Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

mial ktos stycznosc z butami wranglera? bo nie chcial bym zeby sie rozpadly po miesiacu..

kupiłem w zeszłym roku, w kwietniu i jestem zajebiscie zadowolony. Początkowo srdnio mi sie podobaly bo nie mialem odpowiednich spodni, ale potem bylem zachwycony. Bardzo wytrzymale, przechodzilem w nich całą wiosne, lato, jesien i prawie całą zime. Wszystko elegancko trzyma, jedeny minus to zużyte wkladki w butach i musialem dokupić inne :)

 

A wczoraj zamówiłem Conversy Paradox:

 

http://allegro.pl/item226384799_converse_p...ja_07_r_43.html

http://allegro.pl/item227940862_nowosc_200...port_44%5D.html

http://allegro.pl/item230502855_buty_meski..._43_con13_.html

 

widziałem, ze pare osob je posiada. Jak z ich wytrzymałością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że czubki się trochę rozklejają to jest ok. Kolega najechał mi wózkiem, innym razem o coś zachaczyłem, ktoś nadepnął i nie przylegają jak na początku, jednego musiałem kleić <_< Poza tym megawygodne i ogólnie fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w zeszłym roku, w kwietniu i jestem zajebiscie zadowolony. Początkowo srdnio mi sie podobaly bo nie mialem odpowiednich spodni, ale potem bylem zachwycony. Bardzo wytrzymale, przechodzilem w nich całą wiosne, lato, jesien i prawie całą zime. Wszystko elegancko trzyma, jedeny minus to zużyte wkladki w butach i musialem dokupić inne :)

to mnie troche podbudowales ;)

 

tak czy siak zakupilem te buty kilka dnia temu :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

mam nadzieje ze bede zadowolony :P a to sie okaze za jakis czas ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponad 2 miesiące temu Nike Court Tradtion. Tak jak po zakupie przeczytałem buty miały się rozkleić. (szkoda że tego wcześniej nie przeczytałem :mur: ) Przepowiednie okazały sie prawdą. Dzisiaj mi sie rozkleiły.

Dołączona grafika

 

Fakt faktem, ale mógłbym je skleić. Jednak boję się, że drugi też zacznie sie rozklejać. Uzytkowałem je normalnie. Nie wiadomo dlaczego się rozkleił ten but. Kupiłem je na allegro. Napisałem do sprzedawcy, a on mi odesłał formularz reklamacyjny.

 

Zgłoszenie reklamacyjne

...

8. Kiedy i w jakich okolicznosciach wady zostały stwierdzone:..........................................

................................................................................

..........................................................

9. adanie reklamujacego: ...................................................................

Może ma ktos jakies doświadczenie z reklamacjami? Chciałbym oczywiście :D żeby wymienili mi je na nowe bo jak naprawią ten jeden but a następny zacznie się rozpadać to nie będzie ciekawie. Nie chcę czekać znowu 14 dni na rozpatrzenie reklamacji (bo własnie tyle czasu może to trwać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponad 2 miesiące temu Nike Court Tradtion. Tak jak po zakupie przeczytałem buty miały się rozkleić. (szkoda że tego wcześniej nie przeczytałem :mur: ) Przepowiednie okazały sie prawdą. Dzisiaj mi sie rozkleiły.

[/img]http://img114.imageshack.us/img114/1170/s6002588ig4.jpg[/img]

 

Fakt faktem, ale mógłbym je skleić. Jednak boję się, że drugi też zacznie sie rozklejać. Uzytkowałem je normalnie. Nie wiadomo dlaczego się rozkleił ten but. Kupiłem je na allegro. Napisałem do sprzedawcy, a on mi odesłał formularz reklamacyjny.

Może ma ktos jakies doświadczenie z reklamacjami? Chciałbym oczywiście :D żeby wymienili mi je na nowe bo jak naprawią ten jeden but a następny zacznie się rozpadać to nie będzie ciekawie. Nie chcę czekać znowu 14 dni na rozpatrzenie reklamacji (bo własnie tyle czasu może to trwać)

A mi się właśnie Conversy Karve OX (czarne, teraz w sklepach tylko białe?) rozklejają, delikatnie na czubku i na zgięciach (chociaż w tych miejscach bardziej), jako pocieszenie sprawiłem sobie białe rzepy w cenie 67 złociszy (allego) Idealne na 2 miesiące.

Co do Conversów odeśle je im na gware i zobaczymy co dalej. Fajnie by było gdybym dostał nóweczki chociaż pewnie będzie tak, że odeślą z dopiskiem "źle chodziłeś bucu, spadaj na drzewo".

Tak więc, buty wróciły z gwarancji... nie naprawione. Opinia rzeczoznawcy:

"... delikatne szczeliny między łączeniem cholewki buta a podeszwą są naturalnym zużyciem występującym w butach marki Converse i z tego tytułu nie podlegają wymianie/naprawie. (...) Buty nadają się do dalszego dobrego użytkowania."

Tak więc rozklejanie się buta jest naturalnym zużyciem? Kupuję but za 250 zł i wymagam żeby był dobry jakościowo a tu takie padło.

 

Zwątpiłem w "gwarancję" obuwia, szczerze mówiąc nie znam nikogo któremu by naprawili obuwie w jakikolwiek sposób. Po co to w ogóle jest?

Życzę powodzenia a najlepiej to sam sobie je sklej.

 

Co do tych pkt. reklemacyjnych to w pkt. 8 wpisujesz "Podczas użytkowania" a w 9 to co chesz czyli "Naprawa/wymiana/zwrot pieniędzy". Hint: w pkt. dotyczącym "Kiedy została stwierdzona wada" najlepiej wpisywać "2 lub 3 dni temu".

 

btw: court tradition są zszywane? Używam podróbek :D i też zaczynają się rozklejać ale zbytnio się tym nie martwie.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bokach i z tyłu są szyte na dole. Z przodu na górze sklejane... :/ Szkoda że dopiero po zakupie przeczytałem o tym, że długo nie wytrzymają. Jutro je wyslę, chociaż po tym szczerze wątpię żeby reklamacja sie powiodła. Poprosiłem o zwrot pieniędzy bo pewnie gdybym nawet dostał nowe to po takim czasie też by sie rozkleiły. Teraz będe musiał czekać. Razem z przesyłka zajmie to pewnie z 20 dni :( heh..

NIE KUPUJCIE NIKE COURT TRADITION

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butow w USA kupilem 6 par ;) Sorry ale u nas ceny od 2do nawet 6!!! razy wyzsze o_O . Zeby nie bylo ze pisze bez sensu i smaka wam robie to macie www: http://www.backcountryoutlet.com/

 

Outlet wiec najnizsze ceny a mysle ze dla nas to czy kolekcja jest z 2007 czy z 2006 roku nie robi roznicy a 40% ceny tak :D

 

Shipping do polski chyba jakos 300zl wychodzi UPSem do tego mozna dodac "gift note" moze to zmniejszy ryzyko cla i vatu :D Jak sie dobrze poszuka to 2 rzeczy sie kupi i juz na 0 sie wychodzi ;) ( http://www.backcountryoutlet.com/outlet/AR...tml?id=V2jNLCoH a tu nawet na jednej rzeczy mimo przesylki ciagle oszczedzamy :D Nie mowiac o tym ze nikt w Polsce takich firm nawet nie sprzedaje ;) )

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca, buty pierwsza klasa, moze jak przyjade do Polski to kupie sobie takie same ;)

Sa dostepne w innych barwach ?

DC jak DC, nie wiem jak możesz na to powiedzieć pierwsza klasa ;] ot, takie klasyczne DC [;

 

(żeby nie było mi się bardzo podobają ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaaban

 

Chodzi mi o kroj ;)

Mialem juz DC, ale...

Po kilku miesiacach sie rozkleily :)

Mam nadzieje, ze te nie beda takie, jak moje poprzednie.

Co do GS II Comfort - znalazlem, ale tylko brazowe, na niebieskie musze jeszcze troche poczekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie odnośnie butów Reebok NPC LXR: czy nie są one zbyt... masywne i szerokie?

 

Ja z reguły noszę wąskie buty i po prostu za dużymi nie przepadam.

 

Nie mam czasu szukać ich po sklepach - w czterech, które odwiedziłem nie udało mi się ich znaleźć.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk, mi te buty sie w ogole nie podobaja ; ]

Jakosc/cena - sam sobie odpowiedz :)

Szukalem sobie jakiegos modelu, ale nic nie znalazlem dogodnego.

Chcialem kupic typowy oldschool, a'la Nike Classic, albo Reebok Classic, ale nie trafilem na nic.

Jakies propozycje ?

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na...

http://www.jdsports.co.uk/

albo w ich sklepach. W londku na jednej ulicy na dwa takie trafilem, wiec Ty tez tam nie powineines miec problemu. Wybor przeoogromny. Napewno znajdziesz cos oldsqlowego, bo duzo takich bucikow z adidasay czy nike mozna tam spotkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc-cena to jest tragedia, tego za darmo nie powinni dawac, ten but nadaje sie tylko do stania na wystawie sklepowej, dodatkowo zalamalem sie, bo dalem za niego 100e, a kilka dni pozniej w innym sklepie znalazlem za 65 :D

na szczescie 100 do mnie wrocila :]

teraz trzeba bedzie szukac czegos nowego...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz mowa o życiu za granicą, to w moim miescie w Szwajcarii jest skateshop Doodah. Za 39CHF mozna ładne butki wyrwać jak jest promocja. Nike SB (kilka krojów bylo przecenionych) czy Adidas Muhammed Ali za 49 to jak za pol darmo. Poza tym wybor jak w dziesieciu sklepach w PL (do tego nie ma zadnych butow w stylu srebrnych najaczy, ktore sluza do biegania, ale i tak dresy w PL w nich chodza), takze gdyby nie to, ze jestem praktyczny, ekonomiczny i bardziej niz buty cenie pieniadze, to bym tam z przyczepka jezdzil, no ale ja nie kupuje butow jak ich nie potrzebuje, nawet jak sa super-tanie i super-el0...

BTW. kucyk nie miej mi za złe tego co teraz powiem, ale w mojej szkole tylko metroseksualni skandynawowie noszą takie trzewiki i wszyscy (od niemców, przez belgów, brytyjczyków aż do amerykanów) się z nich śmieją, że są strasznie "gejowscy". To obala mit, że buty tego typu są nielubiane tylko w naszym "zacofanym pod względem mody" kraju, a wszędzie indziej są uznawane za normalne. (Chyba zavader napisał kiedyś coś w tym stylu)

 

Ja teraz mam takie cos http://www.allegro.pl/item252548462_nowosc...ort_pl_44].html

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nigdy nie kupie butów w Polsce, bez sensu za 300zl nike wytrzymały rok i 2 miesiące i oczywiście gwarancja była na 12, szwy puszczają w kilku miejscach a skóra rwie się na zgięciach (mimo, że pastowałem i ograniczłem chodzenie po mokrym)

 

Wymysliłem więc aby udac się na ukr ;]

Na targu a Lubomlu za 60zł są identyczne buty co w sklepach.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee? Jakim targu? Jak nike ze stadionu co jak kopniesz piłkę to znaczek na piłce zostaje? :D

Troche przesadzasz ;)

 

Ja 2 dni temu znalazlem w Belfascie zajedwabisty sklep z butami. Converse, Jordan, Nike, Kix, Adidas...

 

Kupilem sobie Adidas Master ST, biale, ze znaczkiem w kolorze ciemnego brazu, sa swietne, oldschoolowe, lekkie i bardzo wygodne.

 

Rano wrzuce fotki, bo teraz juz mi sie nie chce, mam swiatlowstret po powrocie z pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, buty wróciły z gwarancji... nie naprawione. Opinia rzeczoznawcy:

Tak więc rozklejanie się buta jest naturalnym zużyciem? Kupuję but za 250 zł i wymagam żeby był dobry jakościowo a tu takie padło.

 

Zwątpiłem w "gwarancję" obuwia, szczerze mówiąc nie znam nikogo któremu by naprawili obuwie w jakikolwiek sposób. Po co to w ogóle jest?

Ja też miałem te conversy i mi pękła skóra na jednym z boku (opisywałem tą sytuację w tym wątku) i też mi nie uznali reklamacji - a dokładniej dystrybutor firma amersport - w opinii napisano że pęknięcie powstało na skutek pocierania o skórę tępym przedmiotem :o po odwołaniu się razem z pihem sklep a nie dystrybutor zwrócił mi pieniądze a butki wymieniłem na reeboki supreme które świetnie się sprawują :)

 

Generalnie jak ktoś chce kupić conversy to przestrzegam bo dystrybutor nie uznaje żadnych zgłoszeń reklamacyjnych - sklep w którym buty zakupiłem, z tego powodu zaprzestał sprzedaży butów tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...