Skocz do zawartości
kamilo23

Cinebench 2003 : Dyskusja: !

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy test jest dobry, bo każdy odzwierciedla ziarnko prawdy. Niestety na ogół ziarnko.

 

Szczerze powiedziawszy nie wierzę w przewagę AMD nad intelem oraz Intela nad AMD. DLACZEGO ?? A bo AMD sam dobiera sobie nazwy odpowiadające wydajności P4 tzn. P4 3Ghz jest podobny wydajnościowo do AMD 3000+, inaczej AMD nazwało by ten procesor wyższym numerkiem.

Sprawa porównania komplikuje się przy FXach oraz P4EE no i po overclockingu. Najlepiej jest samemu porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał tylko po to kompa kupować to nigdy bym tego nie zrobił...

1374590[/snapback]

kosiarz gdybym miał kompa tylko do cinema kupywac tez nigdy bym tego nie zrobił podałem poprostu inny benchmark niz ten z tematu

 

@POWERED BY AMD:

 

tiiiaaaa, to podaj wynik CPU Score w 3DM03 albo 3DM05 ?? :P Zresztą ja i tak wolałbym AMD'ka bo jest znacznie tańszy ale irytują mnie ludzie, którzy to nie piszą jacy są i jakiego to sprzętu nie mają - a jak ktoś ma lepszy wynik to odrazu lecą - bo sprzęt za drogi, bo test do bani, bo tamto, bo siamto

1375167[/snapback]

Weelkoo

 

zastanów sie co piszesz

jak złoze kompa to zrobie wyniczki i ci podeśle (nie pisze ze swojego kompa)

hmm rozumiem ze o tych ludziach co pisza jacy sa i jakiego to przetu nie maja to chodzi o ciebie bo to ty tutaj wypisujesz przez całe strony o sobie i swojej pentawce

co do benchmarku zapoznaj sie ze struktóra benchamrku i budową i funkcjami poszczegolnych procesorów bedziesz wiedział czemu p4 akurat tutaj radzi sobie lepiej

Edytowane przez POWER BY AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać :D

 

Oto mój wyniczek, powiem na razie tylko ze to A64 3000+ na DFI ultra-d

 

Jest dosć mizerny ze względu na problemy z pamięciami:( moje g.skill 4400 2,5-3-3-7 chodzą u mnie na ok 400 2-2-2-5, jak tylko wrzucam wiecej to komp wogóle nie wstaje, chociaż czasami nawet na defaultowych nie chodzi. nie Spawacz?? :lol:

 

66.9s

 

Dołączona grafika

 

cały screen

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3224 magistrala 270 mam 378 w 69sekund jutro jak zdejme obudowe bo nie mam chlodzenia na 3500 zejde na 60 sekund mialem wlaczone ht.

Dla porownania w aquamarku mam cpu 10500. Raz udalo mi sie go odpalic na 300 i nawet przetestowac.

Oczywiscie zasilka codegen 300w.

Edytowane przez thorton1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja powalcze o wynik lada dzień - ABIT AA8XE już w domku jest wraz z obudową AKASA Eclipse 62 - teraz czekam na 2 x 512 mB DDR2 533 MHz Corsair i GF6600GT na PCI-E :) Oczywiście głównym "czynnikiem" będzie podkręcony P4 EE 3,46 GHz - swoją drogą brakuje mi tu jednej osoby, która mogła by zawalczyć o rekor - sportmaus ze swoim P4 EE 3,46@4,33 GHz mógłby powalczyć o rekord :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3224 magistrala 270 mam 378 w 69sekund jutro jak zdejme obudowe bo nie mam chlodzenia na 3500 zejde na 60 sekund mialem wlaczone ht.

Dla porownania w aquamarku mam cpu 10500. Raz udalo mi sie go odpalic na 300 i nawet przetestowac.

Oczywiscie zasilka codegen 300w.

1379007[/snapback]

lubisz ryzykowac codegen 300w. :-) juz widze oczami dymek ...

 

mam równe 50.0s ... kurcze zabrakło mi 0.1 żeby mieć te 49.9 :-) screna wrzuce wieczorkiem

 

Michał

Edytowane przez Vegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60.5s - A64 Winchester @ 305x10=3050MHz DDR554 6-2-2-2.0-1T

 

chlodzony przez coolerek zbudowany przez Chilly1 z Xtremesystems.org! Temperatura na parowniku -39C LOAD @ 1.85v

 

P.S. Procek niestety nie jest najlepszy... Przydalaby sie bestia Yotomeczka ;)

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trochę większym zaangażowaniu mam 59.6s 441CB-CPU.

P4 2.8C@3.725GHz (14x266),

Twinmos 2x256MB 2.5-7-3-3, (z dziel.5:4),

ale to już szczyt przy moim chłodzeniu - Zalmanie 7000B AlCu i pamięciach Twinmosa DDR400, które dzielnika 3:2 boją się jak ognia... Może niedługo postaramy się o coś lepszego - w wakacje parka "korsarzy" XMS4400 + jakieś wc. :razz:

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba blizej będę miał do Berkuta :D chętnie bym cos więcej z niego wyciagnał, ale ostatnio strasznie mało czasu mam :cry: tego proca mam juz ze 2 miesiace i dopiero w ten weekend mogłem sie wziać za pożądne OC :razz: miałem już dzisiaj równiótkie 64,0 zawalczę jeszcze w nocy albo o świcie :D

 

UPDATE

 

64,1

 

64,1

 

Jest za ciepło żebym miał mniej :D

 

1,7v nie daje mi juz dotatkowych MHz :( to już chyba szczyt OC na AC.... ale jeszcze powalczę :D

 

UPDATE 2

 

postęp na niższym napieciu :D

 

Screen

63,9

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turzol

 

czemu dupne ?? Nie rozumię za bardzo tego pojęcia :) Kiepskie (dupne z założenia duże - duże czyli kiepskie, bo duży wynik to 120 s a to w cholerę wolno :) ) czy może za dobre (np. mój czas - 56 sek :) ale czy ja wiem czy za dobry - norma czas skoro CB03 wykorzystuje HT :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turzol

 

czemu dupne ?? Nie rozumię za bardzo tego pojęcia :) Kiepskie (dupne z założenia duże - duże czyli kiepskie, bo duży wynik to 120 s a to w cholerę wolno :) ) czy może za dobre (np. mój czas - 56 sek :) ale czy ja wiem czy za dobry - norma czas skoro CB03 wykorzystuje HT :) )

1414765[/snapback]

 

Bez jaj. Prescott pogoniony na 3.7G i pamiątki 265MHz synchro - wynik dla single CPU 82s, dla multi 51s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turzol

 

o teraz zauważyłem, kolega z Tych :D A co do wyników - no niestety, Prescott do wydajnych platform nie należy - za długi potok wykonawczy, za duże opóźnienia pamięci cache - wiem, bo mój procek na Gallatinie niejednokrotnie gonił i to znacznie taktowanego o 266 MHz wyższym zegarem proca na jądrze Prescott 2M - zresztą zerknij na czas - P4 4,46 GHz na P2M na 56 sek a teraz na Gallatinie 3,73 GHz mam 58,4 s :P

 

Musisz też wziąć pod uwagę, że procki A64 użytkowników Tweak swoim taktowaniem odpowiadają mniej więcej oznaczeniu 4400-4800+ więc P4 musiałby być podgoniony do wartości 4,4-4,8 GHz żeby porównywać wyniki :)

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45.8s - A64 Winchester @ 305x10=3065MHz DDR556 5-2-2-2.0-1T

 

Tylko sie nie podniecajcie za bardzo :lol: Pojawil sie CINEBENCH 64-bit i ten wynik jest wlasnie przykladem tego, jak bujaja sie aplikacje napisane specjalnie pod 64-bit procki ---> 20-25% wieksza wydajnoasc w porownaniu do CINEBENCH2003 32-bit! Niezle, nie???

 

Benchmark wykonany na Windows Server 2003 Enterprise x64 Edition.

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...