Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Który jest taki sam jak MBR w Viscie i W7 a nawet... w Windows 98...

Zapewne tak jest. Po co zmieniac cos co dziala. Niezmienia to faktu, ze instalator w moim przypadku sie pogubil. Prawde mowiac nie spodziewalem sie takich problemow. Bootowanie z plyty CD to niezbyt nowa technologia. Zapewne Win7 probowal byc "bardziej produktywny" albo "bezpieczniejszy". :rolleyes:

 

A teraz rada : jak usuniecie przez przypadek partycje to definiujac ja jeszcze raz podajac dokladnie takie same parametry jakie miala odzyskacie dostep do sformatowanej partycji od razu. Dla partycji primary tak zadzialalo, dla ekstended nie wiem. Program ktory definiuje partycje nie moze jednak jej od razu sformatowac bo wtedy bedzie taki sam problem jak mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja na razie jestem bardzo niezadowolny po przesiadce z Visty 64-bit niecały miesiąc temu. Vista przez 1.5 roku sprawowała się praktycznie idealnie, a tu jest lipa.

 

Jedyna zaleta 7-ki to że GTA IV się nie tnie, a na Viście z jakiegoś powodu przycina strasznie.

 

A tak to tragedia. Po pierwsze to IE8, absolutnie tragiczna przeglądarka, IE7 była rewelacyjna.

 

Jakiś memory leak czy coś, bo często przy jakiejś operacji typu kompresja/tworzenia torrenta/hash-chek/demuksowanie pliku video użycie pamięci dochodzi do prawie max, komp strasznie muli, żaden proces nie ma dużego zużycia pamięci (ani przeważnie CPU), a po zakończeniu danej czynności użycie pamięci to ciągle ponad 3 GiB, i dopiero po parunastu minutach spada do normalnej wartości. WTF?

 

vLite nie działa z tym systemem, póki co trzy próby zakończyły się błędami podczas instalacji (nie można skonfigurować komponentu). W tym systemie jest tyle syfu że na defaulcie jest masakra, 1/4 do wywalenia czego zrobić nie można.

 

Kompatybilność ze sporą ilością softu jeszcze kuleje, dziwne raczej skoro to prawie to samo co Vista.

 

 

Jak widać prawie robi dużą różnicę. Ogólnie póki co porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc.

 

Oto sytuacja na zdjęciu

 

Dołączona grafika

 

Uciekło 2gb ramu, niezbyt rozumiem dlaczego.

 

 

W BIOSIE nie mogę znaleść odpowiednich ustawień, a teraz nie wiem co zrobić. Coś się pomieszało gdy podłączyłem drugi dysk z któym miałem problem z konfiguracją rozruchu i partycjami,coś przemieszał przez windows XP... Posiadam win 7 64. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIe ktoś jak włączyć dżwięk 5.1 w Media Player Classic?

Odpalam filmy tym i mam dżwięk 2.1 , a w Windos Media Player 5.1 .

 

Mam Win 7 Home Premium

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc.

 

Oto sytuacja na zdjęciu

 

http://i49.tinypic.com/2j6q2s.jpg

 

Uciekło 2gb ramu, niezbyt rozumiem dlaczego.

 

 

W BIOSIE nie mogę znaleść odpowiednich ustawień, a teraz nie wiem co zrobić. Coś się pomieszało gdy podłączyłem drugi dysk z któym miałem problem z konfiguracją rozruchu i partycjami,coś przemieszał przez windows XP... Posiadam win 7 64. Proszę o pomoc.

win+r => msconfig => rozruch => opcje zaawansowane => maksymalna pamiec, zaznacz, wpisz 4gb

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę raz jeszcze o pomoc - czy jest możliwe ponowne zarejestrowanie RC - miałem formata a chciałbym systemu poużywać do marca tak przepisowo - po wklepaniu kodu tego co wcześniej na tym samym kompie nie chce mi zarejestrować systemu i jest poobcinany, m. in. restarty..chwilowo nie mam kasy na system a w piraty nie chcę się bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę raz jeszcze o pomoc - czy jest możliwe ponowne zarejestrowanie RC - miałem formata a chciałbym systemu poużywać do marca tak przepisowo - po wklepaniu kodu tego co wcześniej na tym samym kompie nie chce mi zarejestrować systemu i jest poobcinany, m. in. restarty..chwilowo nie mam kasy na system a w piraty nie chcę się bawić

niestety nie ma takiej mozliwosci. zarejestrowanie RC bylo mozliwe bodaj do konca czerwca 2009. a do marca 2010 korzystanie z niej zgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A od czego jest trial i slmgr -rearm? Ja na tym jadę od ponad 1.5 roku i nie narzekam. Jest to normalna funkcja wbudowana w system, ani żaden bug ani exploit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnęły mi się najnowsze aktualizacje do Win 7 Home Premium i wszystko było ok a nagle w ciągu dwóch godzin dwie zwiechy, takie że pozostawał tylko restart kompa.

Miał tak ktoś?

Czytałem o problemach że takie się zdarzały po zassaniu łatek.

System oczywiście oryginalny i aktywowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem ze sterami/FW VAIO. Odkad zainstalowalem Win7 nie dzialaja mi skroty klawiszowe Fn, scroll w touchpadzie, etc. Szukalem juz info na stronie VAIO ale jak zawsze nic tam konkretnego nie mozna znalezc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma takiej mozliwosci. zarejestrowanie RC bylo mozliwe bodaj do konca czerwca 2009. a do marca 2010 korzystanie z niej zgodnie z przepisami.

Dokładnie w ubiegły czwartek instalowałem 7 RC 32-bit na laptopie i normalnie się aktywował online, więc chyba nie jest tak jak napisałeś.

Jest to wersja którą sam ściągnąłem ze stronki MS coś koło maja 2009, klucz również wygenerowany na www.

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.problem jest tego typu. lacze laptopa za pomoca wifi z modemem/routerem i sie laczy. moge robic updaty zalogowac gg itp natomiast gdy odpalam IE by przegladac neta zonk. IE nie nawiazuje polaczenia. jakies pomysly i podpowiedzi mile widziane. dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma pod av wskazaną lokalizację UK/PL. Jeżeli aktualnie przebywa w UK, to dns'y tepsy niekoniecznie zapewnią mu radość korzystania z internetu.

 

Znajdź sobie jakieś lokalne DNS, sprawdź pinga i trace routa i wybierz najszybszego. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście (lub pobliżu), to często sieci akademickie mają własne, publiczne dns, które sprawdzają się na dłuższą metę lepiej, np. w 3mieście dns.task.gda.pl bije chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijsktra no wlasnie jestem na wyaspach. Problem w tym ze laptop czy IE nie chce sie laczyc ani u mnie a ni u wlasciciela. Moj komp nie ma z tym problemow tylko ze jest podlaczony kablem.

 

Problem jest z laptopem.

 

Moze to nie dns'y - bo z tego co wiem to sie konfiguruje dla modemu/routera ale moge siue mylic - tylko cos gdzies zablokowane jest w ustawinieach. W sumie sie to stalo jak mu usunolem Symanteka z systemu.

 

Aha i system nie Win7 tylko vista HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IE nie bangla, a jak inne przeglądarki?

Firewalla masz może zainstalowanego? Może to on blokuje IE dostęp do sieci? Może coś poprzestawiane w jego opcjach?

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie sieci/przeglądarek wykluczyłem, bo chyba nawet KIS/NIS nie są na tyle głupie.

 

A lokalizacji UK nie zauważyłem...

 

Jak działa GG i update, a nie działają przeglądarki, to zazwyczaj jest wina DNS.

 

Wklep w przeglądarkę: http://74.125.43.147

 

Ewentualnie masz ustawione jakieś proxy dla IE. Sprawdź ustawienia lub spróbuj inną przeglądarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo wlascicielowi dzialalo. Jedynie co ja zrobilem to z updatowalem mu viste do SP 2, usunolem Symanteka bo mu zamulal i wgralem Avasta. Sprawdze avasta moze on cos krzaczy i sprawdze inne przegladarki.

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijsktra no wlasnie jestem na wyaspach. Problem w tym ze laptop czy IE nie chce sie laczyc ani u mnie a ni u wlasciciela. Moj komp nie ma z tym problemow tylko ze jest podlaczony kablem.

DNS ustawia się osobno dla każdego interfejsu sieciowego - dla kabla może być ustawiony na dhcp i pobiera dns z np. routera (albo jakiś relay), a dla wifi ktoś kiedyś mógł ustawić ręcznie jakieś adresy, które są nieosiągalne z Twojej sieci (np. nieroutowalne klasy A, B, C jakiegoś poprzedniego dostawcy netu, starego routera etc.)

 

Najprościej:

 

1. naciśnij jednocześnie klawisz windows (ten z logo windows) + r

2. W ramce uruchom (run) wpisz/wklej ipconfig /all >> c:\ipconfig.txt albo wklej to do pustego pliku txt, zmień rozszerzenie na .bat i uruchom

3. skopiuj zawartość pliku c:\ipconfig.txt i wklej na forum.

 

Tak, jak napisał Ulisses: jeżeli gg działa i otworzysz podanego przez niego linka (google po IP) to to MUSZĄ być dns'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...