Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytacie czy warto zmieniac chlodzenie do kart ze starszego szczebla, wg mnie warto. Moze sie uda cos jeszcze z nich wycisnac, a na przyszlosc jak zmienice grafe to zawsze mozna przeciez to chlodzenie przelozyc do nowej grafy ;) Zawsze patrzcie na przyszlosc i zainwestujcie w Cu bo roznica jest jednak nie wielka, a po co za pare miesiecy wydawac na nowe chlodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Posiadam karte graficzną GeForce 6800 i chcialbym kupić wlasnie tego Pentagrama Cu ! Ale nie wiem czy on wejdzie, bo mam na mostku Zalmana niebieskiego(wysokiego) i teraz karta graficzna na tym zwykłym chłodzeniu weszła na styk. Jest może 1mm między Zalmanem a oryginalnym chłodzeniem. Czy zmieści się ten Pentagram ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Posiadam karte graficzną GeForce 6800 i chcialbym kupić wlasnie tego Pentagrama Cu ! Ale nie wiem czy on wejdzie, bo mam na mostku Zalmana niebieskiego(wysokiego) i teraz karta graficzna na tym zwykłym chłodzeniu weszła na styk. Jest może 1mm między Zalmanem a oryginalnym chłodzeniem. Czy zmieści się ten Pentagram ??

1544599[/snapback]

Dołączona grafika

moze ten rysunek pomoze?

 

 

zamontowalem go dzisiaj, i generalnie dla mnie rewelacja! najbardziej chodzilo mi o cisze, a ten wiatrak skrecony do 2000 obrotow jest naprawde cichutki :)

 

jest troche zabawy z zakładaniem, ale trzeba poprostu znalezc na to sposob i za ktoryms razem dochodzi sie do wprawy :D

radiator slizga sie na rdzeniu we wszystkie strony, a przy dokrecaniu nakretek od spodu szybko zorientoujemy sie ze kreci sie cala srubka i zaczyna brakowac nam wolnej reki :wink: ale od czego sa zeby i srubokret? :lol:

 

warto sie z tym pomeczyc, efekt jest niezły i wszystkim polecam :)

 

najlepiej podpiac go na 12v i dolaczonym regulatorem mamy zakres obrotow od ~1750 do ~2650 co jest wystarczajace.

 

ps. przy okazji dobrze widziec ze radek ma rdzen r360 :wink:

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy drodzy, powiedzcie mi czy są jakieś problemu z zakładaniem tego na gf6600 ? W recenzji na in4.pl pisali że to właściwie jedyna wada tych colerków, ale jakie jest wasze zdanie ?

 

sam chętnie bym kupić wersje xc-80al, bo zależy mi głównie na ciszy a i tak to jest lepsze od mojego stndardowego wchłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie zamontowac pod innym katem. u mnie od tego mostka do radiatora jest 3,5 cm.

1545536[/snapback]

Zalman Niebieski ma 3,7 wysokości. Zauważ że ja mam karte graficzną GeForce 6800.

 

I właśnie myślałem żeby zrobić coś takiego:

 

TAK BYM TO ZROBIŁ

 

Zamiast tych nakrętek w tych miejscach co teraz ułożyłbym je tak aby ta u góry z lewej strony znalazła się na dole z lewej strony, a ta na dole z prawej strony, żeby znalazła się u góry (z prawej). Czy jeżeli bym tak to zamontował to było by OK ?? Co myślicie ? Czy da się tak zamontować Pentagrama ?? Czy tylko Zalmana tak można ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy drodzy, powiedzcie mi czy są jakieś problemu z zakładaniem tego na gf6600 ? W recenzji na in4.pl pisali że to właściwie jedyna wada tych colerków, ale jakie jest wasze zdanie ?

 

sam chętnie bym kupić wersje xc-80al, bo zależy mi głównie na ciszy a i tak to jest lepsze od mojego stndardowego wchłodzenia...

1545926[/snapback]

problem w montowaniu tego chlodzenia to ten ze brakuje ci 1 ręki.

z jednej strony trzymiesz radiator a z 2giej strony musisz dokrecac nakretki...

w 2 osoby zamontowalem to ~5-10minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w montowaniu tego chlodzenia to ten ze brakuje ci 1 ręki. 

z jednej strony trzymiesz radiator a z 2giej strony musisz dokrecac nakretki...

w 2 osoby zamontowalem to ~5-10minut

1546776[/snapback]

 

Rąk nie brakuje, ale jest troszke upierdliwe - to fakt.

A teraz konkrety:

Pacjent Asus v9999GT. Na fabrycznym chlodzeniu 65-72'C

na Xc-80 Al - 56-60 przy 350@400

Głosnosc - pojecia nie mam, bo go zupelnie nie slysze (6V) - puszczony przez panel Akasa.

Polecam.

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to yba po lekkim OC... wypas... jak myślicie, ile będzie na moin GF 5600?? obecnie na TT mam 57*C w stresssie... i mam za gorąco w budzie.

1549356[/snapback]

Trudno mi powiedziec. Nie mialem stycznosci z 5600.

 

Nie jestem tez w stanie jednoznacznie okreslic jakie napiecie podawane jest na wentyl. Pod ten sam kabel podpiety jest YS Tech (92mm silent) i kreci sie na 850 - 900 RPM. Tak wiec mysle, ze to jakies 7-8V

Fabrycznie v9999gt taktowana jest 350/700. W tej chwili 400/790. Temp idle 55'C rdzen i 51 pamieć.

Edytowane przez mk801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus V9999GT to GeForce 6800GT

 

Wynik jak na wersje Al faktycznie dobry :)

1549348[/snapback]

 

i tu sie mylisz :lol: Asus V9999GT to nie jest 6800GT gdyż ma zaniżone taktowanie pamięci - 700MHz(prawdziwy GT ma 1000MHz) oraz nie została użyta w tym przypadku pamięć DDR3 tylko zwykła DDR :)

co do taktowania GPU wszystko się zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro po południu będę miał wersje cu założe na mojego radka i podziele się wrażeniami, mam nadzieje że jeszcze te 15-20 mhz wyciągne z rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz  :lol:  Asus V9999GT to nie jest 6800GT gdyż ma zaniżone taktowanie pamięci - 700MHz(prawdziwy GT ma 1000MHz) oraz nie została użyta w tym przypadku pamięć DDR3 tylko zwykła DDR :)

co do taktowania GPU wszystko się zgadza

1549561[/snapback]

Hmm no fakt, nie siedze w tych GFach wiec nie znam szczegolow. Ale z nazwy jest to nadal 6800GT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy warto dorzucać te 20zł i kupować Zalmana VF700Cu ??

 

*********************************************************

 

 

Tak, bo:

 

1- co z tego ze swieca skoro na pentagramach CPU wentyle siadaja po kilku miesiacach

 

2- wygral ale nie wszedzie, poza tym jest wiekszy i blokuje sloty, SLI na nim nie zlozysz

 

3-jak to jest polskie to ja jestem eskimosem:)

Edytowane przez xantos2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wentyle pentagrama w coolerach na CPU 80mm to potwierdzam ze doskonale odwzorowują one jakosc tej firmy - okolo 2 miechy to ich czas swietnosci. Potem zaczyna sie chrobotanie, rzezenie i rozne inne dzwieki ktorymi nie powinien charakteryzowac sie cichy wentyl.

Oczywiscie pewnosci nie mam czy tak musi byc w przypadku coolerow gpu, ale jest na to duza szansa. Dla mnie zdecydowanie najciekawsza opcja na gpu ze stajni pentagrama jest wersja AL, ze wzgledu na cene, niezla wydajnosc i jeszcze wolniejsza prace wentyla. Przy zakupie drozszych modeli sklanialbym sie zdecydowanie w strone zalmana, bo tak jak na samym materiale z ktorego wykonano radiator roznicy praktycznie nie ma (jedynie estetyczna), to wentyle zalmana sa znacznie lepszej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok moze nie z Polski ale przynajmniej sponsoruja i wykladaja gruba kase na najwiekszy polski multigamingowy klan www.team-pentagram.pl :P

 

ja nie nazekam narazie na swojego QVC-120 ale to dlatego ze nie zalezy mi na cichym kompie a nic glosnego nie zauwazylem, duzo moich znajmoych ma pentagramy i tez nie nazekaja...

 

to jest sprzedawane w tysiacach sztuk na miesiac wiec moze sie trafic zla seria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowalem w zalmana i pod zadnym wzgledem nie zaluje. Zero problemow przy instalacji, spod radiatora to lustro, a wentylatora nie slychac. I do tego kooozacko wyglada w budzie z oknem :) Swiecacy pentagram by mnie tylko wkurzal, bo na noc wylaczam wszystko co sie swieci w moim kompie tj 2 katody + 2 wentyle swiecace i mam spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy freezone Xc-80al bedzie pasować do mojego radeona X600 firmy Abit bo mam zamiar kupić ten wentylator tylko musze mieć pewność że będzie pasował pisze że jest kompatybilny z kartami Ati ale czy napewno?????

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...