Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Zapodałem 1.49 (nie 1.5 przez to co pisaliście wyżej ;) ) i FEAR pochodizł na 610/1200 przez 20min ale bez artów już, tylko że po 20min zwis :/ Co dziwne chciałem zaaktualizować bios to jakiś error wywala - bios ze strony leadteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Gainward GF 6600 golden sample i chyba coś nie działa jak powinno. Porównywałem wydajnosc z innymi posiadaczami tej karty i maja oni duzo lepsze wyniki niz ja. Moj komp to Athlon 2400+, 512 DDR plyta ECS L7K7. Karte z fabrycznego taktowania 300/ 500 podkreciłem Riva Tunerem do 375/625 mhz. Z tego co czytam, to taki Doom 3 chodzi dosc przyzwoicie na tej karcie( tzn da sie odpalic na high detalach i smiga plynnie) a u mnie nawet na 800x 600 i medium detale, gdy nie ma akcji, fps spadają do 25 (mierzone frapsem) :o Poza tym wynik 10200 pkt w 3dmark 2001 tez nie robi wrazenia. Mialbym prosbe o pomoc, ktory z podzespolow jest na tyle slaby ze "wstrzymuje" tę kartę przed rozwinięciem skrzydeł. Jest to procek czy moze takie znaczenie ma słaba plyta g(l)owna ?:) Z góry dzieki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GF 6600 GT 128 MB gigabyta z chlodzeniem aktywnym. ten wentyl jest strasznie glosny... dzisiaj go przesmarowalem, dalem arctic silver 5. co moge z tym wentylem zrobic? moge mu czyms obnizyc obroty, a potem przy graniu zwiekszyc? a czy jak bedzie za wysoka temp, to sie wylaczy czy spali?? i jeszcze jaka jest max temp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Gainward GF 6600 golden sample i chyba coś nie działa jak powinno. Moj komp to Athlon 2400+, 512 DDR plyta ECS L7K7. podkreciłem Riva Tunerem do 375/625 mhz. Z tego co czytam, to taki Doom 3 chodzi dosc przyzwoicie na tej karcie( tzn da sie odpalic na high detalach i smiga plynnie) a u mnie nawet na 800x 600 i medium detale, gdy nie ma akcji, fps spadają do 25 (mierzone frapsem) :o Poza tym wynik 10200 pkt w 3dmark 2001 tez nie robi wrazenia.

Pierwsza sprawa -nie wiem co Cie podkusilo by kupowac Gainwarda,karty tej firmy są oczywiście niezłe,ale ich ceny najczęściej są zbyt wysokie w porównaniu do konkurencji,która często podkręca się tak samo lub nawet lepiej niż modele Golden Sample.Gainward w/g mnie odcina kupony -wcześniej ta firma fabrycznie podkręcone karty oferowala w cenie niższej niż standartowe i niepodkręcone produkty innych renomowanych producentów.

Twój 6600 od gainwarda pomimo dumnej nazwy (GS)to jeden ze słabszych modeli na rynku.

Przede wszystkim wartości 375/625 jakie uzyskałeś są niskie,żeby nie powiedzieć słabe-a przynajmniej poniżej średniej.Jeżeli dojdziesz do 450/650(+) to już powinno być dużo lepiej.

3dmark 2001-to benchmark bardzo uzależniony od CPU i innych komponentow kompa,więc tak naprawde mozna go właczyć tylko z ciekawości.Ja taki wynik(10K) uzyskiwalem Gf 3Ti /Quadro DCC ,ale to nie znaczy że GF3=GF6 !Co łatwo sprawdzić w każdej nowszej grze.Więc radziłbym nie przejmowac się tym benchem.

512 MB RAM-u to za mało na nowe gry, a nawet na nieco starsze, co równa sie niemożności włączenia wysokich detali ,bez frustrujących przycinek spowodowanych doczytywaniem z dysku.

Płyta główna?Może faktycznie wplywac na wydajność,ale najpierw zrób porządek z kompem(wyczyśc rejestr,zdefragmentuj dysk /rejestr itd).Podkręć bardziej kartę i sprawdzaj dalej.

I nie pytaj czasem do ilu podkręci się Twój egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to moja wiedza na temat komputera jest na tyle niska ze chyba troche za bardzo zaufalem sprzedawcy ale wydawal sie wiarygodny:) Moj wynik to rzeczywiscie nieporownywalnie malo w stosunku do wynikow o ktorych tutaj czytam ale nie wiem za duzo o podkrecaniu,dodatkowym chlodzeniu, zmienianiu napiecia itp. dlatego staralem sie dosc bezpiecznie to zrobic. Oczywiscie nie bede tutaj zadawal niepotrzebnych pytan. Nie powiem, zdziwilo mnie ze 512 ram moze byc przeszkoda dla plynnego grania, ale widac niewiele wiem :D Co na 1 miejscu byscie zmienili w mojej konfiguracji? Oprocz karty graf. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(deadfrog @ 20 Lut 2006, 23:48) *

 

A ja mam karte Gigabyte GF6600GT 128MB na PCI-E. Probowałem zmienic jej napiecie dla gpu biosem z 1,4V na 1,5 V ale nie zauwazyłem roznicy: W 3dmark05 przy 585 MHz zaczynają sie artefakty. Czy ktos wie czy zmiana za pomoca biosu działa na tej karcie? (na niektorych podobno to niedziała) A moze ma ktos biosa do tej grafiki z 1,5 V albo 1,55 V? Kurde. Chciałbym wykrecic 600 MHz rolleyes.gif

 

 

Powyzej 1.4v to jedynie vmod na rdzen, nie da sie biosem ustawić 1.5v

Ma ktos link do takiego vmoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to moja wiedza na temat komputera jest na tyle niska ze chyba troche za bardzo zaufalem sprzedawcy ale wydawal sie wiarygodny:) Moj wynik to rzeczywiscie nieporownywalnie malo w stosunku do wynikow o ktorych tutaj czytam ale nie wiem za duzo o podkrecaniu,dodatkowym chlodzeniu, zmienianiu napiecia itp. dlatego staralem sie dosc bezpiecznie to zrobic. Oczywiscie nie bede tutaj zadawal niepotrzebnych pytan. Nie powiem, zdziwilo mnie ze 512 ram moze byc przeszkoda dla plynnego grania, ale widac niewiele wiem :D Co na 1 miejscu byscie zmienili w mojej konfiguracji? Oprocz karty graf. Pozdro.

Najlepiej jakbyś zmienił płytę glowną na coś na nForce 2 (Ultra 400)np.Abit NF-7S(nie S2) lub Abit AN7,swietne są DFI,ewentualnie coś od Gigabyta lub Asusa(może oprócz serii X).Niestety część z nich trudno dostać(najtrudniej te najlepsze-Abity ,DFI).

Sama wymiana MoBo da jakiejś 10-15% wydajności bez wymiany CPU(ten Athlon jeszcze wystarczy).

W drugiej kolejności kup RAM dodatkowa kość 512MB też będzie OK.

W zależności od wysokości budżetu powinieneś kupić najpierw MoBo,potem kupić pamięć ze wzwględu na możliwe kłopoty z niekompatybilnością modułów RAM z płytą(latwiej dopasować RAM do MoBo niż odwrotnie-pamięc w sklepie wymienią bez łaski).

jezeli nie masz kasy-kup tylko pamięc-możliwie taką samą jak masz teraz,jeżeli masz 2x256MB -sprzedaj i kup JEDNĄ kość 1GB(mniej problemów-łatwiej kiedyś dokupić drugą i mieć 2GB).

Wracając do sprzedawcy-większość nie ma pojęcia o tym co sprzedaje-to nie są entnuzjaści tylko zwykli pracownicy,mają sprzedawać to co mają na półkach,za tydzień mogą pracować np.w dziale AGD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kate graficzna winfasta 6600GT i nie wiem czy z nia wszystko jest ok. Mam w 3D marku 03 6700 punktow czy to normalny wynik czy cos jest nie tak ? Krecic tez za bardzo nie moge bo przy 560/1050 juz sa arty stabilnie tylko na 560/1020 poszlo. Pomozcie bo juz nie wiem co robic :( A i w tescie nature napoczatku pieknie idzie okolo 70 klatek a jak dojedzie do wodospadu do jest okolo 10-12 czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizner5

A czy mozesz poszukac sobie na ORBie wynikow i porownac ze swoim? :evil:

Co do krecenia :arrow: Jakie temperaturki, chlodzenie ( buda wentylowana? ), sterowniki itp. Pytacie sie bez podawania konkretow, zero wysilku z Waszej strony. To troche meczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam

Mam kate graficzna winfasta 6600GT i nie wiem czy z nia wszystko jest ok. Mam w 3D marku 03 6700 punktow czy to normalny wynik czy cos jest nie tak ? Krecic tez za bardzo nie moge bo przy 560/1050 juz sa arty stabilnie tylko na 560/1020 poszlo. Pomozcie bo juz nie wiem co robic :( A i w tescie nature napoczatku pieknie idzie okolo 70 klatek a jak dojedzie do wodospadu do jest okolo 10-12 czy to normalne ?

U mnie przy wodospadzie to samo - spadek fps z 90 do 20. Ja wynik mam 8350 pkt. Tylko że trochę więcej na pamieciach oraz ze sterami zer0point -> ściągnij z Guru 3D. Taki FEAR dostał kopa 10 FPS więcej ;) Tak że teraz pocinam w niego na AAx2 i Anizox8 :D (prawie cała reszta na max :D).

 

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego jak dałem na rdzeniu 1.49V to i tak po 20-30 min. gry, zwis (przy 610 na gpu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec jaki bios i skad najlepiej wgrac i sciagnac do winfasta 6600GT ?Czytalem tutaj cos o tym ale nie moge sie doszukac skad go sciagnac :( Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie na www.edysk.pl i zaloguj się miramp, a6600td. masz biosów ile chcesz

Właśnie tam wchodzę, wpisuję login i hasło i pojawa się komunikat:

"Problem z logowaniem.

Upewnij się że podany nick i hasło są prawidłowe. Ważne wskazówki:

- Wielkość liter ma znaczenie. Upewnij się czy nie jest włączony klawisz CAPS LOCK na klawiaturze,

- Jeśli zapomniałeś hasła możesz je odzyskać tutaj"

. Ja mam inny problem. Niedawno dostałem Battelfield'a 2 z dodakiem. Zainstalowałem pograłem, potem znalazłem klan... Problem polega na tym, że po pewnym czasie (bardzo różnie, raz po 20 min., raz po godzinie, a kiedy indziej wcale) wywala mnie z gry do windy. Problem ten zaobserwowałem jakiś czas temu gdy miłałem pirata i gdy wsadziłem do swojego Leadteka A6600TD bios 1.4v. Wówczas dysponując dołączonym do karty WinFox'em II bez problemu wgrałem nowy bios jednak po wgraniu nowego biosu WinFox przestał działać. Chciałbym wgrać z powrotem oryginalny bios Leadteka do tej karty albo inny również 1.4 bios a nie wiem jak to zrobić. Znalazłem taką stronkę z instrukcją jak wgrać bios ( z tamtąd mam również ten trefny bios) ale ni za wiele z tego rozumiem. Czy mógłby ktoś posłuzyć radą i opisać krok po kroku jak zmienić bios tej karty?Wiem, ze należy do tego używać nvFlash'a więc go ściągnąłem (mam tam dwa pl;iki: nvFlash.exe i cwsdpmi.exe. Zciągnąłe również oryginalny bios ze strony Leadtek'a (nazywa się : "WF10DE00F2.ROM") Bardzo o to proszę, krok po kroku, wymieniając wyszykie progrmay jekie potrzebuję mieć i opisując po kolei co dokładnie mam robić. Jeszcze raz proszę o pomoc bo piep.... się już z tą kartą od 3 tygodni i ciagle nic.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 6600GT gigabyte

podkręciłem w 2d 300/1100

podkręciłem w 3d 550/1100

w Idle mam 63 stopnie

a w stress 70-80 stopni

czy mogę grać przy takiej temperaturze i się nie martwić , że coś się spali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O temperaturach było juz wiele dyskusji, spalic nic Ci sie nie spali , porównujac z kartami innych osób twoje temperatury sa stanowczo za wysokie o okolo 15- 20 stopni.

 

a. zmien paste

b. zamontuj wentylatory w budzie

c. zmien chlodzenie grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 6600GT gigabyte

podkręciłem w 2d 300/1100

podkręciłem w 3d 550/1100

w Idle mam 63 stopnie

a w stress 70-80 stopni

Chyba mam tą samą (GF66T128D?) Temperatura w idle to 53 stopnie u mnie w stresie 72.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo ja mam GA 6600GT silentpipeII z dobrze wentylowana obudową i w idle mam 43 stopnie C

Nie wiem jak sprawdzić dobrze w stresie, wychodzilem podzczas 3dmarka i sprawdzalem w zakladce i bylo cos ok 65 stopni

Coś macie wysokie te temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche wysoka. Ale zwaz na to ze mam seryjne chłodzenie (nawet pasty czy co tam pod tym siedzi nie wymieniałem) :D

 

A temperature najlepiej sie sprawdza Riva Tunerem. Wchodzisz w Hardware Monitor i odpalasz gre/3dmarka a to zastaeiasz w tle. Po wyjsciu bedziesz miał wykres temperatury od czasu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ludzi dobrej woli.Na poczatku musze przeprosic kolegę DesoloAnimus.Równierz chciałem zmienic bios -na karcie Asus GF 6600 TD- jednak moje problemy zaczęły sie juz od zrobienia backupu starego biosu.Wywaliło mi taki oto komunikat: "write of EEPROM image to file failed" a niżej "I/O error: error writing image to file".Równoczesnie słychać trzy krótkie piski z głosniczka systemowego.Nie wiem co jest grane-czy cos żle robie ,czy mam cos uszkodzone?Jeżeli możecie to pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 6600GT gigabyte

podkręciłem w 2d 300/1100

podkręciłem w 3d 550/1100

w Idle mam 63 stopnie

a w stress 70-80 stopni

czy mogę grać przy takiej temperaturze i się nie martwić , że coś się spali ?

mam identyczne temperaturki na grafice gigabyte silent pipe i się tym nieprzejmuje (zwolnienie procka p\bodajże przy 140st. C tylko to mnie martwi bo ja chętnie bym zmienił na mniejsza wartość coś koło 90st. C)

- mam wentylowaną obudowę, ale grafa jest przy samym dość dużym wntylatorku procka

- czy kręce czy niee (opis jak bardzo) temp. jest taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę was dalej-może kiedyś pomożecie.Więc jeśli chodzi o chłodzenie-na razie zmieniłem tylko pastę pod wentylem.Posmarowałem arctic ceramique.Nie wiem niestety czy dobrze to zrobiłem-w idle podniosła mi sie temperatura o 2 stopnie (53-54) ale spadła w stresie-na 3dmark2003 nie przekroczyła 70stopni.pytanie - ruszac coś czy nie?Chłodzenie mam firmowe.Wiem ,wiem o temperaturach było... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...