Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

ta gra przycina na każdym kompie więc sobie nie rób nadziei... no chyba że przesiedziesz nockę przy ini, wtedy powinno mniej przycinać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało się wam gothicu że tak jakby wycinało taki kawał textur z podłoża I jak się wchodziło na to przezrocze to gość spadał w dół i tak leciał bez końca ? Czym to może być spowodowane błąd gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra przycina na każdym kompie więc sobie nie rób nadziei... no chyba że przesiedziesz nockę przy ini, wtedy powinno mniej przycinać...

To dobrze, bo już myślałem, że coś u mnie nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. EmzeJ

 

Chodzi o to, że G3 został wydany przedwcześnie i jest obciążony dużą ilością rozmaitych usterek, które utrudniają normalną grę. Wywalanie do windy to jedna z typowych anomalii. Temat ten był poruszany na forum n razy, dlatego na przyszłość wystarczy, że sprawdzisz wcześniejsze strony.

 

Pro forma możesz pogrzebać w pliku "ini", pokombinować z róznymi sterownikami i ich rozmaitymi konfiguracjami, zaktualizować dx9, wyczyścić rejestr, dokupić ram, zdefragmentować dysk etc. - ale na w pełni komfortową grę i tak raczej nie licz :wink: Skądinąd poza kiepską pracą silnika jest rónież niestety sporo błędów w zakresie mechaniki gry... Może to podciągną po wydaniu dodatku :wink: , na porządny patch raczej nie ma widoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje że nadchodzący patch zmieni wiele przynajmniej żeby gra chodziła na średnich ustawieniach bez żadnych zwieszek, doczytek innego chłamu. Pozostaje czekać. A co do dodatku to musiał by on kolosalnie zmienić grę. Mam tu na myśli całkiem nowy styl walki (wiadomo dlaczego :( ), duże zmiany w grafice i wygładzanie krawędzi by się przydało i chociaż optymalizacja pod średniej klasy kompy i by stykło a zapomniałem jeszcze o szeregu poprawek związanych z zadaniami i było by git. Akcja pewnie będzie się toczyć tam jak włączymy mapę w grze to widać taki spory kawałek ziemi na której pisze unkow lands. Ciekawi mnie tylko kiedy się pojawi obiecany patch a w następstwie dodatek.

Edytowane przez EmzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko natury technicznej - czy gothic3 będzie chodził zauważalnie lepiej przy c2d @ 3ghz w stodunku do a64 @ 3 ghz ?

Zmieniam graty miedzy innymi pod tą gre dlatego jest to dla mnie dosyć ważne. W necie jest duzo porównań tych procków ale w tej konkretnej grze nie znalazłem. Planowana grafa to cos z serii 8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko natury technicznej - czy gothic3 będzie chodził zauważalnie lepiej przy c2d @ 3ghz w stodunku do a64 @ 3 ghz ?

Zmieniam graty miedzy innymi pod tą gre dlatego jest to dla mnie dosyć ważne. W necie jest duzo porównań tych procków ale w tej konkretnej grze nie znalazłem. Planowana grafa to cos z serii 8800.

Ja na swoim dwurdzeniowym Pentium D kręciłem na maxa w okolicach 3,40 ghz na dodatek gothic obsługuje dwurdzeniowe procki i tak mi to nic nie dało kręciłem kartę graficzna też i w gothicu gó...... to dawało. Owszem widziałem różnice przykładowo w Dark Messiah albo w Spliter Cell Double Agent ale w gothicu to może z 5 klatek więcej co z tego wchodziłem do miasta to miałem doczytki jak daleko trzeba było iść też miałem doczytki i tak w koło na dodatek gra wychodzi czasami sama do pulpitu bez niczego, czasami się pojawi bład where is your guru ( któryś z patchy miał to naprawić wiem bo pisało w instrukcji ), zawiesi się i cała masa innych upiększeń. Na twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem sprzętu niedługo potanieją wnętrzności albo wyjdą nowe to wtedy kupisz coś porządnego bo teraz to niema sensu. Wyjdzie dodatek seria patchy i wtedy zakupisz już nowej generacji gnaty. Nowe grafy wychodzą od radeona lepsze podobno od 8800, wydajniejsze w DX 10 nowe procki też będą bodajże na WP pisali że robią procek jedno rdzeniowy o mocy 6 Ghz czy jakoś tak. Aha i są już płyty od ASRock na 4 rdzeniowe procesory tak więc radze się wstrzymać nieco z modernizacją piecyka.

Edytowane przez EmzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja na swoim X2 Pentium D kręciłem na maxa ponad 3,40 ghz co w sumie daje 6,80 ghz

Chodzbym czytal reklame VOBISU:P pendium D do c2d sie nie umywa, tak samo jak a64:P

Lepiej czy nie lepiej ale tak jak pisali przedmowcy I TAK BEDZIE CHACZYC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znam to powiedzenie. Próbowałem tylko ludzi podnieść na duchu i samego siebie też ( kurde co oni zrobili z tą grą ;( ) Zobaczymy pożyjemy może z czasem odmieni się oblicze tej gry może będzie tak chodzić jak G I lub G II , może wkońcu z chęcią do niej powrócę na długie wieczory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zdarzały się problemy w G II gra wychodziła do pulpitu błędy też były. Ale nie zacinała się na 512 ramach i na celeronie 2,5 Ghz było ok i do tego na GF4 MX gothic chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zdarzały się problemy w G II gra wychodziła do pulpitu błędy też były. Ale nie zacinała się na 512 ramach i na celeronie 2,5 Ghz było ok i do tego na GF4 MX gothic chodził.

O ja, szkoda, że gothic 3 nie chodzi na emiksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja, szkoda, że gothic 3 nie chodzi na emiksie.

Na MX to dobra bez przesady ale na takim GF7900 lub Radeon1900 to powinien się palić a nie tylko płynnie chodzić a tu kicha taka :angry: . Szkoda słów na temat wykonania tej gierki :cry: . Lepiej z kolegami w pokera zagrać przy piwku :wink: niż się denerwować przy G3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...mi na max detalach z anizo 16x nie tnie powaznie ..chyba mam zajebiste szcescie...wrecz chodzi bardzo dobrze ..i teraz czytajac wasze wypowiedzi ze tnie na korasie i 2gb ram to strzelilem karpia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Twoj cytac w podpisie jest bardzo na czasie ostatnio Vitton, bo tak sie sklada ze mam lepszego procka, wiecej ramu i taka sama karte graficzna. Grajac na srednio wysokich detalach bez AA&AF nie ma mowy o plynnosci. Zreszta co ja bede tutaj pisal, skoro na zadnej karcie (poza twoją) nie ma plynnosci w tej grze.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się pojawia podstawowa definicja płynności <_< Tyle, że takiej nie ma - każdy to widzi inaczej.

Ale myślę, Vitton, że jakbym zobaczył u Ciebie "płynnego" Gothica 3, to też bym strzelił karpia :lol2:

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się panowie. Każdy chce być optymistą przy g3 i mówi że mu dobrze chodzi :D . Ja na swoim sprzęcie kupiłem go jakieś 2 miechy temu gram w tego Gówhica i jest tak że jak na początku grę włączę i cały czas poruszam się tylko po obrębie miasta to nie tnie ale jak tylko chce szybko skręcić głowę lub iść gdzieś daleko piechotą np. z silden do faring i do nordmaru doczytwyanie obszaru na porządku dziennym. Zaraz wam dam link do filmiku jak gość gra w gothica na 8800 GTX - 1800x1440 16xAF i nawet jemu w pewnym momencie gra się lekko przycina jak się tak popisuje i szybko chce obrócić postacią.

 

FILMIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego może wynikać taki syf na ekranie, jak widać poniżej?

 

Dołączona grafika

 

Gra świeżo zainstalowana + patch 1.12. Taki sam efekt także na grafice bez OC, więc to nie "klasyczne" artefakty. Na początku miałem WarCatsy 6.8, więc poszedł update do 7.1, ale ciągle to samo. Podejrzewam, że może to być wina jakiejś pojedynczej, konkretnej opcji w sterownikach. Spotkał się ktoś z takim śmietnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się panowie. Każdy chce być optymistą przy g3 i mówi że mu dobrze chodzi :D . Ja na swoim sprzęcie kupiłem go jakieś 2 miechy temu gram w tego Gówhica i jest tak że jak na początku grę włączę i cały czas poruszam się tylko po obrębie miasta to nie tnie ale jak tylko chce szybko skręcić głowę lub iść gdzieś daleko piechotą np. z silden do faring i do nordmaru doczytwyanie obszaru na porządku dziennym. Zaraz wam dam link do filmiku jak gość gra w gothica na 8800 GTX - 1800x1440 16xAF i nawet jemu w pewnym momencie gra się lekko przycina jak się tak popisuje i szybko chce obrócić postacią.

 

FILMIK

Ciekawe czy tak plynnie mu chodzi w duzych miastach, watpie. :]

Ta poczatkowa lokacja to i mi w miare chodzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że nawet na 7900 gra przycina, a co ma piernik do wiatraka?

Akurat jesli chodzi o optymalizacje grafiki to jest możliwie zrobione, zreszta A64 też jest wystarczający, problemem jest słaba optymalizacja pod kątem pamięci i tego specjalnie jakoś przeskoczyć się nie da.

Można pobawić się plikiem ini i tyle - poprawimy sobie sytuacje ale problemu się nei pozbędziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ma na celu, to co napisałeś? K. graf w Gothicu też niedomagają. A64 tak samo - nie jest szczytem marzeń. A o modyfikacjach ge3.ini wiemy wszyscy.

Więc nie rozumiem trochę o co Ci chodzi.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego może wynikać taki syf na ekranie, jak widać poniżej?

 

Dołączona grafika

 

Gra świeżo zainstalowana + patch 1.12. Taki sam efekt także na grafice bez OC, więc to nie "klasyczne" artefakty. Na początku miałem WarCatsy 6.8, więc poszedł update do 7.1, ale ciągle to samo. Podejrzewam, że może to być wina jakiejś pojedynczej, konkretnej opcji w sterownikach. Spotkał się ktoś z takim śmietnikiem?

 

Miałem tak jak ty jak zmniejszyłem detale na mini. Jak wziąłem na średnie wróciło wszystko do porządku. Na początku też zmieniłem stery na nowe C 7 i nowego DX9 z grudnia i dalej tak miałem to wina gry nie sprzętu jak weźmiesz na średnie detale powinno pykać.

 

P.S.

A tak nawisem i żartobliwie odnośnie tego powiedzenia "co ma piernik do wiatraka?". Kiedyś znałem takiego gościa co w kółko tak napieprzał i mnie to denerwowało więc wymyśliłem tezę żeby go uciszyć. Otóż piernik i wiatrak wiele wspólnego mają ze sobą wbrew pozorom. Kiedyś w takich wiatrakach robiona była mąka, przecierana z ziaren a z kolei mąka jest składnikiem piernika :) . A więc jak widać trochę głupie to powiedzenie.

Edytowane przez EmzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja na swoim X2 Pentium D kręciłem na maxa ponad 3,40 ghz co w sumie daje 6,80 ghz na dodatek gothic obsługuje dwurdzeniowe procki i tak mi to nic nie dało kręciłem kartę graficzna też prawie do granic i w gothicu gó...... to dawało

Bardzo ciekawe :lol:.

 

Swoją drogą, to silnik jest masakrycznie zepsuty. Przecież na kompie średniej klasy powinno to chodzić jak głupie. Swoją drogą grafika bajeczna nie jest. Jak nie umieją zrobić porządnego silnika, to niech zlecą to komuś, kto potrafi, albo chociaż kto go poprawi. I żadnym patchem imho tego nie poprawią. Wstydzilyby się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...