Skocz do zawartości
Nexer

Enemy Territory: Quake Wars

Rekomendowane odpowiedzi

huh... dzisiaj sobie straciłem godzinkę :) we wszystkich rundach - najwyższa celność ~40% mimo że qw wydala mi 18 FPS ;p chyba zainwestuje w jakieś vga ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te wykresy wydajności. Ja osobiście na kompie z podpisu gram w 1024 z AAx4 Anizox8 wszystkie detale na full. Liczba FPS nie spadła nigdy poniżej 30, więc narzekać nie mogę.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki są średnio z pupy ;). Mam 8800 gts 320 mb i w 1280x1024 z aax16 czasem spadnie poniżej 20 fps więc nie wiem jak oni to testowali chyba że mowa bez aa to całkiem inna sprawa. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny CPU? jesli grałeś na tym co masz w sigu to oni mieli ciuteniek wydajniejszy :)

Edytowane przez Habu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 FX-62 Windsor 2.8GHz 2 x 1MB L2

Niby on ma dawac fps 5x wiecej od sandiego @ 3ghz . Niemożliwe dualcore chyba tu nie ma nic znaczenia.

Oni piszą maximum details więc dla mnie to afx16 i aax16 w 1280x1024 all high i tak testowałem i przy ostrej zadymie najczęsciej face 2 face z przeciwnikiem spadło w okolice 20 fps .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po babraniu sie w troche w cvarach zrobiłem sobie nowe cfg:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Problem ze mnóstwo cvarów jest uznawanych jako czit (nawet takie z mega texture ;0) - no i za cholere nie moge włączyć lagometra (czy jest 1 czy 0 i tak go nie ma). Jest mało ustawień huda (właściwie z huda to ja tylko nastawiłem napisy żeby znikały od razu). Nie znalazłem opcji z wyłaczenie broni co tez mnie dziwi. Niemniej gra sie o wiele lepiej ;d.

 

Btw fajny sky box :lol:.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem opcji z wyłaczenie broni co tez mnie dziwi. Niemniej gra sie o wiele lepiej ;d.

a " seta ui_showGun "1" " to nie od tego? nie sprawdzałem...

jak ustawiłeś celownik, żeby sama "kropka" była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a " seta ui_showGun "1" " to nie od tego? nie sprawdzałem...

jak ustawiłeś celownik, żeby sama "kropka" była?

O to pewnie to ;). Sprawdze jutro po egzaminie.

yuucOm, ile na tym configu wyciągasz FPSów ? ;]

Mam capa do 90 i jest total stałe ;p.

Z timingMethod na 0 fps wacha sie od 125 do 150. Szkoda ze przy timing method 0 nie działa ogranicznik fps (com_maxFps) tylko z 1 i 2. Przy Method 1 są to wielokrotnosci 30 wiec 60 90 itd. Właściwie 120 mógłbym dać ale 90 to w najgorszej ORGII pod słoncem jest stałe ;).

 

A tak btw. Wkurza mnie ze jak jeździmy pojazdami to jest cap 30 fps (nawet przy timingmethod 0). Co prawda frapsem mam 90 ale na oko czuje ze jak wskakuje do icarusa to fpsy spadaja i to widać szczegolnie przy szybkim obrocie icarusem.

A tak poza tym to Icarus to imo jedyny grywalny pojazd w tej becie (no może jeszcze ten hovertank w stroggach). Inne nie maja fizyki praktycznie ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze mnóstwo cvarów jest uznawanych jako czit (nawet takie z mega texture ;0) - no i za cholere nie moge włączyć lagometra (czy jest 1 czy 0 i tak go nie ma). Jest mało ustawień huda (właściwie z huda to ja tylko nastawiłem napisy żeby znikały od razu). Nie znalazłem opcji z wyłaczenie broni co tez mnie dziwi. Niemniej gra sie o wiele lepiej ;d.

Heh przed zjechaniem ludzi ktorzy graja na takich ustawieniach powstrzymuje mnie tylko fakt, ze scena quake'owa zawsze byla "specyficzna" i to akceptowala. Ale imho jest to chore i nie lepsze od takiego wallhacka ;o Co ma powiedziec biedny sniper/camper ukryty pod jakims krzakiem, ktorego u Ciebie w ogole nie ma :lol: Chyba zostane przy battlefieldzie i blogiej niewiedzy odnosnie mozliwosci takiego ingerowania w config. Z gry robi sie jakis dowartosciowywacz... paranoja. Jezeli to do Ciebie nie przemawia to popatrz oczami swoich "fragow" ktorym widzac wiecej zwyczajnie psujesz zabawe. Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh przed zjechaniem ludzi ktorzy graja na takich ustawieniach powstrzymuje mnie tylko fakt, ze scena quake'owa zawsze byla "specyficzna" i to akceptowala. Ale imho jest to chore i nie lepsze od takiego wallhacka ;o Co ma powiedziec biedny sniper/camper ukryty pod jakims krzakiem, ktorego u Ciebie w ogole nie ma :lol: Chyba zostane przy battlefieldzie i blogiej niewiedzy odnosnie mozliwosci takiego ingerowania w config. Z gry robi sie jakis dowartosciowywacz... paranoja. Jezeli to do Ciebie nie przemawia to popatrz oczami swoich "fragow" ktorym widzac wiecej zwyczajnie psujesz zabawe.

To graj na normalnym cfg w ET np w CB. Imo sie nie da. To jest wymóg i tyle :lol:. Zresztą sie już przyzwyczaiłem do grafiki ala klocki lego w q4,et,q3. Wiec nawet grajac for fun mi taka grafa nie przeszkadza. Zresztą każdy może cos takiego zrobić ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To graj na normalnym cfg w ET np w CB. Imo sie nie da. To jest wymóg i tyle :lol:. Zresztą sie już przyzwyczaiłem do grafiki ala klocki lego w q4,et,q3. Wiec nawet grajac for fun mi taka grafa nie przeszkadza. Zresztą każdy może cos takiego zrobić ;p.

Dlatego tworcy gry powinni to jakos ograniczyc albo podzielic scene. Chetnie bym sobie pogral, ale po jakims czasie mozna k***y dostac jezeli typ (czesto pomimo mniejszych umiejetnosci) kosi pol serwera, bo ma wszystkich wystawionych jak na tacy ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tworcy gry powinni to jakos ograniczyc albo podzielic scene. Chetnie bym sobie pogral, ale po jakims czasie mozna k***y dostac jezeli typ (czesto pomimo mniejszych umiejetnosci) kosi pol serwera, bo ma wszystkich wystawionych jak na tacy ;o

Właśnie po to robi sie takie cfg. Skoro legal to po co sobie utrudniać kiedy ktoś inny ma łatwiej ? Nawet z całkowice zablokowanym cfg bedzie można np gamme sobie w monitorze zwiekszyć a to jest też jakieś ułatwienie. W multi grafa sie nie liczy (przynajmniej dla mnie) zresztą tutaj nie tylko o grafe chodzi. Ja sobie nie beda utrudniał sprawy ;p.

 

EOT z mojej strony w tej sprawie bo to sie tematu nie trzyma ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... problem pojawia sie dopiero wtedy kiedy chcesz sobie pograc jak rowny z rownym, przy okazji cieszac sie oprawa a-v i innymi bajerami graficznymi. Ale jak wejdziesz miedzy wrony, musisz krakac tak jak one. Dlatego ja raczej podziekuje tej grze i zostane prz cs'ie i battlefieldzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm czit i tyle :mad:

 

No ale skoro ciebie cieszy tak gra, gdzie zabijasz tylko dlatego, że oszukujesz innych to twoja sprawa :P

 

Na szczeście już wiem z jakich serverów uciekać jak cie przypadkiem gdzieś spotkam....

 

 

 

 

Poza tym licze, że szybko wyeliminują te BUGI w końcu po to jest beta ;)

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm czit i tyle :mad:

;p

Po za tym licze, że szybko wyeliminują te BUGI w końcu po to jest beta ;)

Z tego co wiem to kolesie z SD obiecuja bugi wyeliminować (przynajmniej net code, dzieki, fizyka, animacja i inne). Jak patrzyłem na stare trailery to tam animacja postaci wyglada o niebo lepiej (a raczej normalnie) i nie jest rwana.

Co jeszcze mi sie obiło o uszy (na forum qw czy na irc) to to ze maja już coś za czasów bety poprawić. Imo to są pogłoski ale fajnie jakby wyszedł paczyk do betki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh dobry ten konfig. Osobiście go nie stosuję, ale grafa jak za starych dobrych Stunts :) Wolę mieć ustawienia graficzne na maxa i cieszyc się stałą liczbą 30FPS. Nienawidzę kiedy framerate skacze jak oszalałe, dlatego włączyłem jednak ograniczenie FPS. Grać się da bezproblemu, jedynie te rwane animacje postaci i pojazdów mnie wkurzją. Co do poruszonego tematu BF2 i Cs'a. W pierwszym WSZYSCY moi znajomi grają na "specjalnych" konfigach - wszystko na minimum detali, brak trawy itd. Dzięki czemu widać gostka, czołgającego się praktycznie z drugiego końca planszy :)

Cs wiadomo: wallhacki, speedhack, aim'y, dzieci neostrady itp.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ten QW nawet fajny. Bardzo dynamiczny tylko żeby fizyke pojazdów poprawili bo na razie to żenada. Czołg jadąc zachowuje się jak Daewoo Matiz w trudnym terenie to samo APC czy Jeepy, ale po trafieniu przez Plazmę czy inne ustrojstwo nawet nie drgnie.

 

Na początku musiąłem się ostro przyzwyczajać do strzelania (przyzwyczajenia z BF2) a tu zupełny brak recoila no i fajnie, że nawet przy pingu 150 można z odległości walnąć heada.

 

Co do broni to mam wrażenie, że oprócz wyrzutni rakiet i raila to przewagę jednak mają Stroggowie. Jeśli chodzi o pojazdy to te silniczki na plecy i Mech mają dużo większą siłęognia niż Hamvi i APC.

 

Z bugów, które zauważyłem i zgłosiłem panom z Id to:

 

klinowanie się mecha w bramie bazy

często śmierć na spardochronie przy spawnowaniu po stronie ludzi na samym początku

cała fizyka pojazdów

czasem zwiechy przy dołączaniu do serwerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...