Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Focus czyli tak w skrócie podsumowujac mobo: Microstar K8N Neo3-F nie opłaca sie pod nia kupowac sempronów tylko A64 . Na jakim jadrze bys polecał A64 pod tą płyte bo chyba sie własnie na nia zdecyduje.Bo na mój rozum jesli na sempronie ona nie wstawała na HTT 230Mhz a na A64 BRAKŁO SKALI :wink: TO CHYBA Bardziej sie opłaca brac A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kompletuje sprzet i zamierz kupic gigabyte k8ne na pcie oraz dwa dyski na serial ata pracujace w raidzie. Czy taka konfiguracja bedzie optymalna? Czy raid na tej plycie dziala poprawnie podczas podkrecania procesora? Czy wzrost wydajnosci bedzie warty doplaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakies testy Abit'a NF8 ? :razz:

1506951[/snapback]

Tej płyty akurat nie testowałem. Jeśli znajdę chwilkę czasu to jeszcze kuknę na nią, ale z tego co się orientowałem to nie oferuje ona nic więcej ponad to co Gigabyte (jedynie napięcie na pamięci daje wyższe), ale same możliwości O/C są niższe.

 

@Focus a testowałeś te płyty 3x512 ? [te które można tak testować]

Generalnie nie widzę takiej potrzeby, gdyż osób posiadających 1,5 GB pamięci i Semprona na 754 można policzyć na palcach u jednej ręki ;)

 

Kolejna sprawa, że testuje przeważnie na Sempronie a ten raczej z zasady niezbyt dobrze będzie obsługiwał taką ilość pamięci, a płyta nie ma tutaj decydująćego znaczenia.

 

dobrze by było aby recke podzielić na 2 katergorie tj na płyty z AGP i PICE.

Tak będzie podzielone.

 

Focus czyli tak w skrócie podsumowujac mobo: Microstar K8N Neo3-F nie opłaca sie pod nia kupowac sempronów tylko A64 . Na jakim jadrze bys polecał A64 pod tą płyte bo chyba sie własnie na nia zdecyduje.Bo na mój rozum jesli na sempronie ona nie wstawała na HTT 230Mhz a na A64 BRAKŁO SKALI  TO CHYBA Bardziej sie opłaca brac A64

Wiesz Athlonów na socket 754 są dwa rodzaje - jeden ma 512 KB cache drugi ma 1024 KB - tego drugiego praktycznie nie idzie kupić, a jeśli to cena jest jakaś nie teges. Bez sensu - różnica nie jest warta zainteresowania.

 

Pozostaje ci NewCastle (pomyłka była)

 

Dzisiaj będę miał jeszcze tego MSI, i coś powalczę z Sempronem bo wydaje się mi, że spokojnie powinien iść wyżej, tym bardziej, że procesor jesst w stanie iść na 290 MHz bez podnoszenia napięcia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus tyle tylko ze na sempronie max co wyciśniesz to jest HTT=270-280 a na tym athlonie wyciagłes 400 :wink: drugiej strony to nie mozna semprona do athlona porównywac a co do jądra to jest jeszcZe NewCastle tylko własnie nic o tym typie nie wiem jakbys mógł ten typ z CLawHammer porównac to był bym bardzo wdzieczny z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus tyle tylko ze na sempronie max co wyciśniesz to jest HTT=270-280 a na tym athlonie wyciagłes 400 :wink:  drugiej strony to  nie mozna semprona do  athlona porównywac a co do jądra to jest jeszcZe  NewCastle  tylko własnie nic o tym typie nie wiem  jakbys mógł ten typ z CLawHammer porównac to był bym bardzo wdzieczny  z góry dzieki  :)

1507657[/snapback]

Kurcze pomyliłęm się - chodziło o NewCastle - 512 KB L2 0,13u w sprzedaży na sockety 754 występują chyba tylko dwa modele 2800+ oraz 3000+.

 

Co do HTT na Sempronie - on na 100% uzyskuje 290 MHz - więc dopiero powyżej mogą być problemy z określeniem możliwości płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCMaster

 

HTT 350MHz ale proc puszczony tylko na 2GHz z groszem

to żenada siakaś

 

Do tego ustawienia zapodane softwareowo za pomocą A64Tweaka :)

odpal toto z boota to zobaczym :) i zapodaj proca minimum na 2.3GHz

taki z ciebie OCMaster jak ze mnie Kosmonauta ;)

 

życzę realnych testów i ostrego OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCMaster

 

HTT 350MHz  ale  proc  puszczony  tylko na  2GHz  z groszem

to żenada siakaś

 

Do tego ustawienia zapodane softwareowo za pomocą  A64Tweaka  :)

odpal toto z boota  to  zobaczym  :)  i zapodaj  proca  minimum na  2.3GHz

taki z ciebie  OCMaster jak ze mnie  Kosmonauta  ;)

 

życzę realnych testów i ostrego  OC

1507705[/snapback]

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

<_< Czy Ty zauważyłeś, ze wszyscy psioczą, że nie można osiągnąć na tym Asusie wysokiego HTT ? A ja chciałem pokazać, że sie da ?? <_<

 

Ten Asus ma w biosie max 300HTT, wiec musiałem ciągnąć do góry ClockGenem :lol: :lol:

 

taki z ciebie  OCMaster jak ze mnie  Kosmonauta  ;)

:lol: Z tego proca wyciągnąłem 2,8Ghz na własnym agregacie i po zmodowaniu mobo....te 2,3Ghz co mi kazałeś ustawić to śmieszne jest, chyba, że to twoje największe osiągnięcie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pomyliłęm się - chodziło o NewCastle - 512 KB L2 0,13u w sprzedaży na sockety 754 występują chyba tylko dwa modele 2800+ oraz 3000+.

 

Co do HTT na Sempronie - on na 100% uzyskuje 290 MHz - więc dopiero powyżej mogą być problemy z określeniem możliwości płyty.

1507686[/snapback]

 

Nie pomyliłes sie bo A64 sa i na jadrze i NewCastle i ClawHammer a z tego co czytałem to testy na MSI robiłes własnie na jadrze ClawHammer a mógłbys jakos te dwa rdzenie W SKRÓCIE porównac pod katem O/C oczywiscie :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar cosł złowyc

semp 2800+ płyta na pci-e, tylko czy hjakas osiaga htt300? np gigabyte albo epox, bo wydaje mi sie ze gigabyte powinno fajnie smigac, biorąc pod uwage płyte k8ns

ale ale z drugiej strony to nf 4 4x, czyli jakies 270-290 to bedzie max :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar cosł złowyc

semp 2800+ płyta na pci-e, tylko czy hjakas osiaga htt300? np gigabyte albo epox, bo wydaje mi sie ze gigabyte powinno fajnie smigac, biorąc pod uwage płyte k8ns

ale ale z drugiej strony to nf 4 4x, czyli jakies 270-290 to bedzie max :wink:

1509091[/snapback]

 

 

Przeczytaj sobie ten temat od poczatku to wszystkiego się dowiesz B) ale tak w skrócie jesli chcesz semprona to jedyną płytą ktura go dobrze obsługuje jest Gigabyte i na niej HTT 300 nie jest zadnym problemem

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wynik ostatnich bojow

wpierw config

Sempron S745 palermo 2800+

DFI LP NF3 250GB

2x Hynix D-43 512mb

 

 

http://clansf.pl/upload/news/pi16mb8x322.jpg

 

Bym pocisnal wiecej jednak narazie nie chce dawac wiekszego v-cor bo jeszcze mi pojdzie z dymem:) bo to na boxowym kulerku jade:)

 

Wynik pi nie jest imponujący bo system zawalony troche procesami roznymi , bardziej chcialem pokazac ze jets stabilnie:)

Edytowane przez Vengeance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Witam forumowiczów

 

Moja mobo to MSI K8N Neo FSR nForce3-250Gb S754 bios 1.7

Nie działają u mnie mnozniki HTTx1 i HTTx2 pozostałe tzn.2,5 3 4 działaja.

Pytanie do innych uzytkowników w/w płyty jak również Neo Platinium S754:

Jakie maksymalne HTT udało Wam się osiągnąć i czy działają HTTx1 i 2?

U mnie max stabilne to 312MHz

Powinno być 320 x 2,5=800MHz.

Czy komuś udało się przekroczyć stabilnie 800 MHz równiez na innych mnoznikach HTT 3 i 4 ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

znalazłem odpowiedź na bolączki z moją płytą FIC K8-800T (czeski produkt) -

"trzeba wgrać najnowszego Biosa w

wersli od 4.13 beta ( do pobrania na http://www.fic.cz/ )- niestety,

albo trzeba mieć procek wcześniejszej wersji, albo

programator EPROM."

cały dzień chodziłem po Inowrocławiu, po wszystkich sklepach komputerowych, serwisach komp. , serwisach GSM, RTV - nikt mi nie pomogł... wszyscy twierdzą że kostka jest nowszego typu chyba PLD i nie pasuje do tych programatorów....... poważnych ludzi można policzyć na palcach ... rzetelnie odpowiadało może 2 osoby a trzecia potrzebuje już 3 dni żeby mi odpowiedzieć czy pomoże mi sflashować mój BIOS (jeszcze mi nie odpowiedział)

znacie serwis w Bydgoszczy gdzie na pewno mi pomogą ? albo w Toruniu...aha i żebym nie czekał 2 dni, tylko od razu

A wogóle jest taki problem z tym flashowaniem? jeden mowił ,że potrzebuje numery seryjne płyty ,dane jakieś... od razu można to zrobić? niech ktoś wyjaśni proces flashowania i ewentualnie zapoda link np. do allegro z programatorem do mojego Biosu

 

było tak:

"Athlon 64 2800+ i FIC K8-800T problem tego rodzaju -

komp działa zaje...cie szybko, stabilnie i w ogóle miodzio - tylko...

po każdym restarcie trzeba zrobić CMOS clear, bo inaczej MOBO nie

wstaje. jednocześnie nie mozna zrobić upgrade biosu bo po zresetowaniu

Bios'a zabezpieczenie przed flasch biosem ( BIOS guardian ) ustawia

się na włączony - dzwoniłem do dystrybutora ( Firma Action )-

faktycznie występuje ten problem od kilku dni ( najnowsze wersje

procków które dotarły do krakowa na zielonym laminacie spawiają

problem z tą jedyną płytą ), zgłaszali problem do FIC, ale na razie

kończy się na wymianie maili - rozwiązania na razie brak . Będę

informował co się stało dalej i jak rozwiązano problemy - Pozdrówko"

u mnie natomiast jest do tego niestabilnie

czyli płyta z allegro za 100zł (oszczędność") +nowy procek BOX za 460zł i do tego strata czasu i nerwów i brak satysfakcji

 

"AMD gratulujemy trzymania się (własnych) specyfikacji"

i jescze to znalazłem:

"Wszystkie opcje BIOS setupu można przełączać z poziomu debugera...

można więc i wyłączyć owo zabezpieczenie i wgrać nowy BIOS...

ale pod jaki adres i co należy zapisać... tego nie wiem."

kto to wyjaśni? i skąd wziąć te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

dopóki FIC oficjalnie nie rozwiąże problemu to wątpię czy komuś się to uda, tylko kasę stracisz na servis

 

PS. tak to generalnie jest jak się kupuje dobrego proca i badziewną plytę, zawsze wszystkim klientom mówię, że komputer musi wyć "zbalansowany" B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że się pojawił ten artykuł miałem kupić płyte na 754 z pci express ale widze że narazie nie warto  wszystkie konstrukcje nie dopracowane

1514565[/snapback]

Asus jest dopracowany (rewizja nowa, któa jest dostępna w sklepach), ale niestety jest drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry artykol kilka bledow jest w nim zawratych ale ogolnie spox

a co do ceny asusa

1514832[/snapback]

O kurcze faktycznie - przez dwa tygodnie czasu cena spadła o prawie 100 złotych - a ja nie sprawdziłem dzisiejszych cen.

 

Zaś co do błędów - to wskaż je na forum egieldy to je oczywiście poprawię :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko, mam to co w sigu, czy to ze progsy windy zle pokazuja taktowanie ramu to normalne ? bo w biosie mam HTT 250 dla ramu to 208mhz czyli 416, a w windzie pokazuje 400 ?

1514871[/snapback]

jakie programy?

 

CPu-Z pokazuje na 99% prawdę czyli pewnie coś koło 200 MHz. Gdzie w "windzie" ci tak pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie programy?

 

CPu-Z pokazuje na 99% prawdę czyli pewnie coś koło 200 MHz. Gdzie w "windzie" ci tak pokazuje?

1514984[/snapback]

Wlasnie problem w tym ze to CPU-Z miedzy innymi tak pokazuje, jeszcze central brain identifier etc a podczas postu biosu pisze jak byk Memory Clock 208Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem w tym ze to CPU-Z miedzy innymi tak pokazuje, jeszcze central brain identifier etc a podczas postu biosu pisze jak byk Memory Clock 208Mhz

1515126[/snapback]

No ale poczekaj - co w tym dziwnego?

 

Masz HTT ustawione na 250 MHz oraz pamieci na 166 MHz (dzielnik 0,83), co przy wpspomnianych 250 MHz daje dokładnie 207,5 MHz - więc jest wszystko OKI.

 

Więc w czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie programy?

 

CPu-Z pokazuje na 99% prawdę czyli pewnie coś koło 200 MHz. Gdzie w "windzie" ci tak pokazuje?

1514984[/snapback]

No to ja jestem jednym z tego 1% - mi cpu-z zle pokazuje napiecie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem jednym z tego 1% - mi cpu-z zle pokazuje napiecie procka.

1515249[/snapback]

Wiesz akurat napięcie to on często błędnie pokazuje - tutaj chodziło o częstotliwość procesora oraz pamięci - i z tym się chyba ze mną zgodzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale poczekaj - co w tym dziwnego?

 

Masz HTT ustawione na 250 MHz oraz pamieci na 166 MHz (dzielnik 0,83), co przy wpspomnianych 250 MHz daje dokładnie 207,5 MHz - więc jest wszystko OKI.

 

Więc w czym jest problem?

1515243[/snapback]

Eh nie rozumiesz, chodzi mi o to ze w biosie/podczas postu jest ok 208Mhz ale Cpu-z CBI itp pokazuja 200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...