Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie do końca oszustwo, ale sprzedający pożyczył sobie artykuł z Tweak'a.

Ciekawe czy miał zgodę autora <_<

 

1918096[/snapback]

Ta osoba nie pytała o zgode. Przynajmniej napisała skąd jest ten text, bo są i tacy co skopiują i nawet nie napiszą skąd, albo podpiszą, że to ich dzieło.
szkoda, że nie wpadliście na wspaniały pomysł podmiany zdjęć które podlinkował sprzedawca :lol:

teraz to juz po sprawie, a mogło być wesoło :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wszystkich poinformowac , ze podobno od dzisiaj Poczta Polska wprowadzila nowa usuluge :wink:

 

Placac dodatkowo 5zl , mamy mozliwosc otwarcia paczki przez odbiorem . Odbior taki odbywa sie tylko i wylacznie na poczcie tak wiec nie ma bata , zeby listonosz przyniosl nam taka paczke do domu :P

Nie od dzisiaj tylko od poczatku roku i nie kazdej, ale tylko przesylki pobraniowej. Odbior taki odbywa sie na poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa : http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3989805

Qwa, jaki ja głupi byłem, ze nie przeczytałem komentarzy :mur: W każdym pisze że przesyłka doszla albo nie ta albo dłuuuugooo po czasie... Ja czekam juz miesiąc i [gluteus maximus] ! Kontakt ZEROWY ! Pełny profesjonalizm w olewaniu klienta... Jak chcecie kupić tanio jakiś sprzęt to nie od tego gościa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj tylko od poczatku roku i nie kazdej, ale tylko przesylki pobraniowej. Odbior taki odbywa sie na poczcie.

No widzisz to mamy odmienne informacje , bo ja dzisiaj sluchalem audycji i wlasnie z niej dowiedzialem sie , ze od dzisiaj .

 

Co do reszty to przepisales to samo co ja napisalem i wtraciles swoja mysl dotyczaca tylko i wylacznie przesylki pobraniowej -> to chyba logiczne , ze tylko takiej ? :lol:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa : http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3989805

Qwa, jaki ja głupi byłem, ze nie przeczytałem komentarzy :mur: W każdym pisze że przesyłka doszla albo nie ta albo dłuuuugooo po czasie... Ja czekam juz miesiąc i [gluteus maximus] ! Kontakt ZEROWY ! Pełny profesjonalizm w olewaniu klienta... Jak chcecie kupić tanio jakiś sprzęt to nie od tego gościa!

Wiem coś o tym. kupywałem u niego jako jeden z pierwszych. Wiedziałem że przesyłka będzie długo szła nie zalezało mi za bardzo na szybkiej dostawie, nie miałem jeszcze wszystkich cześci do kompa. Szczerze odradzam kupno u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa : http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3989805

Qwa, jaki ja głupi byłem, ze nie przeczytałem komentarzy :mur: W każdym pisze że przesyłka doszla albo nie ta albo dłuuuugooo po czasie... Ja czekam juz miesiąc i [gluteus maximus] ! Kontakt ZEROWY ! Pełny profesjonalizm w olewaniu klienta... Jak chcecie kupić tanio jakiś sprzęt to nie od tego gościa!

interesuje sie troche aukcjami tego kolesia i nie rozumie go...

czy on po jednej sztuce zamawia na tajwanie i mu przysylaja??

czy skado n je bierze... wydaje mi sie ze on jednak wysyla te karty tylko ze po miesiacu ponad...

nie moglby zainwestowac kupic i sprzedawac je na bierzaco...

no chyba ze wysyla co drugiej osobie tej co najbardziej grozi policja...

hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

nie mozna

Można, to zgodne z regulaminem allegro ;)

 

-> co trzecia aukcja tak się kończy, dla uniknięcia prowizji i podatku (nie było sprzedaży = nie ma podatku, nawet jeśli teoretycznie należało by go zapłacić). Jest tylko jedno małe "ale":

przy tej ilości przekrętów zakup czegokolwiek za cenę powyżej 10 PLN poza aukcją i bez odbioru osobistego to już nawet nie jest lekkomyślność tylko czysta głupota. Ale nie brakuje takich którzy "oszczędzają" 20-50-100zł (sprzedawca odlicza prowizję, cena super okazyjna ...) i oszuści nadal mają się świetnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie jest to zgodne z reg i kazda taka "akcje" w ktorej jestem pokrzywdzonym zglaszam dla allegro.

 

kupienie czegokolwiek bardziej chodliwego na aukcji graniczy teraz z cudem, bo to sie popsulo, to pies obsikal albo sasiadka zabrala :/ tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86121440

zobaczcie opis na dole licytujacych...

Gosciu zlikwidowal aukcje na 1 minute przed koncem...mozna tak robic ??

Oferty złożone w czasie aukcji są ważne aż do momentu zamknięcia aukcji lub wycofania ich przez Sprzedającego (dopuszczalne powody: prośba Licytującego; brak kontaktu z Licytującym, np. z powodu niepoprawnych danych; duża liczba komentarzy negatywnych Licytującego lub inna uzasadniona przyczyna, dla której nie budzi on zaufania Sprzedającego; kradzież lub zniszczenie przedmiotu).

Jak widać można zakończyć aukcje przed czasem.

Akurat tamtemu sprzedającemu "telefon upadł i uległ uszkodzeniu :(:(:(:(" tuż przed samym końcem aukcji :lol:

Edytowane przez Tomwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wpadłem! Od 13 stycznia czekam na towar ! żeby przypomnieć sprawe podaje tutaj treść maila do allegro:

 

Witam! Mam już serdecznie dość czekania... Dnia 13 stycznia kupiłem kartę graficzną na aukcji uzytkownika protasewicz1979 ( http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3989805 ). Dnia 16 stycznia wpłaciłem pieniądze na wskazane konto. Dnia 19 stycznia dostałem potwierdzenie że pieniądze doszły i cytuje "wszystko ok". No to przygotowałem się na długie czekanie, bo sprzedający pisał o 19 dniach roboczych... Tak sobie czekałem do 16 lutego wysyłają co chwila maile i próbując się dodzwonić... Dnia 17 lutego udało mi się wreszcie nawiązać telefoniczny kontakt ze sprzedającym i wyjasniłem sprawe, a on stwierdził że paczka zostanei zaraz wysłana. Tego samego dnia dostałem maila z potwierdzeniem wysyłki i informacją że gdyby nie doszła w przeciągu 3 dni roboczych powinienem się skontaktować ze sprzedającym... Paczki oczywiście nie było przez cały tydzień, a moje telefony były najprawdopodobniej odrzucane przez sprzedającego! Dzisiaj jest 24 luty i znowu próbowałem się do niego dodzwonić, znowu wysłałem maila i pewnie ZNOWU zostane olany ! Prosze o zbadanie sprawy ( wystarczy zaglądną na jego strone z komentarzmi ), a następnie ZAWIESZENIE jego konta do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Proszę tez o dokłądne informacje na temat tego jak mam zgłosić sprawę na policję i odzyskac pieniądze. W razie potrzeby dysponuje historią korespondencji między mną a tym użytkownikiem ( szkoda że prawie wszystkie maile sa moje ) Proszę o szybki kontakt !

 

Mam dość! Zbieram wszsytko co mam, czyli korespondencje ( 95% moich wiadomosci !!! ), druczek z potwierdzeniem wpłaty i zgłaszam to na policje. Mam też kilku prawników w rodzinie i za głupie 170zł będę się z gościem sądził! Jak myslicie jakie mam szanse ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz :P szanse masz ogromne :) w końcu odzyskasz kasę, bo allegro ma tam jakieś ubezpieczenie aukcji do 300zł ;P a sprawa na policji potrwa... potrwa sporo!! Moja sprawa ma swój początek w październiku, niedługo mamy marzec, czyli prawie PÓŁ roku ...to jest tragizm polskiego prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys były opłaty za dostarczanie paczek :)

 

A Ty co wolisz dołożyc 5 PLN i isc na poczta czy pozniej kilkakrotnie odwiedzac komende policji

Jest tylko jeden maly problemik :)

Owszem, Poczta daje nam mozliwosc sprawdzenia zawartosci paczki za 5 zl... jak nadawca wybierze ta opcje i zaplaci.

Latwo sie domyslic, ze potencjalni oszusci beda "zapominac" o zaplaceniu mimo wczesniejszych ustalen z kupujacym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden maly problemik :)

Owszem, Poczta daje nam mozliwosc sprawdzenia zawartosci paczki za 5 zl... jak nadawca wybierze ta opcje i zaplaci.

Latwo sie domyslic, ze potencjalni oszusci beda "zapominac" o zaplaceniu mimo wczesniejszych ustalen z kupujacym...

nie bedzie zaznaczonej tej opcji to nie odbieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie kiedys koles porobil na ok 60 zeta na allegro, po roku zglosila sie ( :lol2: ) policja, wszczela postepowanie, po kolejnym roku juz mialem pieniadze z powrotem. Koles byl zobowiazany oddac wszystkim kase, i skazali go chyba na prace spoleczna pod nadzorem rok (albo cos takiego;)) tak wiec fajnie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie kiedys koles porobil na ok 60 zeta na allegro, po roku zglosila sie ( :lol2: ) policja, wszczela postepowanie, po kolejnym roku juz mialem pieniadze z powrotem. Koles byl zobowiazany oddac wszystkim kase, i skazali go chyba na prace spoleczna pod nadzorem rok (albo cos takiego;)) tak wiec fajnie:P

To jest najwieksza kara - oddac wszystkim kase :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie myslalem ze bede musial pisac w tym temacie ale coz ...

 

Kupilem hynixy d43 niby dzialajace na 500mhz na tej aukcji http://www.allegro.pl/item87275168_hynix_5...00mhz_nowe.html

 

od fokoyamy, pieniadze wplacilem jeszcze tego samego dnia, jednak pamieci do tej pory nie otrzymalem a to juz prawie trzy tygodnie.

 

Sprzedawca caly czas opowiada bajki jakoby to wyslal pamieci poleconym priorytetem i zaginely na poczcie - co wiecej w ramach swojej wspanialomyslcosci podobno wyslal paczke drugi raz i co - znowu zaginela na poczcie !!.

Prosilem o skany nadania przesylki poleconej, jednak na ciaglych obietnicach ze jutro, za dwa dni sie konczy.

Chcialem zeby fokoyama oddal mi pieniadze - zgodzil sie, mial przelac juz w poniedzialek, jednak jako swiatowy czlowiek biedak ciagle byl sluzbowo to w

Szwecji, to w Brnie i nie mial kiedy pieniedzy przelac ...

W kocnu wczoraj napisal ze przeleje po poludniu, jednak oczywiscie nadal nic nie mam na koncie ...

 

Co wiecej razem ze mna pamieci zakupil inny czlowiek na tej aukcji jednak on rozsadniej chcial je za pobraniem - i tu ta sama historia - pamieci zaginely na poczcie !!! Chyba poczta nie lubi pana fokoyamy ...

 

Powiem tylko tyle - jestem juz ostro wk.... cala sytuacja dzisiaj dalem mu szanse na przelanie pieniedzy - jesli tego nie uczyni to ide z cala sprawa na policje i walcze z allegro o odszkodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Jeśli nadawał na poczcie którą ma 40m od domu to nie wierzę że coś zgineło - nadaję tam większość przesyłek i tylko raz musiałem reklamować (i tak okazało się że paczka doszła do adresata).

 

Napisz mu że jutro przyjdziesz osobiście po kasę ;)

 

Powiem tylko tyle - jestem juz ostro wk.... cala sytuacja dzisiaj dalem mu szanse na przelanie pieniedzy - jesli tego nie uczyni to ide z cala sprawa na policje i walcze z allegro o odszkodowanie.

Dobry pomysł. Tylko pamiętaj żeby wydrukować wszystko co masz - całą korespondencjęz typem i opis aukcji. Masz duże szanse na odszkodowanie z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalsza czesc cyrku - dzisiaj juz wkurzony czekaniem na pamieci zamowilem na allegro 2x 512 siemens uccc i zaplacilem za nie a tu do domu przychodzi listonosz od pana jacka adina z kostkami, data nadania 7 marca czyli zanim zaczal deklarowac ze przesle mi pieniadze - czyli klamal ...

Wszystko dalo by sie przezyc gdyby nie fakt ze kosci obie sa uszkdzone !!

Na moim komputerze nie wstaje zadna, jedna wstala moze 2 razy i potem jej sie odechcialo dzialac, a druga wogole nie wstawala, na kompie siostry z plyta na kt333 ta co u mnie nie dzialaa nibydziala, a ta druga zamiast 512 odpala sie jako 256mb :o

Brde mu odsylal kostki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...