Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Adrian eS mi w biosie wykrywa 333 a mam ustawione na auto a w cpu-z 218 Mhz i tyle samo everest . Bios 1.60

Zanim kupię A-Daty to spróbuje od kumpla inne pamięci pozyczyc ale tez jakies lipne... Mam dziwne przeczucie ze ta płyta jest walnieta bo wkoncu ja mam największego pecha na świecie i to prawda jest.

 

Wiecie ile trwa (od dnia wysłania do odebrania spoworotem) procedura reklamacji w serwisie ESC?? Kurier przyjezdza po sprzęt?? W soboty i w niedziele też (GLS)??

 

P.S. Dla pewnosci pozyczyłem drugiego "oryginalnego" przegranego Windowsa bez sp1 tez pro i te same błędy... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macr0n> wersja 628 działa bezproblemowo , ale jak ją jakiś czas temu uaktualniłem przez to "One click update" to się wysypywała przy ładowaniu systemu , lub podczas normalnej pracy systemu potrafiła po np. godzinie wywalić jakiś błąd i się wysypać .

 

możliwe że w najnowszej wersji już to poprawili i działa bezproblemowo , ale ja kożystam nadal z tej 628 , bo jest sprawdzona i nie robi żadnych niespodzianek .

 

Gdzieś czytałem ( chyba na OCWB ) że ta wersja 628 jest zalecana do pracy z tym ULI 1695 .

 

Adrian eS.> jak kupijesz nowe pamięci to zapytaj w "Arest" czy mają Hynixy na kościach D43 i kup sobie dwie 512Mb to bedziesz miał spokój i pewność że będą dobrze działały i będą się dobrze kręcić . Jak masz więcej kasy to kup sobie te kostki Kingmax Hardcore PC4000 które są po ok 235zł za 512Mb i chodzą standardowo na 500Mhz więc możesz je puścić na dzielniku 180* z A64Tweakera i będą śmigać na ok 500Mhz , lub jak je dovoltujesz na synchro z prockiem czyli ok 550Mhz . Pamiętaj tylko że te kingmaxy na modzie 3,3V się mocno grzeją i trzeba je jakoś schłodzić , bo moga się zagrzać do ok 50* ( u mnie z aktywnym chłodzeniu wentylem zamontowanym nad kością grzeją się do ok 30*c IDLE i 35*Stress > największą temperaturę miały przy sprawdzaniu GoldMemory i było to ok 38*C ) .

 

Napewno nie kupuj jakichś Kingszajsów lub innego badziewia , tylko poczytaj lub popytaj na PW .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Poskładałem nareszcie sprzęt. Napisze Wam co mi się udało poskładać. Mój A64 Venice E6 kupiony jako pierwszy lepszy z półki poszedł maksymalnie na 2700MHz @ 1.55V na AsRocku po VCore modzie oczywiście. Moda wykonałem ELECTONEM o którym przeczytałem na tym forum. Z wyniku jestem zadowolony bo mój plan minimum zakładał 2400MHz. Jade na biosie OCWBeta5. Bios ma blokadę bo gdy próbowałem puścić procka na 2800 to płyta wogóle nie wstawała. (małe pytanko: co oznaczają 3 sygnały bzyczka jak płyta się nie podnosi?????). Bios ustawiłem według opisu z forum. Obecnie sprzęt ustawiłem następująco: HT x3 HTT 250 VCore 1.425 RAM w biosie na 166 2,5-3-3-8 2T (po podkręceniu chodzi na 208 MHz). Procek biega w pełni stabilnie na tych ustawieniach SP 2004 ok 10h bez błędów. SuperPi 4M, 8M i 16M bez błędów (innych nie puszczałem) 3DMarki tez ok (dla zainteresowanych wyniki 2001se = 19953 ; 03 = 8816 CPU 987 : 05 = 3285 CPU 4893 i to mnie zaskoczyło bo na starej platformie soc.A z bartonem 2500@2100 było ponad 3500). Aquamark 60,502 FPS GFX 8439 a CPU 10683. Na koniec Everest 2006 Odczyt 5670, zapis 1715, czas 49,1. Temperaturki idle 29 max 40 (frezer 64 pro ma 2200obr/min + wentyl w obudowie 1500 obr/min. Ogólnie za zmiany platformy jestem zadowolony. Mam kilka pytań do Tych co wiedzą wiecej niż ja: mój freezer nie pokrywa całego kapelusza od procesora i trochę mnie to dziwi/niepokoji - czy tak powinno byc? Mam 2 różne kości ram Kingstona jedna na kingstonach właśnie a druga ma same cyferki/literki jak ktoś sie zna nie podpowie co to może być. Post wyszedł bardzo chaotychny. Wszelkie opinie rady i wskazówki mile widziane. teraz chyba wąskim gardłem jest grafika bo jak proc chodził na 2600@1.50V i 2700@1.55V to wyniki 3DMarków i Everesta różniły się minimałnie i nie wiem czy warto go katować na 2700 bo w normalnym użytkowaniu (muzyka,filmy,TV,gry też)ciężko zobaczyć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za zmiany platformy jestem zadowolony. Mam kilka pytań do Tych co wiedzą wiecej niż ja: mój freezer nie pokrywa całego kapelusza od procesora i trochę mnie to dziwi/niepokoji

Stopka freezera jest zwyczajnie trochę mniejsza niż blacha na procku, ale różnica nie powinna przekraczać 1 mm - jeżeli pozostałe krawędzie stopki są dopasowane do 2 krawędzi procka i nie wiszą "nad powietrzem", to wszystko jest ok.

 

Jeśli nie widać różnicy to lepiej, żeby procesor pracował z niższym napięciem na niższym taktowaniu (2500 @ 1,4-1,425). Jeśli pracujesz już na 1,55, to używaj funkcji C'n'Q, która automatycznie zmniejsza taktowanie i napięcie na procesorze kiedy jest słabiej obciążony.

 

Podaj chociaz oznaczenia z tych kości, najlepiej zresztą na forum o ramkach :) Używaj akapitów bo faktycznie źle się to czyta ;)

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. wiec co do zwiech systemu i gier to zauwazylem ze jesli dam w biosie na AGP x4 to gry chodza stabilnie i grajac przez okolo 20 minut nie zauwazylem zadnych bledow.

natomiast jesli wlaczam agp x8 odrazu sie gierki sypia.

nie wiem jaki to ma wplyw na system bo niestety nie mialem zbyt wiele czasu na testy.

co wiec nalezy zrobic? czy wystarczy dobrze "nasmarowac" NB i SB ? czy jednak port AGP jest trzasniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanko . Mam AF 64pro chodzi na max obrotów a temp.

w idle to 37 a w stresie około 45. Tak jak czytam to są raczej za duże temp. wentyl jest puszczony na 2000 obrotów. Co moge mieć nie tak??? AF64 przesmarowany AC5

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanko . Mam AF 64pro chodzi na max obrotów a temp.

w idle to 37 a w stresie około 45. Tak jak czytam to są raczej za duże temp. wentyl jest puszczony na 2000 obrotów. Co moge mieć nie tak??? AF64 przesmarowany AC5

> AS5 > Arctic Silver 5 > LUB > AC > Arctic Ceramique .

 

Może dałeś tej pasty zbyt grubą warstwę i dlatego tak Ci się grzeje ??

 

PaRaDzIqS> Wzrost wydajności przy AGPx8 , a AGPx4 jest minimalny więc x4 spokojnie wystarczy. Możesz również spróbować bios 1.60 lub OCWB5 który jest również oparty na 1.60 , a obydwa biosy zapewniaja poprawioną obsługe AGP i ten dodatkowy element biosu "AGP P2P Deep Fifo" .

 

Jeżeli jeszcze nie przesmarowałeś NB i SB jakąś porządną pastą to czas najwyższy to zrobić i najlepiej przy okazji zmienić chłodzenie na SB na jakieś wydajniejsze , bo na tym standardowym radiatorku i minimalnej ilości białego mazidła to Ci się pewnie grzeje SB przy giercowaniu do 50* i dlatego się wysypuje .

 

Arti_S > falo zrobił tego moda Vcore więc lepiej żeby nie włączał CnQ ponieważ może się mijać z celem ze względu na opcję 1,1V BIOS=1,5V REAL .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> AS5 > Arctic Silver 5 > LUB > AC > Arctic Ceramique .

 

Może dałeś tej pasty zbyt grubą warstwę i dlatego tak Ci się grzeje ??

 

Ta pasta to Arctic Silver 5 hmm no sam już nie wiem w sumie to nie dawałem jej za wiele

BTW jakie powinny być temp. w idle i stresie ?? takie mniej wiecej oczywiście

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarecki

 

Ja mam podobne do ciebie temperatury, ale to wtedy kiedy u mnie w pokoju jest dosyc cieplo. Przy normalnej temperaturze w pokoju w idle na procku mam 31-32, a w budzie 28-29.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kurde!!! Sobie dzisiaj zapodałem F.E.A.R gram --> wychodze patrze a temp. CPU 50st!!!!!!! No to już jest coś nie tak. Spojrzałem na tego AF 64 i zauważyłem żę nie zasłania całej pow. procka (ale chyba stopka jest mniejsza) z jednej strony nawet z mm wystaje poza procka i za cholere nie moge go prezsunąć tak żeby był na środku. Może wiecie jak to zrobić ( w sensie czy coś fizycznie zmieniać w tym AF) i gdzie jest podana temp chipsetu np. w Evereście z góry dzieki

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej co do tych temp to mi tez wystaje proc spod tej stopki i to nawet ze 2mm dziwne..ale tempy mam w normie..jesli masz 50st to jest cos nie tak..jeszcze zalezy ile napiecia dales..czym wieksze v tym wiecej st. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kencho - na biosie 1.5 w idle (cnq włączone) jest 1,33V.

Chodziło mi o to że w większości biosów przy włączonym CnQ napięcie procka może być obniżone do 1,1V co przy modzie Vcore na Vid4 będzie skutkowało tym że napięcie które CnQ chce ustawić jako najniższe czyli 1,1V bedzie w rzeczywistości powiększone o 0,4V czyli będzie wynosiło 1,5V co bedzie się mijało z zamierzonym celem .

 

Oczywiście na wszystkich konfiguracjach bez moda Vcore jest to bardzo pożyteczny bajer i napewno obniży temperaturę pracy procesora co wpłynie na jego żywotność.

 

Ja niemam zamiaru oszczędzać swojego procka bo poto kupiłem ten szajs w wersji BOX , żeby mieć trzy lata gwarancji i u mnie chodzi cały czas na 1,575V .

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podstawka AF64Pro jest trochę mniejsza od czapki procesora , więc należy go ustawić w ten sposób że będzie wystawało jej symetrycznie tyle samo z każdej strony czyli ok 1,5mm z dołu/góry i 1mm z lewej/prawej strony ( przy czym prawa strona jest przy slotach pamięci ) .

 

Jeżeli chodzi o temperatury to wiadomo że jak wentylator fryzjera bedzie chłodził radiator nagrzanym powietrzem z wnętrza budy to temperatura CPU bedzie wysoka , więc trzeba zapewnić dobrą wentylację obudowy i jakiś nawiew powietrza z zewnątrz w okolice wentylatora fryzjera , oraz odpowiednie odprowadzanie ciepła zza fryzjera na zewnątrz obudowy .

 

U mnie w obudowie pracuje łącznie 9 wentylatorów ( +2 zasilacz ) i dzięki ich odpowiedniej konfiguracji najwyższą temperaturę odnotowuję przy giercowaniu w Gothica2 w rozdziałce 1280x1024 , wszystkich efektach na FULL , grafie podgrzewającej klimat w budzie gdyż przy taktowaniach 530/660 jej rdzeń grzeje się do ok 60* i radiator który jest po górnej stronie karty jest gorący , pamięci która równiez wydziela z siebie trochę ciepła ponieważ przy pracy na modzie 3,3V grzeje się przy giercowaniu do ok 35* , oraz procku puszczonym na 1,55V 2,5Ghz( 9x278) i HTT X4 czyli 1112Mhz > Wynosi ona wtedy odpowiednio : NB 32* , CPU 40* , HDD 30* , RAM 35* , GPU 60* , AUX 35* ( niewiem skąd ten odczyt ??) ; Natomiast w idle temperatury wynoszą odpowiednio : NB 28* , CPU 30* , HDD 22* , RAM 30* , GPU 46* , AUX 30* ; Najniższe temperatury jakie udało mi się zaobserwować i udokumentować były uzyskane po przewietrzeniu przez ok 10min. pokoju i temperatura wnętrza pokoju wynosiła 17* ( standardowo ok 22* ) , natomiast temperatura podzespołów w tym IDLE wynosiła : NB 24* , CPU 29* , HDD 18* , RAM 27* , GPU 42* , AUX 27* .

 

Reasumując ( żeby nie było że tylko chwale się cyferkami ) należy zadbać o odpowiednią wentylację obudowy i dobrze wszystko przesmarować pastą termoprzewodzącą to temperatura poszczególnych podzespołów napewno zmaleje .

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PaRaDzIkS> pasty AS5 należy nakładać bardzo cienką warstwę > im cieńsza tym lepsza > teoretycznie według niektórych źródeł powinna to być ilośc pasty wielkości ziarna gorczycy dla rdzenia K7 i wielkości ziarna ryżu dla rdzenia K8 więc ilości niewielkie .

 

Jak masz możliwość to sprawdź czujnikiem temperatury jak Ci się grzeje ten SB .

 

Sądze że na AGPx4 spokojnie sobie twoja karta poradzi z wydajnością i spadek wydajności w porównaniu z x8 będzie niezauważalny więc niema co płakać po tym x8 . Jeżeli się jednak uprzesz to zawsze możesz pobawić się w testowanie OCWB5 i ustawień biosu , to może trafisz na stabilne ustawienie AGPx8 które da Ci ta minimalnie lepszą wydajność .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak niedlugo mam zamiar kupic 7800 gt na Pcie wiec juz niech zostanie tak jak jest. mam nadzieje ze wtedy nie bedzie juz zadnych problemow razem z wymiana karty na lepsza.

a co do zmiany biosow to nigdy sie tym nie zajmowalem i sie boje ze cos popsuje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz próbować we szystkich - masz wsadzić obie kości albo do niebieskich, albo do czarnych slotów. To są chociaż dwie identyczne kości? w sensie DDR 266/333/400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ddr400

i w tych i w tych mam single ;/

 

a i jeszcze jedno mam 274x9 i to jet chyba maks na tym biosie...

czy da rade wiecej wyciagnac???

n aktorym biosie bedzie dalo rade ustawic wyzsze fsb.....

Edytowane przez bartek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he widze ze mam ten sam zonk dziś właśnie złożyłem kompa na tej płytce i sempie 3000 i pamiątki tez smigaja jako singe ale wydaje mi sie ze to ich wina obie sa 333 ale jedan jest dwustronna a jedna jedno stronna i w dodatku sa zupełnie różnych producentów nie wiem czy to w ogóle powinno isc w dualu a poza tym to musza smnigac na 2T inaczej winda sie nie ładuje i jak popatrzyłem w odczyt/zapis w everescie to tragedia odczyt 2400 zapis 800 no ale pamieci ida na 160 zobacze co z tego wyjdzie jak wrzuce inne memki ( w polanach 2x512 uccc)

 

w sumie wszystko śmiga nawet nawe proc lata na 9x260 z braku czasu wiecej nie dawałem i jest wszystko full stable bios to 1.4 temp na procku nie przekracza 35 stopni na jakims cooler masterze za 25 zł :) wiec chyba sie trafił proc z prosta czapeczką :)

 

i takie małe pytanko gdzie sie w tytm biosie zmienia napiecie dla proca ? bo to jakieś wszystko w tym asrocku zagmatfane ;)

Edytowane przez biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ddr400

i w tych i w tych mam single ;/

 

a i jeszcze jedno mam 274x9 i to jet chyba maks na tym biosie...

czy da rade wiecej wyciagnac???

n aktorym biosie bedzie dalo rade ustawic wyzsze fsb.....

Żeby być konsekwentym - 10% i 1 dzień ZPP za zadawanie pytań wielokrotnie już zadawanych. Rusz głową, rusz siedzenie i SZUKAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialem przeskoczyc na 2T, jednak po pewnym czasie pojawily sie problemy, moze to na roznych pamieciach roznie tez bywa i na jakis kosciach da rade jechac 1T bezproblemowo... przy 2T nie widze ogromnego spadku wydajnosci odziwo... przy 1M Pi spadlo 1s

 

Narazie nie moge jechac 300x9 bo procek za bardzo sie grzeje (54 stress), mam bloczki prison v2 pro i cube gpu pro lite, moze jakas pompke 12v dokupie, fajnie gdybym trafil jakos tanio kadeta slim, bardzo by mi pasowal, widzialem na allegro ale nie mam w tym momencie $$$

choc sam nie wiem bo za koszty calego wc, mozna miec troche innych rzeczy... takze moze najtanszym kosztem jakos zalatwie pompke i chlodnice, wtedy moge myslec, jesli nie to freezer 64 <<

 

dorzucilem tez narazie 6600gt agp, chodzi bezproblemowo wszystko, ale wentylatorek jak burza...

 

moze tez za jakis czas jakies pamieci 2x1GB

 

ehh gdybym wygral w totka... ;)

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze chyba normalnie sie zalamie.

myslalem ze juz moj problem jest rozwiazany ale jednak wciaz jest kicha.

wczoraj wszystko pieknie chodzilo, na noc zostawilem wlaczonego kompa jedynie z wlaczonym utorrentem (klient torrenta), rano wstaje chce odpalic outlooka i kicha, chce odpalic opere i dalej kicha, system sie zawiesil i konieczny byl restart. wiec jednak wciaz cos z ta moja plyta jest nie tak. niby problem gier zostal rozwiazany ale wciaz ze stabilnoscia systemu jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj plyte na gware... lub jak masz mozliwosc to zalatw grafe podobna do fx'a 5900 (moze jakiegos radka 9800) i sprawdz czy dalej beda jaj... moze akurat ten Chaintech gryzie sie z asrockiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy karta graficzna powodowalaby brak stabilnosci systemu?

moze cos jest nietak z kartami sieciowymi albo pamieciami?

chyba jednak oddam ten problem specjalista, niech sie oni w serwisie martwia co z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: po zlozeniu sprzetu u kumpla 2x256MB wystartowaly jako 333mhz. Nie przejelismy sie tym. Zainstalowalismy XP'ka, zmienilismy biosa i kiedy chcielismy zabrac sie za OC albo juz bylo 400mhz albo z latwoscia dalo sie przestawic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy... bo jesli grafa sie nie zgrywa z mobo to takie problemy moga byc :] najlepiej abys jeszcze u kogos przetestowal wszystko z osobna (pamieci, karty sieciowe itp.) wtedy wykluczysz, ze akurat te rzeczy u ciebie szwankuja i powoduja problemy, jesli zostanie mobo i procek (a nie masz u kogo procka sprawdzic) to stawialbym na wadliwe mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiecie co moze byc przyczyna..mam ustawione vcore na 1,45v ale czasami mi sie przestawia po resecie na AUTO czyli 1,4v co skutkuje ze komp ma problemu ze wstaniem..uzywam biosu ocwb1..wszystkie pozostale ustawienia mam w normie..

Spotkal sie juz ktos z czyms takim??

(przejrzalem ten temat nie 1 raz ale moglem cos przeoczyc..wiec sorry jak co)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem przy bootowaniu na plycie, o ktorej traktuje temat. Przy bootowaniu nie podaje sygnalu na karte graf. Wiem, ze problem ten byl tu opisywany wielokrotnie,ale proby reanimacji wedlug tamtych opiisow spelzly na niczym. Probowalem juz 100 clear cmos. przekladalem pamieci ze slotow. wyciagalem karte graf. All. Jednak dalej wstaje bez obrazu. Nie probowalem jedyniie wlozyc iinnej karty graf. Poprostu obecnie niemam do innej dostepu. Moze ktos rozwiazal podobny problem w jakiis niekonwencjonalny sposob? Tak dla ulatwienia: Karta Grafiki Radeon 9500Pro AGP oczywiscie. Procek Sempron 3000+ . Pamieci 2 * 512 specteka. bios to 1.60 orginal Ascrock. Z gory dziekii za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...