Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sadzicie, skonczylem kurs na prawko jutro ide zaniesc papiery do wordu czy nie majac paszportu i dowodu (tylko swistek ze wyrabiam) to przyjma mi papiery i dadza terminy czy raczej nie xD?

|Raczej nie, chyba musi być coś ze zdjęciem.. ; ]

To tak na zdrowy rozum.. ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze bylo juz walkowane o odbiorze prawka, ale moja sytuacja jest nieco inna..

Przy wypelnianiu papierow zaznacza sie jak chcemy odebrac prawko: przesylka do domu/odbior osobisty nam instruktor mowil zeby wybrac przesylke bo z odbiorem cos tam cos tam (nie pamietam juz to bylo prawie 2 lata temu).

I teraz moje pytanie czy jesli tak zaznaczylem to czy moge mimo to odebrac sobie osobiscie to prawko bo zalezy mi na czasie :)

Aha i jeszcze jedno pytanko jesli moge osobiscie odebrac to gdzie dokladnie w Krakowie? Ktos mi mowil ze w wydziale komunikacji, ktos ze w urzedzie miasta i juz sam nie wiem.. aa i jeszcze sprawa oplaty za prawko tych 70zł - platne przy odbiorze czy jak?

 

Ps. Zdalem za 6 razem i to 13stego w piatek :lol:

Płacisz z góry 71zł razem z ewidencyjną opłatą. Co do odbioru osobiście...nie wiem zadzwoń i zapytaj :]

Prawko odbierasz w wydziale komunikacji ktory podlego urzedowki miejskiemu. W Poznaniu miesci sie gdzie indziej niz sam urząd miejski...

 

 

Wydział komunikacji to chyba zasadniczo mieści się w urzędzie i właśnie tam trzeba je odebrać.

Samo prawko kosztuje 70 zł do tego dochodzi opłata ewidencyjna czy jakoś tak od 1 zł do kilku zł... Jak odbiór osobisty to płatność w kasie urzędu, jak przez pocztę to pewnie płacisz donosicielowi...

71zł, a reszta jak wyżej :]

 

Jak sadzicie, skonczylem kurs na prawko jutro ide zaniesc papiery do wordu czy nie majac paszportu i dowodu (tylko swistek ze wyrabiam) to przyjma mi papiery i dadza terminy czy raczej nie xD?

Musisz mieć dokument z fotą...wiem bo mnie ładnie oglądali przed wejsciem na sale :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dokument z fotą...wiem bo mnie ładnie oglądali przed wejsciem na sale :P

Tylko ja ide skladac dokumenty i dopiero bede czekal na egzamin. Zreszta jutro sie okaze mam nadzieje ze sie uda i mnie wpisza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To we Wladyslawowie daja smierdzace? Wspolczuje.

 

Moj nie smierdzi. :damage_wall:

To jak Ty zyjesz bez zadnego dowodu tozsamoci?

Może chce sie zapisac na egzam 1-2 dni po 18. jak ja, chciał mieć pełnosprawny(z długą datą przydatności do spożycia) dowód a przy okazji urząd dał ciała i sam troszke sie spóźnił ?

;]]]]][[[[[[;

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowod to ja chcialem wyrabiac juz z miesiac temu ale jakos okazji nie bylo (moj blad) a ze bede mial na 5 lat (bo taki bedzie bo przed 18 wyrabiam) to mi to troche powiewa bo bede najpardopodobniej przemelodwany gdize indziej :]. Chodzac na kurs zylem w przekonaniu ze przy skladaniu dokumentow na egzamin do wordu nie trzeba miec dowodu ale jak poszedlem do biura nauki jazdy to pani sekretarka mnie olsnila... Coz poczekam troche... <_<

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, za godzinę mam egzamin w WORD w gliwicach ;) życzcie powodzenia. To moje drugie podejście, nie zrobię już tego błędu co przy pierwszym, mianowicie: zaparkowałem prostopadle w naprawdę bardzo wąskim miejscu, nie dało się wysiąść, ale egzaminator powiedział, że jest ok :D Przy wyjeżdżaniu chciałem lekko wyjechać pod kątem, żeby mieć w ogóle możliwość zakręcenia a nie tylko wycofania na prostej kierownicy, więc skręciłem ją lekko i ruszyłem - egzaminator powiedział, że niebezpiecznie zbliżyłem się do samochodu po mojej prawej i musi zakończyć egzamin. Miał jednak rację, ja chciałem odkręcić tą kierownicę, ale z jego punktu widzenia wszystko wskazywało na to, że go puknę. Dzisiaj mam nadzieję, że zdam :)

 

Trzymać kciuki!

 

EDIT:

Nie trzymaliście najwyraźniej ;/ Trafił mi się taki egzaminator, że niech go ;/

 

Było zwykłe skrzyżowanie, tylko, że szerokie jezdnie, jedna wysepka na drodze prostopadłej do mojej, stał koło niej tramwaj 2 wagonowy, pasażerowie wysiadali, ogólnie tłum, wszyscy biegają po ulicy itd. Przyhamowałem, żeby zobaczył, że zachowuje szczególną ostrożność. Byłem na drodze głównej jak na obrazku, tak samo jak osoby z mojej prawej, więc oczywiste - puszczam ich. Tyle że ich nie było widać, jak przejechałem koło tramwaju, zobaczyłem 2 samochody z prawej, więc chciałem się zatrzymać - za późno, bo egzaminator siedział i się gapił w prawą szybę czekając na jak najszybsza rekację. Nie wiem czy pisać do tego odwołanie, ale w sumie to z góry przegrana sprawa jest, bo nie udowodnię, że on to zrobił specjalnie, ani że ja bym zahamował. Jestem na siebie zły, że nie jechałem przez to skrzyżowanie 5km/h ;/

 

Dołączona grafika

 

T to Tramwaj, stoi koło tej kreski, czyli wysepki, A,B to samochody, które były schowane za tramwajem, a ta linia to tory tramwajowe - srednio nasmarowane na szybko w gimpie. Ja, to ja ;[ miałem zamiar dojechac przynajmniej do miejsca, gdzie zobaczę co jest za tym cholernym tramwajem-niestety egzaminator zauwazył pierwszy. Powiem jeszcze, że nie zajechałem im drogi, nie spowodowałem zagrożenia - egz stwierdził po prostu, że wjadę. ;/

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest się z czego cieszyć, naprawdę. Dzisiaj oblałem, terminy są na czerwiec, a ja 24maja wyjeżdżam na 4 miesiące za granicę - pięknie :) Do tego egzaminu nie wystarczy umiejętność jazdy i znajomość przepisów. Potrzeba naprawdę dużo szczęścia, aby zdać. Niekiedy nie ma siły na egzaminatora - jego interwencja = zakończenie egzaminu. Oczywiście ja mogę się odwołać, ale dostanę pierwszy wolny termin, czyli czerwiec. Właściwie to myślałem, że będę zdenerwowany, a to jest dla mnie śmieszne :D Czytając te różne opinie osób oblanych nie wierzyłem do końca, bo za pierwszym razem miałem naprawdę dobrego egzaminatora, który chciał sprawdzić umiejętności, a oblałem wtedy z własnej winy i do tego się przyznaję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danrok a pamietasz moze nazwiska swoich egzaminatorow?

Ja w srode oblalem, bylo to moje pierwsze podejscie - egzaminatora mialem bardzo wporzadku, dal mi dwie szanse i obu nie wykorzystalem, po prostu nie zauwazylem znaku i na strefie zamieszkania (czy jakos tak) nie dostosowalem predkosci do 20km/h, a jechalem prawie 30 :) No niestety.. Ale egzaminator byl bardzo mily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy są jakieś zmiany w egzaminie z teori ? Zdaje jutro i podobno jest jakieś 20 nowych pytań. Ciekawe czy przepis o światłach sie zmienił?

 

A tak poztym WORD ma bardzo fajne forum <_<

http://www.wordy.pl/forum/index.php?sid=33...a55418ccea6247d

 

Sprawdzcie sobie jakie zagadnienia są omawiane w działach :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy są jakieś zmiany w egzaminie z teori ? Zdaje jutro i podobno jest jakieś 20 nowych pytań. Ciekawe czy przepis o światłach sie zmienił?

 

A tak poztym WORD ma bardzo fajne forum <_<

http://www.wordy.pl/forum/index.php?sid=33...a55418ccea6247d

 

Sprawdzcie sobie jakie zagadnienia są omawiane w działach :blink:

:lol:

 

A wracając do tematu, ktoś zdaje/zdał/nie zdał w najbliższym czasie w Warszawie na odlewniczej ? :wink:

Edytowane przez megagames

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megagames, ja dzisiaj zdałem na Odlewniczej. Trafił mi się naprawdę super egzaminator, przymknął oko na to że 3 razy mi zgasł (2 razy na tym samym skrzyżowaniu- dobrze ze tam była strzałka warunkowego skrętu). Ale te corsy to jest porażka, jeździłem wieloma samochodami i pierwszy raz spotkałem się żeby tak dziwnie łapało sprzęgło. Wydaje mi się że egzaminator dobrze o tym wiedział, a nie miałem żadnego innego błędu, wiec dlaczego miałby mnie nie przepuścić... Edytowane przez R4Fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R4FI nie chwal się, że Ci 3 razy zgasł bo ktoś podkabluje i prawka nie dostaniesz bo z tego co wiem to można mieć góra 2 ;) Mam pytanko czy na kategorie A jest wszystko po staremu? Czy też może są jakieś zmiany pytania/egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymknął oko na to że 3 razy mi zgasł i w sumie połowę egzaminu jeździłem gdzieś po obrzeżach Warszawy, bo wszystkie manewry wykonałem w pierwszych minutach.

To masz farta bo w moim mieście byś nie miał szans po 3 zgaśnięciu :)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na egzaminie egzaminator puscił jedna dziewczyne na miasto, a samochod zgasł jej trzy razy na samym placu.. Dwukrotnie jak probowala ruszyc do przodu na łuku i raz na wzniesieniu.. Widocznie moze przymykają na to oko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...