Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

czyli dostep ograniczony :)

 

a co doznaczenia skrotu to wiedzialem ,ale jakbym napisal z bledem to pewnie byscie mnie tyrali :P zreszta z czego tu sie tlumaczyc :D

 

@ Heat

teraz juz nie mozesz miec zadnych zastrzezen :]

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie dostepne :)

 

a co doznaczenia skrotu to wiedzialem ,ale jakbym napisal z bledem to pewnie byscie mnie tyrali :P zreszta z czego tu sie tlumaczyc :D

Nie kumam :huh:

 

Przeciez i tak napisales z błędem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie słuchajcie mojej historii, która choć nie jest długa to bardzo mnie drażni. Zamówiłem sobie ostatnio dysk twardy Seagate ST380011A Barracuda 7200.7 . Aukcja w TYM MIEJSCU.

Oczywiście kasa poszła na konto. Gościu po mojej wiadomości już nie odpisał do mnie, kasy brak no i sprzętu oczywiście również.

 

Dupek na Allegro miał ksywkę: _magda_84

Napisałem do Allegro opisując całą sytuację i oczywiście nie odpisali lecz konto cwaniaka zablokowali.

 

Teraz szukam informacji czy Allegro jest w stanie zwrócić mi zapłaconą kasę czy pozostają mi gliny i dochodzenie swojego przez jakieś kilka miesięcy. Oczywiście nr konta dupka mam no i adres. Mieszka w Głogowie, ul. Powstańców 13/6.

 

Ktoś mi może udzielić informacji takowych? Szkoda, że jednak nie mieszka w Wawie bo tak bym miał się z nim pobawić w kotka i myszkę a do Głogowa nie będę prół po 150 zł bo mi się to nie opłaca.

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga romek podziwiam Cie za odwage :wink:

 

Ja z osobami z komentami do ilosci 10 zalatwiam sprawy tylko przez odbior osobisty .

 

Opcje sa tylko dwie

1. Klasyczny przypadek osoby zaczynajacej przygode z allegro . Nie chce sie jej [gluteus maximus] ruszyc zeby wyslac paczke / zlewa na to , ze dostanie nega bo jakby co zalozy nowe konto (tylko jeden pozytyw wiec mala strata)

2.Walek , ale zeby na kwote 150zl , to naprawde gratuluje poziomu IQ...

 

A co do tego co masz zrobic to tak jak juz pisal Grimlock...

 

EDIT: nie zauwazylem tego , ze osoba ma zawieszone konto... Wiec sprawa jest oczywista...

 

EDIT 2 : qbek w regulaminie nic nie pisze o 5 komentarzach . Z reszta wklejam jakby ktos nie mogl znalesc :

 

Czym jest Program Ochrony Kupujących?

 

Program Ochrony Kupujących Allegro jest bezpiecznym miejscem do handlowania, a zdecydowana większość transakcji przeprowadzanych w naszym serwisie kończy się bezproblemowo. Jednak od czasu do czasu, jak w każdej większej społeczności, zdarzają się sytuacje mniej przyjemne.

 

Program Ochrony Kupujących zapewnia Kupującemu zwrot wylicytowanej kwoty (do 300 zł) w przypadku, gdy:

 

* zapłacił za towar, ale go nigdy nie otrzymał;

* otrzymał towar, który znacznie różni się od opisanego na stronie z przedmiotem.

 

Warunki skorzystania z Programu Ochrony Kupujących

 

Program Ochrony Kupujących obejmuje transakcje przeprowadzone w Allegro, w których wylicytowana kwota lub suma ofert w aukcji wieloprzedmiotowej była równa lub wyższa niż 50 zł. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 300 zł. Oznacza to, że jeśli np.:

 

* wylicytowana kwota wyniosła 40 zł - nie możesz skorzystać z Programu,

* wylicytowana kwota wyniosła 90 zł - możesz otrzymać 90 zł,

* wylicytowana kwota wyniosła 300 zł - możesz otrzymać 300 zł,

* wylicytowana kwota wyniosła 650 zł - możesz otrzymać 300 zł.

 

Jednym z najważniejszych warunków skorzystania z Programu jest zgłoszenie sprawy na Policję i otrzymanie pisemnego postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa.

 

Programem są objęte wszystkie transakcje, w których dokonano płatności przelewem bankowym, przekazem pocztowym, poprzez Płatności Allegro lub PayU (zobacz jak zdobyć potwierdzenie płatności elektronicznej), a przedmiot został przesłany pocztą lub firmą kurierską.

 

Program Ochrony Kupujących nie obejmuje następujących sytuacji:

 

* Transakcja została zrealizowana "poza Allegro".

* W momencie składania oferty Sprzedający miał przewagę komentarzy negatywnych i/lub neutralnych nad pozytywnymi.

* Sprzedający nie był uprawniony do przekazania tytułu własności.

* Kupujący naruszał zasady Allegro i/lub nie uregulował wszystkich należności wobec serwisu.

* Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.

* Kupujący już dwukrotnie otrzymał środki z Programu.

* Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z przedmiotem objętym Programem (np. w związku z ubezpieczeniem karty kredytowej).

* Aukcja nie była zgodna z Regulaminem Allegro i/lub przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych.

* Podczas licytacji nie osiągnięto ceny minimalnej.

* Dokonano płatności gotówką lub przy odbiorze przesyłki (za pobraniem).

* Transakcję przeprowadzono na podstawie usługi Escrow.

* Transakcji nie dokonano na terenie Polski.

* Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika.

 

Przebieg procedury Programu Ochrony Kupujących

 

1. Złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po otrzymaniu pisemnego postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa wypełnij formularz na stronie Allegro.

 

Jednym z podstawowych warunków otrzymania środków z Programu Ochrony Kupujących jest złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i otrzymanie pisemnego postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa. W terminie do 30 dni od złożenia zawiadomienia Policja/Prokuratura powinna zakończyć czynności sprawdzające - wówczas prześle listownie postanowienie o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. W piśmie tym znajdą się numery sprawy: jednostki Policji nadają numery RSD (rejestr śledztw i dochodzeń), Prokuratury - numery Ds.

 

Nie wcześniej niż 30 dni, ale nie później niż 90 dni od zakończenia aukcji, wypełnij stosowny formularz, podając w nim m.in. swoje dokładne dane osobowe oraz opisując szczegółowo przebieg transakcji. Zanim to uczynisz, upewnij się, że całkowicie wyczerpałeś możliwości polubownego zakończenia sporu.

 

Kliknij tutaj, by wypełnić formularz.

 

2. Allegro rozpatruje formularz i podejmuje decyzję o jego przyjęciu lub odrzuceniu.

 

Pracownik Allegro w trakcie rozpatrywania formularza może skontaktować się z Tobą oraz Sprzedającym w celu weryfikacji autentyczności informacji oraz danych. Zostaniesz poinformowany o podjętej decyzji w ciągu 30 dni, a w e-mailu znajdziesz link do gotowego do wydruku formularza. W przypadku, gdy Allegro podejmie decyzję o wypłacie pieniędzy, wobec Sprzedającego zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje (więcej informacji).

 

3. Wyślij pocztą wydrukowany formularz i zestaw dokumentów.

 

Jeżeli otrzymasz od Allegro potwierdzenie przyjęcia formularza, wydrukuj wniosek i podpisz oświadczenie zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym. Dołącz również wymagane załączniki (m.in. oryginał bądź notarialnie potwierdzoną kopię dowodu wpłaty wylicytowanej kwoty na konto Sprzedającego, kserokopię stron dowodu osobistego z numerem i serią, numerem PESEL oraz adresem zameldowania), kserokopię postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa. Tak przygotowany wniosek wyślij listem poleconym na adres korespondencyjny Allegro (QXL Poland Sp. z o.o., ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań) z dopiskiem "Program Ochrony Kupujących".

 

4. Allegro przyjmuje przesłane dokumenty.

 

Otrzymasz potwierdzenie przyjęcia dokumentów lub prośbę o ich uzupełnienie. Pieniądze zostaną Ci wypłacone w ciągu 14 dni od potwierdzenia numeru konta bankowego.

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto zawiesiłem mu bo cioł nie odpisywał a paczki na poczcie nie ma. Kilka osób wie z forum, że na poczcie mam dojścia i takie ciach!ły potrafię sprawdzić czy wysłał ktoś z tego regionu do mnie paczkę.

Oczywiście paczki nie wysłał ani odzewu przez mail, wiec blokada konta i jutro pofatyguję się z kserówkami z konta do niebieskich i niech teraz go na spokojnie ścigają. Stać mnie jeszcze zamrozić sobie 150 zł lecz dobił mnie cwaniaczek jak trzeba być głupim, aby zaczynać za 150 zł :)

 

Dzięki za info, zrobie tak jak mówicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:] wałek wręcz standard... jest więcej takich osób które robia wałki na kwoty poniżej 250 zł powody:

a) liczą na to że kupujący nie zgłosi się na policję (nie będzie mu się chciało, nie będzie w stanie się przełamać, no i cała sprawa trwa i trwa :] itp.)

B) nawet jeśli go złapią to dostanie on śmieszny wyrok...(jest to wykroczenie a nie przestępstwo)

c) założę się że to nie jest adres tego typa :]

Jest jeszcze możliwość że nagle coś się mu przytrafiło, jakaś choroba, śmierć osoby bliskiej... zawsze warto chwilkę poczekać (tydzień starczy;) )

 

Ja zgłaszałem czarusia/dawnofsun jakoś w październiku, teraz mamy styczeń, byłem drugi raz przesłuchiwany i dowiedziałem się że sprawa potrwa jeszcze jakieś dwa miechy :] ... czyli walka o odzyskanie szmalu trwa prawie pół roku, i nie wiadomo czy się tę kasę odzyska. Ten typ korzystał z 4 różnych nazwisk :), no ale powolutku po ip komputerka dotrze się do sukinkota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie typ owalil na 350pln. dostal 10 mcy bez zawiasow. kasy nie odzyskalem mimo sadowaego nakazy komornika :/ ale [ciach!] siedzial. teraz sprzedawalem duzo monet 2zl GN i jedna osoba mi nie wplacila, ale nie logowala sie od ponad 2tyg i jej darowalem, bo sa rozne przypadki. Romek ganiaj czlonka i tyle. jak chcesz pomocy prawno-policyjnej to numery znasz zwlaszcza ze w stolecznej..... a reszta na gygy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis burak skopiował opis z jednej z moich aukcji. Co mogę zrobić? Napisałem narazie do niego maila, ze jesli w ciagu 24h nie zmieni opisu, to podejme działania mające na celu wykluczenie go z grona sprzedających na Allegro (zawieszenie konta ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nic nie wskurasz... to chyba normalne ze na allegro kradną opisy :P, czasem i ja pomagam sobie spisując albo kopiując pojedyńcze zdania. Sam jestem ciekaw jak zareaguje allegro :)

Edytowane przez kubajew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80507107

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79749299

 

Tak to wygląda. Ja rozumiem - skopiować dane techniczne, czy jakieś zdanie. Tylko ze to praktycznie cały opis, nawet formatowanie identyczne, jeszcze ktos pomysli, ze to ja ukradłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80507107

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79749299

 

Tak to wygląda. Ja rozumiem - skopiować dane techniczne, czy jakieś zdanie. Tylko ze to praktycznie cały opis, nawet formatowanie identyczne, jeszcze ktos pomysli, ze to ja ukradłem..

Szczyt bezczelności, chamstwa i lenistwa :blink: Tępić takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user.php?uid=2669260 << własnie na niej "wpadłe" (btw... wałek na kilka tysiecy... wiec chyba za granice sie wybierał chlop i skorzystał z okazji)

 

Jaka jest szansa ze allegro mi zwroci kase (tz. czy robie a tym wielkie problemy, czy poprostu podanie.. szybkie rozpatrzenie sparwy - bo tutaj chyba sytuacja jest jasna - i kaske spowrotem daja)

 

Kolejne pytanie - jak policja reaguje na tego typu zgloszenia ?? Wiedza wszytsko o co chodzi i elegantsko rozpatruja.. czy olewaja, i trzeba sie dlugo nagadac zeby mozna bylo osoagnosc zadany efekt ??

Ewentualnie jakies porady ?? Wystarczy ze sie wybiore z dowodem wpłaty na konto ?? Czy potzrebuje jescze cos ze soba zabrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tyle co doświadczyłem an własnej skórze :D

 

Szansa na to że allegro zwróci Ci kasę jest prawie 100% no ale i tak musisz zgłosić sprawę na policję!

 

Więc zeznania trwaja koło 1 - 1,5 h , ty odpowiadasz na pytania :) to ułatwia sprawę. Pytają Cię tylko o to co ważne w sprawie :D. Do Twoich zeznań(oskarżeń) musisz dołączyć dowód wpłaty + najlepiej korespondencję (ale nie jest to wymagane) + wydrukowaną aukcję na której brałeś udział. Sprawa... na policji o odzyskanie $ trwa w zależności od 3-6 miesięcy. Ale i tak warto iść upieprzyc gnoja, a po drugie :D Twoje zeznania pisze pani Policjantka :P. Nie wiem jak Ciebie ale mnie to troszkę rozpraszało (lubię mundurowe kobitki), są po prostu niezłe widoki.

 

 

Aha dodam tyle że sprawa trwa tyle, nie przez policję... to nie ich wina, po prostu zanim zdobędą odpowiednie świstki z prokuratury, potem dane z allegro dotyczące ip logowań, do kogo należy konto bankowe. No i w głównej mierze od cfaniaka (oszusta), bo jeżeli loguje się z kawiarenek itp. to sprawa się wydłuża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia nigdy nie mow nigdy... dzisiaj sie dowiedzialem ze tez zostalem oszukany, choc wydawalo mi sie ze nigdy do tego nie dojdzie!

 

http://www.allegro.pl/search.php?closed=1&...21CHIEFTEC+MIDI

 

Wszyscy sie nabralismy, skusilem sie bo w razie jakis problemow do Katowic mam rzut beretem. W poniedzialek ide na komisariat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardziej skomplikowaną sprawę bo od oszustwa minęło około pul roku, aukcje już usunęli, zostałem oszukany na 170 zł tak wyszło jakoś że najpierw sprzedawca wodził mnie przez 1-1,5 miesiąca że poczta zgubiła paczkę i czeka na zwrot kasy, później gdy już domyślałem się że mnie oszukał musiałem wyjechać na chyba 2 miesiące a jak wróciłem to tak jakoś wyszło że nie poszedłem na policje bo jest pewnie problem nie mam 18 lat a żeby mieć konto na allegro trzeba :D (nie przeszkadzało mi to w zdobyciu 180 pozytywów ) i bałem się że mnie policja oleje a dzisiaj coś mnie naszło żeby odzyskać kasę :wink:

i teraz się zastanawiam czy warto jeszcze iść na policje czy może są jacyś chętni z Bydgoszczy aby załatwić tą sprawę … (przewidziana nagroda 50 zł dla tego kto się podejmie) aha dodatkowo ten oszust przeprowadził się i trzeba by iść do dawnego miejsca zamieszkania i dowiedzieć się gdzie teraz mieszka....

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardziej skomplikowaną sprawę bo od oszustwa minęło około pul roku, aukcje już usunęli, zostałem oszukany na 170 zł tak wyszło jakoś że najpierw sprzedawca wodził mnie przez 1-1,5 miesiąca że poczta zgubiła paczkę i czeka na zwrot kasy, później gdy już domyślałem się że mnie oszukał musiałem wyjechać na chyba 2 miesiące a jak wróciłem to tak jakoś wyszło że nie poszedłem na policje bo jest pewnie problem nie mam 18 lat a żeby mieć konto na allegro trzeba :D (nie przeszkadzało mi to w zdobyciu 180 pozytywów ) i bałem się że mnie policja oleje a dzisiaj coś mnie naszło żeby odzyskać kasę :wink:

i teraz się zastanawiam czy warto jeszcze iść na policje czy może są jacyś chętni z Bydgoszczy aby załatwić tą sprawę … (przewidziana nagroda 50 zł dla tego kto się podejmie) aha dodatkowo ten oszust przeprowadził się i trzeba by iść do dawnego miejsca zamieszkania i dowiedzieć się gdzie teraz mieszka....

nie jestem pewien i mogę się mylić ale wydaje mi się, że Policji nie bedzie przeszkadzało to, że nie ukończyłeś jeszcze 18-stki. Powinno to zostać potraktowane jako oszustko i jeśli amsz jakieś dowody poprzeć Twój sąd nimi i gotowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety aukcje już usuneli :mad: mogę jedynie mieć wydruk z przelewu (jesli jeszcze bank go nie wykasował)

Allegro nie usuwa aukcji z bazy, są tylko niewidoczne dla uzytkowników. jak policja zdobędzie nakaz prokuratora to aukcja się "znajdzie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem inny problem.Bylem zlozyc zeznania na policji,wypelnilem wniosek ubezpieczeniowy w allegro,zostalo tylko wydrukowac wszystko,pewnego dnia wchodze zeby to podrukowac i wyslac a tu... konto zawieszone niby za nabijanie sztucznych komentarzy.I jak teraz odzyskac kase?I w jakim termienie trzeba przeslac te dokumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...