Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu brakuje w konsoli (cmd) polskich znaków, znaczy się wpisywać z klawiatury można, ale komunikaty systemu ich nie wyswietlają, tylko krzaki. Co może być problemem? Wszystkie ustawienia regionalne są na polski.

Nie mogę również zainstalować GIMPa po polsku podejrzewam że właśnie przez to bo na innych kompach z xp ten sam instalator daje w wyniku polskiego GIMPa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak usunąć tą ikonkę z mojego komputera?

To jest urządzenie bluetooth ktore dodałem na starych sterownikach. Pozniej zainstalowalem nowe i ta ikona juz nie dziala a zostala. Chcialbym sie jej pozbyc. Jak?

 

I jak zrobic by ikona wylaczonego centrum zabezpieczen sie nie pojawiala na pasku...

post-22947-1226960407_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W galerii fotografii w Vista jest możliwość dodawania tagów do zdjęć. Wie ktoś czy podczas ich późniejszego zapisu jest coś zmieniane w samym zdjęciu, czy jest to operacja bezstratna. Chodzi mi oczywiście o zdjęcia w formacie JPEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy spotkaliscie sie moze kiedys z problemem pogorszenia jakosci obrazu w filmach na Viscie? Mianowicie chodzi o to, ze niektore krawedzie w filmach/serialach/anime sa "poszarpane" - czasami widac to bardziej, czasami mniej. Na poczatku w ogole zauwazylem to na napisach .ass/srt wyswietlanych przez VobSuba (uzywam CCCP) - jako pierwsze rzucily mi sie w oczy - wczesniej na XP, jeszcze na starym kompie, nie zauwazylem czegos takiego. Potem zaczalem to dostrzegac w niektorych momentach na filmach/serialach/anime. Wiem, ze problemem moze byc niska rozdzielczosc materialu, ale tak jak mowie, na XP tego nie bylo, a przynajmniej nie rzucalo sie az tak w oczy.

 

Ustawienia w ffdshow takie same, jak na starym systemie. Sprawdzalem tez rozne playery (subedit, mpc hc, km player).

Moja grafika to ATi 4850 - sterowniki Catalysty 8.10.

 

Probowalem cos wygooglac o tym, ale bezskutecznie...

 

Nie wiem nawet, czy to moze byc wina Visty, ale nie zaszkodzis sie upewnic :)

 

//edit:

piszac mplayer mialem na mysli mpc hc (nie wiem dlaczego napisalem mplayer :/)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze to glupie pytanie, ale gdzie w Viscie sa zlokalizowane pliki deinstalacyjne aktualizacji (te ktore w XP sa oznaczone symbolem $uninstal...)? Szukalem takich nazw celem usuniecia, ale nic nie znajduje - moze maja inne nazewnictwo?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy spotkaliscie sie moze kiedys z problemem pogorszenia jakosci obrazu w filmach na Viscie? Mianowicie chodzi o to, ze niektore krawedzie w filmach/serialach/anime sa "poszarpane" - czasami widac to bardziej, czasami mniej. Na poczatku w ogole zauwazylem to napisach .ass wyswietlanych przez VobSuba (uzywam CCCP) - jako pierwsze rzucily mi sie w oczy - wczesniej na XP, jeszcze na starym kompie, nie zauwazylem czegos takiego. Potem zaczalem to dostrzegac w niektorych momentach na serialach/anime. Wiem, ze problemem moze byc niska rozdzielczosc materialu, ale tak jak mowie, na XP tego nie bylo, a przynajmniej nie rzucalo sie az tak w oczy.

 

Ustawienia w ffdshow takie same, jak na starym systemie. Sprawdzalem tez rozne playery (subedit, mplayer, km player).

Moja grafika to ATi 4850 - sterowniki Catalysty 8.10.

 

Probowales cos wygooglac o tym, ale bezskutecznie...

 

Nie wiem nawet, czy to moze byc wina Visty, ale nie zaszkodzis sie upewnic :)

Nie sądzę ale w vobsub zaznacz sobie Pre-buffer subpicture do tego ściągnij sobie mediaplayer HC w opcjach Output->DirectShowVideo zaznacz EVR custom pod settings zmień na 3d surfaces resizer na Bicubic A=-1.00 i wtedy ogląday na całego :)

 

 

Witam

Moze to glupie pytanie, ale gdzie w Viscie sa zlokalizowane pliki deinstalacyjne aktualizacji (te ktore w XP sa oznaczone symbolem $uninstal...)? Szukalem takich nazw celem usuniecia, ale nic nie znajduje - moze maja inne nazewnictwo?

 

Pozdrawiam

panel sterowania->dodaj usuń programy->zobacz zainstalowane uaktualnienia i stąd odinstalowujesz mogą się trochę nazwy różnic bo mam angielską Viste ale są na panelu po lewej znajdziesz na pewno a jako takich pozostałości nie mogę namierzyć w System Volume Inf ich nie ma w katalogu Windy w systemowych ukrytych też, w program data, appdata też nie bardzo jak to się mówi poddałem się ;) albo windows po odinstalowaniu wywala bo ja jak coś wywalę to mi zawsze dociąga z windows update więc może śmieci nie zostają. Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem podzielic partycje systemowa na 2 mniejsze ??

 

Probowalem juz:

1) Acronis true image prof 8.0.0 ale powoduje bluescrrena po restrcie

2) Paragon partition manager prof 8.5 ale spod windowsa wywala komuniakat ze dysk c: jest uzywany czy cos podobnego a po rr nie znajduje jakiegos sterownika i tez wywala blad

3) gparted ale po sciagnieciu z ich strony nie potrafie tego nawet uruchomic...

 

 

Ma ktos jakis pomysl jak sie za to zabrac ?? (najlepiej jakas bootowalna plytka dvd :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znajomy dziś zakupił komputer z Vista Home Premium x32 ale chce mieć system x64, mam na płycie swoją Viste Ultimate SP1 PL oem x64, czy jeśli zaintaluje z mojej plyty Viste Ultiamte x64 i wpisze jego klucz to będzie mieć Viste Home Premium ale x64?

Bo z tego co słyszałem na płycie instalacyjnej są wszystkie Visty tylko instaluje sie w zależności od klucza, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znajomy dziś zakupił komputer z Vista Home Premium x32 ale chce mieć system x64, mam na płycie swoją Viste Ultimate SP1 PL oem x64, czy jeśli zaintaluje z mojej plyty Viste Ultiamte x64 i wpisze jego klucz to będzie mieć Viste Home Premium ale x64?

Bo z tego co słyszałem na płycie instalacyjnej są wszystkie Visty tylko instaluje sie w zależności od klucza, czy to prawda?

Tak, to prawda. Edycja systemu uzależniona jest od podanego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Edycja systemu uzależniona jest od podanego klucza.

Na jednym DVD z VISTĄ są wszystkie wersje VISTY, ale 32 bitowe. Na innym krążku DVD są wszystkie , ale 64 bit. Czyli mając tylko wersje instalacyjne DVD z systemem VISTA z 32 bitami nie zainstalujesz wersji 64 bit.

Klucz prawdopodobnie będzie pasował do wszystkich wersji 32 i 64 bit jeśli nie był aktywowany lub był na tym samym komputerze i zainstaluje się wersja VISTY odpowiednia do klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie po sformatowaniu xp i zaicstalowanie go ponownie zniknol mi boot loader i nie moge wybrac sobie visty wciasz mi sie laduje swiezy xp-ek

a programy typu easybcd itp nie pomagaja poratujcie

Mam podobny problem. Mialem dwa dyski: pata 160gb z win xp (pierwszy byl instalowany) i drugi sata 320gb z vista x64. Przy wlaczaniu moglem wybrac ktory system sie ma zaladowac. Czy po odpieciu 160gb bede zmuszony naprawiac viste? Czy naprawa nie wplywa negatywnie na porzadek w systemie i czy wszystkie stare ustawienia mi zostana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi/ał ktoś n Viscie z 2gb ramu? Ile max wam zżerała pamięci?

Chcę wiedzieć bo może się okazać ze Vista wpieprzy mi całe 2gb...do czasu gdy dokupię pamięci.

U mnie na razie 55-61%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w chwili obecnej (w tle torrent, orthos, eset smart security, cfosspeed, fraps i sidebar cały) bierze 54% z 2GB. Ale jak tylko włączę jakąś grę czy coś to odrazu użycie pamięci przez system znacznie spada na korzyść aplikacji. Vista robi użytek z wolnego ramu. Xp brałby pewno z 280MB, ale po co marnować pamięć fizyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizuj->Układ -> I tu odznacz pole Panel Poglądu.

 

Nazwy moga troche odbiegac od Twoich gdyz korzystam z angielskiej wersji systemu i nie wiem jak dokladnie w polskiej jest przetlumaczone. ;)

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...