Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ;) ...

 

nie znam nikogo kto by miał PCI-e, ale tez już o tym myślałem - wykluczyłoby się najbardziej prądożerne ogniwo. Czy odłączenie Cdromów coś da? ... Hmm, dużo to one nie biorą, poza tym już nic innego wyłączyć nie mogę - nie mam nic prócz SbLive na PCI i jednego twardziela...

 

Muszę jakoś zasilacz podmienić... zobaczymy

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o zwyklym pci, sa jescze ludzie ktorzy maja voodoo 3 pci, jak eni w kompie to mzoe w kartonei nna strychu a jak co to kosztuej z 10zli masz pewne ze napewno bierze malo pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom kieys wiedizalem ile bierze dvd nagrywarka cdrom itp ale jzu nie pamietam ale zawsze cos bierze zawsze obciaza! a mozesz skanc do skelpu zapytac czy mozesz na sek wypozyczyc karte na pcie bo mas zjakis problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, że przypomnieliście mi o podstawowej rzeczy (w sumie wałkowane to było milion razy, ale jakoś za bardzo się do tego podkręcania zapaliłem ;) ...

Otóż sprawdziłem co będzie przy zmniejszonym mnożniku do x5 na procku (wtedy teoretycznie on nie jest wąskim gardłem). No i [gluteus maximus] - płyta nie wstaje przy FSB 220MHz i wyżej. O dziwo do biosu to jeszcze wejdę, ale dalej to już sypie nawet graficznymi krzakami w trakcie procedury POST'u

 

Tak więc proc. może tam i ma jakiś potencjał, zresztą niektórzy z was tu pisza że 3200tki ida nawt na 2500-2600 MHz, czyli całkiem przyjemnie, ale ja mam problem z tym zasr.....m Asusem. Co mnie skusiło na tą płytę!? :mur:

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - powieniem config wrzucic do podpisu, byłoby przejrzyściej. A na razie, żeby Ci odpowiedzieć: jak juz pisałem wcześniej, zgodnie z zaleceniami do tej płyty i generalnie chipsetu nForce 4 mam takie ustawienia:

 

HT x 3

Memory Clock DDR 333

FSB 216 MHZ (jak na razie)

PCI-E clock = 103 Mhz

PCI clock = 33,33 MHz

 

 

Płyta to Asus A8N-SLI z biosem 1014 final (był też już: 1011 i 1013)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem w lapkach kilka asusow i np. a8n-e bez problemow osiagal 300 z sempronem, opteronem i vinnim e6. mialem tez a8n-sli deluxe i ten sie konczyl przy htt275, ale to byla wina kiepskiego winchestera, przy obnizonym mnozniku procka szla do 330 lub 335.

 

na 99% nie jest to wina mobo tylko czegos innego. najlepiej poczytaj temat o asusie albo tam zadaj pytanie, moze oni sie z czyms takim spotkali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem w lapkach kilka asusow i np. a8n-e bez problemow osiagal 300 z sempronem, opteronem i vinnim e6. mialem tez a8n-sli deluxe i ten sie konczyl przy htt275, ale to byla wina kiepskiego winchestera, przy obnizonym mnozniku procka szla do 330 lub 335.

 

na 99% nie jest to wina mobo tylko czegos innego. najlepiej poczytaj temat o asusie albo tam zadaj pytanie, moze oni sie z czyms takim spotkali.

ja wlansie mam A8N-E i venice hula przy htt300Mhz a jakbym zwiekszyl napiecie poszedlby pewnie i wiecej bo do 320 winde laduje tylko w prime95 wylatuja bledy tak ze wina bym plyty nie obarczal a jak juz to zasilacz najpewniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bertos

 

Przejrzałeś dokładnie ten topik: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=112054 :?

 

tip: szukaj postów Ocean'a .....

 

...tak! czytałem! wspomniałem Wam już o tym i znam przypadek Ocean'a - co z tego skoro on ma płytę w wersji A8N-E a do niej są inne biosy zupełnie :( Tak czy inaczej zadałem i tam podobne pytanie, może ktoś się z tym spotkał.

Z drugiej strony, wielu używa Asusów z tej serii i wyciągają dużo więcej niż FSB 220 MHz :(... Już nie wiem czego się złapać.... Może jeszcze spróbuje dać mnożnik zamiast x10 to x9 na procku i zobacze czy wtedy tez padnie cały sytem pow. FSB 220 MHz? ...

 

Tak czy inaczej, więcej już truć nie będę o mobo, bo to wątek o Venice jest a nie o Asusie ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak! czytałem! wspomniałem Wam już o tym i znam przypadek Ocean'a - co z tego skoro on ma płytę w wersji A8N-E a do niej są inne biosy zupełnie :( Tak czy inaczej zadałem i tam podobne pytanie, może ktoś się z tym spotkał.

Z drugiej strony, wielu używa Asusów z tej serii i wyciągają dużo więcej niż FSB 220 MHz :(... Już nie wiem czego się złapać.... Może jeszcze spróbuje dać mnożnik zamiast x10 to x9 na procku i zobacze czy wtedy tez padnie cały sytem pow. FSB 220 MHz? ...

 

Tak czy inaczej, więcej już truć nie będę o mobo, bo to wątek o Venice jest a nie o Asusie ;) ...

bertos sluchaj dopiero co bawilem sie na htt 300Mhz a dzisiaj za nic w swiecie nie moge ustawic nawet 230Mhz plyta w ogole nie bootuje - ustawiam identycznie jak bylo i nie wiem co sie jej stalo. Dzialala do tej pory na nominalnych - chcialem na noc puscic jakis tescik a tu d... blada. Nawet mi posta nie przechodzi. Niemozliwe zeby sie cos stalo - raczej stawiam na cos co ustawilem w biosie bo przelaczalem dyski wylaczalem kanaly itp. Jak nic nie pomoze to jeszcze raz wgram bios i wtedy zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzcie do tematu o asusie i tam pytajcie, na 90% bedzie tam odpowiedz a temat nie jest tak rozlegly jak ten o dfi. wykazcie troche wlasnej woli w rozwiazanie problemu a nie tylko jeczycie i biadolicie. kazdy asus na nf4 ktorego mialem w lapach chodzil na htt300 i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzcie do tematu o asusie i tam pytajcie, na 90% bedzie tam odpowiedz a temat nie jest tak rozlegly jak ten o dfi. wykazcie troche wlasnej woli w rozwiazanie problemu a nie tylko jeczycie i biadolicie. kazdy asus na nf4 ktorego mialem w lapach chodzil na htt300 i wiecej.

 

Zarówno ja (na poprzedniej stronie i na tej) jak i Roy800 pisaliśmy, że znamy i śledzimy wątek o Asusie, a pytam tu bo dotyczy to również procesora, którym niechybnie jest A64 Venice!

Poza tym sam w ostatnim poście napisłem, że faktycznie kończymy dyskusje o płytach, bo to nie wątek na ten temat- więc po co kolego takie uszczypliwości w rodzaju "biadolicie". To jest publiczne forum, gdzie w ramach pewnych reguł, każdy może się wyopowiedzieć, a nikt tu nie biadoli. Pozdrawiam i życzę więcej spokoju ;)

 

...bez odbioru ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom na forum czlowiek dowie sie wielu rzeczy:) heheh tak wiec plyta jest felerna nom dobrze ze wspomnialem o tym psrawdzeniu z mniejszym mnoznikiem:) teraz czas pozabawiac sie zbiosami modowanym na asusach na socA to byllo UBER albo jakos wiec warto posuzkaci posprawdzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom na forum czlowiek dowie sie wielu rzeczy:) heheh tak wiec plyta jest felerna nom dobrze ze wspomnialem o tym psrawdzeniu z mniejszym mnoznikiem:) teraz czas pozabawiac sie zbiosami modowanym na asusach na socA to byllo UBER albo jakos wiec warto posuzkaci posprawdzac

nie, nie plyta sama w sobie ale niedopracowany bios - slowem trzeba chwili czasu zeby ta plyte opanowac ale da sie bez bolu w ciagu dnia - dwoch ponaprawiac co tam Asus z nia namodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie 2,85ghz stabilne przy 1,85v :) spi16mb przechodze na 2906mhz@1,89v. jest ktos kto nie ma freeza na napieciu wiekszym niz 1,9v?

BTW gdzie znajde cos o zdejmowaniu czapeczki z venice-a bo nie moge przez szukajke znalec :/

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem nawet fajnie krecacego sie proca, poprzedni biegal 9x300

 

ten lata 9x317MHz = 2853MHz, stabilny 1.65v

model to 3000+ 0525 CPAW

jak dalem 9x320 to nie jest stabilny nawet na 1.8v

widze że ładny kating i na zalmanie :blink:

u mnie by procek wyparował

jakie masz temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...