Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

A co myslicie o tym odtwarzaczu? klik Za ta cene nie mozna sie spodziewac kto wie czego, ale chyba do poluchania muzyki sie nadaje. Jak jest z jakoscia dzwieku, radia i dyktafonu w tanich odtwarzaczach i na jakich podzespolach to jest montowane? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy warto kupić iPOD NANO 2GB ? Czy może za tę cenę (nie więcej!) znajdę coś lepszego... może więcej pojemnego. Mam jeszcze jedno pytanie czy ten iPOD jest w miare głośny? Bo słuchająć MuVo mam wrażenie, że jest głuchy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje ostatnio posluchac tego:

 

http://www.trekstor.de/en/products/detail_mp3.php?pid=19

 

w konfrontacji z moim sandiskiem e130 wypada tak samo jesli chodzi o brzmienie, ma tez SRS WOW, w zestawie Sennheisery mx200 chyba...

biednie wypadaja w porownaniu z tymi plugami sandiska, choc moze to moje uszy, bo niezbyt wchodza :D za duze sa...

 

PS

ciekawe kiedy nowa sansa bedzie u nas, prezentuje sie pieknie...

 

http://www.sandisk.com/Products/Catalog(11...P3_Players.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych Sansach nie podoba mi się jedno:

 

Czyli będą działać jako MTP.

A mi chyba bardziej przeszkadza to::

 

Digital FM tuner, on-the-fly FM recording*, and voice recording

 

* not available in Europe

Czyste chamstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem dobry w temacie odtwarzaczy mp3 i chcialbym was zapytac co w tej chwili oplaca sie kupic za sensowna cene. Dobrze by bylo jakby mial conajmniej 512mb (no chyba ze sie oplaca bardziej od razu 1gb kupic). Dzieki z gory.

 

Co sadzicie np. o tym http://allegro.pl/item98987930_512mb_mp3_p..._dykt_w_wa.html ?

Edytowane przez BleJd09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobilem update firmware'u w moim Creative Zen Nano i zauwazalnie odtwarzacz szybciej sie uruchamia i szybciej reaguje np, podczasz przelaczania piosenek. Dodatkowo (chcociaz moze mi sie to zdawac) bateria dluzej trzyma - czyzby jakis tyrb oszczednosci baterii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos przede wszystkim ceni sobie jakosc dzwieku ( tak jak ja ) to polecam jakis MD recorder, bo trudno go playerem lub odtwarzaczem nazwac skoro rowniez nagrywa muzyke ;) dzwiek jest poprostu jakosci cd jesli oczywiscie zgrywamy z cd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio stalem sie posiadaczem Sony NW-A1000 (6 GB).

 

Pierwsze wrazenie - opakowanie przywodzace na mysl luksusowa komorke i kosmiczny wyglad. W pierwszej chwili mozna pomyslec, ze odtwarzacz nie ma wyswietlacza, ale wystarczy nacisnac dowolny przycisk, zeby wyprowadzic sie z bledu :) Przod obudowy jest ciemnosrebrny i mozna sie w nim przejrzec. Obudowa jest aluminiowa.

Obsluguje sie go bardzo latwo i intuicyjnie, do sterowania sluza trzy przyciski + strzalki (nie liczac regulacji glosnosci i HOLD). Da sie nim z powodzeniem sterowac na slepo, przynajmniej w podstawowym zakresie (przewijanie, play/pause, wylacz, glosnosc) - grzebanie po bibliotece utworow wymaga jednak patrzenia na wyswietlacz. Ten ostatni wykonany jest chyba w technologii OLED (gdzies znalazlem takie info, samo Sony na ten temat milczy), jest wyrazny i czytelny, ma regulacje jasnosci. Odtwarzacz jest zgrabny, aczkolwiek jego wage sie czuje - 110 gram wg danych producenta. Czas odtwarzania to wg danych producenta ok 20 godzin - ciezko mi zweryfikowac, bo jeszcze go ani razu nie rozladowalem do konca. Ladowanie odbywa sie albo przez USB, albo z sieci (ladowarka w komplecie).

 

Jesli chodzi o jakosc dzwieku - mi sie podoba, bardziej niz moj discman Samsunga (przy odsluchu tych samych MP3). Jest 6-pasmowy equalizer, oprocz kilku ustawien fabrycznych jest tez mozliwosc ustawienia po swojemu. Dolaczone sluchawki sa wygodne i dobrze leza w uszach.

 

Muzyke wgrywa sie przez dolaczone oprogramowanie, ktore niestety ma pare wad. Zeby wrzucic utwory do odtwarzacza, trzeba je najpierw zaimportowac do biblioteki w programie. Z tym nie ma problemu - robi to troche wolno (podczas importu odczytuje tagi ID3), ale dziala. Niestety odswiezanie zawartosci biblioteki musi sie odbywac recznie - wskazujac programowi ponownie ten sam folder nie zauktualizuje informacji o juz istniejacych w bibliotece plikach (jesli np. w miedzyczasie edytowalismy tagi) ani nie usunie wpisow prowadzacych do nieistniejacyh plikow.

 

Obslugiwane przez odtwarzacz formaty to ATRAC3, ATRAC3Pro, MP3, vaw i po aktualizacji firmware WMA. Podczas wrzucania muzy na odtwarzacz mozemy zdecydowac czy ma byc ona przekodowana do ktorejs z wersji ATRACa.

 

Windows widzi playera jako przenosny dysk i mozna nan wrzucac dane bez zadnego dodatkowego softu. Notabene w ten sam sposob mozna sie dostac do zgromadzonej muzyki, niestety ta jest zapisana w plikach .oma. Podobno jesli nie byla przekodowana przy wgrywaniu, to da sie jejnormalnie posluchac po zmianie rozszerzenia na normalne - nie wiem, nie testowalem.

 

To tyle na szybko, jak ktos ma jakies pytania to zapraszam, postaram sie odpowiedziec.

 

Od razu uprzedze pytania o cene: nie wiem, dostalem w prezencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie sprawić jakiś fajny mp3. Wybór padł na iRiver. Konkretnie interesują mnie dwa modele : T10 i iFP-899. Co możecie o nich powiedzieć, czy różnią się czymś między sobą, czy warto zainteresować się jeszcze innymi odtwarzaczami?

Generalnie chodzi mi o dobrą jakość dźwięku, dużą pojemność, wbudowane radio i wytrzymałość takiego maleństwa.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba z pytaniem... :) Otóż zastanawiam się nad przesiadką z mp3 w telefonie na osobnego playerka. Słuchawki już mam :)

Moje fundusze są dość skromne i rozważam parę modeli:

TEAC http://www.allegro.pl/item100891782_mp3_te..._nowy_w_wa.html

SAMSUNG http://www.allegro.pl/item101528767_samsun...super_mp3_.html

JVC http://www.allegro.pl/item101076122__jvc_m..._nowy_bcm_.html

 

Co do TEACA to ciężko znaleźć opinie na jego temat. Firma robi amlitunery i wzmacniacze do kina domowego, więc coś wspólnego z audio mają. Sam odtwarzacz zasilany jest baterią co uważam są plus bo taki wbudowany akumulator jak w SAMSUNGU pewnie z czasem zaczyna coraz krócej trzymać, zupełnie jak w telefonie komórkowym. SAMSUNG ma dobre opinie użytkowników. JVC widziałem na allegro kiedyś po podobnej cenie do pozostałych. Nie wiej jaką jakość oferuje taki odtwarzacz mp3 bo nie miałem porównania. Może zaproponujecie coś dobrego w podobnej cenie? Jak już wspominałem słuchawki dość dobre już mam więc na standardowe w ogóle uwagi nie zwracam. Może jednak zostać przy telefonie, tylko się zaopatrzyć w większą kartę pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250 zł [ patrząc na cenę tego TEAC'a ] wybrałbym SanDiska Sansa e130 z 512MB pamięci, radiem i slotem na dodatkową kartę pamięci [ gdyby było mało ]. Dużo osób kupiło i chwalą sobie [ z tego co czytałem ] ten odtwarzacz.

Recenzja wersji 1GB http://www.kompz.org/artykuly/sprzet_recen...disk-sansa-e140

Allegro http://www.allegro.pl/item100133873_sandis...od_ssrawd_.html

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Vanquish FM RT to pierwszy na rynku osobisty odtwarzacz mp3 z wbudowanym transmiterem fal radiowych!

Jak to brzmi :D Swoja droga ciekawe jak to mozna wykorzysac w praktyce!? Sam odtwarzacz wyglada troche jak elektryczna maszynka do golenia :lol2: ale wyswietlacz ma dobry. Jakosc dzwieku rowniez chwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co o tym sadzicie ?

 

http://allegro.pl/item102116116_mp4_mp3_51...ienki_hit_.html

 

zakupiłem 2 takie, powinno dojsć w poniedziałek ko ja płaciłem za sztuke 199zł. Ciekawe jak to grać będzie

Wredna podróba iPod'a Nano, gra niesamowicie kiepsko, i jest zrobiony z kiepskich materiałów... Poprostu mówiąć źle zrobiłeś, że kupiłeś to "coś" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, to podróbka, ale chce sprawdzić co to za bajery za 199zł.........

 

 

nuras_en miałes z tym do czynienia już ? Na jakiej zasadzie xle to gra, choć sam sprawdze neidługo....

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, to podróbka, ale chce sprawdzić co to za bajery za 199zł.........

nuras_en miałes z tym do czynienia już ? Na jakiej zasadzie xle to gra, choć sam sprawdze neidługo....

Zupełnie szczerze powiem, że tylko to trzymałem słuchać nawet nie chciałem... Z opinii znajomych znających się na sprzęcie, i przeczytaniu masy forum odnośnie player'ów mp3, nie znalazłam żadnej pozytywnej opinii. Szczerze mówiąć mogłeś wziąć Sanse która wypada o niebo lepiej niż to "cos" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...