Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Daj na ram ze 2,1V i 2T; aby pozmieniac alphy wchodzisz w pierwsza zakladke tej strony co masz na fotce.

Problem w tym, ze na tym modelu DFI nie ma jako takiej regulacji alph :-P (czyt. max async latency i read preamble).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nie znam się na am2 ale to ht nie za wysokie? ;) alphy - timingi, zmieniałeś je?

 

@grzesiu a programem też nie można?

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany napiecia, procek idzie na szynie 270. Przechodzi superpi. Ht ustawiłem na x4 (ładnie to wygląda)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Szyna FSB na 280 wchodzi do windowsa, ale czasem wychodzi (reset). Dałem mu nawet vol. na 1.475 (procek), ale dalej wychodzi. Oczywiście Ht na x3, więc wnioskuje, że to wina ramów. Niestety moja wiedza sie konczy co dalej mógłbym zrobić.

 

 

Dzieki za informacje. Myślę, że na moich pytaniach i waszych odpowiedziach skorzysta wiele osob które się nie pyta, a przegląda tylko to forum.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakies znośne chłodzenie (temperatury ponizej 55c w stress) to daj 1.55v, dla ramu z 2.2v, timingi ustaw ręcznie (nie na AUTO) i sprawdz ile leci. Może proc ma akurat w takim przedziale MHz dziure napięciową, że na kazde 50mhz wiecej potrzebuje sporo napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mi poradzicie na moim sempie 3000 ledwo osiagam fsb 225 ;/ dalej zwisy, bledy resety. Jak ustawic moja pamiec ddr2 kingston 512mg 667 ???? w biosie mam takie mozliwosci. Chcialbym osiagnac fsb 263 x 8 = 2100mhz co by mnie zadowolilo. Zmiana czestotliwosci pamieci na 533 i 400 nie pomaga

 

CAS LATENY 5

1T/2T COMMAND TIMING 1

COMMAND REPLAY 3

WRITE RECOWERY TIME 5

PREOHARGE TIME 2

ROW CYCLE TIME 21

RAS TO CAS R/W DEALY 5

RAS TO CAS RELAY 3

ROW PREHARGETIME 5

MINIMUM RAS ACTIVE TIME 15

 

co mam zmienic zeby obnizyc http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bb95f2f616993b2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Osiągnąłem 280, ale przez zwiększenie HT z 1.2v na 1.35v i wszystko chodzi. Dałem również na procesor 1.375. Wszystkie testy przechodzi, ale dawając na 290, znów ściana. Pamięci wtedy ustawiam na 2.3, procek 1.55, ht x2, ale tutaj trzeba się bawić. Ogólnie jestem zadowolony, gdybym miał większą wiedzę napewno bym do 2.8 doszedł.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko o chłodzenie

co lepsze BOX czy Pentagram100 AlCu?

 

mój semp robi 2,4 ghz na stockV i chłodzeniu box

pentagram został mi po przesiadce z socketA.

pentagram na procku jest już od paru dniu :D

na full obrotach jest głośny, więc skręciłem go trochę :D

pracuje na 7V i jest cichutko.

w/g mnie pentagram jest lepszy niż box, ale do ekstremalnego o/c się nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

pentagram na procku jest już od paru dniu :D

na full obrotach jest głośny, więc skręciłem go trochę :D

pracuje na 7V i jest cichutko.

w/g mnie pentagram jest lepszy niż box, ale do ekstremalnego o/c się nie nadaje

wiesz co dużo nie odkryłeś... i co za różnica w oc miedzy tym czy bedziesz miał 40 czy 30 stopni? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o czas, to na tym zegarze cpu mozna miec ze 4s mniej ;)

Po pierwsze trzeba chcieć, po drugie trza memki wyżej podkręcić (ale to też chyba się zalicza do chcieć)...

 

Wogóle jak ja widze scr. z pi i 50 usług w tle, gg, antyvir i jakis inny szajs to mnie skręca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stac na nic wiecej Twoich D9? ;)

 

jesli chodzi o czas, to na tym zegarze cpu mozna miec ze 4s mniej ;)

Super PI robione tylko dla potwierdzenia stabilności. A ramki juz nie wytrzymuja chyba - micron D9Cxx, wieczorem powiem dokladnie co to jest, bo teraz nie chce mi sie wyciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Sądzę że to tak samo jak z 939, teoretycznie max 1.55 ale jak dasz więcej (w granicach normy ;] ) to nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale sempy mają chyba samych ostrożnych userów :lol: Ja na tym forum chyba jeszcze nie słyszałem coby ktoś sempa zabił a już zwłaszcza napięciem.

No bo jak sa ostrozni to i zadnego nie zabili :lol:

No to daje 1.55V - jak nie bedzie mnie za 15 min to wiecie co sie stalo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak sa ostrozni to i zadnego nie zabili :lol:

No to daje 1.55V - jak nie bedzie mnie za 15 min to wiecie co sie stalo :P

1.55v to mozna mieć na codzień (nie na BOXie oczywiście ;) ), niektórzy do testów dają 1.7 i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

dawaj >1.6 przecież to nic takiego <_< ja jechałem na 1.6 na boxie i proc cały czas żyje i nic mu się nie stało, zresztą dawałem na niego i 1.8 i coś wykitować nie chciał, a tak się starałem :lol:

 

EDIT

semp ofc na 754 ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...