Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

To własnie chyba Sony sobie jaja robi wszystkie wczesne pokazy gier jakie robili to na czym były :?: na super zestawach SLi a nie na PS3 a z grami będzie dużo gorzej bo późno ruszyli producenci z powodu mega opóźnienia :P

 

A do co konkurencji to zgadzam sie że sie przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przeszkadza strasznie to, że na X360 wychodzą gry z PC. Tzn. teraz jak robią konwersję jakiejś gry z PC co wyszła już jakiś czas temu to rzeczywiście można mieć mieszane uczucia (koltely itp.) ale też trzeba zauważyć że nie wszyscy w te gry na PC grali. Do tego teraz już raczej nie będzie tych odgrzewanych kotletów tylko po prostu duża ilość gier wyjdzie równocześnie i na X360 i na PC. To IMO nie jest złe. Wtedy powstaje pytanie po co komu PC skoro można w to samo zagrać na iXie i do tego za mniejsze (podejrzewam) pieniądze (upgrade sprzętu czasem kosztuje, można też grać w niższych detalach ale to już nie do końca to samo). Chwilowo rzeczywiście biblioteka gier bardziej skłania do postrzegania X360 jako alternatywy dla PC. Naturalnie jest i będzie też trochę exclusivów (po obu stronach) ale chyba już nie będzie to tak widoczne i odczuwalne. Naprawdę na dzień dzisiejszy mam wrażenie że niektórzy mogliby się spokojnie ograniczyć tylko do PC lub tylko do X360 i duża krzywda by się im nie stała. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliski jest już koniec nieoficjalnej obecności konsoli Xbox 360 w naszym nadwiślańskim kraju. Jakub Mirski, czyli channel marketing manager w polskim oddziale korporacji Microsoft, w wywiadzie dla portalu Onet.pl nareszcie udzielił informacji na wyjątkowo interesujący temat – mowa oczywiście o szczegółowych danych odnośnie rodzimej premiery "trzystasześćdziesiątki".

 

Oficjalna dystrybucja konsoli w naszym kraju wystartuje 3 listopada bieżącego roku. W sprzedaży znajdzie się zarówno podstawowa wersja Core, jak i ekskluzywna edycja Premium (dołączony twardy dysk, bezprzewodowy kontroler etc.). Sugerowane ceny detaliczne wyniosą natomiast odpowiednio 1199 i 1599 PLN. Mirski zapewnia, że wraz z X360 na polski rynek trafi szereg ciekawych akcesoriów.

 

Przy polskim oddziale firmy Billa Gatesa funkcjonuje już nowy dział o nazwie Entertainment & Devices, którego pracownicy zajmują się właśnie sprawami Xboxa 360. Dzięki staraniom tych ludzi nadwiślański debiut konsoli zostanie wsparty przez kilkadziesiąt gier, z których kilkanaście kluczowych pojawi się w polskiej wersji językowej. Jeśli chodzi natomiast o internetowy system Xbox Live, to Microsoft wprowadzi go do naszego kraju z pewnym opóźnieniem, wynikającym z przyczyn technicznych.

 

pozostaje nam czekać, no i mam nadzieję, że bedą już nowe wersje xboxa 360, bo zniecierpliwością czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten news to juz suchar bo jest z wczoraj....:P

A tak na powaznie to oficjalne ceny powinny byc mniejsze od tych nieoficjalnych....bo tak tanio wcale nie jest, zwlaszcza jezeli patrzec na wersje core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten news to juz suchar bo jest z wczoraj....:P

A tak na powaznie to oficjalne ceny powinny byc mniejsze od tych nieoficjalnych....bo tak tanio wcale nie jest, zwlaszcza jezeli patrzec na wersje core.

Czy ja wiem, cena IMO optymalna, licząc wg dzisiejszego kursu € to za Core 299€ *3,86 = 1154 PLN, za Premium 399€ *3,86 = 1540 PLN. Te ~50zł brakujące do sugerowanych cen zapowiedzianych w Polsce jest pewnie jakimś zabezpieczeniem na różnice kursów. Tak czy siak 1599zł za Premium to jest taniej niż w większości sklepów w Polszy jak i na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie można kupić za 1500zł z gw Premiuma (przy odbiorze osobistym) gość daje swoją gw (sklep) on zaopatruje te wszystkie Robsony i Madgamesy.

Wlasnie o to mi chodzi. Lepiej zaopatrywac sie u sprowadzaczy[?] niz w w sklepie?

Kurcze, myslalem ze na jesieni wydam juz pieniazki na oficjalnie taniego klocka, a tu kappa....A gierki coraz lepsze wychodzą :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna i powiem szczerze, że chyba pierwsza która spodobała się mojej żonie. :) Ja ją na pewno kupuję. :)

 

Teraz z innej beczki.

 

Pożyczyłem od kumpla stare gry na Xbox'a: Forza 1, Halo 2, GTA: SA oraz Half-Life 2. No i zaskoczenie, z tych 4 gier, tylko Halo 2 i GTA: SA chodzą na Xbox360 podłączonym poprzez kabel VGA HD. Pozostałem wymagają, aby odświeżanie wynosiło 50Hz, a niestety poprzez VGA odświeżanie wynosi 60Hz. Tak więc panowie, aby w pełni korzystać z emulatora musimy podłączyć nasze cacka poprzez kabel Component, lub HD Composite.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Udało mi się zmusić XP do współpracy z Xbox360. :) Teraz mogę słuchać mp3, oraz przeglądać zdjęcia na X'ie. :D

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Udało mi się zmusić XP do współpracy z Xbox360. :) Teraz mogę słuchać mp3, oraz przeglądać zdjęcia na X'ie. :D

Ja tam nie musiałem zmuszać, wszystko ładnie zadziałało po zainstalowaniu windows media connect'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Dzisiaj podłączyłem X'a pod PC z Windows XP Media Center Edition 2005 na pokładzie. Teraz dopiero X pokazał swoje "multimedialne ząbki". Wszystko co możesz zrobić pod Windowsem z konsoli sterowania MCE, możesz zrobić również na X'ie. Jeśli masz kartę TV zamontowaną w PC, również na X'ie możesz oglądać obraz TV z tejże karty. To samo tyczy się tunera radio. Ale najlepsze zostawiłem na koniec. Instalując program o nazwie MCE Browser, otrzymujemy przeglądarkę internetową w X'ie. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest to, iż wcześniej trzeba przygotować linki, tzn dodać je na PC do ulubionych, spod IE, a następnie skopiować je do katalogu użytkownika, który tworzony jest w czasie podłączania X'a do PC. Jeśli to zrobimy, możemy cieszyć się internetem w X'ie. :) Niestety MCE Browser działa tylko z Win XP MCE 2005. :/ A, byłbym zapomniał, można również pod X'em korzystać z Windows Messengera.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra otrzymujemy prawie wszystkie możliwości PC gdy mamy podł. PC do X'a i PC jest włączony, czyli mamy włączone 2 urządzenia żeby otrzymać ograniczone mozliwości jednego z nich :lol:

jakoś tego nie czuje, też sobie zainstalowałem tą winde z ciekawości (działa jakoś szybciej niż XP+SP2 a może to tylko moje wrażenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Dzisiaj podłączyłem X'a pod PC z Windows XP Media Center Edition 2005 na pokładzie. Teraz dopiero X pokazał swoje "multimedialne ząbki". Wszystko co możesz zrobić pod Windowsem z konsoli sterowania MCE, możesz zrobić również na X'ie. Jeśli masz kartę TV zamontowaną w PC, również na X'ie możesz oglądać obraz TV z tejże karty. To samo tyczy się tunera radio. Ale najlepsze zostawiłem na koniec. Instalując program o nazwie MCE Browser, otrzymujemy przeglądarkę internetową w X'ie. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest to, iż wcześniej trzeba przygotować linki, tzn dodać je na PC do ulubionych, spod IE, a następnie skopiować je do katalogu użytkownika, który tworzony jest w czasie podłączania X'a do PC. Jeśli to zrobimy, możemy cieszyć się internetem w X'ie. :) Niestety MCE Browser działa tylko z Win XP MCE 2005. :/ A, byłbym zapomniał, można również pod X'em korzystać z Windows Messengera.

 

Pozdrawiam.

Rozumiem, że musi być na raz włączony iks oraz pecet. Z tego co napisałeś to z resztą jasno wynika. I zrozumiałem, że iks zyskuje te same "właściwości" co pecet, nic po za tym. Więc jaki jest sens podłączania kompa do konsoli w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że komp stoi w innym pokoju, a X w innym z dużym TV, oraz porządnym zestawem głośników. Ktoś siedzi sobie na kompie, a ty w tym czasie możesz sobie np. mp3 słuchać na lepszych głośnikach, lub robić coś innego, na co pozwala Centrum MCE. Rozwiązań jest wiele. Pewnie w późniejszym czasie pojawi się wiele dodatków do MCE, które również obsłuży X. Póki co idę szukać na necie, czy nie ma kodeków DivX, Xvid pod MCE, co by sobie DivX na X'ie pooglądać. :)

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

No i znalazłem: http://www.mperfect.net/mceDivX360/

 

Teraz X może służyć jako odtwarzacz DivX. :P

 

Tutaj znalazłem jeszcze lepszą stronę na ten temat: http://runtime360.com/projects/transcode-360/features/

 

EDIT 2:

Udało się. :D Działa bardzo dobrze. :)) Mój X odtwarza DivX'y. :P

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli baterie padaja, tzw. ring of light na padzie zaczyna mrugac parami diod na zmiane. Pozniej wylacza sie. Ja zmieniam baterie raz na 1,5 - 2 tygodni w zaleznosci od intesywnosci uzytkowania. Rowniez uzywanie headset'u ma wplyw na zywotnosc baterii.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mniej wiecej tyle czasu pochodzily, tylko bez headseta

musze jakies mocne akumulatorki kupic

(i zastanawialem sie ostatnio dlaczego te diody tak w koło mrygają :) ) thx za info

 

dodam jeszcze że:

PGR3 - ocena 9 (z czasem 8, nudna sie robi, ale furki są wporzo)

Burnout Revenge - dałbym max ale tak nie można bo nigdy nie wiadomo..

Ghost Recon - mega wypas panowie

Edytowane przez silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że komp stoi w innym pokoju, a X w innym z dużym TV, oraz porządnym zestawem głośników. Ktoś siedzi sobie na kompie, a ty w tym czasie możesz sobie np. mp3 słuchać na lepszych głośnikach, lub robić coś innego, na co pozwala Centrum MCE.

O tym nie pomyślałem. Rozumiem, że masz podłączone bezprzewodowo X i PC? ciągle zapominam, że można się obejść bez kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Rozumiem, że masz podłączone bezprzewodowo X i PC? ciągle zapominam, że można się obejść bez kabli

Nie, póki co, oba są w jednym pokoju, podłączone skrętką. Jednak w przyszłości możliwe, że będą stały osobno, w dwóch różnych pokojach. Po prostu dałem tylko przykład takiego rozwiązania. Wyobraź sobie, że masz kolekcję filmów na DivX, a teraz możesz je spokojnie oglądnąć w innym pokoju, na dużym TV, bez potrzeby przenoszenia PC i kombinowania jak to wszystko podłączyć, itd. W końcu przeniesienie PC z jednego pokoju do drugiego to jednak chwilka zabawy, szczególnie z kablami. :)

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Wejdź np. na tą stronę: http://www.mce-software.com/ i zobacz ile dodatków jest do MCE. :) Teraz to samo możesz zrobić na X'ie. :)

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O problemach z grą Dead Rising pisałem całkiem niedawno, lecz warto dodać na ten temat jeszcze dwa słowa.

 

Dosyć niepokojące wieści dochodzą z USA, gdzie gra jest w sprzedaży od jakiegoś czasu. Niektórzy gracze (skala zjawiska nie jest jeszcze znana) zgłaszają poważne problemy z działaniem programu, które pojawiają się po spędzeniu z nim dłuższego czasu. Gra często się zawiesza, pojawiają się przekłamania dźwięku a sama konsola sprawia wrażenie przegrzanej.

 

Pojawiły się głosy, iż problem spowodowany jest nadmierną eksploatacją wszystkich trzech rdzeni procesora, inaczej mówiąc gra tak intensywnie wyciska soki z CPU/GPU Xboxa360, że ten „nie wyrabia” i przegrzewa się powodując zawieszanie systemu.

 

Ciekawostka. Gdyby plotki okazały się prawdą Microsoft miałby nie lada kłopot. Jak na razie nie pojawiła się żadna oficjalna odpowiedź na stawiany problem ani ze strony Microsoftu, ani ze strony Capcomu. Równie dobrze może okazać się, że problem jest marginalny, ale na wszelki wypadek będziemy śledzić doniesienia i na bieżąco Was o nich informować.

 

pozostaje nam czekać na poprawioną wersje xboxa, ja swoją starą 360 już sprzedałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się głosy, iż problem spowodowany jest nadmierną eksploatacją wszystkich trzech rdzeni procesora, inaczej mówiąc gra tak intensywnie wyciska soki z CPU/GPU Xboxa360, że ten „nie wyrabia” i przegrzewa się powodując zawieszanie systemu.

bez przesady, gralem dluzszy czas i nie widzialem tam nic czym moglby sie xbox przegrac grafa jest przecietna nawet bardzo w porownaniu z innymi grami na 360-tke a te 3 rdzenie to chyba z nudow cos robia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, gralem dluzszy czas i nie widzialem tam nic czym moglby sie xbox przegrac grafa jest przecietna nawet bardzo w porownaniu z innymi grami na 360-tke a te 3 rdzenie to chyba z nudow cos robia :lol:

 

w super pi też grafa jest przecietna :) :wink: a proc też się moze przegżać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...