Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

1. pracowac bedzie i na T1 tez powinno pojsc, gdyz w Premium poprawili ten blad, ale 4x512 bedzie Ci gorzej chodzilo niż 2x512 mb... testy prowadził AnydN i tu masz linka: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020&hl=

2. wg mnie 450W powinno wystarczyc. sam mam 550W i wiem ze jak na razie to wykorzystuje ok 50% mocy... polecam ten topic: http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=54&t=90087

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o topic AndyNa, to czytałem go.

 

Nie chodzi mi o "podkręcalność" pamięci, tylko o wydajność w grach i obróbce grafiki. Podobno FEAR na max. detalach i wysokiej rozdziałce potrzebuje 1,5GB ramu, alby nie doczytywać z HDD. Te 2GB ramu to taka inwestycja "w przyszłość", bo po kupieniu tego zestawu, napewno przez 2 lata nie będę miał kasy na inwestycje w kompa.

 

Dzięki za odpowiedź! BTW. Jaką masz zasiłke? I jaką firme byś polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z a8n-sli (chyba).

Kupiłem ostatnio patrioty 2x512 ddr400 xblk (tccd??) które wg producenta powinny latać jako ddr533 przy 3-4-4-8.

No i niestety kupa :cry:

Przy 200MHz latają pięknie na 2-2-2-5 1t 2.6v, ale po przestawieniu dzielnika pamięci na 333 memorki powinny ładnie biegać na 246 z palcem w [gluteus maximus].

No i niestety za nic nie chcą pamiątki stabilnie latać. Już kombinowałem na 3-4-4-8 od 2.6-2.9v i nic, 2t i 1t.

Co najdziwniejsze winda się ładuje nawet przy pamiątkach synchro na 300MHz przy 2.5-3-3-7 2t 2.7v. Przechodzi nawet superpi 1M :D

Skoro pamiątki lataję na 300 ale z błędani przy takich timingach to bez problemu powinny latać na tych 246. Soro tak nie jest to może to wina mobo.

Zauważyłem że pamiątki całkiem ostro się grzeją.

W mem tescie wywalają się na 5 lub na 8 teście.

 

To samo na biosach 1011final i 1012final

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po przeanalizowaniu dużej ilości wątków o płytach głównych chyba zdecyduje się na A8N-SLI Premium. W związku z tym mam pare pytań. Jak u niej z pracą na 4x512DDR(TwinMos - żadna rewelacja). Nawet nie myśle o T1, ale mam nadzieję, że na T2 i z lekko podniesionymi taktowaniami powinno to być stabilne. Czy ktoś wie jak u niej ze stabilnością na obsadzonych 4 bankach?

Z pracą przy 4x512 na tej płycie nie ma żadnych problemów, podkręcalność będzie zależeć od możliwości pamięci - oczywiście wysoce wskazane jest aby cztery kości były identyczne.

 

1. pracowac bedzie i na T1 tez powinno pojsc, gdyz w Premium poprawili ten blad, ale 4x512 bedzie Ci gorzej chodzilo niż 2x512 mb... testy prowadził AnydN ...

Oczywiście praca przy 4x512 jest możliwa tylko przy T2. Żadna płyta i żaden procek nie umożliwia pracy na T1 przy pamięciach 4xcokolwiek.

W Premium poprawiony jest bład pracy na T1 powyżej 250MHz przy 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jako nowy user proszę o pomoc e prostej sprawie.

Jaką kolejność instalowania sterowników do płyty Asusa

(model jak poniżej) mależy zachować aby nie namieszać

i ewentualnie z czego można na samym początku odrazu zrezygnować?

 

Napewno jako wytrawni znawcy macie to w jednym palcu :-)

 

PS. Pierwszą płytę (wersję Premium) spaliłem kartą SkyStar 2.

Podobno napięcia na PCI są niezgodne, karta ma 5V a na płycie są 3.3V.

Serwis Asusa potwierdził to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nf4 + Skystar2 = Buuum (?): 1694526[/snapback]

 

Ale to dziwne, bo na Asus A8N-E nForce4 Ultra działa bez problemu. ?

 

Coś jest spierdzielone nieźle bo Asus mi odpisał:

 

cytat:

 

Na wstępie chciałem wspomnieć ze problem jest dość specyficzny, ponieważ powstał przy próbie instalacji sprzętu za którego kompatybilności nie możemy gwarantować.

 

koniec cytata.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy user proszę o pomoc w prostej sprawie.

Jaką kolejność instalowania sterowników do płyty Asusa

(model jak poniżej) mależy zachować aby nie namieszać

i ewentualnie z czego można na samym początku od razu zrezygnować?

Kolejność następująca:

WinXP - Servis Pack 2 - nForce4 AMD Edition 6.66 (tutaj proponuję pominąć dodatkowe oprogramowanie do karty sieciowej oraz oczywiście do karty muzycznej jeżeli masz wyłączoną w biosie) - stery od grafiki - stery od karty muzycznej (jeżeli używasz np. Audigy lub SBLive) - na koniec wkładasz na chwilę CD dołączoną do płyty głównej ze sterownikami (samoczynnie usuną ci się jedno czy dwa, już nie pamiętam, nieznane urządzenia w menadżerze urządzeń).

Można jeszcze zaktualizować sterownik od procesora - jest na dołączonym CD.

 

Na koniec stery od reszty np. Skystar czy co tam jeszcze masz.

Proponuję żadnych shitów (nTune, AiBoster) nie instalować.

Polecam PCProbe.

Edytowane przez RomF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) PS. Pierwszą płytę (wersję Premium) spaliłem kartą SkyStar 2.

Podobno napięcia na PCI są niezgodne, karta ma 5V a na płycie są 3.3V.

Serwis Asusa potwierdził to.

Kolejność następująca:

(...) Na koniec stery od reszty np. Skystar czy co tam jeszcze masz. (...)

He he. SkyStara2 chyba jednak nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

 

Ale czy sam radiator zastąpi seryjny wentylator? Nie mam żadnych dodatkowych wentyli wewnątrz obudowy.

1698483[/snapback]

Jest nawet osobny temat o chłodzeniu chipsetu ! Tam dowiesz się wszystkiego, kliknij kilka stron wcześniej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale przeczesanie 32 stron postów jest BAGATELA problematyczne.

 

Nie mam siły już przeglądać regulaminu, ale forum KS-Eksperta, jeśli poradzisz komuś szukanie musisz podać mu link gdzie znajdziesz choć trochę informacji o danym problemie. Inaczej 10% ostrzeżenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... zadam to pytanie tutaj ( bo mam A8n SLI Premium ) bo tu jest o niej topic :) Nom chodzi mi o speedfana - a dokładnie o kontrole temperatury. Ustawiam np. minimum dla wiatraka 40%, max 100%. Przy temperaturze procka docelową ustawiam na np. 37 stopni. i ok - jak przekroczy 37 stopni to prędkość wiatraka idzie w góre. No ale dlaczego jak temperatura spadnie poniżej tych 37 stopni to wiatrak kręci się dalej na 100% !!!! ?? jak mam to ustawić żeby przy spadku temperatury procka poniżej docelowej 37 wiatrak zwalniał do minimalnych obrotów ??? Dziękuje z góry za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale przeczesanie 32 stron postów jest BAGATELA problematyczne.

 

Nie mam siły już przeglądać regulaminu, ale forum KS-Eksperta, jeśli poradzisz komuś szukanie musisz podać mu link gdzie znajdziesz choć trochę informacji o danym problemie. Inaczej 10% ostrzeżenia :P

1698943[/snapback]

Wiesz, ja czytałem...

Poza tym to minuta roboty: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=113003

 

Na zdrowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dodają program, ale nim możesz tylko flashować bios nowszy, niż ten wgrany aktualnie.

1700646[/snapback]

 

Bzdura, mozesz spokojnie wgrac starszy bios. Zawsze sprawdzam nowe bios i czesto wracam do starszego, wiec sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, po uruchomieniu tego programu masz 4 pkt:

4. Check bios information

wybierasz: Upgrade bios from a file

potem: next i podajesz sciezke do wybranego bios, moze byc to najstarsza wersja bios i nie ma problemu.

Zwroc uwage, ze rozne biosy maja inne rozszerzenia. Jesli chcesz ladowac bete to musisz zmienic typ pliku, aby zobaczyc dany bios w menu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice wejdz w opcje Asus Update i zaznacz "Bios Downgradable" - ta opcja pozwoli Ci wgrywac strasze bios'y ale ma swoje minusy! Bios zostaje wyczyszczony z ustawień więc cały konfig musisz zrobic na nowo. Drugą opcją jest sflashowanie z poziomu DOS'a - wtedy nie traci sie ustawień, potrzebne dwie dyskietki - startowa i druga z Awardflash'em i biosem a dalej to juz chyba kazdy wie jak :P

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaznacz B. D. > Next > From File > zaznaczam plik i to samo co poprzednio...

 

CO dokładnie trzeba zrobić? Wystarczy zaznaczyć???

 

//edycja//

Nie wiem czemu po restarcie już było dobrze. Możecie udać, że tego posta nie było ;D

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Witam, jestem nowym użytkownikiem Asusa A8N-E.

mam kilka pytań:

 

Czy po zainstalowaniu nowszej wersji biosu, zmienią mi się ustawienia (tzn, będę musiał wszystko ustawiać od nowa)?

Czy są jakieś nowe wersje strowników (karta dźwiekowa, chipset) czy instalować to co jest na płycie?

 

 

zainteresowała mnie ta odpowiedź:

 

Kolejność następująca:

WinXP - Servis Pack 2 - nForce4 AMD Edition 6.66 (tutaj proponuję pominąć dodatkowe oprogramowanie do karty sieciowej oraz oczywiście do karty muzycznej jeżeli masz wyłączoną w biosie) - stery od grafiki - stery od karty muzycznej (jeżeli używasz np. Audigy lub SBLive) - na koniec wkładasz na chwilę CD dołączoną do płyty głównej ze sterownikami (samoczynnie usuną ci się jedno czy dwa, już nie pamiętam, nieznane urządzenia w menadżerze urządzeń).

Można jeszcze zaktualizować sterownik od procesora - jest na dołączonym CD.

 

Na koniec stery od reszty np. Skystar czy co tam jeszcze masz.

Proponuję żadnych shitów (nTune, AiBoster) nie instalować.

Polecam PCProbe.

1694812[/snapback]

O service packu jest też napisane w instrukcji -

Z pewnych powodów :wink: jednak nie może on być u mnie zainstalowany.

Czy mogą wystąpić jakieś komplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...