Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zainstalowaniu nowszej wersji biosu, zmienią mi się ustawienia (tzn, będę musiał wszystko ustawiać od nowa)?

 

Przepraszam czy ktoś mógłby mi odpowidzieć na to pytanie? Bo nie wiem czy siedzieć z karteczką i zapisywać. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanie - jak to jest z montażem pentagrama 100cu+ na a8n-e? Czy trzeba przykręcać od spodu tą podkładkę wzmacniającą? Bo zauważyłem, że na tym asusie już jest takie ustrojstwo, odkręcić tamto i przykręcić to z pentagrama, czy zostawić tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, musisz odkrecic koszyk i przykrecic od spodu te czarna plytke wzmacniajaca, pamietaj o podkladkach (tych pomaranczowych na te 2 wkrety) bo to dziadostwo inaczej lata luzno, nawet jak masz sporo pary w rekach to nie dokrecisz dobrze bez nich, wlasnie dzis to testowalem bo kupilem tego coolera i przewalczylem te kwestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi czy dobrze wybrałem athlon 3000/64 venice,asus a8n5x,

grafika msi geforce 6600/256 pci-e pamięć i dysk ze starego kompa.

1706629[/snapback]

Hmmm... jeśli się nie mylę, to ta płyta jest na zwykłym nforce4, a nie ultra jak a8n-e. Do tego kosztuje tyle samo, więc źle wybrałeś.

No i po co kupowałeś 6600 z 256MB ramu? Nie lepiej było wziąć 128MB i zaoszczędzić parę groszy? A co Ci daje 256MB w tej karcuie. Praktycznie nic, no chyba tylko tyle, że będzie się pamięć gorzej kręcić (jak np. w Galaxy 6600). A te dodatkowe 128MB może być tylko przydatne w wysokich rozdzielczościach i full detalach... tylko że wtedy na tej karcie będziesz miał raczej za mało fpsów, żeby grać, a nie oglądać slide show...

 

Tak więc mogłeś wybrać lepiej płacąc praktycznie tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zawsze pytaj sie o rade przed kupnem. Po co pytac po zakupie, aby sie zdolowac? :)

 

Plyty nie znam, wiec nie wiem co za.

Co do karty grafiki duzy blad. 256 ram kompletnie nie przydatne przy tej karcie, Wieksza iosc ram jest istotna przy max detalach i wysokich rozdzialkach, ta karta jest zaslaba na to, chyba, ze ktos lubi grac z 15 fps :/ W tym ukladzie za te same pieniadze kupilbys chocby to co ja mam w sygnaturce, a wydajnosc jest okolo 30-50% wieksza niz tego 256MB 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w miarę możliwości przejrzałem wątek i widzę, że kilka osób ma Freezera 64 - ale ja mam inny problem: zamierzam kupić A8N-E, mam już Freezera 64 ale karta graficzna w planach to Szafir GTO Ultimate - z pasywnym chłodzeniem.

I tu jest sedno problemu - na chłopski rozum z Freezerem w stronę karty radiator z tyłu GTO zahaczy mi o cooler ;/ Próbował ktoś może takiej kombinacji? A jeśli nie - mógłby mi ktoś użyczyć ;) zdjęcia A8N-E/SLI z Freezerem założonym w stronę karty graficznej?

 

Z góy dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie - mógłby mi ktoś użyczyć ;) zdjęcia A8N-E/SLI z Freezerem założonym w stronę karty graficznej?

1707839[/snapback]

 

Masz szczescie, tak sie sklada, ze ciagle leza na serw moje foty z montazu tego potwora.

Chociaz nie jestem pewien czy chodzi ci o to, ze wiatrak ma dmuchac w strone karty? Jesli jednak chodzi o zalozony od strony karty to masz tu fotki:

 

http://ocean.dl.interia.pl/freezer64/freezer64-02.jpg

 

Aby zobaczyc wiecej fot, zmieniaj koncowke od 01-07. Zdjecia sa duzej objetosci, ponoc na nie ktorych przegladarkach nie chca ladowac sie w calosci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans abyś założył freezera64 w tą stronę przy gto ultimate:

 

BTW: AdamDuży mam tą budę z twojego ava w wersji czarnej i freezer nie wejdzie w drugą stronę.

1708177[/snapback]

Dziękuje zarówno Ocean jak i klimu za pomoc i fotki - tak jak się obawiałem, to se ne da tak ;/ Ważne że choć Freezer się mieści z inną kartą - obecnie mam MSI K8N Neo2 i tam freezer jest w poprzek i też nie jest dobrze bo zasłania IDE :/

Jedyne wyjście jakie widzę po tych fotkach to założyć zwykły 8 cm z boku ale to prowizorka - w każdym razie jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnych

 

***Warnig:Your Komputer CHIP Fan Fail or speed too low ***

You can also disable this warning messege in Setup. :mur:

 

Co to znaczy, pojawia się biosie na początku jak uruchomię PC. Pomaga ponowny reset i idzie dalej (problem występuję jak bawię się w OC (jak zrobię na ustawienia przed OC to ten problem występuję). Jak zmienię na nowy BIOS to problem znika, ale jeśli znowu zrobię OC to problem znowu występuje.

 

PS: Na moim AMD 3,2 Winchesterku MaxTCase wynosi 65C (nie działa na Winchesterach, pytam się jak inni użytkownicy mają), a kręci się słabo na 2,5 :sad: coś

 

pozdro. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mostek się przegrzewa.

 

Albo coś jest uszkodzone, albo brakuje coolerowi prądu - ale nic na 100% nie można powiedzieć.

 

Najlepiej zareklamuj płytę i niech ci powiedzą co jest nie tak.

1709505[/snapback]

problem występuje tylko na początku. Jak wyłączę i po godzinie to spoko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***Warnig:Your Komputer CHIP Fan Fail or speed too low ***

You can also disable this warning messege in Setup. :mur:

1709493[/snapback]

***Uwaga:W Twoim komputerze obroty wiatraka na chipsetcie są zbyt małe***

Możesz także wyłączyć ten komunikat w BIOSie :D

 

BIOS -> Power -> Hardware monitor -> Chip Fan Warning (czy cos takiego) -> disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś freezera obracac o 90*?? bo to by wystarczyło obrócić koszyczek i powinno być git... to by bylo najoptymlaniejsze, bo wtedy wiatrak wyciagający powietrze z obudowy by mu pomagał... kiedyś nawet nad tym myślałem, ale teraz wlacze z grafiką i pentagramem na nią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...