Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

mam takie pytanie czy oplaca sie kupowac 3800 x2 za 1400zl czy bedzie duza roznica w stosunku do jednordzeniowego ?ewentualnie czy nie lepiej kupic jakis pojedynczy za 1400zl? nie znam sie kompletnie na tym!doradzcie mi cos,z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam takie pytanie czy oplaca sie kupowac 3800 x2 za 1400zl czy bedzie duza roznica w stosunku do jednordzeniowego ?ewentualnie czy nie lepiej kupic jakis pojedynczy za 1400zl? nie znam sie kompletnie na tym!doradzcie mi cos,z gory dzieki!

jeśli masz kasę to kupuj X2, podono warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam to tego zestawienia -A64-SP2004/Prime-full stableAlbo w klasyfikacji ogólnej umieszczę albo stworzę kategorię X2

Prosze bardzo. Moj Opteronik sie rozkreca. Dzis sobie chodzi 2,7GHz@ 1,45V :) Potem sprawdze co powie na 1,42v B)

 

Czyzby chcial powiedziec, ze nie odda pola nadchodzacemu Opti 170?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo. Moj Opteronik sie rozkreca. Dzis sobie chodzi 2,7GHz@ 1,45V :) Potem sprawdze co powie na 1,42v B)

Temperatura jak na X2 bardzo ładna,czym chłodzisz ? wynik taktowanie/Vcore też z najwyższej pólki. :wink:

Czyzby chcial powiedziec, ze nie odda pola nadchodzacemu Opti 170?

Co tam będziesz musiał zostawić obydwa. :lol: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety 1,42V to juz zbyt malo, ale 1,45V to przyjemny parametr.

 

Na procku siedzi kibelek oczywiscie ;) Jeden z prockow pojedzie do pewnego obywatela... juz nogami przebiera, a nie wypada nagle odmowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wszystkim , którzy kupują X2 i jednocześnie od razu będą ten procek używali pod Win64, aby kupowali wersje z 2x1024 cache czyli 4400 lub 4800.

Ostatnio przeczytany art w miesięczniku spowodował przeprowadzenie kilku testów u mnie i w zaprzyjaźnionym sklepie na innym X2 - 4400. Różnica wydajności w cachu jest większa pod Win64 niż Win32 (XP).

Stąd też polecam to rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wszystkim , którzy kupują X2 i jednocześnie od razu będą ten procek używali pod Win64, aby kupowali wersje z 2x1024 cache czyli 4400 lub 4800.

Ostatnio przeczytany art w miesięczniku spowodował przeprowadzenie kilku testów u mnie i w zaprzyjaźnionym sklepie na innym X2 - 4400. Różnica wydajności w cachu jest większa pod Win64 niż Win32 (XP).

Stąd też polecam to rozwiązanie.

a jakieś konkrety ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze powiem. Jest maly, ladny, dosyc cieply i bardzo przyjemny, choc kawy robic nie umie. Jest wydajniejszy nie 2x, ale nawet 20x!

 

Czy za malo masz testow wydajnosci w necie? I ogolnie jaki jest sens i skladnia tego pytania, bo ja nijak nie moge sie tego domyslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze powiem. Jest maly, ladny, dosyc cieply i bardzo przyjemny, choc kawy robic nie umie. Jest wydajniejszy nie 2x, ale nawet 20x!

 

Ja moze powiem.(jak juz cos to napisze:) )chyba ze to mowisz i myslisz ze cie bede slyszal:)jak nie znasz odpowiedzi to nic nie pisz !po to jest forum zeby sie pytac ! nie dziwie sie ze nie mozesz sie domyslec:)

 

Moje pytanie jest aktualne wiec prosze o odpowiedzi jak to jest w praktyce z tymi prockami. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego durne pytanie ?nie wiesz po co jest forum?po to zeby sie pytac madrzejszych od siebie!jak nie znasz odpowiedzi to nic nie pisz i tyle!po drugie wszystko to jest po angielsku a skoro pytanie zadaje na polskim forum to cos znaczy:)(tylko mi nie pisz ze po polsku jest konkretnie opisane wszystko jak znasz strone polska gdzie jest od strony praktycznej proc opisany dokladnie to podaj ! ja nie moge znalezc) nie wiem po co odpisujesz skoro nie masz tego procka a ja konkretne pytanie zadalem do uzytkownikow a ty chyba nim nie jestes skoro tylko te bzdury napisales!tak wiec wybacz ale pisanie tylko dla pisania totalnie mija sie z celem!nie masz pojecia sie nie odzywasz proste:)Moje pytanie jest aktualne nie wiem czy warto dac tyle kasy za ten proc wiec jesli ktos taki ma prosze o mala recenzje jak sobie radzi w grach itd z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko pytasz o to jak sobie radzi w grach, to radzi sobie tak jak a64 podobnie taktowany, nie ma dwukrotnej magicznej różnicy.

 

A co do reszty- w TYM temacie masz napisane niemal wszystko o tym cpu, zadaj sobie TROCHĘ trudu i go przeczytaj zanim napiszesz po raz trzeci to swoje błyskotliwe pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko pytasz o to jak sobie radzi w grach, to radzi sobie tak jak a64 podobnie taktowany, nie ma dwukrotnej magicznej różnicy.

Faktycznie trochę mało pisaliśmy o pracy X2 w grach.

Na pewno podstawową zaletą 2 core jest mniejsza wrażliwość gier (brak przycięć) na programy pracujące w tle, a każdy użytkownik coś tam ma zawsze: program pocztowy, gadu gadu itp.

W aktualnych grach decydujące znaczenie ma karta grafiki. Gdzieś czytałem, że nawet najwydajniejsze karty wystarczająco zasila jednordzeniowy amd 64@2700 MHz lub fx57.

Niemniej przy sprawdzaniu 3dmark05 (ten benchmark wykorzystuje 2 rdzenie) okazuje się, że wydajność X2 mierzona testem CPU (bez wspomagania karty) jest o niebo wyższa niż jednojajowców.

Proszę zobaczcie tutaj na wynik CPU:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1808316

Nieprzypadkowo Sulaco swój wynik 14168 pkt w 3dmark05 na 2x7800GTX osiągnął na dwurdzeniowcu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=102134

Konkludując: im mocniejsza karta tym silniejszy proc jest potrzebny - tym bardziej w SLI.

Link z testów: http://pclab.pl/art14865-6.html

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś konkrety ??

w "ręcznie napisanym programiku dla pewnych długości (wielkości?) danych procek z 512 + 128 kB cache szybciej dostawał zadyszki. W Win64 było to wyraźniejsze.

Analogiczne wyniki można zobaczyć w Sandrze.

Oczywiście , że to nic nowego z tym, że Win64 będzie czasami (dla krótkich słów) tracił przewagę podwójnego słowa (podwójnej ilości rejestrów - o ile nie korzysta z SSE...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tylko X2.

1399zł za 3800+.. kto da mniej?

2450zł za 4800+... kto da mniej?

Hmm Opterony?Dobrze sie kreca na AC?Ofc 939!

Bo jak tak to może kupie^,^ nie jestem tego pewien czy az tak dobrze sie podkreca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylacze sie do tematu :)

a wiec od ostatniego czasu tez sie interesuje tym athlonem, tylko mnie cena nieco odstrasza :/

zasadniczo stoje przed wyborem

opteron144 vs athlon x2 vs opteron 165 [chyba ten model jest DC]

o ile o opteronie 144 mozna duzo przeczytac chociazby tu na forum, to o 165 nie jest powiedziane zbyt wiele :] a ja chcialbym wlasnie dowiedziec sie co nieco nt prockow dual core :)

wiec na poczatek:

jak jest z podkrecaniem - nie chodzi o max tylko taka srednia dla opterona i x2 przy ''znosnym'' vcore?

jak jest z dostepnoscia opterona? wiem ze w pc-shop'ie mozna dostac 144, ale 165 niestety nie ma [z reszta nigdzie indziej tez :( ]. no i oczywiscie jak wygladalaby mniej wiecej cena wyjsciowa opka?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jest troche opisane ale niewiele a wiadomo ze wszystko wychodzi w praktyce ! nie wiem co wybrac do gier czy lepiej x2 czy w tej cenie jednordzeniowy?dlatego pytanie moje jest skierowane do uzytkownikow (fascynaci ktorzy sie naczytaja na zachodnich forach a nie maja pojecia jak jest w praktyce moga nie pisac:)) karta graficzna to bedzie prawdopodobnie 7800gt szczegolnie zalezy mi na wydajnosci w grach dlatego uzytkownicy x2 opiszcie swoje wrazenia jak wasze procki spisuja sie w grach . z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach dwurdzeniowce juz pokazuja pazurki z tego wzgledu ze najnowsze sterowniki czesc operacji obslugi srodowiska posredniczacego (np DX) przewalaja na drugi rdzen, a po drugie same gry sa juz powoli optymalizowane pod wiele rdzeni.

 

Tu jest test wczesnej bety cat. 5.12 pokazujace ze cos sie dzieje (dzis oczywiscie juz nawet 5.13 sa dostepne normalnie).

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2629&p=1

 

Oczywiscie im wyzsza rozdzialka tym wply proca coraz mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jest troche opisane ale niewiele a wiadomo ze wszystko wychodzi w praktyce ! nie wiem co wybrac do gier czy lepiej x2 czy w tej cenie jednordzeniowy?dlatego pytanie moje jest skierowane do uzytkownikow (fascynaci ktorzy sie naczytaja na zachodnich forach a nie maja pojecia jak jest w praktyce moga nie pisac:)) karta graficzna to bedzie prawdopodobnie 7800gt szczegolnie zalezy mi na wydajnosci w grach dlatego uzytkownicy x2 opiszcie swoje wrazenia jak wasze procki spisuja sie w grach . z gory dzieki!

Jeśli tylko do gier i równocześnie przyjmując założenie, że nie stać cię na topową kartę oraz proca, to ważniejsza jest vga, a link Lancera tylko to potwierdza. Te 2-3fps przy ludzkich rozdzielczościach (od 1024/AAx4 wzwyż) o wiele łatwiej będzie przegonić mając np. 7800GTX/1800xt/GTX 512MB i wykręconego single core, niż x2 i 7800GT. Pierwsze rozwiązanie będzie zdecydowanie wydajniejsze w grach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku, a co ty chcesz wiedziec?? Działa w praktyce dobrze, jesli oczekujesz dwukrotnego przyrostu wydajnosci we wszystkim to sie mylisz..roznica jest taka ze mozesz sobie odpalic kilka programow, aplikacji grac jednoczesnie i nie bedzie sie zamulać wszystko tak jak na procku jednordzeniowym. W grach dzieki 2-rdzeniom moze zyskasz 2 fps wiecej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...