Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

no Solid ma na imie Wojtek serio :lol2: :lol2: heheehehehehe..fajnie wyszło :)

 

nie no nie tłumaczcie mi jak niedorozwinietemu ;) ja wiem ze na konsoli nie ma tego luksusu (sam mam ps2)..tylko mnie ciekawi z jakiej racji w niektorych krajach sa tak karalne przerobki itp :? jesli czlowiek ma prawo do kopii no to musi jakos odpalic ja..a od tego sa właśnie modchipy itp..

 

po drugie jest to mała nieścisłośc..niby mamy prawo do kopii ale z drugiej strony producent konsoli tak ja zabezpiecza ze potem trzeba instalować modchipy itp :?

No niestety tak jest dziwnie zrobione. Teoretycznie to producenci NIE POWINNI utrudniać użytkownikowi legalnego softu zrobienia jego kopiii (o jej odpaleniu nie wspominając). Problem w tym że większość (ale nie wszyscy) robią kopię nie dla siebie ale dla "szerszego grona". Gdyby nie tak wysoki stopień piractwa to pewnie zabezpieczenia albo byłyby tak sałbe albo nawet w ogóle by nie istniały. Ale weź tu teraz pozwij do sądu jakiegoś "giganta" o to że twoja kopia nie działa a masz do tego prawo...Powodzenia ;).

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było, jakby każdy egzemplarz oryginalnej gry posiadał nr seryjny ale w płycie. Czyli kazda płyta była by inna. I teraz odpalamy grę oryginała pierwszy raz na konsoli i on koduje w konsoli ze plyta z tym numerem seryjnym moze byc odpalana oraz backup tej samej plyty. Tym samym backup'a by sie nie dało odpalic, gdyby na konsoli oryginal tej gry nie byl przedtem odpalony i wpisany w pamiec konsoli. Ograniczyloby to przynajmniej dystrybucje przez neta piratow i ograniczyloby sie jedynie do tego, ze kolega idzie do kolegi, botuje mu oryginała, po czym daje mu kopie tego oryginala i on sobie moze grac.

 

Piractwo to temat rzeka. Nie ma dokladnej i jednoznacznej odpowiedzi. Powinien byc topic o tym, ale skupiajacy sie raczej na problemie tego jakie ma sie prawa jesli chodzi o backupy i jakie sie prawa miec powinno, a nie na tym czy piractwo jest ok czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl fajny, choc prosty do obejcia:

 

W PS2 jest cos takiego jak DNAS - unikalny numer seryjny plyty, ktory sluzy do identyfikacji oryginalu przy grze online.

 

Tylko co z tego, skoro sa narzedzia do wyciagania DNAS z plyty i spatchowania tymze DNASem obrazu (co sie zreszta bardzo przydaje jak ktos korzysta z HDD).

 

Teraz polacz sobie tego typu narzedzia z wypozyczalniami gier i masz prosta recepte na piracenie ile dusza zapragnie malym kosztem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garśc w miarę swiezych linków i newsów

 

 

xbox360 mega test (w rodzimym języku)

 

http://www.gram.pl/felieton.asp?id=617&str=1

 

 

kolejna polska stronka o xboxie360 (jesli ktos nie był)

 

http://www.xboxpolska.net/

 

 

nowe shoty z Burnout Revenge na nowego X-a

 

http://screenshots.teamxbox.com/screen-hir...urnout-Revenge/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyny sposób na piractwo jest sprzedawanie oprogramowania po cenie nośnika, tyle że to troche nie realne :lol2:

A jedynym skutecznym sposobem na antypiractwo jest sprzedaz nosnikow po cene oprogramowania - tez juz niezbyt realne w tej chwili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft - na zewnątrz na dwa fronty?

 

Blu-ray dla Xbox 360. Nie tak dawno Microsoft nie wykluczył, że jego nowa konsola zostanie wyposażona w zewnętrzny napęd optyczny nowej generacji HD DVD. Obecnie pojawiają się doniesienia o możliwości wyekwipowania nowej zabawki także w napęd Blu-ray. Jednocześnie firma zachowuje się bardzo ostrożnie, nie decydując się na zintegrowanie któregoś z napędów z konsolą. Mimo iż wspiera obóz firm stojących za technologią HD DVD, jeśli chodzi o konsole jest ostrożna. Sony podejmuje to ryzyko, nowe konsole PlayStation 3 będą posiadać wbudowane napędy Blu-ray.

Firma wspominając o możliwości zaoferowania graczom napędu Blu-ray, jednocześnie definitywnie zaprzeczyła słowami jednego z jej przedstawicieli, że kiedykolwiek w przyszłości Xbox 360 dostanie wbudowany czytnik nowej generacji, DH DVD.

Brytyjski The Register wspomina, że nie jest niespodzianką możliwe zaoferowanie napędu Blu-ray dla konsoli. Skoro można do niej przyłączyć dzięki interfejsom USB napęd HD DVD, nic nie stoi na przeszkodzie by w ten sam sposób dołączyć konkurencyjny czytnik. Dać to może produktowi Microsoftu możliwość lepszego konkurowania z konsolą PS3, która nie będzie już jedyną, wykorzystującą płyty Blu-ray.

 

http://pclab.pl/news17960.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niezaczęty monopol na filmy na BD może za niedługo skończyć. Powiem jedno, jakbym miał podpiąć coś dodatkowego do konsoli, to niebyłby dodatkowy czytnik lecz jakiś dodatkowy kontroler. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto takowy czytnik kupi. Czy dobrze zrobi, nie wnikam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niezaczęty monopol na filmy na BD może za niedługo skończyć. Powiem jedno, jakbym miał podpiąć coś dodatkowego do konsoli, to niebyłby dodatkowy czytnik lecz jakiś dodatkowy kontroler. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto takowy czytnik kupi. Czy dobrze zrobi, nie wnikam.

Czytnik to jedno a sprzet potrzebny do odpalenia tego to drugie wiec jesli ktos bedzie mial juz 360 to po co mialby dawac tyle samo ( albo i wiecej ) za caly odtwarzac jak wystarczy ze kupi taki zewnetrzny czytnik a konsola mu juz obsluzy HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle się czegoś przyczepie. Ciekawie wyglądają tacze hamulców przyspawane do felgi, że o klockach nie wspomne. Fajnie zaś że widać rury za tylną kratką, tyle że mi czegoś brakuje. Czy tam nie powinien być śilnik oprócz rur? i ten fotel kierowcy jakiś cienki (nie jest płaski jak przeciwnicy w M&M VIII, ale chyba powinien być brubszy). Wogóle z wnętrzem się nie wysilili, poza paroma wstawkami to czarna otchłań. Za to karoseria bardzo dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Szukałem na głownej stronie xboxa 360 i nie było :D tego co chę wiedzieć, otóż:

 

1. CO oprócz obsługi gier konsola "potrafi" ?? chodzi mi o to czy można odtwarzać filmy muzyke itp...jeżeli tak to jakiego typu ?? a możę link z obsługą "rzeczy" na x360 ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy DVD (w przyszlosci HD), muzyke z podlaczonego pendrive'a/MP3 playera USB (z wizualizacja), zdjecia z tegoz, czyta playlisty z iPoda, moze tez odtwarzac media udostepnione na PC (przynajmniej w teorii, mi sie nie udalo u kumpla pozenic jednego z drugim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że do tego Xbox'a będzie tyle modów i przeróbek co w pierwszym Xboxi'e :) .

 

W Chipie pisali że ma niezłe zabespieczenia :mad: ,

 

ale z drugiej strony czego nasi "kochani" crack'erzy nie zrobią :D :D :D :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie mówisz o CHIP'ie ze stycznia. Dali tam w miare dokładne dane o X360, PS3 i NR, również z porównaniem mocy ich kart graficznych (względem tych na kompa) :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się dobrze orientuję... do wersji Premium X360 dodają tylko kabelek HDMI HDTV i jeśli ktoś ma zwykłego TV to musi sobie dokupić we własnym zakresie kabelek AV? Niech mnie ktoś na dobry trop naprowadzi, jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

witam po 1.5 miesiecznej przerwie spowodowanej pobytem w ....Polsce :)

 

nie wiem czy juz ktos podawal ale projekt modchipa do xboxa 360 okazal sie ....klamstwem i niestety :( , na razie wszyscy ktorzy mieli stac sie niebawem lub juz sie stali posiadaczami tego nextgena musza na dugi czas zapomniec na wsparcie mozliwosci modowania ich nowych nabytkow.Okazuje sie ze Microsoft pokazal pazurki z zabezpieczeniami i niebedzie lekko,ale badz co badz trzeba byc dobrej mysli ,bo przeciez kazdy ma prawo do jednej malej kopii swojego oryginala - no wiecie tak na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po 1.5 miesiecznej przerwie spowodowanej pobytem w ....Polsce :)

 

nie wiem czy juz ktos podawal ale projekt modchipa do xboxa 360 okazal sie ....klamstwem i niestety :( , na razie wszyscy ktorzy mieli stac sie niebawem lub juz sie stali posiadaczami tego nextgena musza na dugi czas zapomniec na wsparcie mozliwosci modowania ich nowych nabytkow.Okazuje sie ze Microsoft pokazal pazurki z zabezpieczeniami i niebedzie lekko,ale badz co badz trzeba byc dobrej mysli ,bo przeciez kazdy ma prawo do jednej malej kopii swojego oryginala - no wiecie tak na wszelki wypadek :)

Kto wie, moze kolejna z zagrywek M$ aby podnieść sprzedaż ich konsoli? Motyw taki sam jak programista mowiacy ze X360 jest silniejszy itp itd... takie zagrywki są w tym biznesie na porządku dziennym, wiec sie nie zdziwie, ze bajka o ModChipie, to sprawka własnie M$. Ludzie czekaja na PS3 i wstrzymuja sie z kupnem X360 - to jest fakt, dlatego M$ probuje to zmienic.

 

PS; Dlaczego topic ciagle nazywa się X-Box 2 a nie X-Box 360 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie jak było z dreamcastem ? gdy wyszła płyta bootująca utopii caly net wrzał od plotek, ze to sama sega wypuścila płytę, aby podnieść sprzedaż dc :)

W najwiekszym domu z elektroniką w Japonii X-Box 360 jest na tym samym pietrze co dreamcast :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Kto wie, moze kolejna z zagrywek M$ aby podnieść sprzedaż ich konsoli? Motyw taki sam jak programista mowiacy ze X360 jest silniejszy itp itd... takie zagrywki są w tym biznesie na porządku dziennym, wiec sie nie zdziwie, ze bajka o ModChipie, to sprawka własnie M$. Ludzie czekaja na PS3 i wstrzymuja sie z kupnem X360 - to jest fakt, dlatego M$ probuje to zmienic.

 

 

no tak a Solid to tylko wszedzie widzi podstepy i knowania Microsoftu :) , a tak apropo Solid widze ze jestes zwolenikiem gazetki psx extreme ktora ok 2 lata temu uhonorowala mnie nagradami za list miesiaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...