Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

"Niestety jest uszkodzona po wsadzeniu jej do portu AGP widoczne sa duze artefakty"

 

Nie ma sie do czego przyczepic, wyraznie zaznaczone ze jest uszkodzona

a cene i tak niska osiagnela

Mozna to przeczytac tak:

 

"Niestety jest uszkodzona po wsadzeniu jej do portu AGP widoczne sa duze artefakty"

 

Tam nie ma artefaktow, tam NIC NIE WIDAC! Zgadzam sie z fipa, ale kupujacy rowniez leci w walka. Albo oddanie kasy i odeslanie karty, albo nic. No jeszcze moze byc powiedzmy, 10pln i jestesmy kwita (pozytyw z odpowiednim komentarzem) A nie, daj mi 10pln, a ja ci jeszcze wystawie negatywa. LOL

 

OT: Mi koles kiedys przyslal w pol sprawne radio do samochodu (stara Beta do VW za chyba cos kolo 12€ - 15€ z wysyka - mialo byc sprawne). Okazalo sie, ze kaseta uszkodzona mechanicznie, tylko radio dziala. Gosc od razu napisal, ze oddaje cala kase a radio moge sobie zostawic, bo jemu sie nie oplaca z powrotem oplacic wysylki (oczywiscie zwrot na jego koszt). Ze wzgledu jednak, ze jednak cos tam dzialao, napisalem, ze starczy powiedzym 10€, generalnie z kasety i tak nie korzystam (moja Pani dla scislosci ;)). Dalismy sobie po pozytywie (z opisem co i jak) i git. Tak sie to powinno wg mnie zalatwiac, a nie kombinowac jak orznac druga strone ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna to przeczytac tak:

 

"Niestety jest uszkodzona po wsadzeniu jej do portu AGP widoczne sa duze artefakty"

 

Tam nie ma artefaktow, tam NIC NIE WIDAC! Zgadzam sie z fipa, ale kupujacy rowniez leci w walka. Albo oddanie kasy i odeslanie karty, albo nic. No jeszcze moze byc powiedzmy, 10pln i jestesmy kwita (pozytyw z odpowiednim komentarzem) A nie, daj mi 10pln, a ja ci jeszcze wystawie negatywa. LOL

 

OT: Mi koles kiedys przyslal w pol sprawne radio do samochodu (stara Beta do VW za chyba cos kolo 12€ - 15€ z wysyka - mialo byc sprawne). Okazalo sie, ze kaseta uszkodzona mechanicznie, tylko radio dziala. Gosc od razu napisal, ze oddaje cala kase a radio moge sobie zostawic, bo jemu sie nie oplaca z powrotem oplacic wysylki (oczywiscie zwrot na jego koszt). Ze wzgledu jednak, ze jednak cos tam dzialao, napisalem, ze starczy powiedzym 10€, generalnie z kasety i tak nie korzystam (moja Pani dla scislosci ;)). Dalismy sobie po pozytywie (z opisem co i jak) i git. Tak sie to powinno wg mnie zalatwiac, a nie kombinowac jak orznac druga strone ;)

Zgadzam się w 100%, ja sam kiedyś zalicytowałem procka nie do końca takiego jak chciałem.Kapłem się dopiero po wygranej aukcjii (a była ostra) Zadzwoniłem do gościa,wytłumaczyłem co i jak i zaproponowałem zwrot kosztów wystawienia na allegro plus na flaszkę.Zgodził się i rozstaliśmy się w zgodzie. Zawsze można się dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wykiwano na 246zl :[[

Ofiar było wiecej - gosc niezle przyrobil.

Moze ktos kto ma doswiadczenie w skladaniu sprawy na policje//odzysk pieniedzy z allegro zgloscic sie do mnie na pw bo mam kilka pytan przed cała akcja. Mam nadzieje ze kase mi sie uda od allegro odzyskac - ale cos mi sie nie chce wierzyc ze tak latwo mi ja przyjdzie odzyswac.

Edytowane przez burro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę dodać sobie do czarnej listy allegrowicza stefan207. [ciach!]iaż wygrał aukcję konsoli, wpłacił pieniądze po tygodniu, konsola szła 3 dni i za to wystawił mi bezczelnego negatywa !! Na dodatek mamusia za niego dzwoniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę dodać sobie do czarnej listy allegrowicza stefan207. [ciach!]iaż wygrał aukcję konsoli, wpłacił pieniądze po tygodniu, konsola szła 3 dni i za to wystawił mi bezczelnego negatywa !! Na dodatek mamusia za niego dzwoniła.

Miałem podobny problemik, jakis małolat kupił ode mnie gry na konsole i nega wystawił za to że ja chciałem wysłac paczke a on odmówił :lol: był to niejaki szymcio naszczescie jego konto zostało juz zawieszone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę dodać sobie do czarnej listy allegrowicza stefan207. [ciach!]iaż wygrał aukcję konsoli, wpłacił pieniądze po tygodniu, konsola szła 3 dni i za to wystawił mi bezczelnego negatywa !! Na dodatek mamusia za niego dzwoniła.

Bylem w podobnej sytuacji. Co mozna zrobic, aby zawiesli konto takiemu dzieciakowi? Mail do allegro nie pomógł.. A prosiłem o weryfikacje danych tamtego allegrowicza, opisałem całą sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż - powiem tak mądry polak po szkodzie. Ja się kiedyś przejechałem na małolacie - nakupił odemnie na 340 zł, wysłałem za pobraniem. Zapierał się że paczki odbierze on sam albo brat. Po 4 tygodniach 2 zwroty. 20 zł strat, sam oczywiście wsiąkł jak kamień w wode. Nr telefonu raptem zmienił włascicela którym stął się jego brat.

Nauczyło mnie to jednego. W zasadach licytacji mam wyrażnie napisane : osoby z kopertam, negatywami lub bez pozytywów będą usuwane. I na nic nie zdadzą się e-miale że jestem początkujący itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż - powiem tak mądry polak po szkodzie. Ja się kiedyś przejechałem na małolacie - nakupił odemnie na 340 zł, wysłałem za pobraniem. Zapierał się że paczki odbierze on sam albo brat. Po 4 tygodniach 2 zwroty. 20 zł strat, sam oczywiście wsiąkł jak kamień w wode. Nr telefonu raptem zmienił włascicela którym stął się jego brat.

Nauczyło mnie to jednego. W zasadach licytacji mam wyrażnie napisane : osoby z kopertam, negatywami lub bez pozytywów będą usuwane. I na nic nie zdadzą się e-miale że jestem początkujący itp.

 

Masz rację z tą zasadą. Ja dodam od siebie jeszcze jedną, ułatwiającą życie, a odstraszającą mieszaczy:

NIE wysyłam za pobraniem ! TYLKO po przedpłacie (przynajmniej kosztów wysyłki) na konto. Koniec i korpka. Uczciwy zadzwoni i zapłaci. A ciach!iaż raczej sobie odpuści. Wysyłka za pobraniem, TYLKO "naleśnikom"

Nawet nie wyobrażacie sobie o ile ułatwia to "życie" na Allegro :)

 

Nie wiem zobacze co allegro na to:D Bo gosc sie sapie po tamtej rozmowie kiedy kase dostanie:D Eh...

Gucio, naciągnąłeś kupującego i dobrze o tym wiesz.

Ta aukcja była by w porządku pod jednym warunkiem: jezęli zamieściłbyś w niej tego screena/fotkę, jak wygląda ekran generowany przez tego radka.

W ten sposób w jaki opisałeś, to było naciąganie, co zapewne zrobiłeś świadomie, żeby wyszarpać większą kasę.

Nie dziw się teraz kupoującemu, że chce odzyskać pieniądze.

Po dogadania się pozostaje tylko jedna kwestia:Nie czy? tylko jak załatwić tą sprawę.

Sam się więc przekonałeś, że ""kłamstow ma krótkie nogi" jak mówi przysłowie.

Nie kombinuj więc, tylko dogadaj się z gościem po ludzku.

No i nie wystawiaj więcej takich naciąganych niejednoznacznie aukcji, Naprawdę nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tą zasadą. Ja dodam od siebie jeszcze jedną, ułatwiającą życie, a odstraszającą mieszaczy:

NIE wysyłam za pobraniem ! TYLKO po przedpłacie (przynajmniej kosztów wysyłki) na konto. Koniec i korpka. Uczciwy zadzwoni i zapłaci. A [ciach!]iaż raczej sobie odpuści. Wysyłka za pobraniem, TYLKO "naleśnikom"

Nawet nie wyobrażacie sobie o ile ułatwia to "życie" na Allegro :)

Gucio, naciągnąłeś kupującego i dobrze o tym wiesz.

Ta aukcja była by w porządku pod jednym warunkiem: jezęli zamieściłbyś w niej tego screena/fotkę, jak wygląda ekran generowany przez tego radka.

W ten sposób w jaki opisałeś, to było naciąganie, co zapewne zrobiłeś świadomie, żeby wyszarpać większą kasę.

Nie dziw się teraz kupoującemu, że chce odzyskać pieniądze.

Po dogadania się pozostaje tylko jedna kwestia:Nie czy? tylko jak załatwić tą sprawę.

Sam się więc przekonałeś, że ""kłamstow ma krótkie nogi" jak mówi przysłowie.

Nie kombinuj więc, tylko dogadaj się z gościem po ludzku.

No i nie wystawiaj więcej takich naciąganych niejednoznacznie aukcji, Naprawdę nie warto.

Wiem wprowadzilem w blad. Tylko ja juz mialem wyslac kase mu zeby bylo kwita bo nie lubie miec problemow a on takie propozycje sklada. Zalatwie to bo chce byc wpozadku w stosunku do niego i zarazem innych, to jest nauczka dla mnie i nie bede juz sprzedawal "uszkodzonych rzeczy". A tak na marginesie opisywalem ze widac tylko ten kwadracik <_<

A i to nie bylo naciaganie po prostu chcialem sprzedac ta grafe moze komus udalo by sie naprawic.

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nauczkę już dostałeś, teraz pora na załatwienie tej sprawy.

IMHO, powinieneś napisać do adminów, ewntualnie na allegro cafe się rzucić i tam popytac "starych"

Wydaje mi się, że gość dziwaczy za bardzo.

Rozsądnym wyjściem z sytuacji byłby zwrot gostkowi kasy jaką Ci przelał i wystawienie sobie NEUTRALów.

Napisz do niego z tą propozycją i poinformuj, żeby nie przeginał, bo Ty też masz całą korespondencję i możesz ją zaprezentować adminom Allegro.

Jeżeli nadal będzie kombinował, to pisz bez wachania do adminów. Opisz dokładnie całą sytuacje, bez ściemy i dołącz korespondencję od gościa.

Nie zapomnij też poinformować jak się sytuacja rozwija. Może będę mógł pomoc cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nowego topic'u zakładać a mam pytanie odnośnie allegro.

 

Mianowicie... jak sprawdzić ile allegro wzięło mi prowizji za skończoną aukcje ? Bo za wystawienie to pisze na początku wystawiania ale za końcowcą cene niestety nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak gosc ma naj[beedp]ne w ten durny leb. 9 grudnia o 18 gadalem z nim ze mu wplace za karte on potem zaproponowal zebym wyslal te 10zl potem 20zl. Teraz tak patrze na jego profil na allego i co widze

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75397772 moja karte sprzedal tego samego dnia co mialem mu wpalacic kase wiec wystawil ja szybciej i ma prawie identyczny opis jak ja mialem. Teraz odezwal sie bo w opisie gg mialem napisane ze krecilem procka. To on do mnie z textem ze karte pewnie tez krecilem. I co teraz powiecie

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak gosc ma naj[beedp]ne w ten durny leb. 9 grudnia o 18 gadalem z nim ze mu wplace za karte on potem zaproponowal zebym wyslal te 10zl potem 20zl. Teraz tak patrze na jego profil na allego i co widze

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75397772 moja karte sprzedal tego samego dnia co mialem mu wpalacic kase wiec wystawil ja szybciej i ma prawie identyczny opis jak ja mialem. Teraz odezwal sie bo w opisie gg mialem napisane ze krecilem procka. To on do mnie z textem ze karte pewnie tez krecilem. I co teraz powiecie

A za ile kupił karte od ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że właściwie to jeden wart drugiego. Ciekawe ilu jeszcze właścicieli zaliczy karta, zanim ją ktoś wyrzuci na śmieci. A opisy do karty coraz dłuższe... Zaraz wyjdzie, że tak właściwie to karta działa dobrze, tylko ma jeden mały kwadracik i będzie to zgodne z prawdą. Jak można pisać że winda się uruchamia, jak tam nic nie widać ??? No chyba że następuje zmiana koloru kwadracika i to ma być objaw działania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem proca od kolesia z allegro. Ogólnie kolo nie zbyt sympatyczny. 115 komentarzy ma ! Powiedział że wysłał proca w piątek. Paczka priorytetowa. Powinna być dziś. A jej nie ma. Nie wiem czy nie potrzebnie panikuje. Ale na zabój mi potrzebny proc jest. A teraz jeszcze patrze kolesiowi zawiesili konto na allegro ;/ Dzwonie pytam co z procem i zapytałem czemu konto zawieszone on powiedział że nie zapłacił prowizji. No to co jak z ta przesyłką ? Myślicie ze moze mają [ciach!]lnik po sylwestrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Nie wiesz jak to jest na koniec roku ?

Ja też jeszcze 2 przesyłek nie dostałem, a zapłaciłem za nie ponad tydzień temu.

Jak dziś nie dojdzie, to dzwoń do gościa znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która podaje się jako pracownik Komputronika o podobnym nicku.

Sprzedaje tuner TV/FM Sapphire Theatrix, już w samym opisie jest kupa nieścisłości i przekrętów:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=78597530

 

Tuner nie posiada:

 

- Chipset / Core Speed nVidia GeForce 6200TC / 350MHz - ten tuner to nie karta graficzna - zresztą widać na zdjęciu

 

- Memory Configuration 700MHz 128MB 32-bit DDR 32MB - kolejna bzdura, tuner posiada tylko 16 MB DDR

 

- Connectors 1 x VGA Out(15 Pin D-Sub), 1 x DVI - nie posiada takich złącz

 

- Ma VIVO

 

Opis aukcji kompletnie albo pomylony, albo celowo wprowadzający w błąd. Wątpie by nie wiedział co sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...