Skocz do zawartości
Nexer

Enemy Territory: Quake Wars

Rekomendowane odpowiedzi

Cuż po kilkunastu godzinach gry, mogę powiedzieć, że ET:QW pod względem rozgrywki jest gorszy od BF2. Zawodzą hitboxy (niech ktoś spróbuje trafić stroga z jetpackiem gdy jest w powietrzu). A starcia na bardzo krótkim dystansie to istna paranoja, pociski trafiaja wszedzie tylko nie tam gdzie chcemy. Dodatkowo radość z gry zabijają wysokie pingi. Co do zbalansowania obu walczących stron - ludzie posiadają w moim odczuci znacznie lepszą broń.

Strogowie nie mają szans podjąć wyrównanej walki no chyba, że jest to naprawdę dobry team. Kompletną klapą w arsenale "ufoków" jest railgan i jego zoom. Rozumiem, że filtr nakładany na obraz miał podnieść "walory" wizualne, ale jest po prostu o kant tyłka rozbić, piksele uniemożliwiają dokładne celowanie. Wygląda to jakbym cofnął się do czasów dooma i gdy po podejściu do ściany witała mnie radosna zgraja pikseli. Grafika - nic szczególnego, widać wyrażnie, że podrasowany engine Q4 nie daje sobie zbytnio rady z otwartymi przestrzeniami. Na dodatek mam ograniczenie FPS do 30 klatek... Jednym słowem przeciętniak, w skali 10 stopniowej 6-. Wiem, że jest to beta, i mam nadzieję, że kilka rzeczy ulegnie poprawie... oby...

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuż po kilkunastu godzinach gry, mogę powiedzieć, że ET:QW pod względem rozgrywki jest gorszy od BF2. Zawodzą hitboxy (niech ktoś spróbuje trafić stroga z jetpackiem gdy jest w powietrzu). A starcia na bardzo krótkim dystansie to istna paranoja, pociski trafiaja wszedzie tylko nie tam gdzie chcemy. Dodatkowo radość z gry zabijają wysokie pingi.

wiec o co chodzi? :D

 

chetnie pogralbym na servie postawionym w polsce :(

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktoś krok po kroku co trzeba zrobić żeby dostać ten key.

Wchodzisz przez ten link:

http://www.fileplanet.com/promotions/quakewars/

 

Tylko uwaga: bo teraz jest automatycznie zamieniany na ten link:

http://www.fileplanet.com/promotions/quake...emp_closed.aspx

 

Masz odświeżać ten pierwszy. Jak ten drugi odświeżałem, to nic się nie działo. Chyba, że przypadek, że akurat odblokowali jak odpaliłem znowu ten pierwszy.

Jak nie masz konta, to załóż darmowe na fileplanet i się zaloguj zawczasu. Przy podawaniu konfigu nie baw się, tylko wszystko na max. Normalnie jest tylko jedno podejście, chociaż ja odpaliłem z drugiej przeglądarki i mnie dopuściło drugi raz (pewnie cookies).

Poźniej podawanie e-maila i nazwiska, a dalej to jest tn etap gdzie wyskakiwał błąd serwera i trzeba było klikać Continue do skutku.

Jak pójdzie to akceptujesz licencję i dostajesz klucz i możliwość ściągania.

Lepiej wcześniej sobie ściągnąć grę z torrentów i odrazu grać po otrzymaniu klucza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec o co chodzi? :D

 

chetnie pogralbym na servie postawionym w polsce :(

Dokładnie. Net code ssie ale jak już pisałem tylko w becie tak bedzie. A to dziwne ze GDF ma łatwiej ;0. To co ja grałem to tylko stroggi wygrywały (spawnhost fo sho ;0) i Lancetor mimo tak samo dobry jak Assult rifle ;d.

16h gry mam w statach z czego chyba raz (za 1 razem grałem w GDF i Fieldem) a tak strogg - med i spawnhosty fo sure ;0

Na dodatek mam ograniczenie FPS do 30 klatek... Jednym słowem przeciętniak, w skali 10 stopniowej 6-. Wiem, że jest to beta, i mam nadzieję, że kilka rzeczy ulegnie poprawie... oby...

Capa łatwo zdjąć tylko trzeba wiedziec jak ;]. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż :lol2:

 

Grałem ponad 2 godziny i cóż mogę powiedzieć. Przede wszystkim niezbalansowana rozgrywka, na kilkanascie rund tylko raz gdf wygrało, bo nie mogło nawej wyjsc z bazy. Wszystko przez to, ze IMO stroggi mają dużo lepszą broń (szczególnie lacerator >>> assault rifle). I pojazdów jest więcej i są lepsze (strogg mech vs czołg gdf? pfff i to ma byc równa walka...). Już nie wspomnę o fizyce tych pojazdów, mam wrażenie jakby były przyklejone do torów, za sztywne, już nie mówię o czołgu, bo to szkoda komentować nawet. Na dodatek pojazdy mozna rozwalic ze zwykłego karabinu - wtf?!

 

Jeśli chodzi o same strzelanie, to mimo ze grałem na najlepszych serverach (ping koło 60), to miałem wrażenie, jakby hitboksy były 2 metry od drugiego goscia :-| szczególnie jak wziąłem railguna i próbowałem sfragować z daleka. No i fizyka - nie dość że nie ma żadnego havoka (gra z 2007 roku :damage_wall:), to jeszcze nie ma ragdolla - tylko po śmierci gościu leży i majta się w tę i we w tę. No i te kangury - najgorsza sprawa. Banda skakaczy i rasherzy, strogg skokami w ogóle sie nie męczy. To samo bieg. I jeszcze strafują i skaczą w lewo i prawo jak chce się kogoś zabić - może quake'owcow to bawi, ale mnie jakoś nie.

 

Z fajnie zapowiadającej sie gry, która wyglądała jak konkurent bf'a (tak, porównuje do bf'a bo w etqw jest bardzo duzo nawiązań do tej gry) wyszła pusta siekanina, gdzie pojazdy są zbędne (sobie stoją w bazie puste, wiekszosc woli poskakac z laceratorami). Miał być też teamplay a takiego w ogóle nie zauważyłem. Szczególnie jesli chodzi o gdf.

 

Jedyny plus jaki zauwazyłem to wymagania sprzętowe. Dość niskie. Ale i tak IMO BF2 jest ładniejszy.

 

Jeszcze nie wyrzuciłem z HDD, pogram moze jeszcze z godzinke albo dwie. Chociaz i tak sie nie przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Taaa i te zapewnienia twórców Quake Warsa... zaraz, jak to szło? "To w co strzelasz, jest tym co trafiasz"? :lol2:. Wiem że to betka tylko, zobaczymy ile rzeczy poprawią w fullu. Do tego teraz przypomnialo mi się, że np. mech ma beznadziejną broń, strzela jakimiś smiesznymi kulkamim, zero wczucia i przyjemnosci z fragowania czymś takim. W bf2 strzelajac z czolgu czy czegoś innego czulo się "moc" a tutaj mam wrażenie, że strzelam z plastikowych kuleczek.

 

PS. Sniperka-niszczyciel czołgów rox [;

 

PS

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa i te zapewnienia twórców Quake Warsa... zaraz, jak to szło? "To w co strzelasz, jest tym co trafiasz"? :lol2:. Wiem że to betka tylko, zobaczymy ile rzeczy poprawią w fullu. Do tego teraz przypomnialo mi się, że np. mech ma beznadziejną broń, strzela jakimiś smiesznymi kulkamim, zero wczucia i przyjemnosci z fragowania czymś takim. W bf2 strzelajac z czolgu czy czegoś innego czulo się "moc" a tutaj mam wrażenie, że strzelam z plastikowych kuleczek.

 

PS. Sniperka-niszczyciel czołgów rox [;

 

PS

po wyjsciu ut3 i crysisa ta gierca przestanie istniec

 

zreszta juz widze ta cene 100zl i tlumy w kolejkach przed sklepem :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyjsciu ut3 i crysisa ta gierca przestanie istniec

 

zreszta juz widze ta cene 100zl i tlumy w kolejkach przed sklepem :damage_wall:

Ja juz preordera zamawiam ;]. Multi w Ut3 mnie raczej nie bedzie krecić (dm,tdm itp wolałem w q3 jedynie onslought w 2004 był fajny) - wole et,bfy i inne teampleje. W Crysis multi to bedzie tylko dodatek Singla i engina jako reklamy samego cryengine 2 ;] - wnioskuje to na przykładzie ostatnich prezentacji i filmików z multi - bedzie to zwyczajne multi + nano-suit i jakiś nowy tryb. Beda lepsze graficznie to chyba logiczne tylko co mnie grafa w multi jak z samej gry nie czerpie funa ? Ja akurat bawie sie w QW tak samo fajnie jak za 1 razewm w ET ;].

 

Mnie jeszcze cieszy ze gra jest płatna. A dlaczego ? a dlatego ze bedzie miała pełny support i nie bedzie przypadku jak z ET ze w EuroCapie było do wygrania 500euro na 6 osób. Wszystkie inne gry (nawet przecietniaki) miały dużo wieksze wygrane bo nie były za free i miały jakiś tam support od wydawców.

Tak btw ET (stare) to jest coś pieknego. Nie dość ze dla mnie najlepsze multi (jak narazie ;d) to jeszcze za free jest ;0.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale screeny zamieszczone na gryonline: http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=3601

prezentują grafe o niebo lepszą od tej w becie...

W szczególności widać to po cieniach i zastosowanych shaderach. A mój "dżifek" powinien spokojnie oferować pełną paletę efektów graficznych... Czyżby rendery zrobione pod publiczkę ??

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Czyżby rendery zrobione pod publiczkę ??

a jak myślisz :P ?... pewnie ze pod publikę, żadna nowość ;) ... chodź do ostatecznego werdyktu trzeba poczekać na full wersje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No macie racje z tymi fotkami, ale wybuchy to nawet malownicze :lol:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Ale się musiałem namęczyć, żeby uzdatnić tą grę. Strasznnie kiepsko mi chodzi ten OpenGL+Vista na obecnych sterach. Taki Prey praktycznie tak samo jak na starym X1900GT.

Przy zmianie rozdziałki - CRASH, ale przynajmniej pamięta ustawienia. Przy próbie włączenia AA - CRASH. Tego już nie pamięta. I tak by pewnie tragicznie chodziło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze cieszy ze gra jest płatna. A dlaczego ? a dlatego ze bedzie miała pełny support i nie bedzie przypadku jak z ET ze w EuroCapie było do wygrania 500euro na 6 osób. Wszystkie inne gry (nawet przecietniaki) miały dużo wieksze wygrane bo nie były za free i miały jakiś tam support od wydawców.

Niestety musze was zmartwić support owszem będzie, ale na pewno nie w Polsce. O ile Bf-2 i Bf2142 miał jaki miał (średnio/kiepski) support ze strony EA to jednak na nagrody rocznie przeznaczali z 10/12 tyś + supportowali i sponsorowali lany. Id na 99% zupełnie oleje Polski rynek i cały support pójdzie do Niemiec, UK, DK/Fin/Swe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 2h, spotkałem yuucOm'a (który nie zareagował na moje wołania :P) i zdobyłem jakieś 265expa :P Gra sie fajnie, troche grafa bije mi oczy (wszystko takie yyy... "surowe i brudne"), tekstury dosyc niskiej jakosci, za to postacie wygladaja zajedwabiscie :) Napoczatku najbardziej denerwowały mnie odgłosy strzałow (istne pierdzenie), pozniej sie przyzwyczailem. Wymagania niskie (giera smiga ze hoho, a wymagania zalecane wg Visty to az 5,0 :P).

Co do gameplay'u to teamplay jest istotny, zgrana druzyna to klucz do wygranej (nie wiem czemu ktos narzekał na "chaos" i na brak teamplay'u, ja niczego takiego nie zauwazylem). Przez pierwsze 15min gry zadawałem sobie pytanie: "o co tu chodzi?", ale pozniej jak wszystko obcykałem, grało sie b. przyjemnie :wink:

 

Habu1: wydaje mi sie ze tak ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm - posłałem PW :)

 

a jeśli chodzi o wymagania... twórcy spełnili te swoje "jeśli chodził ci Q4 to QW też będzie" ?

 

 

Edit: dzięki yuucOm :)

jutro już powinniście mnie widzieć na serwerach :)

Edytowane przez Habu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 2h, spotkałem yuucOm'a (który nie zareagował na moje wołania :P) i zdobyłem jakieś 265expa :P Gra sie fajnie, troche grafa bije mi oczy (wszystko takie yyy... "surowe i brudne"), tekstury dosyc niskiej jakosci, za to postacie wygladaja zajedwabiscie :) Napoczatku najbardziej denerwowały mnie odgłosy strzałow (istne pierdzenie), pozniej sie przyzwyczailem. Wymagania niskie (giera smiga ze hoho, a wymagania zalecane wg Visty to az 5,0 :P).

Co do gameplay'u to teamplay jest istotny, zgrana druzyna to klucz do wygranej (nie wiem czemu ktos narzekał na "chaos" i na brak teamplay'u, ja niczego takiego nie zauwazylem). Przez pierwsze 15min gry zadawałem sobie pytanie: "o co tu chodzi?", ale pozniej jak wszystko obcykałem, grało sie b. przyjemnie :wink:

 

Haby1: wydaje mi sie ze tak ;)

No kiedy chciałem Ci odpisać to była zmiana mapy a potem mnie z serva wywaliło (tak czesto jest w tej becie przy restarcie mapy :P).

Dokładnie, strzały mnie rozwalały od poczatku ale sie przyzwyczaiłem (ofc beda zmienione jak praktycznie wiekszosć bugów itp rzeczy).

 

Habu1

Kluczyk juz poleciał :). Co do wymagan to chyba ma w sumie indentyczne jak Q4 (nie sa idealne jak sie gra na maxa ale ujdą w tłoku ;)).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mi się już nie chce grać w to więcej, teraz doceniam dobrego battlefielda 2, gdzie wszystko jest idealnie wyważone i intuicyjne, w QW nie podoba mi sie wiele rzeczy i dużo błędów/niedoróbek mnie razi. Zobaczymy jak bedzie z pełną wersją, ale na razie kiepsko to widze.

 

Jak dla mnie quakowaty styl prowadzenia walki + różne pojazdy/zadania do wykonania nie idą w parze. Nie wiem czemu ale strasznie mnie odrzuca od tej gry...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpalenie - pffff cos nie tak, 5 min na serwie o pingu 130ms i podziekowalem za rozgrywke. To bylo w sobote.

Chytry plan powstal w glowie jak obudzilem sie z drzemki o 2 am. Do tej pory cialem na serwie ~80ms i odczucia mam mieszane. Z jednej strony przeszkadza mi poczatkowy chaos i dynamika rozgrywki, z drugiej tego mi brakowalo. No i prowadzenie niektorych pojazdow jest upierdliwe [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...