Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

A mam drugie pytanie odnośnie Asusa:tym razem SLI Premium

 

"Płyta ma mały defekt, podczas fleshowania biosu coś poszło nie tak

 

i teraz nie można wejść do biosu (miga kursor)

 

ale jak uruchamia się system to czyta dykietkę i ładuje system...

 

Myslę ze jak ktoś się zna na fleshowaniu biosu to sobie poradzi. "

Da rade ja postawic na nogi?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wloz oryginalny dysk asusa (ten z driverami) i sflaszuj bios bedzie to jakas tam wersja a pozniej zrestartuj pc

wczytaj najnowszy i po klopocie

Asus ma tzw crash biosa wiec nie trzeba gimnastykowac sie z epromem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sa 2 rodzaje wersji Premium.

 

Te z wentylatorem

 

Te z Cool-Pipe

 

Czy oprócz metody chłodzenia róznia sie czyms jeszcze?I w ogóle warto kupować wersje Premium z wentylatorkiem skoro taniej mozna miec chłodzonego w ten sam sposób Deluxa?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem sobie dziś płytkę ASUS A8N32-SLI Deluxe, no i wszystko ładnie, błyszcząco itp... Ale za cholerę nie mogę się dogadać z tym programem do kontroli wiatraków (PC ProbeII), macham tymi suwakami we wsze strony, a wiatraki i tak chodzą po swojemu :mur: Druga rzecz to pokopane odczyty, ale da się znieść, no i też trochę uciążliwe napięcie cpu w biose. Ustawiając na procku 1.35V, mam 1.6 ;/ Dopiero po ustawieniu na 1.100, mam napięcie, które chciałem ... Pomoże mi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod rząd, ale muszę podbić topic, może ktoś odpowie. No więc jak u was wyglądają odczyty temperatur? Na procku w idle wszystko by się zgadzało, koło 32-35*C, ale w stresie potrafi skoczyć i do 65-70*C :blink: Buda w pełni wentylowana, na procu TT SonicTower z wiatrakiem 120. Na którymś czujniku (przez speed fana widziany jako temp3) -128*C. Czy to tylko u mnie takie jajca?

 

Aha, płyta to ASUS A8N32-SLI Deluxe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw źle dociśniętego radiatora. Wiem co będziesz chciał powiedzieć, ja też stracił bym raz czy dwa palec myśląc, że to napewno nie to...

Sam temu nie dowierzałem, że to może być źle nałożony radiator, ale przemogłem się, zdjąłem, przesmarowałem i założyłem, no i temperatury jak marzenie :D Dzięki stary :]

 

EDIT: Jednak nie, temperatury były ładne tylko za pierwszym razem, teraz gdy pogram, to temp znowu po 65*C, chyba ten czujnik jest jednak zwalony :/

 

EDIT2: No i rozwiązałem problem wysokiej temperatury, której przyczyną było ... za wysokie napięcie (1,6V), które płyta ustawiła sobie sama... :mur: Poza tym co innego ustawiam w biosie, co innego jest w rzeczywistości (biosowe 1.1375 = 1.38 real :blink: ), jakby mało tego było, to płyta ma focha i nie chce jej się wstawać po ponownym uruchomieniu kompa, pomaga dopiero wyłączenie i ponowne włączenie... takiej po[ciach!]ej mobo to jeszcze nie miałem :mur:

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam temu nie dowierzałem, że to może być źle nałożony radiator, ale przemogłem się, zdjąłem, przesmarowałem i założyłem, no i temperatury jak marzenie :D Dzięki stary :]

 

EDIT: Jednak nie, temperatury były ładne tylko za pierwszym razem, teraz gdy pogram, to temp znowu po 65*C, chyba ten czujnik jest jednak zwalony :/

 

EDIT2: No i rozwiązałem problem wysokiej temperatury, której przyczyną było ... za wysokie napięcie (1,6V), które płyta ustawiła sobie sama... :mur: Poza tym co innego ustawiam w biosie, co innego jest w rzeczywistości (biosowe 1.1375 = 1.38 real :blink: ), jakby mało tego było, to płyta ma focha i nie chce jej się wstawać po ponownym uruchomieniu kompa, pomaga dopiero wyłączenie i ponowne włączenie... takiej po[ciach!]ej mobo to jeszcze nie miałem :mur:

 

Witaj masz troche racji że gniewasz sie na ta płytke, ja przesiadłem sie z A8N deluxa na A8N32 i powiem szczerze ze troszke potrafi sprawić kłopotów ale trzeba sie przyzwyczaić do jej fochów a z napięciem mam to samo co Ty mimo iż zakładka w biosie od podbijania vcore podczas overcokingu jest wyłączona bez sensu tez mam ustawione na sztywno niższe v aby realnie osiągnąć prawidłowe :P

Edytowane przez GRID3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

 

Niby nikomu niepotrzebne to FDD ale mi właśnie jest potrzebne mad.gif I sie spierdziliło coś.

 

Problem polega na tym że nie można niczego odczytac z dyskietki, np. startuję z dyskietką od win98 i stacja tylko raz sprobuje coś z niej odczytac i potem odpuszcza, sprawdzałem wiele dyskietek, stacji dyskietek i kabli.W windowsie jak chce wejsc na dyskietkę to stacja probuje cos tam odczytywac, bardzo krotko , i potem wyskakuje napędu nie znaleziono.Podłączałem pod 2 rozne kable, a nawet pod inny zasilacz.Odłączyłem wszystkie urządzenia, zmieniłem kartę graficzną i wymieniłem zasilacz i fdd i nic się nie zmieniło.

 

Flashowałem też bios do niższej wersji i potem do 1013(Asus) ale to też nie pomogło.

 

wygląda mi na awarię jakiegoś kontrolera od fdd na płycie dry.gif

 

Co o tym myslicie bo po raz pierwszy sie z czyms taki spotkalem.Zanim oddam plyte na gware i strace mozliowsc korzystania z kompa na cale 3 tygodnie to che sprawdzic wszystkie mozliwe powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mianowicie potrafi mi sie wyalczyc dzwiek tzn usunac z panelu sterowania soundmanager pojawia sie blue screen restart i potem jakby karta dzwiekowa nie zainstalowana dziwku niet potem kilkukrotna proba ziasntalwoania czasem nie przynosi efektu a czasem przynosi:)

 

Moja plyta to: ASUS A8N-E

 

Tak pozatym to starsznie wentylator na NB buczy tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moja plyta to a8n32 mam ja od niedawna i zauwazylem dziwna rzecz mam bios 1303 i gdy wchodze do niego i jestem w biosie zaczyna wzrastac temperatura. Normalnie w windzie mam jakies 37 w biosie rosonie 40-45 i tak do 48 oczywiscie zaczyna wiatrak co chwile wchodzic na wyzsze obroty bo korzystam z qfana i co wlasnie ciekawe w windzie mam 37 przy obrotach ok 2000 w biosie wzrasta do 3000 i tem do 48. Niespotkalem sie jeszcze z czyms takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mozna troszke jaksniej ?. To znaczy ze w kazdym asusie tak jest ?. Widze ze masz ta sama plyte wiec moze mnie oswiecisz, bo pierwszy raz cos takiego widze, pisza moze gdzies o tym ? bo chetnie bym poczytal a nie widze nic na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mozna troszke jaksniej ?. To znaczy ze w kazdym asusie tak jest ?. Widze ze masz ta sama plyte wiec moze mnie oswiecisz, bo pierwszy raz cos takiego widze, pisza moze gdzies o tym ? bo chetnie bym poczytal a nie widze nic na ten temat.

Włącza się Cool n' Quiet - taki mechanizm zaprojektowany przez AMD. Gdy procek nie jest obciążony, Cn'Q automatycznie zmniejsza jego taktowanie i napięcie, a co za tym idzie - spada temperatura. Poza tym w biosie procek jest obciążony maxymalnie, bo cały czas wykonuje program, jakim jest bios :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mozna troszke jaksniej ?. To znaczy ze w kazdym asusie tak jest ?. Widze ze masz ta sama plyte wiec moze mnie oswiecisz, bo pierwszy raz cos takiego widze, pisza moze gdzies o tym ? bo chetnie bym poczytal a nie widze nic na ten temat.

Po prostu w BIOS nie działają żadne mechanizmy oszczędzania energii/wykonywania niepotrzebnych instrukcji (C1HLT itp.), a load procka wygląda na znaczny. Co tu więcej dyskutować ;-)

 

O janio mnie ubiegł ;)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącza się Cool n' Quiet - taki mechanizm zaprojektowany przez AMD. Gdy procek nie jest obciążony, Cn'Q automatycznie zmniejsza jego taktowanie i napięcie, a co za tym idzie - spada temperatura. Poza tym w biosie procek jest obciążony maxymalnie, bo cały czas wykonuje program, jakim jest bios :]

ale ja nie uzywam C&Q -jest wylaczone wiec C&Q nie ma nic do tego. Bezsensowne to jest wczesniej mialem DFI i wiele innych plyt i nigdy nie bylo tak ze w biosie rosla temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie uzywam C&Q -jest wylaczone wiec C&Q nie ma nic do tego. Bezsensowne to jest wczesniej mialem DFI i wiele innych plyt i nigdy nie bylo tak ze w biosie rosla temp.

A zerknij na monitor systemu w biosie, jakie masz napięcie na procku, bo ta płyta lubi mieć jazdy z vcore. I puść pod windowsem coś obciążającego, np. orthosa i monitoruj temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zerknij na monitor systemu w biosie, jakie masz napięcie na procku, bo ta płyta lubi mieć jazdy z vcore. I puść pod windowsem coś obciążającego, np. orthosa i monitoruj temperaturę.

vcore pokazuje 1,376. Mialem zabity kurzem wiatrak, wiec go przeczyscilem ale nadal w biosie podnosi sie temp. W windzie zawsze mam 36-37 stopni wchodze do biosa i wzrasta o kilka stopni, moze to prze Q-fana wy uzywacie tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciał bym dowiedziec się jak powinna poprawinie działać opcja Q-FAN na płycie A8N-E, czy komuś to w ogle działa ?

 

Mi przy 50°C wiatrak pracuje z predkościa 800 rpm , nominalnie ma 2300 ... q-fan ustawione na 51°C

Edytowane przez Xaffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno mobo Asus A8N-SLI SE i pierwsze co zrobilem to wymienilem standardowe chlodzenie na NB na zalmana blue.

 

Wszystko byloby w porzadku gdyby nie to ze jak wloze czujnik temp. pomiedzy zeberka zalmana to pokazuje 60*C (windows wlaczony, uzycie cpu 0-5%) :/ Czy to aby nie za duzo? Boje sie pomysle co bedzie w stresie..

 

PS. Posiadam CPU athlon64 san diego 1mb 3700+ 2200mhz - narazie niekrecony, ustawienia na 'default'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od kilku dni mam A8N-E i muszę przyznać, że płytka sprawuje się całkiem nieźle.

Venice 3000+ śmiga bez problemu na ustawieniach 8x325 :D

 

 

Mam tylko pytanie czy są jakieś modowane biosy do tej płyty?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnosnie A8N5X i pamieci: czy kombinacja pojedyncza kostka 1GB w jednym kanale i dwie kostki 512MB w drugim kanale bedzie dzialac w dualu? OC nieistotne, bo moje obecne RAMy i tak sa niepodkrecalne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie mam problem z płyta Asus a8n-e + Radeon x1950pro + pamiec Kingmax 2x512Mb. Problem polega na tym ze przy pierwszym właczeniu kompa po paru godzinnym przestoju podczas włączenia instalki jakis gry, lub włączeni filmu, lub uruchomieni aplikacji 3d komp zalicza zwieche tz na ekranie wyskakuja pionowe pasy - ekran staje sie nieczytelny. Po restarcie kompm chodzi mega stabilnie. Zmieniłem zasilacz z mojego ModeComa 350W na markową 440 problem nie ustapił. Juz nie wiem co robic kompa ani karty graficznej nie mam podkreconej.Dzieki za wszystki możliwe sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma A8N-SLI PREMIUM i ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO?

 

Interesuje mnie kwestia montażu. Na tej witrynie:

 

http://www.virtual-hideout.net/reviews/ac_...ro/index4.shtml

 

Pokazują, że osłona wentylatora zachodzi na ram zamontowany w pierwszym gnieździe, i koleś musiał uciachać kawał plastiku by mu ten wentyl wszedł. Pytanie jest takie czy ktoś ma tą płytę i ten wentyl + normalne ramy bez osłonek i czy w takim układzie wchodzi bez problemu czy również osłonka zachodzi na pamięć?

 

Czy ktoś ma tą płytę i montował ten wentyl mając obsadzone pierwsze gniazdo pamięci? Jak wrażenia?

 

P.S.

 

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO bezproblemowo zmieścił się w A8N-SLI PREMIUM. Niestety musiałem wymontować płytę główną by go zamontować..... czyli wszystkie bebechy wyprute ....

 

Mam skrajnie różne odczucia, co do wentylatora. Zjednej strony jest dużo wydajniejszy od BOX, z drugiej całkowicie olano kwestię regulacji obrotów. Efekt jest marny. Po podkręceniu A64 3200 z 2000 na 2500 i obrotach 2400 temperatura to 52C. I mało i dużo zważywszy na to, że w pokoju jest ciepło. Ale hałas jest nieziemski. Po włączeniu Q-Fan i ustawieniu Max dozwolonej temperatury na 51C (mniej nie można) wiatrak na przemian przyspiesza i zwalnia.... doprowadza to do szału. Nie polecam tego chłodzenia dla osób ze starszymi 3 pinowymi płytami. Chyba, że da się w SpeedFan ustawić jakoś sensownie obroty. U mnie kombinuje i coś nie mogę. SF wogóle nie wykrywa obrotów. Mam jeden wiatrak wyciągający z tyłu, jeden wdmuciach!ący z boku, tak że wieje na grafikę i płytę. Właściwie można powiedzieć, że jak na 68zł to jestem trochę rozczarowany. Zastanawiam się czy jednak nie warto dołożyć 100zł i kupić sobie SCYTHE Infinity.Z drugiej strony 100zł to całkiem spora sumka.... jeżeli popatrzyć że 170zł za wiatrak a 250 za komplet chłodzenia wodnego. W sumie mam zonka....Zakup jakiegoś badziewia do regulacji obrotów też jest ryzykowny, bo ten freezer ma wtyk 4 pinowy....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mój kolega ma A8N5X i ma kilka problemów.

 

1. W biosie nie można ustawić napięcia na CPU powyżej 1,5V

2. Na niektórych dzielnikach ramu komp wiesza się bądź resetuje zaraz po starcie.

3. Pomimo, że ramy przy dzielniku 1:1 idą 460MHz to już przy 2,7MHz na procu nie da się uzyskać stabilnych nawet 400MHz przy żadnym dzielniku.

 

Uwagi:

-testowaliśmy na innych ramach i mocniejszym zasilaczu, nie pomaga

-rozluźnianie timingów też niewiele daje

-temperatury CPU i NB niskie - na CPU freezer64pro

-próbowaliśmy dwóch biosów: oryginalny v1003 i zmodyfikowany v0902 (odblokowane dzielniki)

 

Sprzęt:

-SD 3700+; Kingston DDR (KVR400X64C3AK2/1G); zasilacz Fortron 350W

-testowane również z: G-Skill 2x1GB F1-...-HZ; Topower top-588p6 450W

 

 

Czy jest jakieś rozwiązanie tych problemów?? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z raid`em (szukałem już odpowiedzi w temacie ale jakoś nie zauważyłem)całą sprawa wygląda następująco:

 

 

Płyta Asus A8N SLI SE

2 dyski samsung 160 i wd 160 wiem ze lepiej mięć identyczne ale taki mi się trafił z przypadku (mowa o wd) i postanowiłem skorzystać z Raid`a

stworzyłem sobię dyskietkę z sterownikami do raida i zaczełem tworzyć:

2 dyski podłączone na odpowiedno SATA 1 i SATA 2 (na sata3 mam też dvd - ale to chyba nie problem ?!)

odpalam kompa wciskam F10 tworzę macierz ustawiam botowanie i restart uruchamiam instalke windy (xp sp2 pl ) wciskam f6 instalują się siliconowe sterowniki wszystko narazie wporządku -> leci dalej -> pojawia się okno z kominikatem o rozpoczętej instalacji i mam do wyboru R dla napraw albo Enter dla Dalej (kilkam) i system nie wykrył żadnych urządzeń masowych bla bla bla :mur:

 

i na tym koniec tak za każdym razem, jakby nie widział utworzonej partycji ?!!?

 

próbowałęm kilku sposobów:

inna instalka windy (xp sp1 en)

innne sterowniki z strony siliconu

stowrzenie partycji w fdisku

różna kombinacje podłączenia do portów sata

stowrzenie windy na 1 dysku i utworzenie raida pod windą

 

i wszystkie te pomysły dały efekt straconego czasu :(

 

jakiś pomysł ? ? ?

idę jeszcze zmienić bios na jakiś nowszy ....

 

na marginesie powiem ze nawet skręciłęm kompa na sfabryczne ustawienia powyłączałęm wszystko co sie da i to też nie dało efektu !!!

 

pomocy co mam robić? ?

 

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...