Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

@ R.i.P

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, na tak postawione pytanie. Na dualcore pracuje się lepiej- mam bezpośrednie porównanie w domu laptopa z coreduo vs. mój dtr. Jest zwyczajnie "płynniej" przez co komfort pracy jest wyższy. Nie mówie już o skrajnych sytuacjach, gdzie np. pc przetwarza bazy danych- na 1 rdzeniu klops, a 2 dalej się fajnie pracuje.

 

Co do gier- różnica 300MHz nie zostanie zniwelowana przez x2 O ILE gra nie wspiera dualcore (np. Quake 4 z łatką). Same sterowniki do vga są już optymalizowane pod dualcore i z moich obserwacji dają one ok 5% boosta _ w każdej_ aplikacji 3D w porównaniu do jednordzeniowca.

 

Nie zapominaj jednak, że przyszłe silniki gier (początek 2007- wtedy powinny się już pojawić więcej gier pod 2 jajka) dadzą jednak kopa na x2 i wtedy będzie on szybszy niż wyżej taktowany a64.

 

Jak widzisz, jeśli używasz pc tylko do gier, to na chwilę obecną ciężko zadecydować. Jeśli jednak robisz coś więcej, to kupuj x2, nawet niżej taktowanego.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to widze jak bedzie konkurencja dla Core2Duo :D procek z 2X256 cache.. nawet jak sie wkreci na 2,6 Ghz to raczej jest bez szans.. nie mowiac jak juz sie C2D podkreci :P

Konkurencyjny nie znaczy szybszy. Ten X2 3600+ jest niskonapieciowy 65 watowy i moze sie krecic znacznie lepiej niz

obecnie dostepne 3800+.

 

Sprawdzal ktos dzialanie plytki Asus M2V ? (jest tania bo za ok 270 zl i z tego co widze to ma support do X2 3600+ i wielu innych

powinna byc mniej problemowa niz M2N-E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o/t

 

To też tyle one robią z palcem w d... jak niemal każde HZ'tki. Nie mówcie, że nie słyszeliście o tych ramach? Aż nie do wiary http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162234&st=0

 

gutman- dawaj, czekam na twoje propozycje lepszych 2x1GB, oprócz g.skilli i Mushkinów (cruciale naturalnie odpadają wiadomo z jakiego powodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne ramy Malik - nie możesz czegoś lepszego skołowac I mean tccd or winbond ?

 

Smieszna wypowiedz z Twojej strony. Pokaz mi lepsze pamieci 2x1GB :) Niz te G.Skill'e

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh spoko :) - załatw 2x512 Mb to wyniczki będą 2 razy lepsze

 

EDIT - Zauważyłem dlatego napisałem żeby brał win or tccd na 512-kach

draak - znajde ale na xs :-) - i to nie wiele

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. 16GB/ sec odczytu, 20k w marku05 itp? :lol: Jeśli komputer ma służyć do czegokolwiek innego niż superPi, to 2GB ram na dzień dzisiejszy to absolutny standard i nic tego nie zmieni. A jeśli ma to być maszynka tylko do superPi to i tak ma szanse jedynie vs. coreduo, ewentualnie PM. Bo o core2duo z litości nie wspomnę.

 

Ciągle czekam na jakieś ustosunkowanie się do tych różnic temp. g-flow vs. power x. Jeśli odczyty z progsu CoreTemp będą też różnić się o te kilkanaście stopni, to zjem swoje buty ;)

 

Dokładnie dem, tak jak pisałem wcześniej- przez ponad 5 lat nie spotkałem się z blokiem, który pokonałby konkurencję o ok 20st C. No chyba, że piszemy o kultowym Swiftechu MCW462-UHT (TEC) vs. cpc ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby Gflow dawał 20C zysku. To jest fizycznie niemożliwe. Może opterony mają inny czujnik, albo sam już nie wiem.

Malik, a ile w tym czasie pokazuję MBM i Smartguardian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,96 @ 1,44V (cpuz) chlodzone to BW & 2x fander@1400rpm + x3n + xc1

- Core Temp i everst podaja te same odczyty jezeli chodzi o temp z kazdego rdzenia.

- rdzen #2 w moim przypadku zawsze podaje wyzsza temp o jakies 5-6st od rdzenia #1

- wlacznie programu dla #2 powoduje wzrost temp. rdzenia #1 wg programu

- wlacznie programu dla #1 powoduje wzrost temp. rdzenia #2

- roznica temp pomiedzy wzkazaniem ogolnym, a osobnym dla rdzenii to jakies +12st (#2) przy obciazeniu, w idle jest porownywalna

- w idle mam 31-3st w burn 38-40st wg temp ogolnej, wg CT 45 i 50 (2xspi + s&n)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sprawdzalem speedfanem. Po konsultacjach z Draak'iem, sciagnalem soft z pierwszej strony i takie wyniki wyszly:

 

2800Mhz:

 

Dołączona grafika

 

3000Mhz:

 

Dołączona grafika

 

Z tego co zauwazylem Speedfan przeklamywal z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malik

 

gratuluje proca. swietny wynik i fantastyczne temp.

 

@marcin_groen

 

podlaczam sie pod pytanie. ninja plus da rady? wielka jest jak diabli ale co zrobic. poki nie zmienie obudowy bede musial bok tzrymac otwarty bo moja stara buda ma raptem 17 cm szer. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...@marcin_groen

 

podlaczam sie pod pytanie. ninja plus da rady? wielka jest jak diabli ale co zrobic. poki nie zmienie obudowy bede musial bok tzrymac otwarty bo moja stara buda ma raptem 17 cm szer. :(

Spokojnie da rade. To wciąż najlepsze AC jakie wymyślono. U mnie temp pod SP2004 w/g CoreTemp 59/54stC i 51stC w Everest. W normalnym używaniu np. wielogodzinne granie temp nie przekracza 48stC (everest) więc jest zapas a żeberka są co najwyżej letnie B-) Oczywiście WC byłoby lepsze.

 

A rozmiary ma kolosalne :D i przypomina cylinder z motorowera :lol:

 

Co ciekawe przy defaulcie i włączonym C'N'Q można odłączyć wentylator wogóle! chociaz i tak jest niemal niesłyszalny.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sprawdzalem speedfanem. Po konsultacjach z Draak'iem, sciagnalem soft z pierwszej strony i takie wyniki wyszly:

 

2800Mhz:

 

obrazek

 

3000Mhz:

 

obrazek

 

Z tego co zauwazylem Speedfan przeklamywal z temperaturami.

Niesamowite. Jestem bardzo ciekawy, gdzie tkwi szkopuł. Może rzeczywiście PX się nie nadaje do dwóch jaj. Przydałby się Gflow na testy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może dem pospieszyłeś się z tą wymianą na BIX 3, hm? Szczególnie, że masz 2 bloki w układzie. Sprawa absolutnie warta przeanalizowania, ciekawe jak mój swiftech dawałby i będzie dawał sobie radę z dwujajcami, ale to już... po urlopie- to ostatni post przed wyjazdem. Walczcie dalej dzielnie beze mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, chłodnica była BARDZO ciepła, więc większa z pewnością nie zaszkodzi. No i mam trzy bloki, a nie dwa (tylko nie mam chwilowo cyfraka, by zrobić update mojego nowego WC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test 65W i 35W X2 na xbitlabs

jak widac, wcale lepiej sie nie podkreca..

Na taniej mobo typu Asus M2V gdzie sa ograniczone napiecia niskonapieciowy powinien sie podkrecic latwiej ponadto mniejszy L2

to mniejszy pobor pradu przy tym samym napieciu niz maja te w tescie.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...