Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym mu po prostu dał 1,65V :twisted2: ale musiał być zmienić wentyl na freezerze, ja wsadziłem jakiegoś cooler mastera 50CMF

 

Z autopsji wiem też że na dłuższą metę takie napiecie + AC = zgon proca

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by czapka byla zla/niepotrzebna to by jej AMD przeciez nie montowalo seryjnie. sa poprostu sztuki, w ktorych zostala niedokladnie zalozona i stad te spadki temp. po zdjeciu.

1457131[/snapback]

Odpromiennik ma chronic jadro przed mechanicznymi uszkodzeniami i nie ma problemow przy parametrach nominalnych. Jak chcesz wiecej to juz kupa. Ale widac ze chaotycznie to robia (20 stopni roznicy miedzy CPU z tej samej serii to juz jest niezdrowo!) Zdarza sie to od FXow na Sempronach konczac. Intel lepiej opanowal ten proceder bo tam nie widac tak drastycznych roznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zalej go wodą. Do tego jak chcesz być extremistą to go jeszcze oskalpuj z blachy i stawiam zimnego Żywca że 3ghz pękną :)

1457749[/snapback]

Utopię gada w basenie albo w wannie :)

Nie jestem przekonany - zdejmowałem ze starego winczi i wiele to nie pomogło - 3C. Teraz kombinuję komu by go sprzedać ... ;) Może faktycznie przy wodzie albo na gazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu

Dzięki za wskazówki - teraz chodzą j/w :)

 

1457350[/snapback]

Nie ma sprawy :) W końcu nie po to masz takie pamieci by sie marnowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vosh:

 

Hym ja jednak dalej uważam że dla PI (nie mówię o 100% stabilności)  masz ogromne szanse na 3G ale to twój proc wiec robisz jak uważasz ;)

1458360[/snapback]

Coś czuję, że mnie podpuszczasz :)

Jak będę po paru głębszych to spróbuję powyżej 1.65V - bo tyle nie pomaga :(

Ująłem jeszcze troszkę z SPI 11'26.703:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vosh:

 

a. wcale nie podpuszczam ! ;)

b. może ci się przyda ;)

 

Real = Bios

 

1,600v = 1,450v + 113%

1,616v = 1,500v + 110%

1,632v = 1,525v + 110%

1,648v = 1,500v + 113%

 

Osobiście NIGDY nie daję większego V niż 1.650v (dokładnie 1.648v) ! Jakie V dają inni w ogóle mnie nie interesuje !

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a. wcale nie podpuszczam ! ;)

b. może ci się przyda ;)

ad a. powiedzmy, że wierzę ;)

ad b. dzięki

 

Muszę zaczekać na zmianę pogody (najlepiej mróz), bo dziś to już straszne problemy z chłodzeniem miałem :mur:

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie mi dlaczego, bo nigdzie nie doczytałem - wszyscy sie boją panicznie napiecia powyzej 1,55V :| w sumie to najwyższe Vcore widziałem u Bachusa na freonie, ale przecież procek powinien spoko wytrzymywac 1,7V przy wodzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Stare wersje Winiego padały od V powyżej 1.55v bodajże do 0438 a dokładnie ich kontroler pamięci. (Uraz pozostał)

2. Jeden kolega z foum już usmażył swojego Winiego na 1.7xV

3. Strasznie się grzeją.

4. Jak dojdziesz do pewnej granicy to wielki skok V równa się małemu przyrostowi MHz co się średnio kalkuluje.

5. Taki procek kosztuje 2x więcej niż np. Barton wiec też nie każdy może sobie pozwolić na „eksperymenty”

6. Bachus miał 1,8xV ale „for test only”.

7. A na koniec to takie 1,7xV daje popalić zasiłce.

 

*nie potrzebne skreślić

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego malo kto dawal na XP powyzej 2.0Vcore...

Przyczyna pewnie ta sama...

A wogle to ja czesto widywalem napiecia ~1.75 na wodzie wlasnie na Winchesterkach.

1458697[/snapback]

Heh no wlansie ja nie wiem czemu ludzie nie daja wiecej na XP-kach :P... ja na AC spokojnie daje wiecej :P. Tylko temperatura sie liczy.

 

Ale w przypadku A64 jest inaczej...

Mardok napisal...

"4. Jak dojdziesz do pewnej granicy to wielki skok V równa się małemu przyrostowi MHz co się średnio kalkuluje."

 

poprostu gra niewarta ryzyka :/... Jakbym mial 2 sztuki w domu napewno bym jechal z v core wysoko :P... a tak to nie kala sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko superpi z zegarem 3GHz robi nie male wrazenie szczegolnie jak by bylo osiagniete na AC (nie chodzi mi o pelna stabilnosc, ktora mozna sprawdzic po kilku-kilkunastu godzinach katowania proca roznymi benchami, softem i grami). Osoba, ktora to osiagnie ma swoje 5 minut i respekt wsrod userow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko superpi z zegarem 3GHz robi nie male wrazenie szczegolnie jak by bylo osiagniete na AC (nie chodzi mi o pelna stabilnosc, ktora mozna sprawdzic po kilku-kilkunastu godzinach katowania proca roznymi benchami, softem i grami). Osoba, ktora to osiagnie ma swoje 5 minut i respekt wsrod userow ;)

1458849[/snapback]

Tak, albo straci 680 zł, co dla niektórych (dla mnie też) nie jest tak łatwo wyskubać z budżetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko superpi z zegarem 3GHz robi nie male wrazenie szczegolnie jak by bylo osiagniete na AC (nie chodzi mi o pelna stabilnosc, ktora mozna sprawdzic po kilku-kilkunastu godzinach katowania proca roznymi benchami, softem i grami). Osoba, ktora to osiagnie ma swoje 5 minut i respekt wsrod userow ;)

1458849[/snapback]

Gdyby nie te ocieplenie to przyuszczam Ze bym Ci pokaal SuperPi na 3Ghz :)

Jezcze nie próbowalem powyzj 1.65v, teraz tego nie zrobie bo jestem po 8 piwkach ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Mardok..

 

1. Stare wersje Winiego padały od V powyżej 1.55v bodajże do 0438 a dokładnie ich kontroler pamięci. (Uraz pozostał)

Nie jest tak zle ja swojego 3200+ traktowalem 1.6 v i spoko latal a jego batch jest dosyc wczesny 0430(tak mi sie wydaje albo 428) :D Jestem ciekaw czy ktos na forum ma nizszego batcha niz ja?? :lol: Procek ma juz swoje lata :lol: :lol:

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodziło o użytkowanie na co dzień takiego napięcia (bo zrozumiałem że dla testy dawałeś) zresztą to były przypadki nikt nie mówi że każdy ma paść. Druga sprawa że to rok i tydzień produkcji a nie „batch”.

 

Zresztą co ja będę mówił/pisał każdy zrobi jak uważa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dawalem swojemu 1.8v i jeszcze chodzi :)

na codizden 1.55v bo jeszce nie zwariowalem zeby 1.8v cisnąc mu non stop

a gdziesa nasze sławy gdzie yotom gdzie bachus  nie mowcie mi ze nie maja jeszce  venice :wink:

1459087[/snapback]

Bachus to raczej z Diego sie pojawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, bachus już szykuje się na SanDiego, a Yoto ma Venice, ale nic nie mówi, bo "to nie ten Venice jakiego się spodziewał"

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z was Pentagrama Freezone QC-80 cu do Winchestera lub Venice ?

Mój procek LBBLE 0517 EPAW, leci 2700 1.475v w biosie i przy load ma 52-54 stopnie.

Zastanawiam sie teraz czy mój coolerek jest lipny, czy może występuje syndrom ciepłej czapeczki. Dodam jeszcze że przez temperature nie mogę nic więcej podkręcić procka, każde mhz lub podwyższenie v kończy się wysokimi temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

@misobol

 

ja mam dokladnie takiego pentagrama (dobrze przesmarowanego arctic'em 5) i przy 1.525v, przy 2.72 (full prime stable) mam w stresie max 44 stopnie a wczoraj cieplo bylo bardzo..

albo spartoliles cos przy zakladaniu (dobrze nim ruszyc pare razy w lewo/prawo po mocnym dokreceniu - pasta sie wtedy idealnie rozklada) albo masz goracy beret, raczej to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu:

No własnie.

 

Na moim Winnie , co prawda źle się kręcił dawałem 1.8v na codzień przy 2365 mhz i temp oscylowała na poziomie 52 stopnie. Przy 2250 1.6v miałem na nim 41 stopni.

 

Teraz na tym samym wentylatorze , moj NewCastle S754 3000+

2577 mhz 1.65v - 55 stopni

2564 mhz 1.65v - 52 stopni

Wszystko oczywiście podczas load. Co myślicie ?

 

christie_: procek siedzi od przedwczoraj , posmarowany as5. Zazwyczaj własnie robie trick o ktorym piszesz ale tym razem tego nie zrobilem, za momencik sproboje i dam znac.

 

Moment temu probowalem 2744 mhz 1.5v i 35 minut szedl SP po czym sie wykrzaczył, idle mam 37o przy tym ustawieniu.

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu:

No własnie.

 

Na moim Winnie , co prawda źle się kręcił dawałem 1.8v na codzień przy 2365 mhz i temp oscylowała na poziomie 52 stopnie. Przy 2250 1.6v miałem na nim 41 stopni.

 

1459344[/snapback]

No to nieźle pojechałeś - 1,8V na codzień. ten procek to żyje jeszce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyje , bez problemu dziala. Znam wiecej uzytkownikow z XS-a ktorzy jezdzili z takim woltarzem. Najwazniejsza byla temperatura, a poniewaz malo mhz to i temp byla mala.

Najwiecej ludzi uzywalo takich v na nowych winchach z 05 ktore kiepsko sie krecily i trzeba je bylo ostro dopalic zeby cos wyciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...