Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy w BIOSie stacja dyskietek jest na disabled, jeżeli nie to tak ustaw. Jeśli to nie to to spróbuj ustawić magistralę na 225, a pamięci na 166 lub 133 i wtedy zobacz, może pomoże. A jak wyniki z super Pi na standardowych ustawieniach i po podkręceniu? Spróbuj też jakiegoś programu do podkręcania spod Windowsa np. Clockgen. I jeszcze jedno pytanie, kiedy wychodzisz z BIOSu to wybierasz opcję Save and exit :) ? Nie pomyśl, że mam Cię za niedorozwiniętego, ale czasem tak się zdarza, że się proste rzeczy myli :) , sam wiem po sobie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie wybieram opcje F10 YES :), zaraz po wejsciu do biosu pokazuje mi zegar 2300MHz (przykladowo)...a w super PI nie ma roznicy, wiec jest niby 2300 :/..nie rozumiem juz o co chodzi. Tak jakby zapamietywal, ale nie stosowal zmian .. Popelniam gdzies glupi blad, lub ta plyta robi mnie w przykladowe bambuko ;)

 

 

Dodam, ze na dfi, ktora mialem wczesniej nie bylo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z A8N-SLI, po włączeniu wszystko się włącza, wentylatory się kręcą, nawet zwalnia je PWM ale spiker się nie odzywa a monitor jest uśpiony, można sobie zobaczyć efekt na poniższym filmiku:

 

 

http://s189.photobucket.com/albums/z251/ms...rent=ASSus1.flv

 

 

jakieś pomysły? może ktoś już miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bogos, spróbuj jeszcze podkręcić czymś spod windy, np clockgenem.

 

@msn, jedyne opcje przy takich objawach to procek, płyta główna albo zasilacz, nie ma rady, musisz jakoś wszystko przetestować na innym sprzęcie. Masz może stację dyskietek albo kieszeń na dysk? Jeśli tak to spróbuj je odłączyć i ustawić w BIOSie na disabled, ewentualnie odłącz wszystkie napędy i dyski i spróbuj wystartować, może pomoże. Spróbuj też podłączyć odwrotnie przycisk power i reset, może któryś z nich robi spięcie. Powodzenia chłopaki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie taki sam przypadek jak msn, znaczy kuzyn ma :) dzisia bylem u niego potestowac i doszedlem do wniosku, ze zabieramy mobo, proca i zasilke do servisu, niech oni sie pobawia co jest winne. obstawiam 70% na mobo, gdyz wentyl mu w ogole nei chodzil na chipsecie i pewnie sie spalil... co o tym myslicie?

 

@msn

badnij czy masz ramy w dobrym slocie :P u mnie na deluxe jest taki maly myk, ze musza byc (jesli jeden modul) w tych gniazdkach po prawej :P ale moze zle widze na tym filmiku :)

Edytowane przez D4n_i3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@msn, jedyne opcje przy takich objawach to procek, płyta główna albo zasilacz, nie ma rady, musisz jakoś wszystko przetestować na innym sprzęcie. Masz może stację dyskietek albo kieszeń na dysk? Jeśli tak to spróbuj je odłączyć i ustawić w BIOSie na disabled, ewentualnie odłącz wszystkie napędy i dyski i spróbuj wystartować, może pomoże. Spróbuj też podłączyć odwrotnie przycisk power i reset, może któryś z nich robi spięcie. Powodzenia chłopaki :) .

 

@msn

badnij czy masz ramy w dobrym slocie :P u mnie na deluxe jest taki maly myk, ze musza byc (jesli jeden modul) w tych gniazdkach po prawej :P ale moze zle widze na tym filmiku :)

niestety, na innym cpu to samo, na zasilaczu też, płytę dałem na pająka i wszystko odłączałem i stopniowo uruchamiałem podłączając kolejne podzespoły i niestety nic z tego, chyba jednak płyta jest uwalona :( już nie mam pomysłu co z tym zrobić eh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

St. Anger - z tego, co mozna wyczytac na poczatku tego topicu, to na problemy z niedzialajacym lub dziwnie dzialajacym OC potrzebne jest wlasnie podlaczenie stacji dyskietek (enabled + fizyczne podpiecie napedu), czyli dokladnie odwrotnie do tego, co mowisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

St. Anger - z tego, co mozna wyczytac na poczatku tego topicu, to na problemy z niedzialajacym lub dziwnie dzialajacym OC potrzebne jest wlasnie podlaczenie stacji dyskietek (enabled + fizyczne podpiecie napedu), czyli dokladnie odwrotnie do tego, co mowisz icon_wink2.gif

Hmm, to dziwne, u mnie raczej kiedy dam na disabled jest lepiej, a flopa nie mam wcale. Poza tym kiedyś (na innym kompie) miałem taki problem, że czasem gdy włączałem kompa to zapalały się wszystkie diody, kręciły się wiatraczki, ale ekran był czarny i nic się nie działo, żadnych pisków. A na drugi dzień potrafił się włączyć bez problemu. Czasem też pomagało odłączenie od gniazdka i podłączenie na chwilkę jakiejś lampki. Potem ponownie podłączało się kompa i często już dało się go włączyć, choć nie zawsze. Aż któregoś pięknego dnia postanowiłem posprzątać w obudowie, gdy już wszystko poskładałem włączyłem kompa, ale okazało się że zapomniałem podłączyć stacji dyskietek. Gdy ją podłączyłem pojawiły się stare problemy (musiała robić spięcia cholera jedna :) ), wtedy wreszcie wiedziałem dlaczego czasem nie da się kompa włączyć :) . Co najgorsze ten problem miałem parę lat aż w końcu wziąłem się za posprzątanie wnętrzności :) . Dlatego teraz w takich przypadkach radzę ludziom żeby sprawdzili stację dyskietek, napędy i dyski, często pomaga. Poza tym gdy ustawi się flopa na disabled komp się szybciej uruchamia:).

 

@msn spróbuj jeszcze odwrotnie podłączyć power i reset, tak jak wcześniej mówiłem.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gdy ustawi się flopa na disabled komp się szybciej uruchamia:).

Akurat :lol: Od tego jest opcja "Boot up floppy seek", czyli wykrywanie flopa przy starcie ;) nawet majac flopa mozna ja spokojnie wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! ja tez miałem przeboje z tą płytą A8N5X I PRAWDA JEST TAKA ZE TRZEBA MIEC FIZYCZNIE PODPIETEGO FLOPA bo inaczej to nic nie zdziałacie niby nastawisz cos tam w biosie ale i tak zostaje na standardowych nastawach i jeszcze zuwazyłem ze nie mozna nastawic kilku zmian w biosie i dac na f10 tylko kazdorazowo pojedynczo i f10 wtedy zapamietuje bynajmniej ja tak miałem na tej płycie , no i nieuniknone na tych płytach pada wentylator chipsety te małe baziewie co sie kreci kwestia czasu kiedy padnie wiec kupcie zelmana i mały wiatraczek na niego i bedzie gites pozdrawiam asusowców ogólnie płyta stabilna oprócz kilku problemów z oc jakie sami zuwazyliscie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba100

Mam a8n5x ktora w zyciu nie widziala flopa na oczy :wink: i nie ma z nia zadnych problemow. Kontroler stacji dyskietek jest oczywiscie wlaczony w biosie, zgodnie z zaleceniami faq'a. Chodzi toto ultra - stabilnie czasem i 24h na dobe przy ustawieniach dalekich od fabrycznych :) Slowem godziwy nastepca wczesniejszego epoxa na nf4 ultra :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ale ja naprawdę nie mam w ogóle stacji dyskietek, w BIOSie jest na disabled, a w tej chwili mam magistralę na 290 i nie ma żadnych problemów.

 

Akurat icon_lol.gif Od tego jest opcja "Boot up floppy seek", czyli wykrywanie flopa przy starcie icon_wink2.gif nawet majac flopa mozna ja spokojnie wylaczyc.

Nie wiedziałem, człowiek uczy się całe życie :) .

 

Wcześniej miałem z tą płytką taki problem, że czasem komp się zawieszał, czasem robił zrzuty pamięci (nie miało na to wpływu podkręcenie, bo patrzyłem też na standardowych ustawieniach), po czym gdy uruchamiał się ponownie nie widział dysku, tzn widział ale nie chciał się z niego uruchomić, tak jakby dysk był pusty. Pomagało jedynie dociśnięcie i poruszanie kabelka SATA. Myślałem, że może z jakiegoś powodu kabelek się sam wysuwa, ale włożyłem złożoną kartkę między wtyczkę i obudowę, tak że nie miała prawa się ruszyć, ale to nie pomogło. Ale od jakiegoś czasu ten problem sam znikł :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Obywatele(ki) 3ciej RP i pół!

 

Dwa szybkie strzały - pifff, pafff.

 

piff: czy ktoś coś wie o możliwych nowych procach na 939 (czy może jakieś jeszcze AMD'ek wypuści....)???

 

paff: mogę dostać 4X512 MB (jakieś złomy typu TwinMos'y CL 2,5) i czy polecą mi na Command Rate 1T czy muszę dać 2T przy obsadzeniu wszystkich 4 banków?

 

wszystkie wzmianki mile widziane....!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam płytkę AN8 Ultra. Przez pół roku sprawowała się bardzo dobrze. Prawie cały czas 24/7.

Jednak ostatnio mam z nią problem.

Po wyłączeniu kompa i po ponownym jego włączeniu tweeker piszczy, ekran czarny, i żeby uruchomić kompa muszę najpierw zresetować bios.

Jakiś czas temu miałem podobny przypadek, ale ustał po jednym dniu. Teraz zdarza się to za każdym razem.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

dobra mam pytanie odnosnie nv firewalla nie moge wejsc do jego ustawien bo daje mi komunkat ze nei jest zainstalowany ale blokuje mi to czego nie chce i moge zmieniac mu profile nie wiem o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam płytkę AN8 Ultra. Przez pół roku sprawowała się bardzo dobrze. Prawie cały czas 24/7.

Jednak ostatnio mam z nią problem.

Po wyłączeniu kompa i po ponownym jego włączeniu tweeker piszczy, ekran czarny, i żeby uruchomić kompa muszę najpierw zresetować bios.

Jakiś czas temu miałem podobny przypadek, ale ustał po jednym dniu. Teraz zdarza się to za każdym razem.

Ma ktoś jakiś pomysł?

To może zadaj to pytanie na forum tematycznym ABIT'a !!! Bo inaczej to możesz uzyskać odpowiedz w stylu: poluzowane ramy, poluzowany proc, coś nie tak w biosie, zwalony zasilacz, iskrząca wtyczka wysokiego napięcia, albo nad twoim domem zawisło niewidzialne UFO!!! :mur:

- bez obrazy...

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli powtórzę pytanie, ale temat jest tak obszerny, iż nie sposób m i znaleźć to czego szukam. Czy na ASUS-ie A8N-SLI da się zamontować radiator Pentagram freezone NP-40 ? Coś słyszałem, że rozstaw kołków nie pasuje, ale nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-143741-1184776406_thumb.jpg

 

mial ktos taki problme z tym firewallem nv?

Wooow!...ciekawostka! Odinstaluj całkowicie i zainstaluj jeszcze raz (uprzednio czyszcząc rejestr jakimś dobrym "klinerem"). Wygląda na to, że nie chce Ci się załadować "usługa serwisowa" - co nie koniecznie może świadczyć o winie NVidiowskiego FW ale o samej windzie (może coś za bardzo "ztjuningowałeś" oknom) Moje boje z NV FW zawsze były na czystym windowsie ogranym tylko niezbędnymi driversami i zawsze wszystko startowało (gorzej było już z bezproblemową pracą!!!). Ale to już temat na kilkustronicowy artykuł.

Po kilku miesięcznych bojach (z przerwami) wróciłem do sprawdzonej od lat kombinacji firewall-Outpost, antywirus-Kaspersky. I szczerze ją polecam (a dla osób w sieciach lokalnych za routerami, nat'ami i wstępną selekcją pakietów i portów w zupełności wystarczy KasperskyIS. W wersji 6.0.2.xxx jest już całkiem dobry!)

 

Najwiekszą (reklamowaną) zaletą NV FW miała być jego "niskożerność" zasobów, moja odpowiedz to :tralla, lalla, trutu tutu!!!(naj delikatnej ujmując). Poza tym straszne lagi, CRC errory, nie najlepsza skuteczność no i ciągle zapalone monitorki na systemowej ikonie sieci w tray'u :mur: Obecnie Outpost+KAV+PeerGuardian2+ssący uTorrent, obciążają mi proca do 5-7% więc spoko mogę grać czy pracować i nie mieć "Stresa"

-Konkluzja : Daruj sobie zabawę z "NVałką" i zainstaluj jakiś normalny program w zależności od Twojej wiedzy i potrzeb, wybór jest ogromny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

wiesz umnie to on dziala i mam lepsze pingi mniej lagow i jest naprawde zadowolony ale to jest BS! ze nie moge nic zmieniac hmm no moze za mocno stuningowalem ale nie wiem niby jakie opcje moga sie z tym gryzć :/

 

albo lepiej jakie uslugi potrzebuje niby ;)

 

uslugi nie wlaczylem wsystkie przeinstalowalem 0 rezultatu

Edytowane przez hihot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz umnie to on dziala i mam lepsze pingi mniej lagow i jest naprawde zadowolony ale to jest BS! ze nie moge nic zmieniac hmm no moze za mocno stuningowalem ale nie wiem niby jakie opcje moga sie z tym gryzć :/

 

albo lepiej jakie uslugi potrzebuje niby ;)

 

uslugi nie wlaczylem wsystkie przeinstalowalem 0 rezultatu

No to "kupa" i nic nie wiem! Wczoraj zainstalowałem go u siostry na A8N-E z WINndą co ma prawie 2 lata bez reinstalki i ruszyło bez problemu. Dzisiaj od 7-zero,zero podłączylem sobie do mojego kompa, starego twardziela i na szybko zainstalowałem XP PRO PL SP2 + AutoPatcher Lipiec 2007 Full i Poszło bez zająknięcia..... wiec chyba Ci nie pomoge!!!

 

...może poczytaj sobie starego PDF'a NVForceWareNetworkGuide_1stEd.pdf do zassania z netu albo poszukaj na jakimś forum tematycznym nvidia lub innym o tym firewalu...Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

pomoc techniczna nvidii dziala strasznie wolono wrrrrrr ciekawe czy oni dojda o co chodzi :/

 

bo ja juz nie mam pomyslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoc techniczna nvidii dziala strasznie wolono wrrrrrr ciekawe czy oni dojda o co chodzi :/

 

bo ja juz nie mam pomyslow

Sorrki, ale tak sobie myślę (pewnie głupio?) co Byś spróbował może zalogować się jako Administrator (Nie -Łukasz z prawami Admina tylko Administrator!) A jak nie to spróbuj na "siłe" przypisać wszystkie prawa dla konta Administrator. Bo coś mi się kojarzy, że miałem podobny problem z zainstalowaniem czegoś co musiało mieć spore uprawnienia. A moje konto jakoś zrobiło się ani administrator ani zwykły użytkownik i musiałem je dosyć mocno default'ować (Przyczyną wtedy był któryś .NET'ów albo jeden z jego patch'y). :mur: :damage_wall: :mur: ...więcej się już nie będę wypowiadał na ten temat bo mi się już powoli "fantazja" kończy ( GUTLAK jak mawiają starożytni Rzymianie) :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

pogrzebal bym ale chcailem zrobic nowa instalacje windowsa wzialem oryginalna plyte z windows xp bez zadncyh sp i stracilem 2 partycje z danymi !!! bo gowniany instalator stwierdzil ze z formatuje gratis dysk fizyzczny 320gb ktorego nie wybralem do formatowania!!!

 

mozna jakos odzyskac stara strukture dysku z 2 partycjami i danymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...