Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie podstawowe pytanie: czy na Vista działa Płatnik - ten uroczy program z Prokomu?

To musi sprawdzic ktos kto uzywa tego ****. 2 dni temu dali nowa wersję i z tego co widze w wymaganiach przez rok nie zauwazyli istnienia nowych okienek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanej próbie podkręcenia procka i użyciu zworki Clear CMOS zostałem pozbawiony Aero Glass i możliwości wejścia do panelu sterowania. Próbowałem usunąć sterowniki Nvidii i zainstalować ponownie ale niestety nie przynosi to żadnych skutków. Usunąłem także wszystkie "niemicrosoftowe"programy z autostartu ( oprócz ESET'a i Riva Tuner ), znalazłem w internecie trik polegający na zresetowaniu usługi "Software Licensing" ale niestety bez skutku. Problem z panelem sterowania znika w trybie awaryjnym, natomiast jak jest z Aero nie wiem. Co ja biedny mam robić ? :sad: Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - kumpel zainstalował vistę i ma ciągle jeden problem z zegarem, godzina jest w porządku do czasu gdy wyłączy komputer. Przy kolejnym włączeniu czas jest już dość opóźniony. Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też panowie mam pytanko. Mianowicie postawiłem viste i chciałbym się zapytać czy da się wyłączyć te komunikaty czy zgadzam się na włączenie tego lub tego ? np mam programik od abita na autostarcie i za kazdym wlączeniem komputerka pyta się o zgode wlączenia programu :( wkurzające trochę .

 

I drugię takie głupie pytanko czy da się zrobić żeby wszędzie były np kafelki w folderach ?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

■ wyłączenie kontroli zdalnej

■ wyłączamy User Account Control (UAC)

■ wyłączanie application compatibility assistant

■ wyłączanie data execution prevention (DEP)

■ zwiększenie wydajności ntfs

 

Mam pytanie do powyższych opcji, które są podane na pierwszej stronie tego tematu.

 

Czy wyłączenie ich odciąży znacząco Vistę? Odczuję przyspieszenie w działaniu systemu, gier?

Wpływają one jakoś znacząco na pobieranie ramu?

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt dzięki, pomogło :)

wegorz91 musisz wyłączyć User Account Control. W tym celu naciśnij WIN+R, wpisz "msconfig" i w zakładce "Tools" wybierz "Disable UAC". Od następnego uruchomieniu systemu UAC będzie wyłączone.

kiepska porada - wrecz nieuzyteczna......

 

 

Panel sterowania-konta uzytkownikow - wylacz kontrole konta uzytkownika.......i restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie z nieco innej beczki.

Mam laptopa Dell D600 - PM 1.6 GHz (2 MB cache), 512 MB, 40 GB dysk, Radeon 9000 - czy warto przesiąść się na Vistę, przynajmniej Home Premium?

Dokupię RAMu, a potrzebuję jedynie do pracy i gierek z poprzedniej epoki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma sensu nawet jak dokupisz ramku, aero i tak nie uświadczysz

W sumie racja, znajomy przywiózł lapka z USA (Turion X2 64 2 GHz, 2 GB DDR2, etc.) i chodziło to na Viście Home Premium bardzo wolno o dziwo, przeniósł się na XP i działa, jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trakcie instalacji Visty potrzebna jest dyskietka ze sterownikami do Raida? Do mobo z podpisu. Bo na początku instalacji wyświetla mi komunikat o braku sterowników do CD/DVD :blink: i niemożliwości kontynuacji instalacji :?

 

Właśnie chciałem zabrać się za zainstalowanie Visty (wersja Prof PL kupiona razem z XP Prof PL-te zestawy z początku roku :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę znaleść tej opcji do wyłączenia tych komunikatów, ma ktoś jakiś pomysł ?

 

BTW Co mam zrobić jak Broodwar mi nie działa :( nie chce się połączyć z serwerem jakiś błąd wyskakuje jest jakaś szansa ? bo ja bez tego nie mogę żyć :D

Dołączona grafika

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trakcie instalacji Visty potrzebna jest dyskietka ze sterownikami do Raida? Do mobo z podpisu. Bo na początku instalacji wyświetla mi komunikat o braku sterowników do CD/DVD :blink: i niemożliwości kontynuacji instalacji :?

 

Właśnie chciałem zabrać się za zainstalowanie Visty (wersja Prof PL kupiona razem z XP Prof PL-te zestawy z początku roku :D )

 

F6 przy instalacji - plik moze byc na dyskietce cd usb i czyms jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyłem z 32-bitowca na x64 i mam problem z pobieraniem nowych gadżetów, którego na poprzedniku nie było. Nie wiem czemu, ale po kliknięciu na "Pobierz więcej gadżetów w trybie online" opala się się strona, ale listy z poszczególnymi kategoriami są wszędzie puste? Teraz nie wiem, czy akurat coś dzieje się z tym serwisem, czy na 64-bitówce nie można dodawać nowych dodatków?

a wersje językowe są te same? może jedna pokazywała odnośnik do angielskich gadżetów a teraz pokazuje Ci do polskich? na stronce zmienia sie język, rzecz prosta ale może przeoczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem (z dyskiem?)

mianowicie czesto jakby dysk sie zatrzymuje, i po chwili slychac dzwiek jakby odpalal od nowa i na koncu "pyk" (jak juz zaskoczy :P )

w tym czasie wiele programow ma zwisa. Troche to upierdliwe bo czasami zdarza sie co okolo minute kilka razy z rzedu.

Problem wystepuje gdzies od tygodnia, jakies sugestie co moze byc przyczyna?

vista 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem (z dyskiem?)

mianowicie czesto jakby dysk sie zatrzymuje, i po chwili slychac dzwiek jakby odpalal od nowa i na koncu "pyk" (jak juz zaskoczy :P )

w tym czasie wiele programow ma zwisa. Troche to upierdliwe bo czasami zdarza sie co okolo minute kilka razy z rzedu.

Problem wystepuje gdzies od tygodnia, jakies sugestie co moze byc przyczyna?

vista 64

Po prostu dysk Ci pada, mialem tak kiedys ze starym hdd. Sprawdz temp. , jesli sa w normie to przebadaj go programem HD Tach, zeby sie upewnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...