Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@Plasma

naprawde bardzo ładna sztuka..ile wyciągnął na maks o/c ??

Nie wiem dokładnie, ale chyba koło 3180 Pi1M przechodził. 3015 Prime Stable (jak w sigu). Najbardziej cieszy mnie fakt że to nie selekt, no chyba że kupienie proca z 21 tygodnia jest uznawane za selekcjonowanie ;).

 

@arczi-

Wypas proc, i jakie niskie Vcore przy takich taktach :blink:. Przy odpowiednim chłodzeniu 3,1Ghz i więcej Prime Stable spokojnie poleci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arczi kurce ale masz zajbeistego proca! nie zak ci adamek? co

a co do adamma to nie uwierez w twoje teorie jak nie zobacze screenow! bo robisz sie tutaj jakby wielcy madry i hardcorowy pisac rowniez potrafie wiec moze udowodnisz to jakos?

a nie ja mam na no venice 4ghz na napeiciu 2,9V na chlodzeniu boxowym ze zdjetym wentylem bo za oknem zimno byo:) hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcmax buehehehe sie usmialem, wiadomo kazdy pisac potrafi, ale rozne rzeczy sie zdazaja, a pomysl gdyby do boxa doczepil azot to bylby to dalej box:d ale po modyfikacji :>

 

zeby nie bylo ot to ja na swoim starym athlonie xp 1700 na jajku palomino puszczalem go na 2,3V na abicie nf7s i pracowal spoko fakt ze wedlug sandry mial wydzielanie mocy na poziomie 117W, ale u terazniejszego wlasciciela chodzi i ma sie dobrze, wiec czemu nie moglby chodzic mu na na takim napieciu ten venice, slyszalo sie ze komus padl od samego 1,6 z przezarcia voltami, ale skoro takie napiecia sa dostepne na plycie to widocznie moga byc wykorzystane, a i jeszcze jedno dlaczego np jedne ramy powyzej 2,8 obojetnie na jakich timignach sypia bledami czy wogle nie wstaja a inne chodza na 4,0 i wiecej volt?

 

wszystko jest mozliwe

 

 

a zeby nie bylo ze pcmax pisze jakies glupoty to tuaj jest a64 3000 nie 4 ale jzu prawie 5GHz wini http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=67869

 

a tu venice

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=52181

http://xs56.xs.to/pics/05475/s24.359.jpg

http://xs56.xs.to/pics/05475/s3500SP32M.jpg

 

opek:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=72780

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby do boxa doczepil azot to bylby to dalej box:d ale po modyfikacji :>

teraz to ja sie usmialem, naprawde :lol2:

skoro takie napiecia sa dostepne na plycie to widocznie moga byc wykorzystane

to ze na DFI mozna ustawic VCore na poziomie 2,1V nie oznacza ze proc tyle wytrzyma, taka teorie to mozesz se o kant stolu rozbic ;)

a i jeszcze jedno dlaczego np jedne ramy powyzej 2,8 obojetnie na jakich timignach sypia bledami czy wogle nie wstaja a inne chodza na 4,0 i wiecej volt

np. dlatego ze jedne to np. TCCD a drugie to np. Winbody BH-5. Mimo wszystko z tymi pamieciami chodzacymi na 4 i wiecej V to dobrze pojechales :blink: (chyba ze ominela mnie jakas mega hardcorowa seria)

 

 

EDIT: literowki :mur:

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aiiii widze ze nikt nie zauwazyle tego :D ani tego :>, chialem skrecic tylko beke z tego co pcmax powiedzial o 4GHz(no jak sie nie da jak ludzie robia 6Ghz :D) i boxie bez wiatraczka, wiem ze pameci sa rozne, ale chcialem sie tego doczepic, ale wy ludzie jacys sztywni jestescie, zamiast sie posmiac to biora na powaznie, a ze box jest cienki to nawet male dzieci wiedza, no chyba ze ktos ma 16C w pokoju tak jak ja w starym domu, to wtedy w miare jeszcze chodzi

 

czy wszyscy widza w tym poscie to :D :D :> moze nastepnym razem bede kolorem to zaznaczal bo jakos nitkt chyba tego nie zauwaza

 

Edit:

sew_server nie napisalem ze proc wytrzyma 2,1V tylko ze sa to wykorzystania tak wysokie napiecia, czytac dokladnie

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamma to nie uwierez w twoje teorie jak nie zobacze screenow! bo robisz sie tutaj jakby wielcy madry i hardcorowy pisac rowniez potrafie wiec moze udowodnisz to jakos?

1.Ja tu teorii nie snuje

2. Z czego chcsz screen z cpu-z, smartguardiana everesta?

3. Wielce madry to ty tu jestes a nie ja :mad:

4. ten twoj dowcip nie byl smieszny tylko raczej zalosny <_<

PS. nie musisz mi wierzyc, ale skoro post Mardoka Ci nie wystarczyl (odnosnie napiecia na Winchesterach), to imho twoj problem kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax

troche mi szkoda ale tak jak kiedyś pisałem...u mnie sie marnował :P

@adamm_

ja trzymam strone pcmaxa...na forum nikt nie wierzy na słowo..daj jakiś dowód to nikt nie będzie sie czepiał. Najlepiej screen z cpu-z, everesta, super PI a najlepiej jak jest stabilny to screen z prime.Mógłbyś też dać fote jak komp stoi na oknie na boxie :D

 

Pozatym Pcmax ma już jakies doświadczenie...ponad 1700 postów mówi za siebie. :D

Edytowane przez AdamekSOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax

troche mi szkoda ale tak jak kiedyś pisałem...u mnie sie marnował :P

@adamm_

ja trzymam strone pcmaxa...na forum nikt nie wierzy na słowo..daj jakiś dowód to nikt nie będzie sie czepiał. Najlepiej screen z cpu-z, everesta, super PI a najlepiej jak jest stabilny to screen z prime.Mógłbyś też dać fote jak komp stoi na oknie na boxie :D

 

Pozatym Pcmax ma już jakies doświadczenie...ponad 1700 postów mówi za siebie. :D

post-134352-1141654773_thumb.jpgpost-134352-1141654726_thumb.jpg

na razie tyle, później poszukam więcej :twisted2:

BOxa, mało widać ale wiadomo, że to on :P

Edytowane przez adamm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz moge powiedzieć że ci wierze...naprawde podziw dla ciebie że dajesz aż tak wielkie napięcia na boxie :D

Szkoda bo po formacie skasowaly mi sie inne baardzo fajne screeny :cry: , ale dla tego (nie pamiętam nicku), ten koleś od terorii to porobie już i fotki i screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

sew_server nie napisalem ze proc wytrzyma 2,1V tylko ze sa to wykorzystania tak wysokie napiecia, czytac dokladnie

takie napiecia sa dostepne na plycie to widocznie moga byc wykorzystane,

No niby tak ale ja to odebralem w ten sposob ze skoro takie napiecia sa dostepne to mozna je dac, no bo przeciez po cos je dano ;)

 

Pozatym Pcmax ma już jakies doświadczenie...ponad 1700 postów mówi za siebie. :D

To akurat pozostawie bez komentarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server o co Ci biega??

 

adamm no widzisz juz teraz lepiej sie an to patrzy bo z mojego doswiadczenia nie wierzy sie ludziom nowym na forum ktorzy takie extreemy wala i nie potwierdzaja tego screenami. zwracam honor a mozna wiedziec jakie tempo w stresie??

 

ja w tym tygodniu zakladam wc to pobawie sie moim selektem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz nasuwa się pytanie - po co Ci tak wysokie vcore? jest tu na forum jakaś klasyfikacja pt. "Największe Vcore na waszych procach!" ? lepiej chwalić sie wynikami proca ;)

 

Pozatym Pcmax ma już jakies doświadczenie...ponad 1700 postów mówi za siebie. :D

a co ma ilość postów do doświadczenia, takiego rozumowania nie pojomuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czego nie zrobilem przez weekend uczynilem dzisiaj, czyli zdjalem IHS'a : ) Jakie to "jajko" malutkie ;) Narazie jednak proc dalej pod IHS'em siedzi bo za chlodzenie mam Arctcic freezer64 i bedzie trzeba cos pokombinowac zeby dobrze dolegalo.

 

Dla potomnosci informacja ze te male elementy scalone sa oddalone od krawedzi w odleglosci troszke wiekszej niz 6mm ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

P.S.: Co daliscie na krawedzie (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi) zeby caly ciezar nie opieral sie na rdzeniu ?

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

P.S.: Co daliscie na krawedzie (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi) zeby caly ciezar nie opieral sie na rdzeniu ?

No ale o to właśnie chodzi, wtedy dolega lepiej i stC jest dużo mniej zwłaszcza w stresie, w idle już nie ma tak wielkiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shima oczywiście :)

 

a mozesz jeszcze czapeczke z miedzi położyć żeby ci dociskał :)

ew wygiać czy podłożyć coś pod uchwyt we fryzjerku :)

apropo - ciekawe co to za papke dali na rdzeń :)

jakby ja jakim As5 zastąpić :P

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

rozumiem ale zwroc uwage ze przy takim chlodzeniu caly ciezar opiera sie tylko i wylacznie na rdzeniu. w Athlonach XP po bokach byly takie "gąbki"

 

EDIT:

@Chemik16

zmiana pasty na As5+ dala obnizenie temp o 1 stopien.

Shima? CHodzi CI o ramke?

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sew_server - gratuluje ;)

ja ciągle się zastanawiam nad ściągnięciem tego jaja ;)

 

jeśli dobrze zrozumiałem to ściągnąłeś IHS i nałożyłeś ponownie, temperaturki po tym zabiegu wzrosły czy nie odczułeś różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arczi-

raczej bez roznic, ale wydygalem sie kilka razy jak zdejmowalem bo myslalem ze w 3 przypadkach zachaczylem o te uklady ale na szczescie nie ;) W sumie operacja nie taka straszna. Najpierw zyletka a potem nozykiem do tapet i swietnie schodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server:

 

Wbrew pozorom sam rdzeń ciężko ukruszyć prędzej „dostaje się” tym układom dookoła podczas zakładania chłodzenia. Sam mam blok wodny wraz z króćcami oraz wodą w nim a to warzy nie mało i problemów nie stwierdzono. Oczywiście można próbować samemu coś zrobić na kształt shima ale żeby to miało sens najpierw trzeba było by usunąć cała pozostałość sylikonu z procesora aby podłoże było idealnie równe, osobiście podarowałem sobie takie eksperymenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz nasuwa się pytanie - po co Ci tak wysokie vcore? jest tu na forum jakaś klasyfikacja pt. "Największe Vcore na waszych procach!" ? lepiej chwalić sie wynikami proca ;)

 

No wiesz nie każdy ma takie szczęście lub kasę i proca co biega 2,7GHz przy 1,4v

Pozdr

P.S. Jak widać ja potrzebowałem też sporo v żeby mieć SPi 16M na 2,7GHz (w BIOSie było 1,7v) i jakoś proc to przeżył...

post-15729-1141670826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zamiesci tu obrazek zrobiony przez uzytkownika Heartfixer z forum XS:

post-17220-1141670804_thumb.jpg

 

zastanawiam sie tez czy nie uzyc tam czterech 5mm*3mm kawalkow twardego kartonu. Moze pomysl wydaje sie glupi ale podobno sprawdza sie ;)

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...