Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Vcore-tu tez zaliczam ciagle skoki napiecia....1.408 na 1.424!!!co kilka sekund

takie rzeczy dla pewnosci sie tylko miernikiem robi.

 

i tak masz małe skoki na tym asusie, większość płyt w programach ma podobne. to razej nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server: Ja rowniez mysle ze taki czas to wina optymalizacji (a raczej jej braku) windowsa

@arczi-: to raczej nie wina ramu bo ja na dosc podobnych jego ustawieniach i przy nizszym zegarze CPU mam cos takiego http://arkanet.int.pl/~kuba/pi.png wiec mysle ze to poprostu kwestia wykoszenia polowy windowsa ;D

 

PS. Dodam, iz przyswiecajaca mi idea nie bylo ukazanie samego wyniku SPi tylko porownanie dwóch procesorow (i pamieci RAM) z troche rozniacymi sie taktami ;) Pozdrawiam :)

Edytowane przez Kupos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby byla jasnosc, pokazuje sp16m nie dlatego zeby sie pochwalic wynikiem ale zeby pokazac na ile proc poszedl i policzyl - tylko o to chodzi.

Co do optymalizacji, pewnie macie racje, musze popracowac nad tym - jak by mogl ktos doradzic co i jak to zapraszam na PW bo sam w sumie nie wiem co zrobic .

Dzis moze dojde do 3GHz - jezeli pogoda pozwoli, bo jak pisalem proc gdy dochodzi do 40 stopni przy takim o/c robi freeza systemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JejoX

Mysle ze ma1y mial na mysli to ze to sa skoki spowodowane bledami odczytu a nie tym ze wystepuja one w rzeczywistosci

A zatem jaki miernik napiecia potrzrebuje i gdzie mam go przystawic zeby zbadac napiecie?

 

Testowalem kompa na Prime 95 przez 2 godzinki i jesli chodzi o napieciea to nie zmienily sie wogole...nie zmienily oznacza tutaj ze skoki byly identyczne jak w IDLE.

 

Ustawienia na Default

 

+12V-(12.16-12.096)=0.064

+5V- (5.08-5.107)=0.027

+3.3V -(3.408-3.392)=0.016

Vcore -(1.408-1.424)= 0.016

 

Temperatura CPU wzrosła z 33 stopni na 43 stopnie i była stała aż do zakończenia testu.

 

W związku z tym mam pytanie....

 

1)Czy testowac programem Prime 95 za kazdym razem gdy zwikesze j czestotliwosc procesora?

2)Czy zwiekszone napiecia sa niebezpieczne czy tylko duze ich skoki?(Jakie macie napiecia na waszych maszynach???)-chciałbym miec punkt odniesienia(o ile wasze napiecia moga byc takim odniesieniem bo nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JejoX:

 

1. Tak a raczej zdecydowanie TAK nie znaczy że co każdy MHz masz testować tylko co pewien skok.

2. Zawsze zwiększanie V niesie jakieś ryzyko, ogólnie się przyjęło (chyba mogę tak powiedzieć) że napięcie 1,5-1,55v nie powinno zaszkodzić twojemu procesorowi o ile temp nie przekracza 50stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pierwsze relacje z placu boju "DFI + Venice 3000+ non select"

 

Procesor: LBBWE 0537

 

Najpierw leciał na 2200MHz przy 1,4v po czym zmienilem na 1,55v spod biosu (CPU-z 1,5v) i ustawione jest 2700MHz leci prime, wygrzeje troche proca i zobacze jak będzie później :)

 

Ale już jestem bardzo zadowolony, tą serie wszyscy przekreślali a moim celem było własnie 2,7GHz :) i chyba mam to w zasięgu ręki

 

Tcase:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Czy testowac programem Prime 95 za kazdym razem gdy zwikesze j czestotliwosc procesora?

2)Czy zwiekszone napiecia sa niebezpieczne czy tylko duze ich skoki?(Jakie macie napiecia na waszych maszynach???)-chciałbym miec punkt odniesienia(o ile wasze napiecia moga byc takim odniesieniem bo nie wiem)

Radze ci nie przekraczac 1.55V, choc dla przykladu ja mojemu zapodalem nawet 1,75V B) i pracowalem tak 2 miesiace i nic sie nie stalo wiec to nie jest regula jesli nie przekroczysz tego napiecia to nie masz co bac sie o skoki napiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pierwsze relacje z placu boju "DFI + Venice 3000+ non select"

 

Procesor: LBBWE 0537

 

Najpierw leciał na 2200MHz przy 1,4v po czym zmienilem na 1,55v spod biosu (CPU-z 1,5v) i ustawione jest 2700MHz leci prime, wygrzeje troche proca i zobacze jak będzie później :)

 

Ale już jestem bardzo zadowolony, tą serie wszyscy przekreślali a moim celem było własnie 2,7GHz :) i chyba mam to w zasięgu ręki

Gdzie albo od kogo kupowałeś procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wytrzymałości E6 -> nonstop 1,71V na freezerze 64.. .temp w stresie 55-59 stopni.. [ 2520 MHz] bydle nie chce umrzec od 3 miesiecy :?

 

tak dla ciekawskich -> na AC toleruje napięcie do 1,9V... tydzien 32

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja sie zastanawiam czy nie sprzedac mojego i nie kupic moze w ciemno nastepnego moze bedzie lepszy?

teraz to naprawdę trudno wyrwać dobrego venice'a..

może uzbieraj troszkę teraz, sprzedaj i łyknij jakiegoś niezłego selekta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wytrzymałości E6 -> nonstop 1,71V na freezerze 64.. .temp w stresie 55-59 stopni.. [ 2520 MHz] bydle nie chce umrzec od 3 miesiecy :?

 

tak dla ciekawskich -> na AC toleruje napięcie do 1,9V... tydzien 32

zapodaj wiecej - w koncu umrze ;] a wogole to czemu chcesz go zabić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle z enie tyle chodzi o zabicie go, co o to, ze ... "to tylko procek" i nie ma nad czym plakac.

 

@pcmax - a moze lepiej zamiast venice zainwestowac w opka skoro?

sam sie nad tym zastanawiam - choc nie wiem, czy jest to oplacalna przesiadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co udalo mi sie dzisiaj zdzialac, niestety nie wiem czy policzyl by nawet pi16m bo snieg zaczal padac i musialem zwinac sprzet :mur: .

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez sie bawilem prockiem i uzyskalem 3GHZ ! Wlaczylem SP2004 chodzil 20min bez bledu ale niestety nie mialem wystarczajaco czasu aby go wygrzewac wiecej! Dlatego nie twierdze ze jest na 100% stabilny! Przy okazji (w ferie) puszcze SP2004 na dluuuuzej! Aha...nie moge nawet sprawdzic czy proc pojdzie wiecej, poniewaz na mojej plycie HTx2 jest nie stabilne czyli nie przekroczy 333x9 :mur: Sa juz nowe biosy ale nie wspolpracuja z Venice! Takze pozostaje tylko czekac!

PS.Screen w sigu! Bez SP2004, bo glupio bylo dawac z 20min czasem!

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arczi-

tak na oknie byl B)

Przy czestotliwosci powyzej 2900 temperatura 38 stopni dla niego to max juz, przy niej sypie bledami w sp16m i sp2004 :mur:

Zastanawiam sie nad sciagnieciem czapki ale jakos obawiam sie tego zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy przy otwartych drzwiach balkonowych i budzie wyjętej spod biurka temperatura proca po jakiś 15 minutach spada do ok. 5 stopni, powyżej 2850MHz 15 stopni to max, przy takiej już zaczynają się problemy. Cóż.. TCase 53, troszkę słaba sztuka, chociaż aż tak koszmarnie chyba nie jest. Czekam na naprawe epoxa, bo podobno od poniedziałku mają być bardzo mroźne noce :> a DFI coś sie gryzie z moimi memkami..

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne ze u mnie komp stojac na parapecie to w idle minimum mial 15 stopni, nizej nie zszedl nigdy. A co za chlodzenie masz na procu?

Ja zastanawiam sie nad przesiadka z freezera64 na to :

http://www.mercateo.com/p/173-1230456/ASET...End_AMD_K8.html

ale cholera nie wiem jak sie to dokladnie sprawuje w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp. NB na tym "super chłodzeniu" z Freezera 74*C IMO to zdecydowanie za dużo. A ja sie martwie jak mi temp podskoczy powyżej 50*C

 

@Boxster to na czym jedziesz skoro "Procesor - chwilowy brak" :?: ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne ze u mnie komp stojac na parapecie to w idle minimum mial 15 stopni, nizej nie zszedl nigdy. A co za chlodzenie masz na procu?

Pentagram QC92-Cu

w normalnej temperaturze pokojowej proc ma 28 stopni w idle, w stresie max 35.

w zimne noce nie ma problemu z osiągnięciem 10 stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj wiecej - w koncu umrze ;] a wogole to czemu chcesz go zabić?

 

leciał na 1,84V -> to samo... przez jakieś 2 tyg... w końcu sobie dałem spokój...

nie chcę go zabić... tylko dlatego, że to padaka to nie będzie mi go szkoda... a może dostanę lepszego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...