Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... :angry: Zaistę dziwne... Z jednej strony nowe biosy mają blokade, co by nie kręcić procka za bardzo na voltach (i nie przegiąć)! Z drugiej znowu wszystkie (no może większość) pseudo tweakery do CPU, czy nawet AI Booster teoretycznie pozwala na zmianę napięcia powyżej 1,50V. Choć u mnie kończy się to zamrożeniem windy (totalnym). Natomiast z biosu wyżej jak 1,55V nie podskocze (no i za bardzo potrzeby nie mam)!!! Jeśli pamiętasz jakie temperatury proc miał przy "gotowaniu" to zapuść takowe jeszcze raz i sprawdz jakie teraz będą? Jeśli wyższe to są szanse, że chodzi Ci na 1.65V (aczkolwiek wątpię)... A z trzeciej strony nie wiem jak komunikują sie procedury sprawdzania napięć w tych programach (ale chyba nie ominą biosu), bo jeśli w biosie coś zwalili co wszystkie hurtem programiki będą źle podawać. Swego czasu genialny byl MotherBoardMonitor ale już nie rozwijany i nie obsługuje nowych płyt, a potrafił jakoś tak cudownie wygrzebać pewne dane i najczęściej się nie mylił!!! Moja rada jest taka... ustaw w biosie napięcie (tylko na żywca, z poziomu biosu) takie jakie miałeś przed "efektem 1,65" i módl się żeby takie było :lol: Może warto na chwile flash'nąć stary bios i posprawdzać temperatury przy "pewnych" napięciach. Ja zawsze ogrywam z windy i jeszcze nigdy nie miałem problemu, żeby dać wsteczny bios nawet po zmodowanych biosach...

....ale śmy se czata zrobili...

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spod Windy nie cofne do wczesniejszego biosu ale o ile pamietam to na wczesniejszym biosie tez tak mialem..troche mnie to napiecie przeraza tymbardziej ze jest na AC. Nie chcialby nagle spalic proca =]

Co do "efektu 1.65V" :) to jak tylko troszke zwiekszam V z 1.45V od razu wskakuje mi na 1.65. No ale oczywiscie w biosie jest jakie zadalem =] czyli Bios 1.5V np a w programikach 1.65V :) Komu tu wiezyc? Raczej chyba biosowi ale....hehe

AI Booster pokazuje tez te wartosc 1.65V...ciekaw jestem przy jakim napieciu mi sie spali cepek =]

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie możesz cofnąć bios'u... U mnie nie mam takiego problemu :? ASUS Update w rozwijanych menu na końcu (samym dole) ma Options - trzeba "zaptaszkować" BIOS Downgradable -może to pomoże? Fakt że po zmodowanym bios'ie chyba u mnie też miałem takie "cyrki" i robiłem flash'owanie z flopa albo z F2... Bo inaczej (tfu, tfu, tfu.) szkoda by było proca - tymbardziej że E6 na 2,7GHz to całkiem miło z jego strony - Ja mam padaczke 1,8@2,4 z groszami!

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaczke to ja mam 1.8@1.9 z groszami :[

Eeee... :blink: może coś nie tak robisz? Na Asus'ach A8N-XXX jeszcze nie spotkałem żeby jakiś 1,8 nie robił 2,1-2,2!!! Albo mało widziałem, albo szczere kondolencje... :sad: :sad: :sad:

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznie to bywa na Elixirach =] Ale najprawdo podobniej cos nie tak dziala ;) Gdyby nie tempy....Idle 45C (wiem lato jest lato) ze swojego E6 dalbym wiecej =] narazie AC standard napiecie i 27500 ;)

Max FSB=HTT ktore dalem rade wyscisnaac to 330 ;) ale powyzej masakra ;)

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznie to bywa na Elixirach =] Ale najprawdo podobniej cos nie tak dziala ;) Gdyby nie tempy....Idle 45C (wiem lato jest lato) ze swojego E6 dalbym wiecej =] narazie AC standard napiecie i 27500 ;)

Max FSB=HTT ktore dalem rade wyscisnaac to 330 ;) ale powyzej masakra ;)

Mamy procka z tego samego dnia (ale mój ma standard x9 a Twój x10)więc dajesz dalej...jak znajdziesz maxa to opisz przy jakim vcore :lol: , itp. Może i ja cóś z mojego jeszcze wycisne!!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik pamięci oczywiście zmieniłeś na 333, HT z 5 na 3, podniosłeś napięcie proca do co najmniej 1,475 i ustawiłeś timing'i RAM'u i napięcie bo Asus'y "cienko" rozpoznają SPD pamiątek... a efekt jest tylko 9x220 to... na 85% wystawiaj na allegro proca!!!

Ale warto jeszcze na spokojnie wszystko poustawiać...(DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH!!!). :twisted2:

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem <_<

 

MB a8n-e

CPU: A64 3000+

mem gskill 2,5-3-3-6 pc 3200 2x1gb

 

Pamięci nie chcą chodzić na ustawieniu:

fsb 307

multi 9x

div 14

cpu v 1,51

ddr v 2,8

 

max fsb dla mojej mB to 314mhz proc 2760mhz a memki 220mhz, próbowałem już wszsytkie ustawienia (mnożniki dzielniki vcore itp) ddrki po prostu się gryza z mb i nie chca chodzic na niektorych dzielnikach :blink:

 

Dlatego mam pytanie jakie ddrki 2x1gb polecacie dla tej MB?

Cena do 800-900zł (góra) i najlepiej zeby się dobrze krecily (moga być pc400) no i zeby timingi miały dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chłodzeniu BOXowym niestety i co o tym myślicie?? Kombinować z timingami czy dać sobie spokój?

No na stock'u to za bardzo nie pociągniesz... ale daj ciut, ciut większe napięcie na proca np: 1,475 lub jeszcze większe... U mnie nie ma mowy żeby proc chciał więcej jak 2200MHz poniżej 1,475... Na BOX'owym wiatraku bardzo łatwo temperatura skacze do 50C, a wtedy mogą pojawić się "zwisy" ale jak temp. oscyluje w granicach 42-47C to przynajmniej do windy powinieneś wskoczyć... jak temperatura po 10 minutach "palenia" wskakuje na około 50 to trzeba pomyśleć o innym wiatraku...

 

ja po 10 minutach 'prajmowania' mam nie więcej niż 45C i po nawet 15 godzinach ani stopnia więcej przy zasilaniu w BIOS'ie 1,475 - bo programosy pokazują zawsze ciut więcej, a jak dam proca na 2520Mhz to temp. wskoczy na około 47C...ale normalnie 'biegam" jak na screen'ie bo inaczej bardzo lecę w dół z pamiątkami (dzielnik 266) bo niestety rok temu kupiłem sobie Geil'e Ultra X a to są pamiątki nie do płyt które mają mem mniejszy jak 3V... :cry: :cry: :cry:

Screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o szybką odpowiedz.Otoz mam 3 dyski sata no i stąd moje pytanie czy ta płyta pod nf4 mająca 4 porty sata ma 2 porty sata odblokowane (a przez to nie nadające sie do podkręcania) tak jak to ma miejsce w wypadku np. Msi K8N Neo 2 Platinum Nf3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem A8N5X i zadowolony jestem. Spoko płytka... Ale jest jedno małe ALE!!

Chce se updejtnąć biosa a mi asus update melduje że mam wgrany bios od A8NSLI-P WTF?!?!?!? I nie moge wgrać oryginalnego od A8N5X.

Miał już to ktoś?? Albo jak obejść zabezpieczenie i wyczyścić bios i wgrać prawidłowy, nie chce płytki reklamować, bo szkoda mi czasu na walke z serwisem, poza tym powiedzą że to ja wgrałem... Z kolei najnowszy bios od A8N SLI-P nie chce się wgrać i jestem w kropce.

Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem nastepujacy: mam aktualnie podpiete wa dyski pod SATA. Gdy odepne jeden i uruchomie komputer system sie restartuje jeszcze przed paskiem ladowania systemu. To wina plyty? czy moze samego XPka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem nastepujacy: mam aktualnie podpiete wa dyski pod SATA. Gdy odepne jeden i uruchomie komputer system sie restartuje jeszcze przed paskiem ladowania systemu. To wina plyty? czy moze samego XPka?

Stawiam na "okna"! :?

 

Witam proszę o szybką odpowiedz.Otoz mam 3 dyski sata no i stąd moje pytanie czy ta płyta pod nf4 mająca 4 porty sata ma 2 porty sata odblokowane (a przez to nie nadające sie do podkręcania) tak jak to ma miejsce w wypadku np. Msi K8N Neo 2 Platinum Nf3 ??

o jaką płyte Ci chodzi i co rozumiesz przez (a przez to nie nadające sie do podkręcania)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem plyte na gwarancje, nie mam instrukcji, a na stronie brak konkretnych informacji.

 

Czy plyta A8N-E obsluguje pamieci ECC? Moduly 2GB? Teoretycznie niby obsluguje ECC, ale jak to ma sie w praktyce, szczegolnie, ze te plyty sa wybredne wstosunku do RAM?

Mozna strasznie tanio kupic taka kostke 2GB ECC PC3200 CL3, kosci Samsunga, tylko czy to bedziedobrze wspolpracowac?

Jak z wydajnoscia modulu w single w stosunku do dual. Wiadomo, ze o 2x wieksza przepustowosc pamieci w dual, ale jak to sie ma do ogolnego odczucia wydajnosciowego, jak podczas pracy w win i jak w grach? Oblivion chcialby 2GB RAM, ale byloby w single.

 

Ktos moze testowal takie rozwiazanie?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to jeden problem.. ale kontrola pamięci to zadanie dla AMD 64!!! A z tymi registered ECC to nawet procki z poprawianym kontrolerem (VENICE, SAN DIEGO) pamięci mogą sobie nie poradzić...

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, caly pic w tym, ze nforce4 obsluguje do 4GB ram, ale ma 4 banki, wiec wychodzi max 1GB ram w jednej kosci. Podejrzewam, ze dlatego te kosci 2GB sa tak tanie, poniewaz nf4 nie potrafi sobie z nimi poradzic, tak samo jak proc, w koncu kontroler pamieci jest w nim.

 

Jednak moze ktos testowal i wypowie sie nie w teorii,a praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus update nie jest jedynym sposobem wgrywania biosa, ale wiem, ze jest najgorszym a slyszales o F2?

??? Nie słyszałem, tzn. mam na klawiaturze taki klawisz ;) ale co on ma mi pomóc w sflaszowaniu biosa??

Pomocy still nie moge se poradzić... Nie bijcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o Alt+F2 - EZ Flash

 

- Ściągnij najnowszy BIOS, pamiętaj że musi mieć rozszerzenie .ROM

- Nagraj ten plik na czystą i sformatowaną dyskietke

- Uruchom ponownie komputer

- Kiedy pojawi sie POST testowania pamięci, naciśnij i przytrzymaj "Alt" + "F2"

- Uruchomi sie EZ Flash i poprosi o wsadzenie dyskietki

 

potem praktycznie już nic nie robisz, czekasz i na koniec wyjmujesz dyskietke

bios updatowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...