Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie - jak wy sobie poradziliście z montażem Pentagrama 100Cu+ na A8N-E? Ja jak postawiłem go na procku po zamontowaniu zworników, to odległość zworniki-zaczepy wynosiła jakieś 0,5 cm. Boję się je wyginać (może by wtedy dosięgnęły zworników:) ), bo jeszcze coś z procem zwale. Oczywiście zamonotowałem ten element wzmacniający z Pentagrama. Co wy radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak? czy ten nowy bios wreszcie umozliwia uzycie dzielnika pamięci 266?? nawet nie mam siły sprawdzać, bo całodniowej walce z pentagramem na grafie :(

1711984[/snapback]

u mnie nie działa :( tzn. działa ale po wejściu do windy niebieski ekran :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość żę ramki na asusie nie chcą odpalać na dzilniku 266 z powodu kontrolera w procku??

Bo u mnie ramiki z palcem w [gluteus maximus] powinny ale nie idą, ani na 1t ali na 2t. :mur:

Winda się ładuje nawet przy ramach na 300MHz (da się nawet test w sandrze lub everescie zrobić), więc nie powinno być żadnego problemu z np 245MHz.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte a8n-e i a64 3000 winchester bios 1009

 

Jak nalezy ustawic opcje w biosie aby puscic procesor na 9x290 mhz a pamieci zeby chodzily na wartosciach z przedzialu 230-250 mhz (czyli 460-500)???

 

Jak mam interpretowac memory clock value index w biosie?

Zalozmy ze procesor dziala na 9x250, to po ustawieniu mam. clock value index na np. na 333 lub 266 jak dzialaja pamieci ???

 

Z gory dzieki za wyczerpujace odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte a8n-e i a64 3000 winchester bios 1009

 

Jak nalezy ustawic opcje w biosie aby puscic procesor na 9x290 mhz a pamieci zeby chodzily na wartosciach z przedzialu 230-250 mhz (czyli 460-500)???

 

Jak mam interpretowac memory clock value index w biosie?

Zalozmy ze procesor dziala na 9x250, to po ustawieniu mam. clock value index na np. na 333 lub 266 jak dzialaja pamieci ???

 

Z gory dzieki za wyczerpujace odpowiedzi :)

1712310[/snapback]

ustawiasz wtedy pamięci na 333 w biosie.

 

Post nr1:

 

Dzielniki pamięci: 200 (2:1), 266 (3:2), 333 (6:5), 400 (1:1), 466 (6:7), 500 (4:5), 533 (3:4), 550 (8:11), 600 (2:3)

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy ustawaim na 1:1 przy 250 mhz moje pamieci daja rade pociagnac, natomiast

przy 290 i dzielniku 6:5 lub 3:2 nie daja rady, a to dziwne bo dzielniki te daja przy fsb 290 odpowiednio 240mhz i 191 mhz, przy 290 fsb pozostaje mi wiec tylko dzielnik 2:1. Czym to moze bys spowodowane?? Pamieci - GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10633

 

uzywany bios 1009

Edytowane przez hefalump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy ustawieniu 1:1 dzialaja na 250 mhz a przy 6:5 lub 3:2 komp wiesza sie nawet gdy pamieci maja dzialac przy 190mhz, zastanawiam sie czy to na pewno pamieci, w koncu sa w stanie pociagnac jako ddr 500 przy 1:1 to czemu nie mialy by dzialac jako np ddr 380 przy 3:2 lub 480 przy 6:5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliscie tez problemy z tym realtekiem alc850? bo strasznie do kitu to chodzi, echo jest caly czas, gdy sie balancem zjedzie na jedna strone wtedy dzwiek jest nawet nawet, stery zadalem najnowsze 5870 i nie pomaga, moze zwalczyl ktos ten problem ? moze w efektach cos sie przestawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliscie tez problemy z tym realtekiem alc850? bo strasznie do kitu to chodzi, echo jest caly czas, gdy sie balancem zjedzie na jedna strone wtedy dzwiek jest nawet nawet, stery zadalem najnowsze 5870 i nie pomaga, moze zwalczyl ktos ten problem ? moze w efektach cos sie przestawia

1712909[/snapback]

ja rozwiązałęm, kosztowało to 109 zł i nazywa sie Audigy 2 OEM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego pytania jeszcze nie bylo, co to jest ta czerwona dioda (chyba to przycisk jakis) na plycie glownej, mam na mysli z tylu komputera zaraz pod PS2 na klawe i myszke. do czego to moze sluzyc bo nie spotkalem sie w innych asusach z czyms takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego pytania jeszcze nie bylo, co to jest ta czerwona dioda (chyba to przycisk jakis) na plycie glownej, mam na mysli z tylu komputera zaraz pod PS2 na klawe i myszke. do czego to moze sluzyc bo nie spotkalem sie w innych asusach z czyms takim

1714742[/snapback]

Pod ps2 są tylko cyfrowe wyjścia: optical i coaxial :D

 

Chyba chodzi ci o optyczne bo jest tam taka zapadka którą mając dużą wyobraźnie można wziąć za przycisk. :D

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego pytania jeszcze nie bylo, co to jest ta czerwona dioda (chyba to przycisk jakis) na plycie glownej, mam na mysli z tylu komputera zaraz pod PS2 na klawe i myszke. do czego to moze sluzyc bo nie spotkalem sie w innych asusach z czyms takim

1714742[/snapback]

Jak masz 2 karty w SLI i nie podłączone zasilanie dla nich to się świeci dając znak, że masz zasilanie podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...