Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to taka sama ciekawostka jaką był jednordzeniowy mobile Intela w PC, niby są przejsciówki ale jakoś takie rozwiązanie sie nie upowszechniło, specjalne biosy, tylko wybrane płyty ... jednym słowem to jest procek do notebooka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle sobie, że Intel byłby wstanie konkurować z AMD "od zaraz", ale przeszkodą jest "odbiorca" korporacyjny - czyli duży i to taki, że nie lubi zmian. Stąd Intel (a włąściwie jego Marketing) nie miałby łatwego uzasadnienia do zmiany. Lecz przypuszczalnie to się gwałtownie zmieni gdy wynik finansowy spadnie poniżej ich oczekiwań.

 

A co mi tam. Nowe CPU Intela nie prędko wyjdzie. A teraz zakupiłem Ninje i czekam na dostawę, mój Pentagram 90 pójdzie na odpoczynek, a ja, być może, zapodam nowe wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldi btw, ladny ten twoj proc, gdyby jeszcze stabilny byl.. ;)

choc z drugiej strony, skoro nie dosc ze ci wstal na 2.7ghz@1.44v, to jeszcze na nim pracujesz i nie masz restartow, to chyba na prawde jest dobry :)

 

 

("dopoki" :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldi btw, ladny ten twoj proc, gdyby jeszcze stabilny byl.. ;)

choc z drugiej strony, skoro nie dosc ze ci wstal na 2.7ghz@1.44v, to jeszcze na nim pracujesz i nie masz restartow, to chyba na prawde jest dobry :)

("dopoki" :) )

Procek fajny, na co dzień "lata" na 2440 z wiatrakami ustawionymi na low - błoga cisza wówczas jest, a i dowolne prace na 2 jądrach przechodzą bez stresu, pisałem o tym już.

 

Co do ortografii, to palę się ze wstydu. Od zawsze. I już tego nie zmienię, nie dam rady, lecz próbowałem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek fajny, na co dzień "lata" na 2440 z wiatrakami ustawionymi na low - błoga cisza wówczas jest, a i dowolne prace na 2 jądrach przechodzą bez stresu, pisałem o tym już.

Box wentylatorek? Ja swojego X2 bede mial za tydzień plus 7800GT tylko martwi mnie sprawa zasilania mam 420W NeoTeca do tego pewnie 2 X 160GB w Raidzie i pare pierdół. Pozatym widze że wszyscy bawią się w Raida chłopaki ja słyszałem ze łatwiej o utrate danych przy Raidzie 0 podbno gdy wkradnie sie jakiś błąd w macierzy to można utracić wszystkie dane? Jeśli już mowa o zasilaniu to co polecacie w przystepnej cenie lub co macie i daje rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy możecie napisać jaką macie temperaturę na defaultowym napięciu dla 3800 + ?? (o ile jeszcze pamiętacie)

 

Zmieniłem BOX na Ninje ale mam trochę ciepło ok.38 st. idle i prawie 50 sp2004 . Ale na seryjnych ustawieniach. Jakby co szczegółowo opisuje swój problem z chłodzeniem w dziale Chłodzenie w topicu o tym wentylatorze.

 

Dziś jeszcze sprawdzę czy nie za dużo AS5 posmarowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy możecie napisać jaką macie temperaturę na defaultowym napięciu dla 3800 + ?? (o ile jeszcze pamiętacie)

 

Zmieniłem BOX na Ninje ale mam trochę ciepło ok.38 st. idle i prawie 50 sp2004 . Ale na seryjnych ustawieniach. Jakby co szczegółowo opisuje swój problem z chłodzeniem w dziale Chłodzenie w topicu o tym wentylatorze.

 

Dziś jeszcze sprawdzę czy nie za dużo AS5 posmarowałem.

Witka.

W idle temperatura max 23 stopnie, stress SP2004 33-34 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle na AC 23 stopnie? To albo masz c'n'q albo w pokoju 16- góra 17C.

Nie używam tej opcji c'n'q, a temperatury w pokoju sa normalne, kaloryfery rozpalone na max, w kuchni okno uchylone, mysle ze dużo daje wentylacja budy 10 wentyli robi swoje, a temperatury tez mogą być źle podawane przez S.G.

W każdym razie podałem jaką mam temperturę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam tej opcji c'n'q, a temperatury w pokoju sa normalne, kaloryfery rozpalone na max, w kuchni okno uchylone, mysle ze dużo daje wentylacja budy 10 wentyli robi swoje, a temperatury tez mogą być źle podawane przez S.G.

W każdym razie podałem jaką mam temperturę.

Pozdro

Może tak być.

Ja mam 25* iddle ale nie przy nominalnym napięciu, które wynosi 1,35-1,40V ale przy roboczym 1,52V. Jakbym je obniżył to może by jeszcze spadła.

W pomieszczeniu jest 19*C i tyle ma obudowa - obie temperatury mierzone miernikiem cyfrowym. Czyli różnica między prockiem a otoczeniem jest 6*C. Ninja robi swoje a dodam, że mam zwykłą białą pastę silikonową.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od dwóch dni równiez jestem posiadaczem X2 3800+

szczerze powiedziawszy myślałem ze trafi mi sie troche lepsza sztuka ale nie ma co narzekać :)

oto dotychczasowe wyniki

Dołączona grafika

 

Prime95 stable. SP2004 wywala po ok. godzinie :/ nie wiem czy dawaj mu wiecej napiecia bo

w stresie sie troche grzeje na moim starym poczciwym zalmanie 7700Cu, temp dochodzi do 50*C.

Sądze ze Scythe ninja mocno by go ostudził wiec pewnie niedługo go nabede B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metz ktory tydzien?

ciekawe czy szybko pojawia sie padaczki i tylko kilka pierwszych tygodni bedzie ok.

Dołączona grafika

 

@roman_p

 

nie wiem czy dobry tydzien czy zły, kupowałem w ciemno ale i tak jestem w miare zadowolony. 2,6 Ghz osiągnałem na napięciu 1,55V (albo 1,57 juz nie pamietam) - ale temp w IDLE wynosiła 32-33*C a w stesie ok. 52-53*C :/

Czym go chłodzisz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj to 0533 RPMW - niby wczesny a skaluje sie wrecz identycznie jak Metz`a.

max na pentagramie to 2620@1,58 a 2550@1.55.

Ninja od soboty gosci u mnie, ale zadnych rewelacji nie widze. Temperatury faktycznie sa lepsze bo spadlu o kilka stopni, ale nie przelozylo sie to na OC.

Narazie bawie sie na nowo prockiem. Wiem trzabedzie przesmarowac na nowo cooler i zrobc po lerke, bo chropowaty ma spodzik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sobotę odebrałem Ninję, a zamontowałem dopiero wczoraj wieczorem. Wstępnie wygląda to tak:

Dotychczas w obudowie miałem ukierunkowany przeciąg - stąd Pentagram działał dość dobrze.

Ninja wszystko zburzył. Na szczęście można w miarę dowolnie ustawić wentylator na Ninji, ale tylko jedną stroną. Po zmianie uzyskałem to co chciałem, ale nie wiem czy można wyciągnąć coś jeszcze.

 

W moim przypadku - IDLE (Seti na 1 jądrze) - temparatura na Pentagramie i na Ninji właściwie taka sama (może kombinowanie z przeciągiem w obudowie coś da).

 

Za to przy nap 1,55 (ustawuionym - bo MB pokazuje mniejsze) i 2600MHz Sp2004 na 2 jajcach latał (ok 30min) i było ok - na więcej czasu nie starczyło. Rozpoczełem testy na wyższych MHZ , ale obowiązki przerwały zabawę.

 

Obecnie komp jest ustawiony na roboczo 2500 (dotychczas na 2420) i cicho jest.

Acha wymieniłem wentylator na chipsecie na złotego Zalmana za całe 20 zł. Musiałem wywalić 6 sztyftów, aby zmiesiła się grafa z pasywnym Zalmanem.

 

Konkluzja

Muszę popracować nad przewiewem w obudowie , lub popracować na nową obudowę.

Ciąg dalszy nastąpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez przy ninjy zrobilo sie i naczej...czy wyszla mi zmiana na dobre, okarze sie gdy dopieszcze szczegoly. Temp PWMIC na poziomie 55*C to teraz standard (kiedys 45 to bylo max) mimo nawiewu 80x80. S&M katuje mojego procka od godziny na 2630 i narzie bledu nie ma i sie nie powiesil.

Bo wogle, to mi bledy nie wyskakuja, tylko wiesza sie komputer.

Odnotowal ktos niewlasciwe dzialanie sPI ? U mnie nie chce liczyc pi powyzej 2500 mimo ze SP2005 przechodzi smialo kilka godzin na 2640. przy 2650 juz sie wiesza po 2 godzinach - nie bledy - wiesza sie. Temp przy 2650 2xSP2004 - 46*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez przy ninjy zrobilo sie i naczej...czy wyszla mi zmiana na dobre, okarze sie gdy dopieszcze szczegoly. Temp PWMIC na poziomie 55*C to teraz standard (kiedys 45 to bylo max) mimo nawiewu 80x80. S&M katuje mojego procka od godziny na 2630 i narzie bledu nie ma i sie nie powiesil.

Bo wogle, to mi bledy nie wyskakuja, tylko wiesza sie komputer.

Odnotowal ktos niewlasciwe dzialanie sPI ? U mnie nie chce liczyc pi powyzej 2500 mimo ze SP2005 przechodzi smialo kilka godzin na 2640. przy 2650 juz sie wiesza po 2 godzinach - nie bledy - wiesza sie. Temp przy 2650 2xSP2004 - 46*C

U mnie z kolei liczy SPI do 2550 (wyzej nie wiem) ale za to SP 2004 nieprzechodzi :/ Ale grunt ze BF2 dziala mi stabilnie (wczoraj 3 godziny katowałem i nie było problemów). Ale na wszedki wypadek obnizone mam do 2520 (280x9).

Zdaje się ze 2650 to już koniec mozliwości twojego X2 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie o X2 a o Opteronie, ale to samo.

Swieze doniesienia z placu boju:

 

Dołączona grafika

 

Prosze nie pytac czy umie cos wiecej bo jeszcze nie sprawdzalem. Dopiero sie tesci. Jedno jest pewne. Jest lepszy od jenego i troche lepszy od drugiego X2 4400+ ktore do tej pory mialem, a do tego ma problem z IHS (o jakies 4-5 stopni wiecej niz X2 4400 pracujacy na tym samym napieciu ale 2,65GHz). A wszystko to za 305$ :D

 

Aha, ciekawostka:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metz wyglada na to ze od poczatku to juz loteria, ja i worms14 mamy blizniacze procki z tego samego wafla a jego smiga duzo lepiej niz moj. moze sie niebawem okazac ze mamy wypasione egzemplarze.. :) chlodze swojego zalmanem 9500 ale przy wysokim v juz nic mu nie pomaga - wydajnosc wiatraczkow sie konczy. jade na 1.52v i w duzym stresie 48*C. teraz mam 36 ale pogaszone wszystkie wiatraki w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei liczy SPI do 2550 (wyzej nie wiem) ale za to SP 2004 nieprzechodzi :/ Ale grunt ze BF2 dziala mi stabilnie (wczoraj 3 godziny katowałem i nie było problemów). Ale na wszedki wypadek obnizone mam do 2520 (280x9).

Zdaje się ze 2650 to już koniec mozliwości twojego X2 :-P

Ja zrobiłem 16M SPI na jednym jajku przy 2805. Szczegóły w temacie SPI dyskusja.

 

Lancer

 

Świetny Opek. Przy tym napięciu to wróży mu niezły wynik przy dobrym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie o X2 a o Opteronie, ale to samo.

Swieze doniesienia z placu boju:

...

Prosze nie pytac czy umie cos wiecej bo jeszcze nie sprawdzalem. Dopiero sie tesci. Jedno jest pewne. Jest lepszy od jenego i troche lepszy od drugiego X2 4400+ ktore do tej pory mialem, a do tego ma problem z IHS (o jakies 4-5 stopni wiecej niz X2 4400 pracujacy na tym samym napieciu ale 2,65GHz). A wszystko to za 305$ :D

 

Aha, ciekawostka:

...

Gratuluję !

----------------

Po zamontowaniu Ninji

Mój X2 notuje podobne wyniki jak Zulusman'a - 2 x SP2004 trochę ponad 2,6 .

Ponadto SPI działa na wyższych MHz'ach niż Sp2004. Wszystko na standardowych ustawieniach 2 wentylatorów 80tek w obudowie (tj ok 1600 obr ).

Edytowane przez Waldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEby nie zakladac nowego tematu zapytam tutaj.

Czy oplaca sie dokladac do X2 tego najtanszego czy kupic Opterona 144? Jezeli juz gdzies o tym bylo to prosze o linka, a jesli nie to prosze powiedziec czemu tak lub czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...