Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

ja musze przeprosic mojego realteka bo oskarzalem go ze piszczy:>

a okazalo sie ze to zasilacz ?! :|

i piszczy mi gamoń caly czas przy normalnym poruszaniu sie w windowsie (przeskakiwaniu miedzy okienkami i przesuwaniem suwaka..)

kolejna przereklamowana czesc w moim kompie :> fortron 350 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga:

 

1. Czy ktoś z panów używa, używał lub próbował użyć na AsRocku+karta ATI AGP (a szczególnie R9550 gigabyte) sterowników Omega?

Po serii testów i analiz jestem pewien, że na moim kompie te sterowniki nie pracują poprawnie: powodują błędy gier, freezy, bluescreeny oraz - co najdziwniejsze - obciążenie bliżej niezidentyfikowanego komponentu komputera, albowiem:

- Na testowanych omegach 5.9, 5.11 i 6.1 następowało to, co powyżej, plus zwiększone obciążenie komputera przejawiające się tym, że zasilacz po 10 minutach pracy w 3D przełączał wiatrak na tryb high - 12V. 3Dmark2001SE nie przeszedł ani razu - zwiecha.

- Na testowanych catalystach 5.9 i 6.1 nic takiego się nie działo, zasilacz przełączył się w tryb high jeden, jedyny raz po 4 godzinach grania, kiedy w domu było cieplej o 2*C, niż zazwyczaj (nie skręciłem ogrzewania a był słoneczny dzień) a 3D mark zapieprza aż miło. (Nota bene na 6.1 mam wynik o ponad 1K gorszy, niż na 5.9)

Kosmos normalnie...

Kiedy na poczatku rozpoczynalem przygode z ta plyta (skladalem wtedy kompa dla kuzyna), tez napotkalem sie z BSOD czy zawiechami podczas grania szczegolnie w Counter Strike Source (on ma Radka 9600Pro od Sapphire). Wtedy jeszcze mial zainstalowane wszystkie stery z plyty ASRocka (eh bledy mlodosci). Kiedy zmienielem je na paczke od ULi i zmienilem AGP z x8 na x4 wszystkie objawy ustaly. Od wczoraj kuzyn jedzie na najnowszych Omegach na bazie Catalyst 6.2 http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php i wszystko jest w jak najlepszym porzadku. BTW dawno ATI nie wydalo tak dobrych sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie kupiles selekcjonowanego A64 to on mogl sie po prostu skonczyc na 260 przy 1,45. Nie wiem czemu ludzie nie biora pod uwage tej mozliwosci...

 

oczywiscie nb i sb w dol. Ktos napisal ze 3x i slusznie.

 

P.S. Zrob vcore moda na 1,55V i wgraj ocwb 1.

Wiem. Udało mi sie wycisnąć stabilne htt 267 co daje 2402Mhz. Troche się boje zrobić tego vcore moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW dawno ATI nie wydalo tak dobrych sterownikow.

 

Coś mi się nie chce wierzyć, żeby po takim spadku przy 6.1 miał nastąpić ponownie wzrost przy 6.2 - w końcu radek 9550 ma już jakoś ponad 2 latka, a optymalizacje robią w zasadzie tylko dla nowych kart. Ale przy okazji następnych testów sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kolejna ofiara realteca - a ja po 12h dziennie siedze ze słuchawkami na uszach i jestem pewien, że nic mi nie piszczy, buczy etc ;]

Już wcześniej w tym temacie kilka osób zgodziło się ze mną, że słyszą jak korzytsają z windowsa - buczy przy przesuwaniu pasków w oknach, buczy przy ruszaniu kursorem, stuka przy wstukiwaniu tekstów... Może nie występuje to na wyjściu słuchawkowym? U mnie jest to słyszalne wyraźnie już na połowie głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergumiii ja niedlugo bede mial radka i mam wgrane sterowniki wszystkie co byly na plytce asrocka. zeby wszystko dzialalo git to musze jakis pack sterownikow od ULI wgrac??

 

Zamiast sterownikow do chipsetu z plyty CD czy strony ASRocka wgraj ULi Integrated Drivers w wersji 2.13

Podam linka do innej strony bo oficjalna nie dziala (czyzby nVidia maczala w tym palce?) http://www.au-ja.org/files-aliintegrated.phtml

 

wczesniej odinstaluj te co masz obecnie. Rozumiem ze tego Radka bedziesz mila na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz w poniedzialek bede (nie)szczesliwym posidaczem tego zestawu:

Sempron 3000+ Venice

Asrock K8 939 Dual-SATA2.

 

Nie sposob przeczytac 71 stron. Wiec pomorzcie mi. Co mam poustawiac na pierwszy ostrzal. Aha, nie bde narazie biosu zmienial. Co i jak po kolei. Z gory THX !!!

 

PS. Tak zeby chociaz 2,4ghz wyciagnac z niego.

 

Aha i jeszcze jedno. Taki zestaw staje sie co raz bardziej popuralny. Moze ktos zrobilby jakis FAQ ???

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi można przeczytać i to spokojnie w jeden weekend. Trzeba tylko chcieć.

Przeczytaj pierwsze kilka stron i przylejony FAQ o tym mobo a będziesz wszystko wiedział.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem vcore moda :-P Próbowałem ołówkiem ale nie chciało działać więc przybrałem bardziej hardcorową wersję i zrobiłem to lutownicą. Teraz ustawione mam w biosie 1,150v co po vcorze modzie wynosi 1,55v. Proc mi teraz chodzi na 2500Mhz (278x9). Na 2550Mhz wiesza się w Super PI a na 2600Mhz zaraz po wejściu do windy. W programach pokazuje mi że vcore mam 1,55-1,58v a temperatury mam w idle 30st a w stresie 39-40st. Czy mogę bezpiecznie na codzień pracować z takimi ustawieniami :?:

Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się pochwalić jutro o 10:00 idę do mojego ulubionego sklepu po waszą mobo i X2 3800+. Musze zwrócić na coś szczególnego uwagę jak będę składać komputer na tej mobo? I przy instalacji Windows x64?

Mam w domu jeszcze trochę pasty termoprzewodzącej. Przesmarować coś na tej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Na SB u mnie nie było dosłownie nic pasty, natomiast na NB było jej aż za dużo. Zmiana dała 1 stopień mniej na NB i 6 stopni mniej na SB. Więc na NB chyba nie warto zmieniać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się pochwalić jutro o 10:00 idę do mojego ulubionego sklepu po waszą mobo i X2 3800+. Musze zwrócić na coś szczególnego uwagę jak będę składać komputer na tej mobo? I przy instalacji Windows x64?

Mam w domu jeszcze trochę pasty termoprzewodzącej. Przesmarować coś na tej mobo?

Po co ci Windows x64 ??? Ciekawe co z tym fantem potem zrobisz. Odradzam !!! Moj kumpel tez sie na niego napalil. Potem zalowalal. Nic mu nie chodzilo, no i to byly poczatki 64 wiez nawet do wszystkiego nie mial dobrych sterow, bo po prostu nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiek175

Na wszelki wypadek złóż kompa na pająka przed włożeniem do budy, będziesz miał pewnośc że wszystko dotao sprawne.

 

Chyba za dużo godzin przed kompem:P

http://www.asrock.com/support/download.asp...l=939Dual-SATA2

 

Do tego ULi Integrated 2.13 (link jest podany przez kogoś wcześniej).

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga:

 

1. Czy ktoś z panów używa, używał lub próbował użyć [...]

Używam zarówno Sygate Personal Firewall jak i 'omeg' (9800se -> 9800pro) i żadne z nich nie powoduje u mnie żadnych zwiech, niestabilności, bsod-ów itd...

Za to nie mogę pokonać problemów z coldbootami - tylko ocwb1 (zaczął nagle działać :wink:), ocwb2 - inne biosy nawet nie wchodzą w grę ze względu na blokadę przy 274MHz. Zawsze po wyłączeniu komputera i włączenia ponownie za pierwszym razem nie chce bootować, wystarczy reset i komputer wstaje ale z ustawieniami procesora na auto - więc trzeba wchodzić do biosu i ustawiać napięcie za każdym razem. Jakiekolwiek sugestie (o ile są) mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... a jak to jest z tymi kartami graficznymi. Plyta ma dwa sloty AGP i PciX. Ponoc da sie podlaczyc dwie karty. Jak to jest wtedy. Trzeba ustawiac w biosie na ktorej karcie komp ma dzialac. Czy dzialaja obie ??? Jesli dzialaja obie jest jakis wzrost wydajnosci ??? Jesli ktos tak ma to niech podzieli sie swoimi odczuciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... a jak to jest z tymi kartami graficznymi. Plyta ma dwa sloty AGP i PciX. Ponoc da sie podlaczyc dwie karty. Jak to jest wtedy. Trzeba ustawiac w biosie na ktorej karcie komp ma dzialac. Czy dzialaja obie ??? Jesli dzialaja obie jest jakis wzrost wydajnosci ??? Jesli ktos tak ma to niech podzieli sie swoimi odczuciami.

 

Nie łudz sie ze majac do dyspozycji rozne karty na AGP i PCI-e stwozysz Crossfire-SLI-BiTurbo-Mega-Super-Hiper.

Co najwyzej bedziesz mial mozliwosc obslugi wiekszej liczby monitorow. O wzroscie wydajnosci zapomnij.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Z kad mozesz wiedziec jak z tego co wynika z twojego podpisu to ze nie masz tej plyty. Mowilem niech ktos sie podzieli wrazeniami kto juz cos z tym kombinowal. Pozdro !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, gdzie się znajduje czujnik temperatury pokazywany w evereście jako AUX? Gdzie jest czujnik, który jest nazwany Płyta Główna w evereście? Myśle że koło NB ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siuks > Ja tak mam puszczonego procka "na codzień" i niemam żadnych problemów .

 

misiek175 > radzę przesmarować obydwa mostki jakąś dobrą pastą , bo później jak zacznie się grzać płyta to bedziesz musiał ją wymontować żeby poprawić chłodznie na mostkach . Lepiej więc zrobić to przed zamontowaniem płyty w obudowie . Najlepiej kup odrazu "Little chipset coolers" firmy "Cooler Master" i ponaklejaj je na mosfety ( w niektóre miejca nie wejdą bo są za duże , ale ponieważ mają po 6 żeberek to można z jednego zrobić dwa mniejsze z trzema żeberkami ;) ). Na poprzedniej stronie jest fotka płyty z zaznaczonymi elementami które się grzeją .

 

Paszczu> U mnie jest taki błąd przy starcie windy jak mam SATA ustawione na NonRaid . Efekt: Włączam kompa > startuje , ale nie widzi dysku > reset > staruje normalnie . Z tym że u mnie nie resetuje ustawień procka , tak jak u Ciebie . Aktualnie mam włączone Raid ( pomimo jednego dysku ) i komp bootuje się normalnie .

 

 

Z ciekawostek jakie zauważyłem na tej płycie to przy HT=3x278-281Mhz mam temperaturę NB w IDLE 28-30* , natomiast przy HT=4x278-281Mhz temp w IDLE to 25-27* , więc przy HT 1112-1124Mhz temperatura NB jest wyraźnie niższa o 3*C i co ciekawe jest to w pełni stabilne .

 

Uwaga do wszystkich którzy chcą zrobić moda VCORE ( VID4 ) > Ja zastosowałem do tego lakier przewodzący prąd "ELECTON" który można kupić w sklepie elektronicznym . Lakier ten można bezproblemowo usunąć zmywaczem do paznokci z ACETONEM . Jego wyższość nad lutowaniem jest oczywista > można go usunąć i nie będzie po nim śladu . Sprawuje się u mnie znakomicie . Wykonałem nim też moda VDIMM ( z wiązką miedzianego drutu jako baza ) i również niemam z nim problemów .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Z kad mozesz wiedziec jak z tego co wynika z twojego podpisu to ze nie masz tej plyty. Mowilem niech ktos sie podzieli wrazeniami kto juz cos z tym kombinowal. Pozdro !!!

 

Wiem bo poskaldalem na tej plycie 3 kompy (w tym jeden dla brata), z czego pierwszy zestaw powstal w polowie wrzesnia kiedy to dopiero plyta pojawila sie na rynku, a ten topic dopiero nabieral rumiencow. Wiec wierz mi, ze to co napisalem o jednoczesnym uzywaniu kart na AGP i PCI-e to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Z kad mozesz wiedziec jak z tego co wynika z twojego podpisu to ze nie masz tej plyty. Mowilem niech ktos sie podzieli wrazeniami kto juz cos z tym kombinowal. Pozdro !!!

zapomnij o wzroscie wydajnosci.

to nie bedzie dzialac w teorii. a ratione at rationatum valet consequentia

wiec nie bedzie dzialac w praktyce. zatem posiadanie plyty nie jest koniecznsocia by do tego dojsc, wystarczy troche myslenia ;-)

 

 

edit:

ma ktos z was Raptora 74GB wpietego pod jmcrona ? Tj. Czy jmcron obsluzy TCQ? (co do NCQ wiem )

sledze ten temat od poczatku ale nie przypominam sobie aby odpowiedz na moje pytanie jzu sie pojawila :)

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzalem prawie caly topic (tak, prawie wszystkie z 71 stron :)) ale wciaz nie moge znalezc odpowiedzi na niektore z gnebiacych mnie pytan:

1) Sata II driving normal/strong - co to jest?

2) Jak lepiej (przy ogolnej wydajnosci) ustawic tryb pracy procesora - synchro czy asynchro? Jezeli asynchro to czy rowniez zwiekszac FSB pcie czy zostawic na domyslnych 100 MHz/

3) Jak powinienem ustawic NB i SB? rozpietosc taktowania moze byc od 200 do 1000 oraz 8 i 16 bit. Niestety nie wiem za bardzo jak przy podkrecaniu powinienem sie zachowac (zostawic auto czy moze zmniejszyc)

4) Wbudowany dzwiek na plycie - jakich sterow najlepiej do niej uzyc (wraz z linkiem)? Wyczytalem gdzies ze te od nvidi lepiej dzialaja, ale winda nie chce mi ich wykryc.

 

Moze ktos z was zna dobry poradnik do podkrecania komputera gdzie lopatologicznie byloby wyjasnione o co chodzi z HTT, FSB i cala reszta wraz ze wszystkimi zaleznosciami? Opis w faq, choc bardzo pomocny, nie daje mi pelnego obrazu tego tematu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie musisz jaja robić, że czytałeś. Gdybyś czytał nie zadał byś tych pytań, może prócz 1 i 4.

 

Ad1. Nie do końca wiadomo za co odpoiwada a to znaczy że: albo nie ruszać albo sprawdzić stabilność i kręcenie na obu, wybierz odpowiedz wedle czasu i chęci. Napewno nic nie zepsujesz.

 

Ad4. Można użyć sterów Arsocka (na płycie bądź ze strony (google nie boli)) lub strów Realteca (paczki ze sterami pod wszystki chipy (google znó nie boli)). Gdzie wyczytałeś że stery Nvidii zadziałają??

 

Co do reszty pytań, jest FAQ Raptora o A64, jest FAQ Dijkstra o tym Asrocku i do licha przeczytaj perwsze 15 stron tego tematu tam wszystko jest!!! Podpowiem, ustawienia Biosu znajdziesz w 88 poście tego tematu, dotyczą OCWB1 ale idea działa na wszystkich Biosach.

Zapraszam do lektury i bez ściemy!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) hehe to nie jest zadna odpowiedz :)

2) Niestety na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi. W faq podane jest ze dla amd tylko synchro, natomiast tutaj gdzies na poczatku ktos podaje ze przy a64 nie ma to znaczenia czy synch czy asynch, bo inna architektura. I co ja mam o tym myslec? Jezeli nei ma to znaczenia, to mimo wszystko o taktowaniu pcie nie jest nic napisane - czy warto podnosic ta wartosc czy nie. Wiec bez jaj :/

3) Faktycznie jakos przeoczylem te linki, moja wina. Post 88 sie przyda zaraz sie wydukuje :)

4) google? naprawde? NAPRAWDE? no wiesz nie wpadlem na to :| Pytasz gdzie pisza? tu

Edytowane przez K0$tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze ktoś mi pomoze uruchomić w końcu ta płytę hiehie <_<

 

mam pewien problemik

na początku tygodnia kupiłem ten zestaw asrock+sęp939 i za jasną cholerę nie mogę go odpalić

myślałem że to cos z płyta główną jest ale wczoraj byłem w sklepie i u nich wszystko chodzi

juz sam nie wiem czego może to być wina

próbowałem podpinać pod różne zasilacze, obudowy wraz z różnymi kartami graficznymi i to samo w kółko

ogólnie objawia sie to w ten sposób, że wiatraki startują ale nie odpala się obraz na ekranie

moja konfiguracja to semp3000+, ac 64 pro, asrock dual sataII, 2x512 kingstony pc400, geforce fx 5200 na agp

 

jakieś pomysły?

jeśli świtałoby wam jakieś rozwiązanie tego problemu to dajcie znać :rolleyes:

 

pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra leży proc mobo i chłodzenie przed moim nosem :) musze ściągnąć drivery najnowsze :) i czekać aż kolega przyjdzie z cyfrkaiem żeby porobić foty :) i się biorę za składanie. Mam do was takie pytanie chce podłączyć mój dysk do SATA2 ale tam jest instrukcja o jakiś zworkach a ja ich nie mam na moim twardzielu (sygnaturka) więc mam się tym nie przejmować rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...