Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam pytanie odnośnie Cool'n Quiet.

 

W XP dział bez problemu a jak jest z Vistą?

Z tego co zdążyłem wygrzebać to sterowniki do procesora są już niby w tym systemie, ale jak to uruchomić?

 

wystarczy że w bios'ie jest włączona ta opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako nico zielony w temacie OC, a po przeczytaniu pierwszych 52 stron tematu, nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Spotkał sie ktoś może z takim zjawiskiem.

Proc x2 3800 toledo 939 kupiony na allegro jako nowy, asus a8n-sli bios 1604 beta, 4x512 kingmaxhardcore ddr 500, zasilacz Huntkey 480 Wat.

Procesor bez problemu rusza na 2700 (10x270), da się grać w cod4, nfs carbon, nfs mw zero zwisów, restartów itd. Do 2500 napięcie nie przekracza 1.4V(w biosie na auto) do 2.7 potrzebne jest już 1.5-1.55.

Od taktowania 2100 MHz proc nie przechodzi żadnego testu (s&m, super pi, 2xsp2004). Jednak nie ma problemów z sisoft sandra 2007 sp1, ani z 3d markami 05,06. S&M pokazuje błąd dla 2 rdzenia w L1 cache oraz błąd single bits dla pamięci(pamięci zawsze chodzą 1:1 względem fsb procesora). Chłodzenie termaltake amg1. Co ciekawe, bez względu na taktowania i napięcie temperatura zawsze oscyluje w granicach 55C w stresie w S&M, w grach nie przekracza 48C. Co może być nie tak ?? Może to być płyta główna ?? Mam już 5 odkąd ją zakupiłem :/ Max Tcase 69C.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Owcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obnizasz mnoznik HTT jak puszczasz proca w gore? Sprawa druga to pamieci. Nie wiem czy to przypadlosc nForce 4 czy tez konkretnych plyt na tym chipsecie ale przy obsadzeniu 4 slotow ponoc wlasciwie moga tylko chodzic z czestotliwoscia 333MHz, wyzej wysypuje sie plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy , potrzebny też jest sterownik , a ten z visty nie obsługuje C&Q. Być może za jakiś czas amd zrobi nowy sterownik pod viste.

 

No tak, tylko że na przykład na stronie www.amd.com mamy takie cudo:

 

Pytania: Skąd mogę pobrać najnowszą wersję sterownika AMD Cool’n’Quiet dla systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista™?

Odpowiedzi: Obecnie system operacyjny Microsoft Windows Vista zawiera wbudowany najnowszy sterownik Cool’n’Quiet i domyślnie obsługuje tę technologię. Dodatkowa instalacja sterownika nie jest wymagana.

 

No i właśnie stąd moje pytanie odnośnie Visty i C&Q.

Ktoś w ogóle urochomił to pod Vistą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako nico zielony w temacie OC, a po przeczytaniu pierwszych 52 stron tematu, nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Spotkał sie ktoś może z takim zjawiskiem.

Proc x2 3800 toledo 939 kupiony na allegro jako nowy, asus a8n-sli bios 1604 beta, 4x512 kingmaxhardcore ddr 500, zasilacz Huntkey 480 Wat.

Procesor bez problemu rusza na 2700 (10x270), da się grać w cod4, nfs carbon, nfs mw zero zwisów, restartów itd. Do 2500 napięcie nie przekracza 1.4V(w biosie na auto) do 2.7 potrzebne jest już 1.5-1.55.

Od taktowania 2100 MHz proc nie przechodzi żadnego testu (s&m, super pi, 2xsp2004). Jednak nie ma problemów z sisoft sandra 2007 sp1, ani z 3d markami 05,06. S&M pokazuje błąd dla 2 rdzenia w L1 cache oraz błąd single bits dla pamięci(pamięci zawsze chodzą 1:1 względem fsb procesora). Chłodzenie termaltake amg1. Co ciekawe, bez względu na taktowania i napięcie temperatura zawsze oscyluje w granicach 55C w stresie w S&M, w grach nie przekracza 48C. Co może być nie tak ?? Może to być płyta główna ?? Mam już 5 odkąd ją zakupiłem :/ Max Tcase 69C.

Pozdrawiam.

 

po prostu sie nie przejmuj... kto powiedzial ze orthos musi byc wyznacznikiem stabilnosci, zapusc np 3mdarka 06 w loopie na pare godzin i sie okaze czy zwichnie czy nie

 

ja mam podobna sytuacje do 3190MHz dochodze, marki gry FULL STABLE ale orthos wywala mi juz bledy od 2970 MHz jakiego bym nie dal napiecia, temperaturki nie przekraczaja mi 55*C w load przy 1,55V !! a system i gdy po pare h sa mega stabilne, kopm wstaje w pare sekund, orthos i s&m go nie lubia przy taktach powyzej 2,97 GHz. Aha nie za kazdym razem !! raz bledy wysypia sie po 3-6s a zaraz po tym moze test chodzic okolo godzinki (potem przerywalem), programiki to destow chodza jak chca....

 

moje TCaseMax 67*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obnizasz mnoznik HTT jak puszczasz proca w gore? Sprawa druga to pamieci. Nie wiem czy to przypadlosc nForce 4 czy tez konkretnych plyt na tym chipsecie ale przy obsadzeniu 4 slotow ponoc wlasciwie moga tylko chodzic z czestotliwoscia 333MHz, wyzej wysypuje sie plyta.

Obiżam mnożnik HTT na 4 od 201 do 250 i na 3 dla wyższych fsb. Co ciekawe Athlonik 64 3200 venice pracował bez problemu przy 2400 przy timingach 3,3,3,6. A x2 nie chce nawet przy 3,5,5,10 :/

Najbardziej zastanawiają mnie te błędy od 2100 MHz pomimo, że gry i system chodzą FULL STABLE.

Pozdrawiam.

 

po prostu sie nie przejmuj... kto powiedzial ze orthos musi byc wyznacznikiem stabilnosci, zapusc np 3mdarka 06 w loopie na pare godzin i sie okaze czy zwichnie czy nie

 

ja mam podobna sytuacje do 3190MHz dochodze, marki gry FULL STABLE ale orthos wywala mi juz bledy od 2970 MHz jakiego bym nie dal napiecia, temperaturki nie przekraczaja mi 55*C w load przy 1,55V !! a system i gdy po pare h sa mega stabilne, kopm wstaje w pare sekund, orthos i s&m go nie lubia przy taktach powyzej 2,97 GHz. Aha nie za kazdym razem !! raz bledy wysypia sie po 3-6s a zaraz po tym moze test chodzic okolo godzinki (potem przerywalem), programiki to destow chodza jak chca....

 

moje TCaseMax 67*C

U Ciebie jest mniejsza rozbieżność. od 2970 a maks masz 3190. Czyli przez 200 MHz. U mnie niestety błędy sypią się od 2100 do 2700 MHz. A 2100 jako ostatnie "bezbłędne ustawienie", zwłaszcza że może to wpływać na wyniki obliczeń w Inventorze i Ansysie, trochę mnie martwi. Mam najgorzej kręcący sie chyba x2 na forum :mur:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Owcen - nie przejmuj sie, że niby Twój cep jest najsłabszy..... dla pocieszenia dodam, że mój 2tygodniowy zestawik dzisiaj wyzionął ducha przy zasiłce cooler master (szit totalny - nie kupować - pożałowałem 50 plnów na Amacroxa :( ), 2GB DDR2 oraz GF8600GT..... na szczęście cały krap jest na gwarancj i do tego "wymiana od ręki" bo jak k.u.rwa nie to im sklep spalę ..... nie edytujcie tego bo aż żałość bierze, jak sprzedawca poleca bzyka CoolerMaster do takiego zestawu ./... 380 Wat ? pos.r.ało ich chyba. Mnie bardziej zresztą bo zaskąpiłem. Proc działał na 1,4500V z def. 1,350. Reszta bez podnoszenia napięć jedynie szyna oraz PCIX freq. Maszyna biegała dzisiaj pół dnia i w pewnym momencie po prostu zgasła. Miałem nadzieję na cmos lub kilka godzin "out of food" niestety. Po 4 godzinach bez prądu jak jakieś WILKI Gawlińskiego - unplugged, komp nie wstaje. Prawdopodobnie zasilacz zabrał mobo,cep i grafę, chociaż żadnych fiz. śladów nie stwierdzono (przypalenia, wybulenia itp). Tak czy inaczej pocieszające jest, że jest gwarka na ten crap. W drugą stronę to mnie wkurza, ze akurat jak miałem na skajpie złożyć rozsianej po świecie rodzinie życzenia..... kumacie baze ?? Grinch ISTNIEJE!!!.... tym pesymistycznym akcentem chciałbym pożegnać Was jako uznający boże narodzenie jako święto.... porażek chyba - teraz jestem BYŁYM uznającym. Chce jak prosty i głupi jankes wpisać ten dzień kalendarza jako kolejny dzień wolny od zapie... w fabryce kondomów...

 

EDIT: a Nowy Rok powitam na totalnym zgonie.... jaki Nowy Rok taki Cały Rock.

 

Pozdrawiam i życzę aby takie goowno Wam się nie przytrafiało.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Owcen - nie przejmuj sie, że niby Twój cep jest najsłabszy..... dla pocieszenia dodam, że mój 2tygodniowy zestawik dzisiaj wyzionął ducha przy zasiłce cooler master (szit totalny - nie kupować - pożałowałem 50 plnów na Amacroxa :( ), 2GB DDR2 oraz GF8600GT..... na szczęście cały krap jest na gwarancj i do tego "wymiana od ręki" bo jak k.u.rwa nie to im sklep spalę ..... nie edytujcie tego bo aż żałość bierze, jak sprzedawca poleca bzyka CoolerMaster do takiego zestawu ./... 380 Wat ? pos.r.ało ich chyba. Mnie bardziej zresztą bo zaskąpiłem. Proc działał na 1,4500V z def. 1,350. Reszta bez podnoszenia napięć jedynie szyna oraz PCIX freq. Maszyna biegała dzisiaj pół dnia i w pewnym momencie po prostu zgasła. Miałem nadzieję na cmos lub kilka godzin "out of food" niestety. Po 4 godzinach bez prądu jak jakieś WILKI Gawlińskiego - unplugged, komp nie wstaje. Prawdopodobnie zasilacz zabrał mobo,cep i grafę, chociaż żadnych fiz. śladów nie stwierdzono (przypalenia, wybulenia itp). Tak czy inaczej pocieszające jest, że jest gwarka na ten crap. W drugą stronę to mnie wkurza, ze akurat jak miałem na skajpie złożyć rozsianej po świecie rodzinie życzenia..... kumacie baze ?? Grinch ISTNIEJE!!!.... tym pesymistycznym akcentem chciałbym pożegnać Was jako uznający boże narodzenie jako święto.... porażek chyba - teraz jestem BYŁYM uznającym. Chce jak prosty i głupi jankes wpisać ten dzień kalendarza jako kolejny dzień wolny od zapie... w fabryce kondomów...

 

EDIT: a Nowy Rok powitam na totalnym zgonie.... jaki Nowy Rok taki Cały Rock.

 

Pozdrawiam i życzę aby takie goowno Wam się nie przytrafiało.

I do kogo masz pretensje? Jesteś na forum 2 lata i słuchasz się sprzedawcy? Nic, tylko pogratulować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... kto powiedzial ze orthos musi byc wyznacznikiem stabilnosci, zapusc np 3mdarka 06 w loopie na pare godzin i sie okaze czy zwichnie czy nie

 

ja mam podobna sytuacje do 3190MHz dochodze, marki gry FULL STABLE ale orthos wywala mi juz bledy od 2970 MHz jakiego bym nie dal napiecia

Orthos nie musi być wyznacznikiem stabilności, ba - nawet na pewno nie jest (bo np. nie testuje MMXa ani SSE) Niemniej jednak wywałka orthosa jednoznacznie wskazuje, że komp jest niestabilny. Jeśli Orthos się nie wywala to jedynie upoważnia do stwierdzenia, że FPU i RAM są prawdopodobnie ok. Mówisz żeby testować 3dm? Może lepiej wogóle nie testować? Wtedy każdy będzie mógł się poczuć Wielkim Overclockerem (a że czasem jakieś dziwne błędy na dysku wyskoczą, czy game zawiśnie - co z tego - i tak większość rasovych speców zmienia windę raz na dwa tygodnie). Takie posty jak Twój zaniżają poziom tego forum... nie wiem - masz żal do orthosa, że ci ładnych wyników nie przyklepał? Albo może to kswiat robi fishing i nie tą stronę otworzyłem? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos nie musi być wyznacznikiem stabilności, ba - nawet na pewno nie jest (bo np. nie testuje MMXa ani SSE) Niemniej jednak wywałka orthosa jednoznacznie wskazuje, że komp jest niestabilny. Jeśli Orthos się nie wywala to jedynie upoważnia do stwierdzenia, że FPU i RAM są prawdopodobnie ok. Mówisz żeby testować 3dm? Może lepiej wogóle nie testować? Wtedy każdy będzie mógł się poczuć Wielkim Overclockerem (a że czasem jakieś dziwne błędy na dysku wyskoczą, czy game zawiśnie - co z tego - i tak większość rasovych speców zmienia windę raz na dwa tygodnie). Takie posty jak Twój zaniżają poziom tego forum... nie wiem - masz żal do orthosa, że ci ładnych wyników nie przyklepał? Albo może to kswiat robi fishing i nie tą stronę otworzyłem? :rolleyes:

no znowu sie tak ni unos ze zanizam poziom forum, ostatnio poczytalem troszke o orthosie i w niektorych przypadkach wystepowalo cos takiego jak dziura fsb czy cos ze w malym zakresie zawsze wywalal bledy, nie mowie ze nie powinno sie wogole patrzec na orthosa, mowie o moim kompie i o wlasnych spostrzezeniach, nie kumam ze np orthos raz sie wywala a raz nie kiedy moge grac godzinami bez zadnej zawieszki czy przycinki lub freeza, nie mam zalu do orthosa bynajmniej ! uwazam ze w takim przypadku kiedy winda i gry sa stable a orthos sie wywala w takim duzym zakresie (2,1-2,7) to nalezaloby pogrzebac i przetestowac kazdym mozliwym programem

 

ps; moje max z procka czyli 3190 MHz nie jest to czestotliwosc przy ktorej wstaje tylko winda - bez jaj.... poprostu powyzej tej granicy jest juz niestabilny, nie mam zamiaru bic jakis rekordow czy sie chwalic po po c.x.x.j, jak dziala po OC w grach i nie wywala to mnie satyspakcjinuje, orthos nie musi mi chodzic 24/7 bo zalezy mi na grach i programach a nie orthosie - co nei znaczy ze nie biore go calkowicie pod uwage !!

 

a kolede radze sie jeszcze pobawic bo skoro wstaje bez zajakniecia w tak duzym zakresie jak 2,1-2,7 to cos musi byc z ustawieniami, moze pobawic sie z alfami/timingami lub zwiekszyc napiecie na pamiatkach/mostku a noz pomoze

 

widze ze juz sie odezwac nie mozna bo zostanie sie zjechanym.... poradz cos innego jak Cie kolega prosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do kogo masz pretensje? Jesteś na forum 2 lata i słuchasz się sprzedawcy? Nic, tylko pogratulować ;]

Masz rację, powinienem i mam żal do siebie samego za łatwowierność ... zwłaszcza reklamie ale nie tylko. W sumie co do reklamy to wina po mojej stronie bo przez nieuwagę znalazłem się na stronie zasiłek CM u Zenfista.... tylko nie zwróciłem jak debil uwagi, że on tam miał zasilatornie serwerowe od CM.... swoją drogą ta (CoolerMaster) firma powinna chyba poprzestać na wentylatorach. Drugi błąd tkwi w tym, że nie dopłaciłem do tego Amacroxa... niby specyfikacja ma 400W... ale teraz to już nie wierzę w nic. Ciekawe czy jak podłączę 1,5 rocznego chieftecha - niewysilanego w sumie pod P4M to czy to ruszy czy się sfajczy. Na razie obadam jeszcze jedną możliwość i się zobaczy. Czy płyta z samym procem i grafą zabangla... jak nie to chyba jednak padziołcha.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

uwazam ze w takim przypadku kiedy winda i gry sa stable a orthos sie wywala w takim duzym zakresie (2,1-2,7) to nalezaloby pogrzebac i przetestowac kazdym mozliwym programem

...

widze ze juz sie odezwac nie mozna bo zostanie sie zjechanym.... poradz cos innego jak Cie kolega prosi...

Wywalanie orthosa/prime oznacza niestabilność kompa i tyle. Że gry chodzą bez problemów - to tylko złudzenie. Współczesne systemy są wyposażone w mechanizmy ochrony przed błędami - jak np. cache ECC czy Memory Scrubber. Ich istnienia nie widać - jeśli występują błędy komp poprostu zwalnia. Co do dziwnych objawów, które opisałeś - na 90% masz niestabilne zasilanie vcore i/lub vram(vdd/vddq) poza tym orthos za każdym razem używa innego obszaru RAM, a dziury w FSB to nie wina softu, tylko układów DPLL generujących zegary ;)

edit: literki ;)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Asrocka 939 dualsata2 już długo i na pierwszym procu Venice 3200+ działał bezproblemowo. Zachciało mi sie zmian i kupiłem na allegro Toledo 4200 z dobrej serii. Na początku proc i system działał stabilnie pomimo, że wyciągnąłem Venica i wpakowałem w podstawkę tego Toledo - system pomimo swej "starości" ruszył i miał się dobrze. Miał bo teraz nawet na ustawieniach default pojawiają się zwiechy (wszystko wisi, kursor nie reaguje) i "atakują" one z nienacka, raz po chwili raz przy ładowaniu (jak pojawia się pulpit) raz po goszinnej pracy.

Podejrzewałem wiadomo zasilacz (Chieftec 4200 - napięcia stabilne) procesor raczej się normalnie nie przegrzewa (Frezeer 64) zastanawia dysk! Zauważyłem gdy tak sobię piszę na kompie lub przeglądam net to jest oki ale jak dożucę jakieś kopiowanie lub inną cięższą robotę do dysk ruszy, chrupnie i system "wisi".

Do tego jeszcze zastanawia mnie temat samych kości pamięci, bo mam dwie pary o różnych CL 2,5 i 3 - to TwinMoos'y 2x512 + 2x512 kolejno 2.5-3-3-8 i 3-4-4-8 dla 200MHz - może tu w biosie trzeba coś mądrze poustawiać, na razie mam pamięci na default i staram się oscylować przy 166 lub 133 - ale dla mnie to magia!!!

 

Przy podkręcaniu dawałem asynchro, FSB na 255 i mnożnik 11 - komp wstawał i miał się dobrze (do czasu) orthosy i prime czy superpi nie wykazywały odznak problemów ale zwiech musiała sie napatoczyć z nienacka!!!

 

rozwałka..... maci jakieś rady???

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Reset biosa i zobacz jak będzie na deflaut wszystko działało. Z Twojego posta wynika, że nie reinstalowałeś windy, więc zrób to i wgraj dual core optymizera ;) Pamięci CL3

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi ustaw na twardo takie jak dla gorszych pamieci czyli 3-4-4-8 lub wstaw tylko gorsze pamieci i pomecz je na 3-3-3-8 lub 2,5-3-3-8 i zobacz jak sie do tego maja testy s&m orthos a potem dorzuc drugi estaw kosci (ten z lepszymi timingami) ale przedewszystkim zrob to co mowi Kaaban !! czyli system na nowo postaw !!

 

co do dysku to przelec go skanerem z hdtune i jak sa np bady sciagnij hdd regeneratora 1.51 (jak co podbij na pm) i przelec dysiorek

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój config: 4200+ Manchaster + Freezer 64 Pro (1700-1800 rpm) na DFI LP NF4 U-D. Żadnego O/C.

Po 75 min Orthosa w zamkniętej budzie IN 120mm OUT 80mm + 80 mm na mosfety procek strasznie się grzeje, reszta jest "opanowana" ;) Rzućcie okiem na screenie, czy to ciut nie za dużo? Po 15 min po otwarciu budy całość spada o kilka stopni..

Jakieś pomysły/uwagi? Z góry dziękuję za pomoc.

UPDATE: Zauważyłem, że po wyłączeniu Orthosa temp. drugiego jądra (tego bardziej gorącego) spada w 1-2 sec. o 15 stopni:P Przecież to nielogiczne:)

Na który pomiar więc mam zwracać uwagę aby go nie przekroczać o "regulaminowe" 60*C?

post-114994-1198629943_thumb.jpg

Edytowane przez Mafoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaaa....

To dodam jeszcze, że mam drugi nowy dysk na sata2 i tam wrzuciłem nowy system startując z biosu przełączałem się (??F10 lub F11) na ten dysk i też zdażyła mi sie ta zwiecha. Tak znikąd wszystko się zwiesiło ;(

Temperatury w normie, idle 30-34 w stresie orthos dochodzi do 62?!! Zauważyłem też grzejące się radiatory na mostkach i tu znacznie na północnym gdzie temp. wynosiła ok 60C, już to zacząłem obwiniać. Testy orthosem i prime jakoś chodziły i nie wywalały błędów choć zapuszczenie orthosa kończyłem gdy temp. skoczyła do 60C - jakiś nadwrażliwy jestem. I dziwne np. wczoraj system jakoś się nie pocił i pomyślałem z tym prime, zapuszczę - tak też zrobiłem ale wiadomo załaczył się i powiesił zarazem!!!

1. ten reset to zworka czy bateria???

2. timingi ... ustawić na sztywno CL3-4-4-8 tylko w biosie jest tych ustawień pamięci więcej??? ;(

3. wgrywamy tylko dualcore czy te poprawki od Billa też???

 

kiedy wspomnę pierwsze podpięcie tego Toledo i gdy ruszył na 2750 i tak działał sobie dłuuugo (może 2-3 tygodnie) a teraz na default cholera pada!!! Jeszcze jak jest NCQ włączone to tak jakby lepiej działał ale tylko jak ma pod górkę to sie urywa z roboty ;( - ech szkoda ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

 

Mam 4200 x2 Brisbane'a (1.25V, L2 - 2x512) i chciałem sie zapytać czy przez Cache L2 które jest dwa razy mniejsze niż u Toledo i innych X2, mam dużą stratę wydajności? Wiem za to że Brisbany świetnie się kręcą, ale mnie ogranicza płyta główna (mam go na 11x217Mhz bo to MAX co się da). Temp. w stresie ~35°C na box'ie w Idlu 15-17 °C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ten reset to zworka czy bateria???

2. timingi ... ustawić na sztywno CL3-4-4-8 tylko w biosie jest tych ustawień pamięci więcej??? ;(

3. wgrywamy tylko dualcore czy te poprawki od Billa też???

1. jak dla mnie to chyba to samo....

2. ustaw; cas latency (CL - 3.0) ras to cas (tRCD - 4) ras precharge (tRP - 4) i cycle time (tRAS - 8 ) reszta to alphatimingi i ustaw je najlepiej na twardo tak jak płyta daje deflaut

3. nie ma wiekszej roznicy, poprawka od microshitu pogarsza testy syntetycne ale daje malego kopa w aplikacjach 3d (gry) ja osobiscie uzywam tylko dualcore od amd

 

odlacz stary dysk i przetestuj tylko na sata2, jak testy przejda pobaw sie szyna, albo zmniejsz timingi na 3-3-3-8 / 2,5-3-3-8 / 2,5-4-3-8 lub podobne a i jak co mozesz podbic napiecie Vdimm bo moze problem tkwi w pamieciach... pobaw sie to zobaczymy

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja mam pytanie z innej beczki wykręciłem mojego Toledo na 2750 Mhz tj. (250x10) ale zrobiłem to na standartowym chłodzeniu z 3200+ Venice :mur: i procek podczas gry w Crysis-a rozgrzal sie do 67 stopni (grałem około godziny) teraz idzie na standartowych ustawieniach (do czasu dostawy nowego coolera) ale żeby odpalil na 250x10 musze mu juz podnieść napięcie do 1,4V i tu pojawia sie moje pytanie nie uszkodzillem tego dziada ???? jak myślicie - bo szkoda by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1.4 to mało...

Niby malo ale Toledo powinno robic spokojnie 2,7-2,8GHz na stock Vcore czyli na 1,35V

 

 

Witam serdecznie ja mam pytanie z innej beczki wykręciłem mojego Toledo na 2750 Mhz tj. (250x10) ale zrobiłem to na standartowym chłodzeniu z 3200+ Venice i procek podczas gry w Crysis-a rozgrzal sie do 67 stopni (grałem około godziny) teraz idzie na standartowych ustawieniach (do czasu dostawy nowego coolera) ale żeby odpalil na 250x10 musze mu juz podnieść napięcie do 1,4V i tu pojawia sie moje pytanie nie uszkodzillem tego dziada ???? jak myślicie - bo szkoda by było.

Nie przejmuj sie pewnie u za cieplo. Poczekaj na chlodzenie i krec. Nie powinno sie nic prockowi stac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina pasty :wink: , bo z tymi czujnikami w procu to różnie bywa. Nie raz miałem taką sytuacje , że po zmianie na lepszą paste temp nie spadła , ale oc nieco wzrosło.

 

@Trofix zmień na max baterie i zobacz czy masz w biosie załączone.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proc x2 3800 toledo @2400Mhz, Asus A8n-Sli. Czy to normalne, że temperatury w idle to 19C i 15C przy otoczeniu 21C, a w stresie potrafią w ciągu dosłownie 1s poszybował do 50C i tak dogrzewać proca do 55C przez jakieś 5s, potem już temp. stabilna. Po wyłączeniu S&M w ciągu 2-3s znów mam 19C i 15 C. Temperatury zczytane z coretemp-a i S&M-a. Płyta główna(Pc Probe by Asus) pokazuje w stresie 39-40C w idle 28. Komu wierzyć ??

Pozdrawiam.

ps. chłodzenie termaltake A1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...