Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu na drugim kompie nie bedziesz mogl aktywowac programu z uzyciem tego samego klucza.

Wedlug benchmark.pl nowy Norton sie poprawil w tej kwestii, ktos juz testowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na drugim kompie nie bedziesz mogl aktywowac programu z uzyciem tego samego klucza.

(...)

KIS można aktywować na drugim kompie. Sam tak zrobiłem, gdy na pierwszym padł dysk (tylko dane). Tymczasowo korzystałem z drugiego i nie było problemu. I wg programu miałem od nowa liczony okres licencji. Po naprawie znowu aktywowałem na pierwszym kompie (i znowy pełny okres). Pytałem nawet o to support. Lakonicznie odpowiedzieli, że licencję mam wg pierwszej aktywacji. Oczywiście w tej chwili nie korzystam z programu na obu kompach. Z resztą to było wtedy, gdy główny komp udostępnial net drugiemu i po awarii musiałem się jakoś zabezpieczyć.

W tej chwili mam net rozdzielony przez router i nie wiem czy właściwie mi potrzebny firewall 8O

Router siedzi cicho przy próbie skanowania portów, ale dureń odpowiada na pingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIS można aktywować na drugim kompie. Sam tak zrobiłem, gdy na pierwszym padł dysk (tylko dane). Tymczasowo korzystałem z drugiego i nie było problemu. I wg programu miałem od nowa liczony okres licencji. Po naprawie znowu aktywowałem na pierwszym kompie (i znowy pełny okres). Pytałem nawet o to support. Lakonicznie odpowiedzieli, że licencję mam wg pierwszej aktywacji. Oczywiście w tej chwili nie korzystam z programu na obu kompach. Z resztą to było wtedy, gdy główny komp udostępnial net drugiemu i po awarii musiałem się jakoś zabezpieczyć.

W tej chwili mam net rozdzielony przez router i nie wiem czy właściwie mi potrzebny firewall 8O

Router siedzi cicho przy próbie skanowania portów, ale dureń odpowiada na pingi.

To dziwne, teoretycznie to nie powinno byc mozliwe. W ten sposob mozna sobie licencje przedluzac w nieskonczonosc... Bardzo mozliwe ze do tej pory juz to zmienili 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i zmienili. Nie sprawdzałem 8O

KIS ma czarną listę kluczy, którą aktualizuje razem z definicjami. Myślę, że gdybym częściej tak robił, mój klucz też by trafił na tą listę 8O

A może i tak trafi po upływie roku od pierwszej aktywacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DrWeb ma na serwerach płytę z iso + skaner:

DrWeb ISO CD

 

Warto też mieć pod ręką narzędzie DrWeb CureIt:

DrWeb CureIt

W razie podejrzeń o infekcje można odpalić je w trybie awaryjnym.

(nie wymaga instalacji)

A jak wygląda sprawa legalności używania tych narzędzi.

To, że można ściągnąć to jedno, ale jak z użytkowaniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DrWeb CureIt - ściągnąłem, faktycznie darmowe.

Natomiast obraz tej płyty, to jutro na szybkim łączu ....

 

YogiCK

To że jest dostępne na serwerze, nie znaczy, że jest dla wszystkich za darmo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakas strone, na ktorej przeporwadzony test darmowych firewallow i antyvirusow ?

Z firewalli ostatnio uzywalem zonealarma, ale niestety slabo spisywal sie w srodowisku gier, tzn. musialem recznie dodawac reguly, bo jak wykryl, ze jakas gra chce miec dostep do neta, to juz nie moglem ani wyjsc do windy a tym bardziej dac mu dostepu... Ostatnio przeszedlem na sygate, ktoru uzupelnial braki poprzednika, ale jakis kon trojanski mi go tak po prostu wylaczyl i wladowal sie do systemu. oO

Z antyvirusow uzywam od jakiegos czasu avasta, w sumie nic innego nie uzywalem, kiedys nortona, ale juz nie ma licencji.

 

A wiec pytanie na koniec, jaki jest naskuteczniejszy i tym samym najlepszy darmowy fw i av ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepszy jest Kerio PF 2.1.5 - ostatnia wersja z serii 2.x. AV - AOL Active Virus Shield 6.0.0.308, podobno działa na silniku Kaspera.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś jakiś spis jakie rzeczy mam blokować firewallem ?? 8O

Bo nie wiem czy mam akurat teraz blokować czy nie.

Co to jest Aplication Layer Gateway Service? blokować czy nie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AOL Active Virus Shield i Jetico Personal Firewall. Oba darmowe [ co jest bardzo ważne :) ], mało spowalniające a zarazem skuteczne.

Tak, AOL opiera się na silniku kasperskyego, w rzeczywistości te programy to różnią się tylko skórką i nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne zachowanie kompa po istalacji KIS 6.0

podczas śiągam plików programem BitComet mam spowolnione wręcz zatrzymane przegladanie stron internetowych w przeglądarce IE.

Strony albo otwieraja sie bardzo bardzo wolno albo w ogóle.

To samo ze zmianą stron w programoe BitComet.

Co jest grane i jak ustawić KIS

Poprzednio miałem NIS 2005 i wszystko działało , w tle działał BotComet a ja mogłem bez problemów przeglądać strony w internecie.

Próbowałem wyłączyć to i owa , ale nie pomagało.

Co radzicie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pobrałem i zainstalowałem AOL Active Virus Shield (podałem email na początku).

Powinien mi przyjść klucz aktywacyjny, ale nie dostałem go. (próbowałem na 4 kontach pocztowych). Czemu tak się dzieje, nie wiem o co chodzi. Sprawdzałem wszystkie foldery na wszystkich kontach i nic.

Z Comodo nie miałem żadnych problemów, klucz aktywacyjny doszedł.

Może ktoś ma "wolny" klucz, albo napiszcie co o tym myślicie.

Niezły poślizg był w AOL

Też wtedy wysłałem maila po klucz aktywacyjny - doszedł jakąś godzinkę temu.

Sprawdź pocztę - będziesz miał kilka kluczy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory najlepszy duet jaki mi się udało przetestować to Nod32 + Pest Patrol.

Obecnie próbuje zastąpić Nod-a Avastem.

Czy ktoś używa wolnego oprogramowania w postaci Avast + Comodo ? Czy to zdaje dobry rezultat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sugerowałbym AOL + Comodo.

Chociaż wśród darmowych av / pf to czwórka:

AOL

Avast

Comodo

Kerio 2.1.5 (z pewnymi uwagami)

jest naj ..... +++++ 8O .

 

Mam ochotę spróbować darmowego Ashampoo firewall, ale na razie nie mam "wolnego" kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że do tej pory uważałem, że Avast + Kerio to niezłe kombo. Jednak tydzień temu wpadło mi jakieś świństwo do lapka (przy włączonej ochronie Avasta - wszystkie usługi), które potrafiło: namnażać się w plikach różnego rodzaju, robić jakieś połączenia i wyłączyć! i uszkodzić zarówno Kerio jak i Avasta. Po epickiej walce udało mi się powstrzymać intruza i przeinstalować Avasta - ale nie wykrył wszystkich plików. Dopiero Avira wyczyściła system cacy.

 

Więc teraz Avast został zastąpiony przez Avirę (która chyba jest nieco szybsza przy okazji) i szukam czegoś nowszego/inteligentniejszego (ale równie lekkiego i darmowego), coby zastąpić wysłużone Kerio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem COMBO firewall, ma spore mozliwosci, porownujac do Kerio.

 

Oprocz tego na kompie jeszcze Ad-aware i SpyBot, potrzeba cos jeszcze do szczescia? Zazwyczaj mi wystarczaly 8O

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam duetu NOD32 + Kerio 2.1.5. Chodzilo mi głównie o wydajność. Jak wiadomo wśród antywirów NOD pod tym względem przoduje, a jeśli chodzi o firewall to Kerio wypadł najlepiej spośród testowanych przeze mnie.

 

Wcześniej używałem Avasta ale totalnie się nie sprawdził. Przepuszczał masę syfu jednocześnie blokując dostęp do dobrych rzeczy. Jeśli chodzi o skuteczność to przeważnie w krytycznych momentach ratowała mnie (o dziwo) Panda, jednak z prędkością działania było już trochę gorzej. Plus pandy to dobry antyspam w wersji Internet Security

 

Kaspersky jakoś nie przypadl mi do gustu, strasznie zamułki przy skanowaniu większych plików, jedyne co było dobre to fajnie działający antyspam. Jako ciekawostkę dodam że kaspersky skutecznie wyleczył moje konto pocztowe ze spamu. Wyeliminowałem 99% spamu na skrzynce, mimo że nie używam go już od miesiąca.

 

Co jeszcze mogę dodać o testowanych przeze mnie rozwiązaniach?

 

Bitdefender - za wolny, ze skutecznością też przeciętnie

 

Norton - totalna porażka, najwolniejszy ze wszystkich, masa niepotrzebnych rzeczy, ogrom miejsca w pamięci, to samo na dysku. Używałem go kiedyś tylko w sytuacjach kiedy już system był w tak krytycznym stanie ze i tak nic więcej by nie zaszkodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...