Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak HawkEye napisal jest nowy bios dla Delux'a ale nie tylko. Tą info miałem od 8 rano ale zanim te biosy podocierały na serwery asusa to mamy juz popoludnie a więc:

NOWE BIOSY:

A8N-E 1010-01 beta

A8N-SLI 1013-02 beta

A8N-SLI Deluxe 1015-01 beta

A8N-SLI Premium 1009-01 beta

 

biosy tam gdzie zawsze -> pierwszy post

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak HawkEye napisal jest nowy bios dla Delux'a ale nie tylko. Tą info miałem od 8 rano ale zanim te biosy podocierały na serwery asusa to mamy juz popoludnie a więc:

NOWE BIOSY:

A8N-E 1010-01 beta

A8N-SLI 1013-02 beta

A8N-SLI Deluxe 1015-01 beta

A8N-SLI Premium 1009-01 beta

 

biosy tam gdzie zawsze -> pierwszy post

 

Pozdrawiam

1682869[/snapback]

Nie ma na ftp :cry:

 

I jak zwykle nie ma opisu co zmienili :mur:

 

Może ktoś coś wie.?

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To instalujemy z ostatniej bety jestem bardzo zadowolony. Choc denerwuje brak mozliwosci wylaczenia stacji dyskietek w bios. Reszta jak dla mnie b. dobra. I dzieki temu bios w koncu przyzwoicie kreci sie proc. Nie ma problemu z bootowaniem dyskow itp. Za pare dni powiem jak sprawuje sie najnowsza odslona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzeżenie z bety dla a8n-sli:

Płytka resetuje się po poscie przy ustawieniu pamięci w biosie na 266, niezależnie od timingów. :cry: przy szynie 300. Przy innych nie sprawdzałem bo jak nie ma 300 to bios dla mnie mnie istnieje. (sprawdzałem 288,299,301,302)

Komp wstawał dopiero przy ustawieniu pamięci na 200.

 

Czyli jak dla mnie wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 1010-01 beta do A8N-E to wielka tragedia. Wrocily wszystkie poprzednie problemy i doszlo jeszcze pare nowych. Jak dla mnie nie awarto nawet wspominac o nim total dno...co oni w tym asisie robia,ze takie kily daja?

Wrocilem do 1009beta jak dla mnie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie stalem sie dzis posiadaczem plyty A8N-E s.939. Po zlozeniu wszystkiego i odpaleniu kompa ruszyly wszystkie wiatraki (na procku na chipsecie i grafice) i na tym koniec... Monitor nie odpalil ( na 100% sprawny) cdrom nawet nie mignal i plyta nie wydala zadnego dzwieku.

Po wypieciu wszystkiego i zostawieniu tylko procka dalej nie piszczala.

Po wpieciu tylko zasilania do cdromu mignal ale gdy podpinam tasme to zero reakcji.

Cdrom jest na 100% sprawny i speaker w obudowie tez.

Nie wiem teraz co jest padniete czy plyta czy moze procek, nie mam mozliwosci sprawdzenie procka w innym kompie. Mam bios w wersji 1006 i nowa wersje wentylatora na chipsecie.

 

Moja konfiguracja:

AMD Athlon 64 3000+ Venice

HDD Seagate 120 GB SATA

Zasilke 355W

Grafa Asus GF EN6200GE

Pamiec Micron 512 na 266 MHz (tymczasowo) - na pewno sprawna

 

 

Jutro wybieram sie z plyta do sklebu by ja reklamowac bo mi sie wydaje ze to ona jest walnieta.

 

Licze na uwagi i jakis pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi ze Asus ma taka dziwna polityke i brakuje czasami plikow na serwerach. Ja przeciez nie bede caly czas aktualizowal lub pisal ze serwer znowu nie posiada danego biosu... moge poprostu zlikwidowac te linki w pierwszym poscie.... jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie stalem sie dzis posiadaczem plyty A8N-E s.939. Po zlozeniu wszystkiego i odpaleniu kompa ruszyly wszystkie wiatraki (na procku na chipsecie i grafice) i na tym koniec... Monitor nie odpalil ( na 100% sprawny) cdrom nawet nie mignal i plyta nie wydala zadnego dzwieku.

Po wypieciu wszystkiego i zostawieniu tylko procka dalej nie piszczala.

Po wpieciu tylko zasilania do cdromu mignal ale gdy podpinam tasme to zero reakcji.

Cdrom jest na 100% sprawny i speaker w obudowie tez.

Nie wiem teraz co jest padniete czy plyta czy moze procek, nie mam mozliwosci sprawdzenie procka w innym kompie. Mam bios w wersji 1006 i nowa wersje wentylatora na chipsecie.

 

Moja konfiguracja:

AMD Athlon 64 3000+ Venice

HDD Seagate 120 GB SATA

Zasilke 355W

Grafa Asus GF EN6200GE

Pamiec Micron 512 na 266 MHz (tymczasowo) - na pewno sprawna

Jutro wybieram sie z plyta do sklebu by ja reklamowac bo mi sie wydaje ze to ona jest walnieta.

 

Licze na uwagi i jakis pomysl.

1685157[/snapback]

Jak na moje oko nie podłączyłeś linii +12V. Musisz wiedzieć, że oprócz 24 pinowego gniazda zasilania tuż nad procem znajduje się gniazdo 4pin, +12V. Jak nie wepniesz tam wtyczki płyta bedzie udawała martwą. Jeśli to nie to to nie mam na razie innego pomysłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam dziwne szopki... chcę podkręcić procek, lae robię to wszystko stopniowo i bardzo powoli... na razie doszedłem do FSB 250. Pamięci pracuja w trybie synchronicznym. Pomyślełem że moje Hynixy D-43 nie polecą na 280 i dałem memclock 400. Odpalam kompa patrze w windowsie a tam całe fsb ma 216 :blink: skąd on to sobie wziął? mam płytkę a8n-e i bios 1009.001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój speedfan chyba zwariował. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego log generowany przy odpalaniu wygląda tak: ?

 

Win9x:NO 64Bit:YES GiveIO:NO SpeedFan:YES

Scanning ISA BUS at $0290...

IT8712F/IT8705F found on ISA at $290

SuperIO Chip=IT8712F

Scanning nForce2 SMBus at $4C00...

Scanning nForce2 SMBus at $4C40...

SMART Enabled for drive 0

Found ST3120026A (120,0GB)

Found ACPI temperature (40,0C)

Loaded 1 events

 

Dlaczego on czegoś szuka na Nforce2 ? W tym miejscu mam 100% CPU i freeze na kilka sekund ;/ Nie wiem ocb, jeszcze kilka dni temu, chociaż też szukał nf2, to nic sie nie freezowało ;/ Może założyć odsobny temat, tylko gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie kompinował. Do wersji FM wgrywaj tylko biosy z wersji FM, bo inaczej będziesz miał problem... Tutaj koledzy mówili ironicznie że możesz wgrywać on innych Asusów ...

1685917[/snapback]

Dokladnie bede czekal na biosy do FM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To instalujemy z ostatniej bety jestem bardzo zadowolony. Choc denerwuje brak mozliwosci wylaczenia stacji dyskietek w bios. Reszta jak dla mnie b. dobra. I dzieki temu bios w koncu przyzwoicie kreci sie proc. Nie ma problemu z bootowaniem dyskow itp. Za pare dni powiem jak sprawuje sie najnowsza odslona.

1683519[/snapback]

O ktorym biosie piszesz ? Bo ja cos sobie namieszalem i wlasnie nie boot'uja mi dyski po ustawieniu na 280 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY:

A8N-SLI 1012 final

A8N-SLI Deluxe 1014 final

A8N-SLI Premium 1008 final

 

pojawiły się też biosy do nowych płyt z seri A8N:

A8N-SLI-SE 103

A8N32-SLI Deluxe 404

ale póki nikt z nas nie ma do nich dostępu to nie zamieszaczam w pierwszym poście. Dziwną pozycją jest dla mnie ten A8N-SLI-SE! O ile o deluxe z pci-ex 2x16 jest juz wiadomo to ta wersja SE jest zupełną nowościa.

 

Jest też nowy Asus Update: 6.10.02

 

Życze miłego testowania wersji finalnych. Na moje testy deluxe'a bedziecie musieli poczekać do poniedziałku... mam nadzieje że pojawi się też bios finalny dla użytkowników A8N-E bo bez apelacyjnie jest Was koledzy najwięcej...

 

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że pojawi się też bios finalny dla użytkowników A8N-E bo bez apelacyjnie jest Was koledzy najwięcej...

1688138[/snapback]

no właśnie, liczymy na Asusa bo jak na razie same bety i to w dodatku nienajlepsze :( i nie piszą co zostało zmienione/poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly aczkolwiek uciazliwy problem z A8N-E, otoz po wylaczeniu kompa na dluzsza chwile po ponownym wlaczeniu nie widzi dysku SATA, szybki restart zazwyczaj wtedy pomaga, wylaczenie i wlaczenie nie; z restartami kompa podczas pracy nie ma problemu; biosy juz zmienialem, aktualnie mam 1009-001, nic nie pomoglo, zasilki tez chociaz nie wiem po co ;-)

Jesli ma ktos jakies sugestie bylbym wielce zobowiazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po przeanalizowaniu dużej ilości wątków o płytach głównych chyba zdecyduje się na A8N-SLI Premium. W związku z tym mam pare pytań. Jak u niej z pracą na 4x512DDR(TwinMos - żadna rewelacja). Nawet nie myśle o T1, ale mam nadzieję, że na T2 i z lekko podniesionymi taktowaniami powinno to być stabilne. Czy ktoś wie jak u niej ze stabilnością na obsadzonych 4 bankach?

 

Dodam do niej

Venice 3000+(lub 3500+, zobacze jak będzie z funduszami)

ArcticFreezera 64

Gb 7800GT

Dobry zasilacz(zastanawiam się nad jakimś Taganem, Enermaxem, Topowerem(?) - tu proszę o rady)

HDD 160GB na Sata2(Samsung, WD)

DVD-RW(LG)

ZS2 + T5900 - powinno dobrze grać

 

No i mam pytania.

 

1. Czy będzie pracować stabilnie z 4x512(puszczonymi na T2)?

2. Jaki zasilacz do w/w zestawu?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...