Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa o Skins.

Z Trainspottingiem jedyne co to ma wspólnego to chyba szkocki akcent. Choć głowy nie dam, bo ja już na jego punkcie jestem przewrażliwiony i wszędzie go słyszę.

Oczywiście, że jest przerysowane. Co do samego serialu, mi po 2 odcinkach jakoś specjalnie do gustu nie przypadł, taki sobie przeciętniak.

To taka moja impresja. Z jednej strony tematyka "afterschool special", a z drugiej takie ujęcie realistyczne, że wręcz naturalistyczne. Coś mi tu nie zagrało, więc wymyśliłem połączenie niemożliwe. Drugi sezon jest lepszy. W sumie dobre aktorstwo no i mam wrażenie, że gościu który dobierał muzykę grzebał mi w dysku - co 2. kawałek pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy skinsów nie widzialiście jeszcze :)

 

TBBTH nuuuuuuuuuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaa

 

Dlaczego Nikt nie pisze o serialu Dwóch i pół !! Serial dla mnie nr 1 w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskaliber Nie wiem gdzie znalazłeś w skinsach szkocki akcent, jak akcja dzieje się dokładnie na drugim koniuszku wielkiej brytanii. ;-) Chyba tylko raz jest jak Szkocki dziadzia przyjeżdża do ojca Sida w drugim sezonie. (swoją drogą dobry odcinek ;-) ) Na marginesie uważam, że to dobry serial edukacyjny... dla rodziców. Jak dzieci mają z tego brać przyład to faktycznie dramat. Ale jeszcze raz was zapewniam, że normalnym ludziom to co serial pokazuje się w pale nie mieści, ale takie rzeczy w UK bywają codziennością.

 

@ wistler. ja nie ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskaliber Nie wiem gdzie znalazłeś w skinsach szkocki akcent, jak akcja dzieje się dokładnie na drugim koniuszku wielkiej brytanii. ;-) Chyba tylko raz jest jak Szkocki dziadzia przyjeżdża do ojca Sida w drugim sezonie. (swoją drogą dobry odcinek ;-) ) Na marginesie uważam, że to dobry serial edukacyjny... dla rodziców. Jak dzieci mają z tego brać przyład to faktycznie dramat. Ale jeszcze raz was zapewniam, że normalnym ludziom to co serial pokazuje się w pale nie mieści, ale takie rzeczy w UK bywają codziennością.

 

Czyli jednak jestem przewrażliwiony i wszędzie go słyszę ;)

 

Co do imprez - zdarzają się jak w każdym kraju, ale początek 2giego odcinka jak dosłownie wszystko jest zarzygane i dom wygląda jakby przeszło przez niego tornado to imho przesada. Może i zdarzają się takie imprezy, ale jeśli tak to nie tylko w Anglii i na pewno nie są na porządku dziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem 2 sezon Skins.

 

Rzeczywiście sama tematyka i grupa wiekowa do jakiej serial uderza jest 'nietuzinkowa'. Część akcji jak chociażby Oskaliber napisał powyżej do pewnego stopnia jest (musi?!) być wyolbrzymiona ja również widziałem pomieszczenia po imprezie jakby przeszły przez nie zastępy pseudokibiców itp ale nie aż do takiego stopnia :) Dla mnie pierwsze 5 odc 1 sezonu to był hardcore to co te dzieciaki wyprawiały.

Nie wiem również do kogo produkcja ta jest skierowana. Wydawało by się, że do szeroko pojętej młodzieży jednak przez wzgląd na ilość owych chorych akcji, mięsa latającego w powietrzu, daje to do myślenia. Z drugiej jednak strony nie owijają w bawełnę - przecież i my w pl jak się uczyliśmy/uczymy to soczyste zwroty są na porządku dziennym nikogo to nie szokuje więc o co halo ;)

 

O ile 1 sezon określiłbym jako dziki/szaleńczy to 2 już spuścił nieco z tonu i zajął się nieco poważniejszymi tematami. Co jednak najważniejsze: wciąż wkręcał aż do ostatniego odc. Zakończenie tej liczącej raptem 20 epizodów historii uważam, że stało na bardzo wysokim poziomie, było prawdziwe, dobrze zrealizowane i pozostawiające niedopowiedzenia, furtkę przez którą każdy z nas może przejść i zobaczyć dalszy bieg wydarzeń. Takie zakończenie bez przysłowiowej kropki nad 'i' jest znacznie lepsze niż podanie gotowej formuły na tacy.

 

Ogólnie, 2 sezony z tą obsadą mają u mnie wielkiego + szkoda, że tylko 20 odc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jestem przewrażliwiony i wszędzie go słyszę ;)

 

Co do imprez - zdarzają się jak w każdym kraju, ale początek 2giego odcinka jak dosłownie wszystko jest zarzygane i dom wygląda jakby przeszło przez niego tornado to imho przesada. Może i zdarzają się takie imprezy, ale jeśli tak to nie tylko w Anglii i na pewno nie są na porządku dziennym.

 

Heh no raczej nie do końca było to throw up, on raczej rozrzucali jedzenie :D Co do szkockiego akcentu tak jak sysak pisał był raz no moze dwa. Ogólnie trudno by było zrozumień co oni gadają, Szkoci strasznie ucinaja i w innym miejscu akcentują. Żałuje że dopiero teraz obejrzałem ten serial :D s4 napewno obejrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s4 jak dla mnie odstaje i to sporo od poprzednich. A o ogladam jak to zwykle bywa z przyzwyczajenia i z checia poogladania sobie Effy. Serial jest naprawdę specyfinczy i tylko niektorzy potrafia to przyswoic gdy staraja sie to porownac do swoich polskich realiow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

 

A co do pacific to dzisiaj specjalnie do tego celu zamówiłem HBO i mam zamiar to obejrzeć w HD. Skoro serial twórców Kompani Braci to myślę, że warto go obejrzeć i poświęcić te 20 zł miesięcznie za pakiet HBO. Zresztą na HBO Comedy nadają od jakiegoś czasu jeden z moich ulubionych seriali - Różowe Lata 70'te. Chociaż Lektor nie odda wszystkich gagów słownych jakie można usłyszeć w tym Show to jednak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Spartacus naprawde sie rozkreca.

Alez mnie denerwuja te rzymskie pindy, czakam az ktoras rozplataja albo chlopaki ja dorwa w 17. Skonczy sie swedzenie w kroczu ;]

 

Obejrzyj 8 i 9 odcinek, to zobaczysz ciekawą sytuacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 też wyciekł (ogólnie to 8 i 9 wyciekł w dniu premiery 7 odcinka), ale nie polecam oglądać bo jakość marna (sam też nie oglądałem). A rozkręca się Spartacus super. Sam też czekałem na Pacific i myślę, że warto było czekać:)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...