Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Toż u mnie max (bez artefaktów) 580/1190...Totalny max póki co 600/1302 (ale się sypie i to ostro (i rdzeń i pamiątki, na których brak radiatorków - trzeba będzie spiłować te od Zalmana)...

 

Temperatury po 3dmarku - 46-48 stopni...(buda dobrze wentylowana no i otwarta cały czas)...

 

Po założeniu radiatorków liczę tak 580/1200 jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zintegrowaną z płytą główna :) NVIDIA 8 channels :) na chipie realteca :)

jest ona bardzo dobra ta karta ale nie obsluguje testu 60bitowego w smarku :)

no ale moim zdaniem mam takie przyciecia nie z winy dźwięku lecz raczej czegoś inego ale nie wiem czego ..

HELP ME !

1349566[/snapback]

 

Proponuje wyłączyć CnQ w biosie i w windzie

poz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ile da rady wykrecic galaxy i po co sa te gumki na pamieciach i czy mozna je czyms zastapic :)

1534714[/snapback]

ciezko okreslic podkrecanie to zazwyczaj loteria , patrz po podpisach ludzi

 

np. Ja mysle ze pociagnalbym wiecej ale nie mam odczytu temp. i nie wiem co jest grane wiec narazie zawiesilem podkrecanie

 

EDIT : @ Piotro

jesli twoj wynik jest na VF700 to nie jest jakis super hiper i napewno nie swiadczy o tym za "galaxy rox" <_<

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac wyniki podkrecalnosci 6600GT dodam , za moj gigabyte vivo 6600GT z heatpipem chodzi stale z pamieciami na 1200. Niestety badziewne stery nvidi nie pozwalaja zapamietac nizszej czestotliwosci dla 2D.

Nie szukalem maxa, ale z tego co widze to 1200 to i tak dobry wynik.

GPU od 575 zaczyna rzucac bledami w drugim tescie 3dmark2005. Ale tak samo jest z 600, wiec gdyby dodac mu jakis wiatraczek to pewnie dzialalby wyzej. Nie mam mowy o wieszaniu sie. Driver podawal ~103 stopnie, ale wiadomo , ze temperatura podawana przez driver jest wyssana z palca.

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wersję AGP są takie słabe, ale mój 6600GT PCI-E nonstop chodzi na zegarach 630/1340 i nie ma z tym najmniejszych problemów. Generalnie lata jak złoto na 632/1350, ale pojwiają się malutkie arty (zielone kropki) w filmach typu Divx - i tylko tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac wyniki podkrecalnosci 6600GT dodam , za moj gigabyte vivo 6600GT z heatpipem chodzi stale z pamieciami na 1200. Niestety badziewne stery nvidi nie pozwalaja zapamietac nizszej czestotliwosci dla 2D.

Nie szukalem maxa, ale z tego co widze to 1200 to i tak dobry wynik.

GPU od 575 zaczyna rzucac bledami w drugim tescie 3dmark2005. Ale tak samo jest z 600, wiec gdyby dodac mu jakis wiatraczek to pewnie dzialalby wyzej. Nie mam mowy o wieszaniu sie. Driver podawal ~103 stopnie, ale wiadomo , ze temperatura podawana przez driver jest wyssana z palca.

1536009[/snapback]

dlaczego niby temperatura jest wyssana z palca masz pasywne chlodzenie i taka temp jest mozliwa tylko jakies jedne drivery zawyzaly temperature tylko nie pamietam jakie chyba 71.84 ja na swoim galaxy w stresie mam na oryginalnym chlodzeniu kolo 85 stopni w stresie oczywiscie podkrecony 550/1100 :-P a temp maxymalna jaka wytrzyma 6600 gt jest 145 takze nic dziwnego w tym nie widze Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z kolei zadowolony z mojego gainwarda - na stockowym chlodzeniu ide 565/1100 (pamieci nie probowalem wiecej). przy 570-575 wydajnosc spada z przegrzania, przy 580 wiesza sie na scenie ze smokiem w marku01.

 

mysle, ze jesli bym zamontowal zalmana, to doszedlbym do 580, na rdzeniu, bez problemu.

 

robilem testy na swojej karcie i dla taktowan 550/1050 w marku05 mialem 36xxpkt, zas po dobiciu do 560/1100 podskoczyl wynik o 200pkt. to chyba duzo co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

nudziło mi sie i porobilem sobie testy :)

 

wiadomosc dla wincenta: najlepszy program do sprawdzania artow to Real Time HDRI Lib. (21MB)

 

Mozesz na biezaco krecic w RT i widziec zmiany na ekranie :)

 

Na moim Leadteku ze standardowym chlodzeniem i nawiewie 12cm (12V) z boku dojechalem bez artow GPU 575 Mem 1125 ;) GPU szedl spokojnie na 585 a memki 1250 ale sypalo artami az milo :P A temp max 78*C

 

Z tego co wiem to mam rewizje A2 wiec z zalmanem dojechalbym pewnie tak jak centy spokojnie do 600 :D Ale zalowka na kase, zbieram na PS3 - na niej bedzie mozna grac przez 10 lat nie martwiac sie o wymagania B) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj sie moge pytać ale mam problem z moim 6600gt, nie krecony od Gigabyte'a

Przed i po formacie mam raczej kiepski wynik w 3dmarku2k1

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8641931

no 9800pkt przy waszych u wiekszosci koło 16k to raczej mało. Co ciekawe w 3d2k3 jest juz normalnie bo 7800pkt. Reszta sprzetu to Athlon2000+ 512 Ramu i płyta główna k7s5a. Czy moze taki wynik powinienem miec? Dodam ze na wcześniejszym Radku9100 mialem 8200 w 2k1 i 1200 w 2k3.

pozdro

 

edit - wynik w 3dmarku 2005 to 2800pkt :-/ tez coś mało.. eh..

Edytowane przez uQuad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie kolego , 3dmark01 glownie testuje procesor wiec mysle ze wynik jest w normie wkoncu masz athlona 2000 a 03 i 05 juz bardziej patrza na grafe na moj gust jest dosyc w pozadku porownaj sobie wyniki na ORBie do ludzi z podobnymi Mhz na procu . podkrec grafe np. do tych 550/1100 tak zachowawczo i w 03 i 05 zblizysz sie wynikami , wszystko jest w porzadku glowa spokojna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koffee wielkie THX

 

 

A do reszty to tak w 3demarku05 jak wezme na 580 zawiesza się komp. Moim zdaniem pierw powinno sypać artami. No niewiem jeszcze przetestuje teraz pasta już się wygrzała :D

 

A tak apropo to czego może być jezscze wina?? Aha i paste nierównomiernie rozprowadziłem po GPU bo jeszcze niewiedziałem jak się rozprowadza musze adjąć przeczyścić i odnowa nałożyć. Ale myśle że teraz jak się rozgrzała to powinniem dojechać do 600 na GPU.

Ide testiować programem od koffee

 

Kurcze niewiem jak podkręcić 6600GT w RT.

Może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?? Doszłem do takiego okienka w którym jest wybór:

Standard 2d

low power 3d

performance 3d

 

Który z tych trybów wybrac żeby kręcić grafike?? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

 

A może ktoś wie jak zapisać zmiany w sterowniku jak podkreciłem karte bez tego testu w sterach. Bo jak dam 1150 to mi on nieprzechodzi a 3dmark03 na 1140 lata wyśmienicie na 1150 też by poszedł ale niemoge przejść testu w sterach może ktoś pomóc?? :?

Najlepiej jakby pomógł jak kręcić w RT i jak obejść test w sterach. Będę bardzo wdzięczny.

 

I może ktoś jeszcze podpowie. Zeszlifowałem radiatorki zalmana. I jezscze niewchodza ale zrobie że wejdą. Tylko teraz są takie małe że niewiem czy opłaca się je zakładac czy niepogrorszą OC mem.

Jak się opłaca to mam następny problem bo jak piłowałem część opiłków weszła pod tą folijke i przykleiła się do pasty/kleiu na radiatorkach. I teraz niewiem czy zedrzeć ta paste i przykleiść nowa czy może powyjmować te opiłki ale będzie ciężko :(

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą kartą. Czytałęm że podkęcają się bardzo dobrze i gdy chce ustawić powyżej 560/1100MHz to pisze

"The test failed to run at the selected clock frequencies. Please lower your settings and try again"

Podręcam ją przez sterowniki od nvidii. Innym programem jeszcze nie próbowałem ale wolałbym przez ten. Czy jest możliwe obejście tego problemu albo coś takiego??

Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie załamać sie można 1 moze 2 strony temu było pisane jak wyłączyć testownie w RT poszukajcie czasami :mur:

 

ale fpizdu ostatni raz pisze

 

power user -> overclocking/global -> DisableClockTest ustawić na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo... troche to denerwujace, szczegolnie gdy samemu sie kombinuje jakie slowa wpisac zebyb dobrze znalazlo, ale nic :D

 

wincento

1) kaffee nie koffee ;)

2) jak obejsc test juz wiesz

3) chyba nie znasz angielskiego, bo znajac nie trudno sie domyslec, ze tryb performance 3d sluzy do grania, a low power 3d sie wlacza po restarcie kompa gdy przekrecisz karte. no a standard 2d to chyba nie musze tlumaczyc... :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa jakies specjalne stery do SLI dla 2x6600GT ktore sa wydajniejsze niz inne ?? czy moze instalowac te najleprze dla 6600GT 71.89 ?? jak na razie mam 77.72 i jeszcze ich nie przetestowalem bo kurier z PCP jedzie do mnie juz 3 dzien z ramem i chlodzeniem na cpu i dojechac nie moze , ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam karte Leadteka na AGP i narazie dojechalem do 570/1250 mysle ze to calkiem dobry wynik. Mam pytanko dla posiadaczy zalmana:ile wiecej dalo sie podkrecic rdzen??bo sie zastanawiam czy warto wydac ponad 100zl na jakies kilka Mhz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta karta coś słabo się kręci :angry:

Może ma zamało V?? Chyba temp na GPU niepowinno przeszkadzać.

Może wgrać biosa od Leadteca?? Albo Sprarkle to coś pomorze?? Ma ktos jeszcze jakiś pomysł?? :huh: CO pomogło mu w OC?? 6600GT??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie uaktywnilem sobie monitoring temperatury na mojej karcie.

 

coz, w idle mam 56 stopni :| po 10 min w Real-time HDR IBL mam 71 stopni.

wszystko na defaultowych taktowaniach 500/900.

ciekaw jestem jak ta karta sie meczy na 560/1100 .... chyba nie chce wiedziec :|

 

bedzie potrzebne chyba chlodzenie z p4 prescott :( albo moje boxowe z amd64 :/

 

wincencto: moze to ci pomoze => klik!

wg tego koles osiagnal ponad 600 na rdzeniu.

 

UPDATE: po 15 minutach wyglada na to, ze nie przekracza 71 stopni. good

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...