Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

hehe macie problem mam tą karte i u mnie swietnie sie kręci 500@900 na 600@1200 0 artów i na dodatek proc 2500@3200 a wyniki 3d jak w podpisie pozdro ......pokombinuj ze sterownikami

1676047[/snapback]

cos malo masz tych markow w 2003 .. w mojej sie nie kreci gpu tak dobrze bo tylko do 555 jak narazie .. ale poczekamy zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6ns czy 2.0ns ?

I te 8k to tak srednio na jeza :)

1675950[/snapback]

Podejrzewam że 2.0ns

Pewnie że średnio na jeża, doszedłem do 8k (orb wkrótce) to teraz chcę 8,5k, to chyba zdrowy odruch, jak na to forum ;)

dane spisane z pamięci

Infineon

HY8181258321F-20

C

0448      SUU4781

hehe macie problem mam tą karte i u mnie swietnie sie kręci 500@900 na 600@1200 0 artów i na dodatek proc 2500@3200 a wyniki 3d jak w podpisie pozdro ......pokombinuj ze sterownikami

1676047[/snapback]

na 77.72 n-vidii dokładnie jest to samo, no może taka różnica że komp zawisł dopiero przy 1050 :(

Przeinstaluję też windowsa, może coś to da ale wątpie.

 

Reszta kompa OK, zasilacz chociaż słabej "marki" wyrabia się z napięciami różnice do 3%, buda otwarta.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateusz podejrzewam ze to wiena moze byc po stronie pamieci moje są na samsungach 2 ns .....ale pokombinować dalej mozesz ze sterami obecnie jade na 7590-[Guru3D.com] sprawdz moze coś Ci się uda więcej wycisnąć..powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem ostro na różnych sterach sformatowałem dysk, sprawdzałem grafę na innym kompie z bardziej markową mobo i zasilaczem i nic, pamięci więcej nie idą niż 990MHz bez wspomnianych artów w teście nature z 2k3 (pionowe kreski pojawiające się pod liśćmi, niby nieprzeszkadza bo pojawia się ich trzy-cztery i tylko w jednym momencie, ale jednak wkurzają) i ~1030MHz w innych markach i grach.

 

Pozostaje mi tylko przestrzec wszystkich przed pamięciami infineon i cieszyć się tą niemałą w końcu wydajnością którą mam.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest dość cicha, grzeje się mniej niż przypuszczałem, w pudełku jest sporo stuffu, 3dMark2K3 ciągnie 7200 punktów, 2k5 3200 i wogóle jest super.

 

Martwi mnie tylko 3dMark 2k1 wynoszący tylko 13000, czyli mniej-więcej tyle co na moim starym radziu. Czy w przypadku tej karty i reszty mojego configa jest to normalne?

1675047[/snapback]

Na sterach 77.77 500/900 HQ

3DMark2003 = 8000

3DMark2005 = 3175

 

Na sterach 77.77 500/1000 Q

3DMark2003 = 8341

3DMark2005 = 3322

 

Na sterach 77.77 530/1020 Q

3DMark2001SE330 = 16895

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze sprubujesz zmiana chlodzenia na karcie......na gpu i moze jakies radiatorki na pamieciech ...napewno cos zyskasz a nie stracisz na wydajnosci pozdro

1681198[/snapback]

Na rdzeniu mi tak bardzo nie zależy, dobrze się podkręcił, pamięciom nie wiem czy radiatorki wiele pomogą, parę MHz mnie nie zbawi a gwarancję szlag trafi :?

 

Pokombinuję też z zasiłką, bo ta markowa qmpla okazała się megabajtem, dodatkowo obciążonym P IV i trzema HDD więc pewnie napiecia dawała gorsze niż mój jelonek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko:

Czy jest jakiś soft którym mozna obniżyć rpm wentylatorka (6600GT PROLINK PCI-E). Jak coś znacie podajcie nazwe, z góry dzieki.

1684424[/snapback]

po pierwsze to wydaje mi sie ze jest to temat o 6600gt na Agp :)

 

wracajac do tematu to z tego co wiem to nie ma takiego coolowego softu.

mozesz sprobowac podpiac wentyl do plyty gl. i wtedy juz wieksze prawdopodobienstwo jakiejs regulacji.

jednak najlepszym IMHO wyjsciem jest kupno jakiegos fan mate`a za kilkanascie zlociszy.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to wydaje mi sie ze jest to temat o 6600gt na Agp :)

1684597[/snapback]

Nie ma raczej różnicy czy jest na agp czy pci-e jeśli chodiz o to.

 

Vatzeque - znam troche rive ale pierwsze słysze by potrafiła zmieniac obroty wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej prowadzę dochodzenie, w sprawie niskiego oc pamięci.

Może coś jest pochszanione w BIOSie karty?

 

Może zluzować nieco timingi które teraz wyglądają tak? np. ustawić tRAS na 9 jak na moim starym R9500? Napięcia na memach, wiem że nie da się kontrolować z poziomu BIOS, słyszałem jednak że można posmarować ołówkiem jeden rezystor i już przybywa 0,1V? Ponoć uzyskuje się tak stockowe napięcie dla kart PCI-E?

 

Na 92stronie topicu znalazłem też zmodyfikowany BIOS mirampa, próbował ktoś go użyć? Podnosi on nieco napięcia na rdzeniu, czy stockowy cooler sobie z tym poradzi?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ten wątek i nie znalazłem dużo o tym jak testować kartę w 3dmarkach. Wczoraj odpaliłem na 6600gt 3dmark 05 i uzyskałem niewiele ponad 1000 punktów. Czy ktoś może wie na jakie ustawienia zwrócić uwagę by osiągnąć wyższy wynik. Może ktoś zna stronę na której jest opisane co i jak ustawić.

 

Szukam także w miarę nowego biosu do karty Leadtek 6600gt tdh extreme, może ktoś ma albo wie skąd ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desconosido, jak odpalales 3dm na taki sprzecie jak masz w sygnaturce to jest nie mozliew ;] . jak zwiekszyc wynik

1. Robiles foramta po zmnie sprzetu?

2. Moze masz virusa?...sprawdz

3. Moze odpalałes 3dm na jakis max turbo detalach a nie na defulowych* ( chyba tak sie to pisze) :P

4. A moze masz cos z karta popier.... czego ci z całego serca nie życze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale nie szukałem (131 stron), czy 6600gt gigabyta działa w 2 trybach? Chodzi o to że wszystkie progsy pokazuja mi 300mhz na jądrze.

Włąsnie się przesiadlem z Ati wiec sie nie znam, za czytanie topica się dopiero zabieram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk! kazdy gf 6600gt dzla w 2 trybach 2d i 3d

Tryb 2d jest przesnaczony do aplikacji 2d znaczy windowsa, worda itp. i mam taktowanie 300mhz

Tryb 3d jest przeznaczony do gier 3dm itp i sie przestawia automatycznie jak zostaje właczona aplikacja 3d, a po jej wyłączniu karta powraca do trybu 2d i mam taktowanie 500 lub wieciej (zalezy od producenta karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie, karta już po flashu na F3, mam nawet zakładke z temperaturą tylko nie wiem czemu "próg opóźnienia procesora" ma wartość domyślną 145 stopni C!! Tyle ta karta raczej nie wytrzyma, na ile to ustawić? Dlaczego V-tuner2 nie pokazuje temp. też nie wiem. :D ale czytam czytam .....

"edit. Jest może jakiś programi który by monitorował/zapisywał temperatury tak żeby po wyjściu do 2D można było zobaczyć jakie były?

Edytowane przez BeerdMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podniesieniem napięciu. Bo wszystko idzie ładnie (edytuję bios, zmieniam w tablicy napięć VID 4 na 1.5V (z początkowych - 1.4V) i zapisuje bios. Potem bootuje kompa w dos-ie i chcę flashować, ale pojawia się błąd, że bios nie pasuje do karty czy coś takiego.

 

Czy są jakieś alternatywne metody podniesienia napięcia, oprócz V-Moda?

 

//edycja//

 

A czy mogę wgrać bios od innego GF6600GT? Czym muszę się kierować (ilość pamięci, producent, itd... - co wskazuje na to, że mogę wgrać dany bios) przy wybieraniu alternatywnego biosu?

 

Moja karta to:

MSI NX6600GT-TD128E.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

 

2001: 13083 : http://service.futuremark.com/compare?2k1=8744084

2003: 8965 : http://service.futuremark.com/compare?2k3=4307860

2005: 2996 : http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1299372

 

Bez jakiegos wiekszego kombinowania.

Gigabyte, poszedl na 590/1254 (tu sie zdziwilem ostro)

 

Wersja PCI-E, i teraz, moge do niego jakis bios dorwac, aby sie napieciami pobawic i ciut wiecej na core lub/i ramkach dodac?

Radiatorki na ram mam, na gpu bym strzelil cos porzadnego do chlodzenia.

 

Jak sie zabrac za edytowanie biosu? Jakis faq gdzies tu moze jest? Przegladalem coprawda ten topic, ale nie moglem nic konkretnego znalezc, poza postami o juz zmodyfikowanych biosach.

Edytowane przez decztery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2k1 slabiutko bo i procek slaby i plytka "nie teges".

Po wymianie mobo na porzadna na nforce [tu nie wiem szczerze w jaka firme celowac] i kupnie "pelnego" procka [mysle o P4 2.66 1mb 64bit chwilowo bez HT, bo mnie jeszcze nie stac] 2k1 podskoczy slicznie.

 

2k3 wynik jak na moje oko jest odpowiedni, ale 2k5 mnie martwi bardzo.

Moze dlatego, ze 2k5 test robilem "na szybko" przy na wpol rozwalonym windowsie?

 

Zmiana dysku sie szykuje niedlugo i zwlekam z reinstalka.

A sterowniki mi sie jakos krzywo zainstalowaly, bo wejscie na zakladke nvidi powoduje errorek i zakmniecie display properties.

 

Za to riva tunerem moge krecic nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery są najszybsze do Leadteka 6600GT bo spotkałem się z róznymi opiniami i nie mam pewności na jakich instalować ....

HELP !!!

1692982[/snapback]

Myślę że 77.77 leadteka :D pokombinowałem z różnymi i ciągle do nich wracam więc chyba są najlepsze.

 

Widzę że pojawiło się więcej osób do modowania biosu. Więc prosimy o pomoc :D

 

Przypomnę moją sprawę: czy zluzowanie nieco timingów pamięci na karcie np z obecnych 4.4.4.8 na 4.4.4.9 pozwoli na większe pogonienie moich padaków? Obecnie artami walą już przy 990MHz, Może są jeszcze jakieś inne sposoby na zmuszenie tych ... do współpracy, bo aż nie mogę patrzeć jak inni mają je taktowane 25% więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE! MAM PYTANIE!!:

 

JAKIE SĄ NAJLEPSZE / NAJWYDAJNIEJSZE STEROWNIKI DO GEFORCE 6600GT GALAXY 128/128 na AGP ?

 

Mam teraz 71.89 i nie jestem pewnien czy są dobre.

 

Chodzi o wyjdajnosc w grach (COUNTER-STRIKE, FIFA 2006)

 

PS. OFF TOPIC:

Dlaczego w grze fifa2006 mam taką kiepska grafe?

Dołączona grafika

Edytowane przez S.W.A.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może troche poziom OC podniose :lol:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8736677

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4312183

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1300418

 

takie sobie wyniczki :wink:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...