Skocz do zawartości
v1ru5

Gt Legends

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

W dalszym ciągu mam problem z graniem po sieci w GTL na nVidi, pisałem już o swoim problemie wcześniej(dostaje komunikat: aplikacja zostanie zamknięta, błąd GTL exe).

Usłyszałem, że takie problemy się nie zdążają na publicznych serwerach, tylko, że nie wiem, w jaki sposób są wyróżnione te publiczne serwery, oraz do czego służy zakładka serwer dedykowany i czy sam jak coś takiego stworze to mogę grać na tym serwerze? Może też już jest jakieś rozwiązanie problemu na zamykanie gry w trybie M.P. dodam, że mam patcha 1.1?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pewien progres ;).

 

Ciągle obstaję jednak przy swoim- matka nie nadaje się do upalania online- podczas tych parudziesięciu wyścigów po sieci ani razu nie poczułem dreszczyka emocji <_< Najczęściej (pomijając fakt, że matka jest ostatnio b. popularna i masa noobów na niej jeździ- ergo, najpóźniej na T3 ktoś z twojej [gluteus maximus] robi garaż), scenariusz wygląda następująco- po ok. 4minutach jazdy (czyli 1/2 okrążenia!) wszyscy tak się rozjadą, że jedzie się znów samemu, walcząc tylko na czas. Mnie już hotlapowanie nie bawi, może wkrótce zejdę do 8:30, ale co z tego? :lol2: Równie dobrze taki czas mogę machnąć na SP.

 

Multi to dla mnie walka zderzak w zderzak, siedzenie w cieniu powietrznym i ciągła walka o 1sze miejsce- "9minutowa", wąska matka zupełnie się do tego nie nadaje. Howgh ;)

post-2965-1140989968_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa noobów na niej jeździ- ergo, najpóźniej na T3 ktoś z twojej [gluteus maximus] robi garaż),

Z tego co pamiętam ja chyba tylko raz wjechałem ci w [gluteus maximus*] w kwalifikacjach (bez skojażeń proszę) przez moja ulubioną 425KM corvettę, która nie ma hamulców :lol: Mój rekord na mamuśce zrobiony moją ulubioną corvettą to tylko 9:33 więc dzięki takim jak ja stawka się roooozciąąąąągaaaaa :P

 

*Cenzor coś nawala sam to musiałem napisać ;)

 

EDIT: No i proszę, jest niedziela, człowiek trzeźwy, wypoczęty, BMW CSL (to słabsze) i już 9:15 w singlu :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tej "akcji" ;)

 

Odnośnie czasów- sam zaczynałem od ok 9:30 na matce, teraz udało się urwać prawię minutę, co "kosztowało" mnie wcalnie sporo trenigów i wyścigów online. I obojętnie, jakie czasy wykręcałem, nie natrafiłem na ciekawy wyścig na matce. Dlatego moje zdanie o tym, skądinąd świetnym i kultowym kawałku asfaltu, jako o materiale na wyścigi online pozostaje niezmienne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac racje, ze ciezko scigac sie na matce ,ale najsmieszniejsze jest to ,ze czesto wygrywam :D. Spowodowane jest to zapewne tym ,ze startuje mnostwo osob z ktorych wykrusza sie 2/3 stawki juz na pierwszych zaketach ,a osoby robiace najlepsze czasy w kwalifikacjach nadal jada jakby starali sie zrobic swoj rekor zyciowy ,popelniajac przy tym spektakularne bledy (nie mowie tu o wyjatkach takich jak Aro ;) ). Mi udalo sie zejsc do 8,32,296 w singlu (zero przeszkadzajacych ,ale i bardziej restrykcyjnie potraktowane scinanie toru ) - chec pobicia tego czasu konczy sie czesto na bandzie ,kiedy probuje znalezc granice przyczenosci auta ... i tak naprawde nie ma czym sie chwalic, popelniam jeszcze duzo bledow i wykazuje sie srednia znajomoscia trasy ,bo o powtarzalnosci tych wynikow moge pomarzyc ...

Mnie rowniez zaczyna nudzic hotlapowanie na tej trasce i jazda tym autkiem - 906 (jest szybki ,ale i jeden z latwiejszych w prowadzeniu) ,najmilej wspominam walki na klasycznych torach ,gdzie przy odrobinie szczescia ( wspomniane przez Was "garaze" ) walczymy o pudlo.

 

Usłyszałem, że takie problemy się nie zdążają na publicznych serwerach, tylko, że nie wiem, w jaki sposób są wyróżnione te publiczne serwery, oraz do czego służy zakładka serwer dedykowany i czy sam jak coś takiego stworze to mogę grać na tym serwerze? Może też już jest jakieś rozwiązanie problemu na zamykanie gry w trybie M.P. dodam, że mam patcha 1.1?

Pozdro

Z zalozenia wszystkie serwery bez hasel to sa publiczne ;) , do nich zaliczaja sie rowniez te postawione przez wydawcow GTL'a 10TACLE STUDIOS AG , nazwy tych serwerow zaczynaja sie na - 10T #...... . Nie jestem Ci w stanie pomoc odnosnie samego zamykania sie GTL'a ,ale postawienie dedyka (do tego sluzy ta zakladka) na kompie i granie na nim wymaga dosc dobrej konfiguracji ( Twoj powinien pociagnac) i naprawde dobrego lacza jesli chcesz by gral ktos oprocz Ciebie na tym sewerze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i macie racje z matka ale dopoki sie jezdzi bardziej dla funu niz na czas (hotlapowanie na klawie raczej odpada) to matka cieszy, przynajmniej mnie. Moze wlasnie dlatego ze jezdzac na klawiaturze mam wieksza szanse na to ze jak sie ktos po drodze wylozy to go wyprzedze ;) ... a potem nie oddam pozycji :D

Nie przecze jednak ze swietnie sie jedzdzi na innych torach, szczegolnie na krotkich gdzie jest duzo zawodnikow i dzieki temu spora dawka emocji.

Wracajac do matki to najbardziej urzeka mnie w niej to ze nie wybacza bledow, czesto najmniejszych gdyz przy predkosciach jakimi sie tam jezdzi, blad kosztuje zazwyczaj bezpowrotna utrate pozycji lub nawet koniec wyscigu.

 

EDIT: nie sadzicie ze warto byloby znowu cos nagrac? Filmik petrumiego ogladam co pare dni hehe, moze warto panie petrumi wypuscic nastepny odcinek? pilot jak najbardziej sie widzom spodobal ;) ... Piateczek?

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ sa programy do spowalniania napedow, nawet w pakiecie do nagrywania 'nero' jest taki program, wabi sie nero speed, czy jakos tak i co najwazniejsze dziala. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ sa programy do spowalniania napedow, nawet w pakiecie do nagrywania 'nero' jest taki program, wabi sie nero speed, czy jakos tak i co najwazniejsze dziala. ;]

tak wiem doskonale, często z niego kożystam jak chcę, by było cicho, ale tak mam osobny napęd, tylko pod GTL'a, który zresztą o dziwo starforce'a obsługuje :D Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam nastepujacy problem, otoz przed odpaleniem gry trzeba wykonac kilka czynnosci po koleii tak jak napisane jest w pliku nfo ... do pewnego czasu sobie radze ale potem sie gubie moglby ktos napisac co trzeba zrobic po koleii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam nastepujacy problem, otoz przed odpaleniem gry trzeba wykonac kilka czynnosci po koleii tak jak napisane jest w pliku nfo ... do pewnego czasu sobie radze ale potem sie gubie moglby ktos napisac co trzeba zrobic po koleii ??

Pierwsza a zarazem najskuteczniejsza metoda to - kupic orginalna wersje gry. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiedzialem ze ktos to napisze :) niestety nie stac mnie :P nawet nie wiem czy mi sie spodoba ta gra moze wtedy bym zainwestowal ale watpie w to ... :)

tak wiec dalej czekam na odpowiedz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

hehe wiedzialem ze ktos to napisze :) niestety nie stac mnie :P nawet nie wiem czy mi sie spodoba ta gra moze wtedy bym zainwestowal ale watpie w to ... :)

tak wiec dalej czekam na odpowiedz... :)

Sciagnij demo, bedziesz mial pojecie "z czym sie to je".

Koledzy pisali, ze giera jest do nabycia za 49PLNow. Nie mow wiec, ze Cie nie stac.

Po prostu sie nie osmieszaj, ok?

Edit: Aha - watpisz, ze Ci sie spodoba, czy watpisz, ze zainwestujesz kase? Bo jesli to pierwsze, to po co sciagales/kopiowales pirata, a jesli to drugie... no comment. Podoba mi sie Twoja laska i moglbym sie z nia przespac, zeby sprawdzic, czy bym sie z nia ozenil, ale watpie w to. Jarzysz?

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 49 tez bym kupil ;]

Zapraszam na stadion X lecia do Warszawy. ;]

 

To moze sialala napisze, gdzei do nabycia za 49 zl ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moja kierownica (Logitech Driving Force Pro), chodzi o to ze nie dzialaja mi efekty ForceFeedback, niezaleznie jak ustawie opcje w grze, nie dziala i koniec. W innych grach wszystko jest w porzadku.

 

Mam tez prosbe o podanie linka do jakiejs strony pomagajacej zrozumiec zaawansowane ustawienia samochodu tzn. jak co ustawic dla danego toru, temperatury toru itp. Albo jakas strona z poradami co do jazdy, cos dla takiego poczatkujacego.

 

Ja dopiero zaczynam przygode, ale miniaki mam juz za soba, szczeze mowiac to musze sie niezle nameczyc zeby wykrecac czasy takie jak komputer (gram na poziomie professional).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

sialala napisze*- jutro w czasie pracy :lol:

 

* naturalnie tylko tyle, że się pomylił

Jakis Ty zabawny i w ogole taki ah i oh. Na szczescie lekarz mowi, ze mam szanse byc kiedys taki jak Ty. Mylic sie jest rzecza ludzka. Napisalem: "Koledzy pisali, ze giera jest do nabycia za 49PLNow" - bo tak mi sie wydawalo. Nie chcialo mi sie specjalnie dla typa pytajacego o zainstalowanie pirata przekopywac przez caly watek w poszukiwaniu ceny. A taka cena jakos mi sie w glowie utrwalila - nie wiem dlaczego. Twoje pytanie Panie Wszechwiedzacy "sialala, gdzie można nabyć gtl za 49PLN? Na targu?" jest w tym momencie zupelnie pozbawione sensu i obrazajace moja osobe. Jesli ktos tu tepi piractwo - to jestem ta osoba ja, za co bylem wielokrotnie wysmiewany tu na Forum Gier. Poza tym podejrzewam, ze doskonale wiesz, ze nie siedze w kraju, wiec tym bardziej Twa wypowiedz zalicza sie do cyklu: "dowale temu sialala, bo ma inne poglady niz ja i w ogole taki fajny wtedy bede". Gdybys chcial cos wniesc do tematu, napisalbys: "Nie 49, tylko 79" i wtedy nie mialbym do Ciebie pretensji. Ale ja jestem glupim konsolowcem majacym inne poglady od Twoich. Najlepiej mnie rozstrzelaj za to, ze smiem tu przebywac i pisac z pracy. Ty zapewne nie pracujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 49 nigdzie tej gry nie dostaniecie oryginalnej- chyba ze allegro i uzywana. Nie wiem tylko jakim cieciem trzeba byc zeby pisac jawnie o tym ze ma sie problemy z uruchomieniam pirata? moze brak 1 polkuli mozgowej? moze nieznajomosc regulaminu forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Nie wiem tylko jakim cieciem trzeba byc zeby pisac jawnie o tym ze ma sie problemy z uruchomieniam pirata? moze brak 1 polkuli mozgowej? moze nieznajomosc regulaminu forum?

To i to plus nieznajomosc angielskiego zapewne i wiek do 14 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, skonczmy ta wojne. ;]

W mediamarkt w Wawie widzialem za 79zl, w necie najtaniej mozna wyrwac ze sklepow za 89zl.

 

@Sialala czy Ty nie jestes czasem bratem SamoDobro ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moja kierownica (Logitech Driving Force Pro), chodzi o to ze nie dzialaja mi efekty ForceFeedback, niezaleznie jak ustawie opcje w grze, nie dziala i koniec. W innych grach wszystko jest w porzadku.

 

Mam tez prosbe o podanie linka do jakiejs strony pomagajacej zrozumiec zaawansowane ustawienia samochodu tzn. jak co ustawic dla danego toru, temperatury toru itp. Albo jakas strona z poradami co do jazdy, cos dla takiego poczatkujacego.

Na poczatek by nie tracic czasu na zmudny opis jak masz co robic i w jakiej kolejnosci proponuje zastosowac takie ustawienia ,pochodzace od samego G. Huttu - jednego z najlepszych simracingowcow na swiecie - zeby uniknac niepotrzebnej dyskusji nie twierdze ze sa to najlepsze ustawienia oddajace realnosc rozrywki ,ale stanowiace ciekawa baze dla naszych wlasnych preferecji.

 

Zacznij od ustawien wlasciwosci sterownika (zalecana wersja 4.60)

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jak zapewne zauwazyles ustawiona jest na 450 stopni dzialania - spora czesc graczy jezdzi jednak na 540 (czyli tyle ile jest w rzeczywistosci w wiekszosci samochodow do wyscigow torowych) , jeszcze inni jezdzac przy wszystkich opcjach graficznych z kokpitu z wlaczonym widokiem kierownicy ustawiaja ok 300 - co jest zgodne z tym co widza na ekranie ;) - jednym zdaniem: Wolny wybor.

 

Najprostszym sposobem na implementowanie ustawien bedzie edycja pliku (Nazwa_gracza).PLR - otwierasz katalog w ktorym masz zainstalowanego GTL --> nastepnie katalog UserData --> i katalog w ktorym masz zapisany wlasny profil ( o nazwie jaka sam wymysliles) - tam odnajdujesz w/w plik *.PLR (aby uniknac jakichkolwiek problemow ,najlepiej go skopiuj w jakims innym miejscu np Moje dokumenty) i otwierasz go za pomoca np. notatnika (co umozliwi Ci jego edycje) odnajdujesz analogiczny zapis jak ten nizej zapisany w cudzoslowiu i zamiast (czyli odnaleziony kasujesz lub na nim nadpisujesz) wklejasz ten ponizszy (bez cudzyslowia).

 

"FFB Device Type="2" // Type of FFB controller: 0=none 1=wheel, 2=stick/custom, 3=rumble pad.

FFB Effects Level="5" // Number of FFB effects to use: 0=No Effects, 1=Low, 2=Medium, 3=High, 4=Full, 5=Custom.

FFB Gain="0.62000" // Strength of Force Feedback effects. Range 0.0 to 1.0.

FFB Throttle FX on steer axis="1" // 0 = Throttle effects on throttle axis, 1 = throttle effects on steering axis.

FFB Brake FX on steer axis="1" // 0 = Brake effects on brake axis, 1 = brake effects on steering axis.

FFB steer vibe freq mult="0.00000" // Controls frequency of steering vibration. Recommended: 0.5 to 1.0, 0.0 disables steering vibration.

FFB steer vibe zero magnitude="0.00000" // Magnitude of steering vibration at 0mph (reference point).

FFB steer vibe slope="0.00000" // Slope of line defining magnitude as a function of frequency (used with FFB steer vibe zero magnitude).

FFB steer vibe wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.

FFB steer force average weight="0.80000" // How much weight is given to new steering force calculations each frame (0.01 - 1.0). Lower values will smooth out the steering force, but will also add latency.

FFB steer force exponent="0.60000" // Steering force output "sensitivity". Range 0.0 to infinity. 0.0 to 1.0 = higher sensitivity, greater than 1.0 = lower sensitivity.

FFB steer force input max="-11500.00000" // Recommended: 11500 (-11500 if controller pulls in the wrong direction).

FFB steer force output max="1.90000" // Maximum force output of steering force, recommendation 0.8 to 2.0

FFB steer force grip weight="0.90000" // Range 0.0 to 1.0, recommended: 0.4 to 0.9. How much weight is given to tire grip when calculating steering force.

FFB steer force grip factor="0.60000" // Range 0.0 to 1.0, recommended: 0.2 to 0.6. How much of a factor the front wheel grip is on the steering weight.

FFB steer update thresh="0.00150" // Amount of change required to update steer force/vibe (0.0 - 1.0). Lower values = steering force updated more frequently = lower frame rate.

FFB steer friction coefficient="0.00000" // Coefficient to use for steering friction. Range: -1.0 to 1.0

FFB steer friction saturation="1.00000" // Saturation value to use for steering friction. Range: 0 - 1.0

FFB steer damper coefficient="0.00000" // Coefficient to use for steering damper. Range: -1.0 to 1.0

FFB steer damper saturation="0.30000" // Saturation value to use for steering damper. Range: 0 - 1.0

FFB throttle vibe freq mult="0.40000" // Scales actual engine frequency to force FFB vibration frequency. Suggested range: 0.10 to 0.50

FFB throttle vibe zero magnitude="0.00000" // Magnitude of engine vibration at 0rpm (reference point).

FFB throttle vibe slope="0.00000" // Slope of line defining magnitude as a function of frequency (used with FFB throttle vibe zero magnitude).

FFB throttle vibe wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.

FFB throttle vibe update thresh="0.08000" // Amount of change required to update throttle vibe (0.0 - 1.0)

FFB brake vibe freq mult="0.90000" // Scales actual brake rotational frequency to force feedback vibration frequency.

FFB brake vibe zero magnitude="0.25000" // Magnitude of brake vibration at 0mph (reference point).

FFB brake vibe slope="0.00000" // Slope of line defining magnitude as a function of frequency (used with FFB brake vibe zero magnitude).

FFB brake vibe wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.

FFB brake vibe update thresh="0.05000" // Amount of change required to update brake vibe (0.0 to 1.0)

FFB rumble strip magnitude="0.40000" // How strong the rumble strip rumble is. Range 0.0 to 1.0, 0.0 disables effect.

FFB rumble strip freq mult="0.50000" // Rumble stip frequency multiplier 1.0 = one rumble per wheel rev.

FFB rumble strip wave type="0" // Type of wave to use for vibe: 0=Sine, 1=Square, 2=Triangle, 3=Sawtooth up, 4=Sawtooth down.

FFB rumble strip pull factor="0.10000" // How strongly wheel pulls right/left when running over a rumble strip. Suggested range: -1.5 to 1.5.

FFB rumble strip update thresh="0.07500" // Amount of change required to update rumble strip effect (0.0 - 1.0)

FFB jolt magnitude="1.80000" // How strong jolts from other cars (or walls) are. Suggested Range: -2.0 to 2.0."

 

Upewnij sie ,ze w samym GTL'u w opcjach sterowania FF masz zaznaczony ptaszek ;) przy "reverse effect".

 

Odnosnie Twoich reszty pytan, uspokoje Cie poniewaz na podstawie wlasnych doswiadczen wiem ,ze GTL nie jest tak restrykcyjne z setupami jak np. GTR ,GPL czy F1C. Mozesz wiec cos tworzyc bazujac na wlasnym odczuciu lub jak w przypadku FF korzystac z setupow innych osob jako bazy do dalszych modyfikacji lub gotowcow. Oprocz tego ,ze GTL umozliwia Ci sciagniecie ustawien od innych ,godnym polecenia do odwiedzenia miejscem jest strona Team'u Redline (sporo setupow od najlepszych :) ) jak i fora poswiecone simracingowi - z polskich to PRS ,a z zagranicznich to RSC.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...