Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

http://www2.sgjps.com/ftp/Vista.avi

74MB

 

Oczywiscie nie zadne cyfrówki tylko w czasie rzeczywistym, zrzucany pulpit 1680x1050 do avi. Wyłaczone aero bo sie gryzie z nagrywaniem. Na filmie nie widac bo zrzucalo tylko czesc dostepną dla okien bo chodzi jeszcze z boku sidebar.

dzieki sciagam, potem wrzuce cos od siebie

 

update:

muszę przyznać, ze śmiga ci to bosko w porównaniu do tego z czym miałem do czynienia wczoraj, pytanie czy zasługą tego nie są twoje zdolne łapki :> pytanie ilu jest takich użytkowników "z dellem" a ilu takich jak ty, ale jednak trochę brakuje do funkcjonalności i szybkości os x'a, link do filmiku później bo upload jest żalowy :/

 

zgrane aparatem, bo chciałem zachować płynność:

http://www.megaupload.com/?d=KZJ4A60A

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Nadzieją jest SP1...

Juz niedlugo:P... bylem wczoraj na szkoleniu MS (Vista) ile sie nasluchalem zalet tego systemu to ojej.. hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam vistę ultimę 32 i mocnego kompa i chodzi wszystko bez problemów, szybko i sprawnie :) nawet stare gierki typu diablo, warcraft, starcraft, chodzą choć czasami trzeba pokombinować, no ale pod xp tez trzeba było ;)

 

powiem tak na vistę narzekają ci którzy stawiają ja na słabym kompie albo używając wersji home lub business

w pierwszym wypadku są sami sobie winni, jak masz słabego kompa to instalujesz win98 lub xp,

w drugim to wina MS że sprzedaje ciut wybrakowany towar

 

a apropo apple i macintoshy, widziałem je w akcji (wcale mnie nie zachwyciły - komp i system jak komp), wszyscy oficjalnie się nimi zachwycają tak jak linuxem (fajny tylko .... :) ) a nikt ich nie kupuje i nie używa poza nielicznymi wyjątkami

 

a legendy o niezawodności, stabilności i szybkości, oraz rozpoznawaniu sprzętu przez apple to można między bajki włożyć :) wiem bo sam go zamuliłem a potem powiesiłem w 10 minut :) no ale jak zaczniesz uruchamiać kilkanaście rzeczy to każdy komp powiesisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na vistę narzekają ci którzy stawiają ja na słabym kompie albo używając wersji home lub business

w pierwszym wypadku są sami sobie winni, jak masz słabego kompa to instalujesz win98 lub xp,

w drugim to wina MS że sprzedaje ciut wybrakowany towar

Uzywam wersji Business i jestem zadowolony, nie mam zadnych powodow do narzekan. Mozesz mnie uswiadomic dlaczego moja wersja "jest wybrakowana"? Bo brak kontroli kontroli rodzicielskiej :lol: i centrum rozrywki uwazam za zalety.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Pięknie ci to chodzi. Szybko i widowisko.

 

Fajne te pulpity. Prędkość otwierania okienek jakoś mnie nie wzrusza. Może i trochę szybciej. Z drugiej strony trudno, żeby jeszcze szybciej było, w końcu obsługuje to człowiek ;)

 

No i ja jeszcze lubię pogiercować i coś od czasu do czasu tanio zmodernizować :)

 

W każdym razie bardzo fajna maszynka :)

 

 

Mac or PC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na vistę narzekają ci którzy stawiają ja na słabym kompie albo używając wersji home lub business

w pierwszym wypadku są sami sobie winni, jak masz słabego kompa to instalujesz win98 lub xp,

w drugim to wina MS że sprzedaje ciut wybrakowany towar

ja mam home i ogolnie nie narzekam na sam system, raczej na sterowniki ktore sa niedopracowane (mam viste 64bit), co do wersji to zalezy kto co potrzebuje, ja na przyklad nie potrzebuje narzedzi do biznesu, wiec wszystko zalezy od potrzeb i nic tu nie jest wybrakowane.

 

no moze jedna rzecz mi dokucza, przynajmniej raz dzienie sie system wykrzacza i zazwyczak aby go odpalic popownie to tylko na twardo z resetu, bo nic innego nie dziala, nawet z 3 króli nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Pięknie ci to chodzi. Szybko i widowisko.

 

Fajne te pulpity. Prędkość otwierania okienek jakoś mnie nie wzrusza. Może i trochę szybciej. Z drugiej strony trudno, żeby jeszcze szybciej było, w końcu obsługuje to człowiek ;)

 

No i ja jeszcze lubię pogiercować i coś od czasu do czasu tanio zmodernizować :)

 

W każdym razie bardzo fajna maszynka :)

Mac or PC ;)

No prędkość otwierania jest minimalnie większa, jakiejś mega różnicy w stosunku do tego co SGJ zaprezentował nie ma, za to różnica do tego co zaprezentował mi 2 dni temu laptop della jest ogromna :lol: w windowsie brakuję mi właśnie trochę tej funkcjonalności, tutaj naprawdę łatwo jest przemieścić się z okna do okna, czy zmienić pulpit i działa to bardzo szybko, no ale tak jak napisałeś - to nie jest dla kogoś kto lubi zmodernizować sprzęt i pogiercować nie ukrywam. Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spróbowałem swoich sił w "Hiliłudzkiej" produkcji ;) Filmik raczej bardziej niżeli krótkometrażowy bo "aż" 28sec no ale chyba wystarczy, a jak nie to zawsze można zrobić dłuższy ;)

 

OS:

 

Vista Ultimate X86

 

W tle:

 

Winamp (radio)

Konnekt

True Launch Bar

Demon Tools

ObjectDock

2x Samurize

AveDeck

Yahoo! Widgets

Bash Reader*

SamFM*

 

Występują:

 

CamStudio**

SubEdit Player

FF v3.0b4

WMVare XP SP3

UltraVNC

Panel Sterowania

 

* małe coś w dlephi na swoje potrzeby napisane ;)

** Free do "nagrywania pulpitu" program brzydki jak cholera ale działa ;)

 

Siorbanie:

 

http://rapidshare.com/files/103025110/vista.avi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tą porażką to przesadziłem. Problem jednak istnieje. Nowo postawiona Vista ma (a raczej miała) kłopoty z pendrivem oraz komórką, dziwny zabieg pomógł je rozwiązać. Niestety mp3jka nadal nie jest wykrywana.

Transfer danych też jest zaniżony. Nadzieją jest SP1...

Miałem takie problemy podczas używania "testowej" wersji z torrenta ;)

Teraz na zakupionej Vista Home Premium mam podpięte pod USB: zewnętrzny dysk twardy, iPod, aparat Canon S5IS, pendrive'a i nokie E50 - z żadnym z tych urządzeń nie ma problemu. Transfer między partycjami też przyzwoity, w granicach 25MB/s. Przy przenoszeniu między dyskami znacznie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dziala tak jak sgj - uzywam tylko optymalizajci z 1szego posta - uac, hibernacja i pare uslug off.

 

30minut i macie - uac itd sa bardzo potrzebne dla osob ktore komputera uzywaja sporadycznie i "sie nie znaja" a to ze pr0 masterom z xp sie nie chce poswiecic 30min na konfiguracje to juz inna kwestia ( ale xp mogliby konfigurowac i tydzien aby byl ciut wydajniejszy )

 

problemy z vista maja osoby pesymistycznie nastawione do systemu juz przy samej jego instalacji

 

powiem tak na vistę narzekają ci którzy stawiają ja na słabym kompie albo używając wersji home lub business

w pierwszym wypadku są sami sobie winni, jak masz słabego kompa to instalujesz win98 lub xp,

w drugim to wina MS że sprzedaje ciut wybrakowany towar

ze co? ja mam business a ultimate to i tak wiekszosc piraty :wink:

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CamStudio**

** Free do "nagrywania pulpitu" program brzydki jak cholera ale działa ;)

Buuu :) Ja nagrywałem programem który wyguglałem kiedys razem z zródłami w delphi :)

 

 

ja mam home i ogolnie nie narzekam na sam system, raczej na sterowniki ktore sa niedopracowane (mam viste 64bit)

Jedyny problem ze sterownikami do x64 to taki ze albo są albo ich nie ma.

 

 

powiem tak na vistę narzekają ci którzy stawiają ja na słabym kompie albo używając wersji home lub business

w pierwszym wypadku są sami sobie winni, jak masz słabego kompa to instalujesz win98 lub xp,

w drugim to wina MS że sprzedaje ciut wybrakowany towar

W przypadku windows towar jest tak wybrakowany jak braki w wiedzy jego uzytkownika. Wiekszosc funkcji których oficjalnie nie ma, jest i da się z nich skorzystac. Juz nie bede wspominał o tym ze posiadacze Ultimate nie wykorzystuja nawet połowy funkcji tej wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się coś może z tymi (nie)podpisanymi sterami do x64?

 

Pisałem niedawno o problemach z dukarką. Nie dopisałem, że chodziło o korzystanie z niej na Win2008 x64 przez sieć (udostępniona przez Vistę x86). Nie wiem o co chodziło, ale odinstalowałem i ponownie zainstalowałem drukarkę na Viście i dodałem w udostępnianiu stery x64 (z resztą tak samo jak wcześniej).

Vista przy instalacji się pluła, że niepodpisane. Win2008 pobrał od niej przez sieć i normalnie przełknął. Można korzystać bez żadnych zabiegów z F8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli zainstaluje windowsa viste jako drugi system obok XP na partycji D i potem bede go chcial skasowac (instaluje w celach testowych) to XP bedzie dzialal dalej bez zarzutu?

Jesli xp bedzie na innej partycji np. c to wszystko bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuu :) Ja nagrywałem programem który wyguglałem kiedys razem z zródłami w delphi :)

...

No co to był pierwszy wynik na google a też chciałem sobie filmik nakręcić :-P

 

@Mardok czy mógłbyś się podzielić tym programikiem do Bash'a :)

Obecna wersja raczej się nie nadaje do powszechnego użytku, jak będę miał czas to może coś z tym zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał wątpliwości że SP1 nie ma obsługi DX 10.1

 

Vista SP1+ATI 38xx (Catalyst 8.3)=DX 10.1

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na nagrywarkę albo kliknij prawym na jej ikonę i wybierz usuń pliki tymczasowe

 

Mam rozumiec ze sie nie da?

Może

opcje internetowe>zaawansowane>sprawdzaj podpisy pobieranych programów

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko.

Czy po zainstalowaniu polskiej wersji Visty mozna doinstalowac tez inne jezyki?

Tak, ale tylko w wersji Ultimate.

 

Mam rozumiec ze sie nie da?

Ale o co Ci dokładnie chodzi ? Jeśli chodzi o UAC to masz to opisane w pierwszym poście.

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na nagrywarkę albo kliknij prawym na jej ikonę i wybierz usuń pliki tymczasowe

Może

opcje internetowe>zaawansowane>sprawdzaj podpisy pobieranych programów

jupiii dziekuje.. przejzalem mase opcji ale nie mialem pojecia ze cos co ma zwiazek z internetem bedzie mnie wkurzac przy otwieraniu jakiegokolwiek exe :) w koncu spokoj :D thx

 

Tak, ale tylko w wersji Ultimate.

Ale o co Ci dokładnie chodzi ? Jeśli chodzi o UAC to masz to opisane w pierwszym poście.

patrz wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 40 to szału nie ma, po kabelku do dysku zewnętrznego mam szybciej :P

No nie ma, ale po co wiecej tak w zasadzie do domowego uzytku ? ;]

A podalem swoj transfer dla porownania z Mardoka raidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...