Skocz do zawartości
kamilo23

Cinebench 2003 : Dyskusja: !

Rekomendowane odpowiedzi

Mój to tylko 92.7 sekundy na tym co w sigu. BTW było by szybciej, ale trzeba by wyłaczyć większość programów.

1325146[/snapback]

 

jakie ty masz FSB ze masz "aż" 3s roznicy miedzy moim wynikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coś mój duronik wymięka. Muszę go jeszcze pomęczyć :wink:

 

Przydałby sie jakiś wynik "super" celerona.

 

Update:

 

Wyłączyłem kupe programów, troche podkręciłem pamięci i zyskałem ponad 10 sekund. Wynik na górze.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

365 -> 72,1sec

 

A64 @ 2592MHz

mem @ 259MHz 2.5-4-3-7-2T

 

obiecuje poprawe :>

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz? Robilem ten test wczesniej na XP-M @ 2630MHz na fsb 227 (albo cos kolo tego.. nie pamietam dokladnie) i mialem 330 punktow (czasu nie pamietam), a teraz mam 365, takze troche roznicy jest (z proporcji wychodzi, ze jakies 7 sekund).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz? Robilem ten test wczesniej na XP-M @ 2630MHz na fsb 227 (albo cos kolo tego.. nie pamietam dokladnie) i mialem 330 punktow (czasu nie pamietam), a teraz mam 365, takze troche roznicy jest (z proporcji wychodzi, ze jakies 7 sekund).

1326621[/snapback]

 

:) proporcje to wiesz :) nie moze byc mowy w tym wypadku o takim liczeniu :) ale taka roznica jest jak najbardziej mozliwa :] i realna :] chodizlo mi o porownanie 64bit i 32bit :P a ma ktos jakiegos P4 ? :D 2.5ghz ? ;] pewnie by mial ze 120s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz ja jak sciągne programik i przeinstaluje winde(troche sie zjeb**a) to sprawdze:) i wyedytuje posta zeby nie smiecic:)

 

Update:

 

 

Ustawienia: Bartek2500+@2.4ghz (11x220), Abit nf7-s, 512mb ram cl2.5-3-3-11 single

 

Wynik:

303pkt --> 86,9sec :mur:

 

SCREN: http://marcin5611.w.interia.pl/cine.gif

 

 

A dodam jeszcze jedno:) najpierw odpaliłem program na kompie ktory lazil od 3godz, w tle winrar(nie pracujacy) riva tuner i wynik byl identyczny jak na kompie po restarcie z wyłączonymi progsami :unsure:

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rendering zajmuje chyba duzo pamieci, na moich obecnych 256mb strasznie swapuje dysk.

1326635[/snapback]

Zdecydowanie tak.. tak sie sklada ze wlasnie jestem po semestrze z grafiki, na ktorej to robilismy projekt w Cinemie i troche sie zdazylem na niej poznac. Przy duzych (wzglednie.. skaluje wg projektu ktory robilismy) scenach 512 ramu nie pozwala na normalna prace w systemie podczas renderingu. Dlatego na uczelni w sali od grafiki sa maszynki z 2GB ramu :)

Skoro Ci swapuje tzn. ze przy 512 moglbys jeszcze zejsc kilka sekund.

 

:) proporcje to wiesz :) nie moze byc mowy w tym wypadku o takim liczeniu :)

Oczywiscie, ze moze byc mowa. Te punkty bezposrednio przekladaja sie na czas renderingu, wiec na ich podstawie mozna z dosc duza dokladnoscia wyliczyc ile czasu zajelo liczenie. Oczywiscie tylko wtedy kiedy wyniki sa w miare blisko siebie (330 i 365 mozna uznac za blisko - ok 10% roznicy), bo czym bardziej rozstrzelone tym estymacja na podstawie proporcji bedzie mniej dokladna.

a ma ktos jakiegos P4  ? :D 2.5ghz ? ;] pewnie by mial ze 120s :)

1326641[/snapback]

Nie wiem ile by mial sekund, ale moge Ci powiedziec, ze mialby okolo 250 punktow. W manualu do tego benchmarka jest napisane, ze wynik przemnozony przez 10 daje nam mniej wiecej taktowanie procka, na P4 sie to dosc dobrze sprawdza (na uczelni mamy P4 3.06 HT i jest AFAIR ok 310-320), kolega z grupy na Celeronie 2GHz mial jakies 120 pkt :)) a na AMD jak wiadomo jest troche inny przelicznik. Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 75 sekund :D:D na sprzecie tym co poniżej tylko procesor niepodkręcony :(:( 3.0Ghz jak zalatwie sobie chłodzonko leprze to wam pokażę :D:D.

 

Dla ciekawości powiem, że jak wyłącze HT to wynik podstakuje do 88s :D:D

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porownania podam swoj choc i tak bardzo slaby :(

Sem 2300+, RAM 512 Elixir w singlu 2.5x3x3x7 NF7 WIN 2K3,

 

9,5x100= 1000 MHz 210s - 125 pkt

9,5x166= 1584 MHz 131s - 200 pkt

9,5x210= 2000 MHz 104s - 251 pkt

 

zeby otrzymac 300pkt musiabym ustawic FSB na ok 250 MHz.

 

w przypadku mojej konfiguracji przelicznik jest : 8 x punkty = czestotliwosc procka.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby juz niebyc na ostatniej pozycji :)

9,5x215= 2041 MHz 102,4s - 257 pkt

 

z tego wynika ze miedzy duronem a moim prockiem niema praktycznie roznicy :(

 

ide spradzic co pokaze duren 800 na k7s5a :) to moze troszku potrwac wiec wyniki moga byc dopiero rano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wieczorem zapodam wynik z laptopa z Celeronem 600. To dopiero będzie rekord  :wink:

1327328[/snapback]

dla porownania masz wynik ze stacjonarnego :

Celeron 600 Mobo DFI CA61 128MB SDRAM -- 632s/42pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all :D

 

Dzisja troche bardziej wykręciłem proca

Ustawienia: Bartek2500+@2.55ghz (11x232), Abit nf7-s, 512mb ram cl2.5-3-3-11 single

 

Wynik:

319kt --> 82,4sec :rolleyes:

 

Narazie to koniec :cry: mamki więcej nie pojdą :sad:

 

 

UPADATE

 

Zrobiłem format(14-3-05), na nowo winde postawiłem, skonfigurowałem niby ok, zero zmian w biosie ale wynik tragiczny na 2.4ghz wczesniej mialem cos kolo 86.xsec

a teraz rowno 89,8sec :mur: i nie kumam o co chodzi :sad:

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomekB

 

Może zrób ranking z prawdziwego zdarzenia :) pozostaw klasyfikacje ogólną, dodaj podział na kategorie P4, AMD 32 i AMD64 poza tym przydałoby sie coś do weryfikacji wyniku np screen z CPU-Z dwa okienka, główne i drugie z taktowaniem pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Muszę załatwić sobie jakieś chłodzenie :/ bo jak podkręce proca do 3.6 to wynik zapowiada się na jakieś niecałe 60s. Jednak gdzieś w 70% jak jest test to temperatura dochodzi do ~ 75 stopni i komp się wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...