Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie bardzo wiedzialem gdzie zalozyc nowy temat dlatego zalozylem go w dziale Microsoft. Problem jest nastepujacy. Dzisiaj odpalilem na laptopie (Sony Vaio z wbudowana kamerka) Skype wersje 3.8, wszystko ladnie smigalo, rozmawialem z kolega, kolega widzial mnie, ja widzialem kolege, wszystko peiknie ladnie. Rozlaczylem sie, nie zmienialem kompletnie nic, kolezka tez nie zmienial zadnych ustawien, i po ponownej probie porozmawiania juz nie ma w ogole opcji video, tak jakby zniknely i wczesniej ich nie bylo. O ile dobrze pamietam, wczesniej byly opcje (dokladnie nie pamietam nazw) ale cos w stylu: wlacz video w pasku opcji rozmowy z danym uzytkownikiem. Teraz przekopalem wszelkie zakldaki, ustawienia i nigdzie nie ma nawet jednego wyrazu "video". Czym moze to byc spowodowane, czyzby vista cos namieszala? Jest jeszcze drugi problem, ktory spedza mi sen z powiek: mianowicie updaty windowsa. Przegladnalem wczoraj loga tych updatow i co sie okazalo: niektore sa failed, niektore cancelled. Teraz moje pytanie: jak mam zainstalowac ponownie te failed i cancelled w nich miedzy innymi jest service pack 2. Szukalem informacji jak to zrobic ale co znalazlem to skomplikowane procedury, tu zmien jakis plik, tam zmien cos, tu cos dograj itd. Prosze o pomoc.

Zainstaluj najnowsze sterowniki do kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w temacie o kartach ATI ale nie dostałem żadnej odpowiedzi, może ktoś pomoże mi tutaj wkleję tamtego posta.

Bardzo proszę o pomoc.

Zainstalowałem sobie oryginał Stalker Clear Sky na Viście żeby specjlanie pokorzystać z dx 10.1

ustawiłem zarowno w grze synchroznizację pinowoą jak i w ATI tray tools i niestety kiedy się poruszam widze "zniekształcenia" obrazu jakie występują przy wyłączonej synchrozniacji.

Ma ktoś na to radę pod Vistą?

W xp wszystko jest Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na tej windzie taka wyszukiwarka plików jak na XP? (chodzi mi o to z pieskiem :D ) Ponieważ potrzebuje wkleić sobie profil do cod 5 w xp wyszukiwałem w ukrytych folderach dane aplikacji i miałem folder activision wklejałem sobie i wszystko pięknie działało. A na vista to nic nie mogę znaleźć. I z innej paki, chciałem ustawić sobie czułość mikrofonu w sterach od dźwięku wchodzę w wszystkie programy a tam nawet tego nie ma (soundMAX). W panelu sterowania po wejściu w dodaj usuń programy i niby pokazuje że coś zainstalowane jest bo usunąć się da. Podobnie crysis jest działać działa ale w wszystkie programy nie ma. Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste 3bit SP2 i wczoraj zauważyłem, że po każdym włączeniu laptopa mam poprzestawiane ikony na pasku szybkiego uruchamiania. Próbowałem już różnych rzeczy ale nic nie pomaga.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Jest to denerwujące jak za każdym włączeniem ikony są w innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczal mi wywalac BS od czasu do czasu z 'iastor.sys'. Matrix Storage mam najnowszy, pobrany ze strony intela. Wczesniej nie mialem tego problemu. Nie wiem OCB.

Dyski puszczone w RAID0 (2x Samsung HD103UJ)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pobrał mi sie jakiś nowy interfejs windows update i teraz jak mnie powiadamia o nowych aktualizacjach, klikam na 'ważne aktualizacje 16:są dostępne' a tam nic nie ma - pusto i nie moge wbrać co chce zainstalować, tak samo jest z akt. dodatkowymi... Też tak macie??

 

EDIT:

Znalazłem forum gdzie gosc ma identyczny problem niestety nie znalazlem na niej rozwiazania

Nie mogę znaleźć w dodaj/usuń aktualizacji, której nazwe zamieszczam poniżej. To jest właśnie ten nowy interfejs WU.

Dołączona grafika

(screen nie mojego autorstwa)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczal mi wywalac BS od czasu do czasu z 'iastor.sys'. Matrix Storage mam najnowszy, pobrany ze strony intela. Wczesniej nie mialem tego problemu. Nie wiem OCB.

Dyski puszczone w RAID0 (2x Samsung HD103UJ)

Na próbę od taktuj sprzęt jeśli jest po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, próbuję cały dzień połączyć laptopa z Win7 7100 32 bit z Vistą Business 64 bit, obydwa komputery podłączone do routera DIR300. Widzę komputer, na który chcę wejść, ale gdy kliknę na niego dwa razu otwiera mi się takie okienko:

 

Dołączona grafika

 

WTF? Nie zakładałem żadnego hasła, na inne komputery w sieci mogę wejść bez żadnych problemów, katalogi udostępnione. Na komputerze z win7 mam jeszcze XP, ale gdy go uruchomię komputery nawet się nie widzą. Potrzebuję mieć dostęp do wszystkich plików z kompa z win7, ponieważ chcę je skopiować na sprzęt z Vistą, a na tym z win7 postawić system od zera. Pomocy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zainstalowalem ponownie viste i strasznie mi tnie np. kiedy otwieram okna to niby sie uruchamiaja ale nie tak plynnie jak sie mozna tego spodziewac, czasami jest ok, czasami zacina, to samo sie tyczy przegladarki firefox, na xp przewijalem stronki i szlo wszystko plynniutko, tutaj ma opoznienie i przycina,

da sie cos z tym zrobic?

 

stery wszystkie zainstalowane, komp w sygnaturce, vista home premium 64bit swiezo po formacie (zadne recovery), wydajnosc aero dla karty graficznej pokazuje 5.9, ustawiony tryb zrownowazony - powinno smigac bez zajakniecia, a jednak tak nie jest,

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, próbuję cały dzień połączyć laptopa z Win7 7100 32 bit z Vistą Business 64 bit, obydwa komputery podłączone do routera DIR300. Widzę komputer, na który chcę wejść, ale gdy kliknę na niego dwa razu otwiera mi się takie okienko:

 

Dołączona grafika

 

WTF? Nie zakładałem żadnego hasła, na inne komputery w sieci mogę wejść bez żadnych problemów, katalogi udostępnione. Na komputerze z win7 mam jeszcze XP, ale gdy go uruchomię komputery nawet się nie widzą. Potrzebuję mieć dostęp do wszystkich plików z kompa z win7, ponieważ chcę je skopiować na sprzęt z Vistą, a na tym z win7 postawić system od zera. Pomocy :) .

W zaawansowanych opcjach udostępniania trzeba zaznaczyć żeby udostępniał bez wymagania hasła. Albo jako Gośc jw. Obojętnie które. Szukajcie a... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją Vistą Business 32bit SP2. Otóż nie mogę odpalić Menadżera urządzeń. Każdorazowe kliknięcie kończy się okienkiem z informacją: Program Microsoft Management Console przestał działać. Trwa wyszukiwanie... itd.

Gdzieś jeszcze miałem to samo, ale nie pamiętam gdzie, a tu mi najbardziej utkwiło w pamięci. Bodajże w trybie awaryjnym działa.

 

Ktoś się z tym spotkał?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od kilkunastu dni, przy każdej próbie aktualizacji - win vista home editition x32 (oczywista oryginał) - wyskakuje komunikat - Błąd 80072efd usługi Windows Update

 

Przeszukałem sieć wzdłuż i wszerz. Niestety nic nie pomaga. Wskazówki ze strony producenta - w rz@ć chędo%onego - microsoftu - jak zwykle - dają tyle co nic. Instrukcje stąd - http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows...-error-80072efd - okazały się stratą czasu.

 

Moje wk*@$ienie sięga zenitu...wydajesz kasę na system, który okazuje się jak zwykle w przypadku microsoftu mniej czy bardziej wadliwy :angry: .

 

Proszę o pomoc. Co robić? (Podkreślam, że wszystkie rady zamieszczane na stronach microsoftu zawiodły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj aktualizacje, usuń Software Distribution i odpal jeszcze raz. W pracy na kilkaset kompów ściągających łatki z lokalnych WSUSów mam jednego, który za Chiny nie chce nic zainstalować z pierwotnego konta admina, tylko z użytkownika idzie - możesz spróbować. A komunikaty o błędach to sobie mogą w rzyć wsadzić - strata czasu, szczególnie te o aktualizacjach i błędach w domenie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pojawił się DirectX 11 dla Visty, ale jakoś strasznie cicho to przeszło. Aktualizacja nawet o tym nie informuje w szczegółowym opisie, a jej nazwa to Platform Update for Windows (KB971644).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy są jakieś różnice w wydajności w edycjach Visty (Home Premium, Ultimate)? Na Wikipeii (wiem że lipne źródło) jest napisane że Ultimate ma coś takiego" "Dodatkowo zawiera obsługę podcastingu — którego nazwę Microsoft zmienił na „blogcasting”, narzędzie podnoszące wydajność gier (o nazwie kodowej WinSAT), możliwość zgrywania DVD i być może wsparcie dla specjalnych serwisów on-line z multimediami, jak i dodatkowymi usługami przeznaczonymi dla konsumenta" http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows System Assessment Tool(WinSAT - skrót a nie zadna nazwa kodowa) to wbudwany test wydajnosci który między innymi słuzy do obliczania indeksu wydajnosci, dostępny w kazdej wersji. Nie robi nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...