza, nie wiem czy zmieniac chlodzenie czy szukac innych sterownikow.Jesli inne chłodzenie to jakie(OBY NIE DROGIE) BO nie znalazlem odpowiedniego , sa tylko na rdzen a na plytce sa 2 chipsety ten mniejszy nie wiem do czego ale on w stresie jest prawie parzacy mysle ze to on sprawia problem.

 

pozdrawiam

post-128584-1139871346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy chip to mostek HIS który przerabia sygnał z pci Express na Agp.

Mówisz ze problemy pojawiły się po zainstalowaniu tego programu wiec może on cos namieszał w systemie? I będzie potrzebna ponowna instalacja.

 

Co do grzania się mostka HIS to u mnie jest on tez dość ciepły, lecz nie do takiego stopnia żeby parzyć

 

 

Edit:

Moje pytanko tak żeby juz nie tworzyć nowego posta, czym wgrać wyedytowany bios do karty? Aha i jeszcze jedno jak zmienię taktowania w biosie to wszystko będzie w porządku? Nie ma jakiejś blokady?

Edytowane przez daFojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy chip to mostek HIS który przerabia sygnał z pci Express na Agp.

Mówisz ze problemy pojawiły się po zainstalowaniu tego programu wiec może on cos namieszał w systemie? I będzie potrzebna ponowna instalacja.

 

Co do grzania się mostka HIS to u mnie jest on tez dość ciepły, lecz nie do takiego stopnia żeby parzyć

Edit:

Moje pytanko tak żeby juz nie tworzyć nowego posta, czym wgrać wyedytowany bios do karty? Aha i jeszcze jedno jak zmienię taktowania w biosie to wszystko będzie w porządku? Nie ma jakiejś blokady?

Byc moze ale z tego co zauwazylem to przez program temperatura chipsetu wzrosla w systemie windows o 8-9 stopni , wczesniej mialem 36 teraz mam 45 ,wydaje mi sie ze karta w stresie byla barodzo blisko maxymalnej granicy po której pojawiaja sie arty.Czyli na wakacjach w pokoju bedzie ponad 30stopni w budzie jeszcze wiecej , ponad 40 (teraz mam 25) , tak ze napewno na wakacjach wroci problem. Na pamieci aktualnie nie moge nic zalozyc bo przeszkadza mi radiator ale chyba to nie w nich problem.Tak wogóle to asusowi za to chłodzenie powinni dac nagrode nobla :):), badziewie które nienadaje sie na wersje tej karty do tego strasznie głosne.Czy wiecie jakie chłodzenie zalozyc na ta karte ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukizab

Na jaka paste wymieniles standardowego gluta? Moze za duzo/malo nalozyles na rdzen i dopiero teraz to wyszlo?

Co do zmiany chlodzenia to zabij mnie ale nie widze zamiennika...

 

daFojtek

Wysil sie. Wielokrotnie poruszano kwestie edycji i podmiany biosu. NiBiTor & nvflash/winfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...