Skocz do zawartości
RogerWhite

Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots

Rekomendowane odpowiedzi

Prędzej czy później i tak MGS4 wyjdzie na Xbox 360, poniższe linki coraz bardziej mnie w tym utwierdzają B-) .

 

Ostatni z wymierającego gatunku tytułów ekskluzywnych

http://polygamia.pl/ostatni-z-wymierajaceg...w-ekskluzywnych

 

"Metal Gear Solid 4" last of the great exclusives?

http://www.reuters.com/article/technologyN...lBrandChannel=0

 

Kolejna plotka o Metal Gear Solid 4 na 360

http://polygamia.pl/kolejna-plotka-o-metal...-solid-4-na-360

 

 

Metal Gear Solid 4 17 czerwca wg EBGames

http://polygamia.pl/metal-gear-solid-4-17-czerwca-wg-ebgames

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie to będzie :P. Dla mnie to nawet lepiej. Mnie interesuje GRA a nie to na co jest wydana. Wyjdzie na PS3 to się kupi PS3 (w końcu), wyjdzie na XO to się kupi na XO (taniej pewnie), wyjdzie na PC to się kupi na PC (najtaniej...za grę oczywiście :P). Dodatkowo większa ilość osób będzie mogła zagrać. Też uważam że prędzej czy później wersja na XO się pojawi.

 

EDIT:

 

Tak w ogóle koszty produkcji są spore więc logicznym byłoby wydanie gry na więcej niż jednej platformie. Mało tego, podobno dla gry przygotowują jakieś odjechane (ale i kosmicznie kosztowne w produkcji) intro...Nie szczędzą grosza zatem przewidują że im się to zwróci. Ale czy sami posiadacze PS3 do tego wystarczą?

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie to będzie :P. Dla mnie to nawet lepiej. Mnie interesuje GRA a nie to na co jest wydana. Wyjdzie na PS3 to się kupi PS3 (w końcu), wyjdzie na XO to się kupi na XO (taniej pewnie), wyjdzie na PC to się kupi na PC (najtaniej...za grę oczywiście :P). Dodatkowo większa ilość osób będzie mogła zagrać. Też uważam że prędzej czy później wersja na XO się pojawi.

 

EDIT:

 

Tak w ogóle koszty produkcji są spore więc logicznym byłoby wydanie gry na więcej niż jednej platformie. Mało tego, podobno dla gry przygotowują jakieś odjechane (ale i kosmicznie kosztowne w produkcji) intro...Nie szczędzą grosza zatem przewidują że im się to zwróci. Ale czy sami posiadacze PS3 do tego wystarczą?

to zależy jak bardzo Sony na tym zależy. Jeżeli Sony zależy na rynku konsol, to zakładam, iz przynajmniej półtora roku przytrzymają na finansowej smyczy ten tytuł na swojej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak bardzo Sony na tym zależy. Jeżeli Sony zależy na rynku konsol, to zakładam, iz przynajmniej półtora roku przytrzymają na finansowej smyczy ten tytuł na swojej konsoli.

Mnie nie interesuje czy trzeba będzie czekać czy nie, ważne żebym miał alternatywę ;). MGS3 z PS2 kupiłem jakiś rok po premierze tej gry. Żadnych alternatyw nie widziałem a grać chciałem ;) (podejrzewam ze gdyby gra wyszła na Xboxa i pewnie na PC to kupiłbym na PC i nie miałbym teraz PS2). Do tego wyszło mnie nieco taniej (gra potaniała, konsola potaniała). Teraz też mogę poczekać, nie pali mi się. Może się okaże że ewentualna wersja na XO to niewypał albo że wersja na PS3 jest z lekka "kulawa". Poczytam recki, będę miał obraz sytuacji i wtedy się pomyśli.

 

Narciarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe jak rozwiążą problem z danymi. Wersja na PS3 będzie miała blisko 40GB, jak to upchnął na 9GB ?

A skąd masz takie dane? W sumie to też na fanowskiej stronie kiedyś czytałem że chyba jednowarstwowy BD będzie zapchany ale wolę na to patrzeć bardziej sceptycznie ;). Może ledwo przekroczą 10 GB... Pamiętacie jak Oblivion na XO miał zajmować 4 DVD a zmieścił się na jednej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe jak rozwiążą problem z danymi. Wersja na PS3 będzie miała blisko 40GB, jak to upchnął na 9GB ?

 

tak jak PES 8 który miał zajmować 18GB :D i być 3 razy ładniejszy, a jak wyszło ...

 

 

Mamy rok 2008. Po sylwestrowej zabawie pozostały jedynie wspomnienia oraz ból głowy. Od rana zastanawiałem się jakim tu newsem zacząć ten nowy, miejmy nadzieję udany, rok. Co powiecie na wiadomość, iż Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots w końcu jednak wyjdzie na Xboxa 360? Według redaktora XboxFamily, przedstawiciel działu dystrybucji Konami wyjawił mu, iż Kojima Productions dłubie nad wersją na konsolę Microsoftu, od początku 2007 roku. Gra jednak ukaże się dopiero 12 - 14 miesięcy po premierze na PlayStation 3. W najgorszym wypadku MGS4 zadebiutuje na X360 pod koniec wakacji 2009. Plotka jakich było wiele, choć niewykluczone, że Sony będzie musiało zadowolić się jedynie czasową wyłącznością na ostatnią misję Snake'a. To tłumaczy dlaczego MGS4 został w 2007 nieco zubożony graficznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie jak poprzednie MGSy to bedzie ok. 10 godzin grania i 20 godzin patrzenia w ekran :P

Ponoć gra za pierwszym razem ma starczać gdzieś na 30h co i tak jest kosmiczną ilością jak na tą serię (ze scenkami czy bez).

 

O co chodzi w tym zdaniu: "To tłumaczy dlaczego MGS4 został w 2007 nieco zubożony graficznie." bo nie kminię :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie, nie wyjdzie. Same spekulacje a żródła to jakieś XboxFamily albo XFunboy i ich pewne źródła u źródła. :D Poczekajcie na oficjalne potwierdzenie. A, że wyjdzie po roku to też nic nowego tym bardziej, że to ostatnia seria i fani nie będą czekać do 2009 roku. Sony co ma zarobić to przez rok spokojnie zarobi. ;) Z innymi częściami było podobnie. Wyszły na pozostałe platformy? Wtedy takiego szumu nie było. Nie zdziwił bym się, jakby na Wii również za rok wyszło. W końcu jakoś tą wpompowaną kasę trzeba odebrać. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS to zawsze był interaktywny film i poprostu trzeba to polubic, albo sobie odpuscic i nie grac, a nie narzekac

 

ja kocham te wyrezyserowane cut-scenki, boski voice-acting, fabułe zakrecona jak tylko sie da. Niech i sobie bedzie archaiczny gameplay - wazne zeby fun był ;]

 

Pozatym cos czuje ze kojima bedzie sie wzorował na Star Wars i Big Boss wróci pod koniec, pół maszyna, pół człowiek, ale tak jak Darth Vader stanie sie znów dobry pod koniec (no i pewnie zginie ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie o rewelacjach jakie można było przeczytać na serwisie Xboxfamili, mówiące o tym, że rok po premierze MGS 4 na PS3, gra pojawi sie na konsoli Microsoftu. Serwis TheGameReviews.com postanowił zadać pytanie Konami w tej sprawie. Oto jaką odpowiedz otrzymali redaktorzy serwisu.

“For the record, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots is a PlayStation 3 exclusive and there are no plans to develop an Xbox 360 version of the game.”

 

 

Zdanie Konami w tej sprawie jest jasne, MGS 4 tylko na PS3. Osobiście nie będę zaskoczony, jeżeli rok po premierze gry, zostanie wydane “dopakowana” wersja z podtytułem Substance, która trafi nie tylko na PS3. Oczywiście sytuacja może być taka sama jak w przypadku pierwszej i trzeciej części gry, ale to tylko moje gdybanie. Poznaliśmy oficjalne stanowisko Konami i koniec kropka.
ps3site.pl

 

Mi to bez różnicy czy wyjdzie na inne platformy czy nie ale źródło najźródlejsze odpowiedziało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze ktos chcial zablysnac, ale nie bardzo mu wyszlo...

Skad ten cytat w ogole?

Albo może ktoś twierdzi że gra w chwili obecnej wygląda lipnie choć powinna (?) wyglądać lepiej a ze względu na spory czas do premiery, gdy gracze zobaczą finalną wersję kodu z lepszą grafiką powiedzą "nie zmarnowali czasu"...a tak naprawdę taki poziom graficzny był pewny od początku...Dżizass, ale ja zaczynam teorie spiskowe wymyślać :damage_wall: .

 

Swoją drogą to nie wiem czy wiecie ale z najnowszych danych wynika że demo jednak się nie pojawi ( :cry: ). Początkowo miało być, później pojawiły się plotki że jednak nie będzie. Te z kolei zdementował sam Ryan Payton po to tylko żeby niedługo przed gwiazdką ogłosić, że demka jednak nie będzie...Podobno od czasu E3 4 All w grze zaszły na tyle poważne zmiany że trzeba by zrobić nowe demo, odzwierciedlające aktualny stan ale nie ma na to czasu. Jakie to zmiany nikt nie wie (pewnie gameplay ale to moja opinia, na mega/jakąkolwiek poprawę grafiki nie liczę już). Narka.

 

EDIT:

 

Co do misji VR, ja po MGS2:Substance ich nie znoszę :P. Ale Special Misssions do pierwszego MGS zaliczyłem całość, wszystkie misje na pierwszym miejscu...hardcore ;).

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpiwiedź z dnia 24 stycznia 2008:

 

(...)

me too

Każdy ma swój świat i swoje zabawki ;).

 

Połączyłem posty, to dodałem dnia 27 lutego 2008:

 

Wychodzimy z cienia - jest data premiery GOTP, będzie pack z PS 3 oraz beta MGO

 

Dzisiaj fanów serii czekają dobre wieści jednak nie ze strony Konami lecz Sony. Po pierwsze jak już kiedyś pisaliśmy Sony przewiduje wypuszczenie na północnoamerykański rynek packu składającego się z PlayStation 3 z dyskiem 80GB i nowym DualShockiem 3 oraz rzecz jasna z MGS 4 za cenę $499.99. Kiedy? Pod koniec drugiego kwartału tego roku czyli gdzieś przed 30 czerwca. Jednak Amazon oraz GameFly zbierają pre-ordery na 12 czerwca zaś Gamestop na 17 tegoż miesiąca co prawdopodobnie potwierdza plotkę ujmującą wyżej wymienioną datę. Ale to nie koniec, ci co zamówią grę przed premierą mogą spodziewać się dostępu do beta testów Metal Gear Online które odbędą się już pod koniec kwietnia.

 

Edit: z konferencji Sony zorganizowanej dla sprzedawców wyciekło info o tym że gra ma trafić na półki sklepowe 12 czerwca. Dodając to do powyższego infa i daty z Famitsu możemy być już pewni że tego dnia odbędzie się premiera MGS 4.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojima says "50GB BD Not Enough For MGS4"

 

In an exclusive interview with Hideo Kojima, the creator of Metal Gear Solid series, has made complains about 50GB BD not been sufficient. The Metal Gear Solid producer considers the Blu Ray disc too small and that they had to make compromises in order to put the game on the 50GB BD. According to Hideo, the programmers had to compress some parts in the game to save disc space.

 

Kojima: I am not satisfied with the quality yet, however...there isn't enough space.

 

Interviewer: Not enough space..on..Blu-ray..?

 

Kojima: Yes.(laughs). Not enough space.

Coś czuję, że dostaniemy ~200h czystego gameplaya + ~400h przerywników filmowych ~~

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
PS. zastanawia mnie to:

According to Hideo, the programmers had to compress some parts in the game to save disc space.

Oni chcieli tylko nieskompresowany materiał tam pakować? Dźwięk, tekstury, wideo, itd? Wszystko bez kompresji? Jaki w tym sens?
Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że dostaniemy ~200h czystego gameplaya + ~400h przerywników filmowych ~~

Aż tyle to nie :P, jednak proporcje pewnie się zgodzą ;).

PS. zastanawia mnie to:

 

Oni chcieli tylko nieskompresowany materiał tam pakować? Dźwięk, tekstury, wideo, itd? Wszystko bez kompresji? Jaki w tym sens?

Trudno powiedzieć, jak coś kompresujesz to później musisz to zdekompresować, jakiś "magiczny" sposób na "dziwną" architekturę PS3, a może chcą odstraszyć ewentualnych piratów (ściągnąć teraz około 50GB ISO...dramat :lol: )? Kto wie. Zapewne dragonlore skwitowałby to lenistwem programistów ;). Mimo to jest to nieco dziwne, co oni tam chcą wpakować? Do tego ta tajemnica wokół intra które ma być czymś czego do tej pory nie było (i trwać coś koło 11-12 minut...). Jestem ciekaw efektu końcowego.

 

Anyway, choć z chęcią zobaczyłbym ten tytuł na XO to teraz się naprawdę zaczynam zastanawiać na ilu to by musiało być płytkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominając jedno zdjęcie "Tactical Disk Swapping Game" :)

 

Może nagrania są prerenderowane z multilanguage na kodekach takich samych co filmy na BD? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi Kojimy o BD:

 

Ostatnie wypowiedzi Kojimy na temat Blu-ray budziły kontrowersje. Sam Hideo jednak prostuje swoją wypowiedź w tej materii twierdząc iż nie chodzi o krytykę formatu lecz raczej o sam Wszechświat(!) Co to właściwe znaczy? "Teoretycznie nie jest możliwe stworzenie tak ambitnej gry jak MGS 4. Biorąc pod uwagę niedawne odkrycia w mechanice kwantowej oraz informatyce, po prostu nie ma wystarczającej przestrzeni, czasu lub materii w znanym Wszechświecie by przenieść wszystkie wymagania na taki tytuł" - wyjaśnia twórca serii. Nadążacie? Kojimie chodzi o to że w przypadku GOTP mamy do czynienia z olbrzymią grą. Innymi słowy albo Hideo tworzy grę wszech czasów albo ktoś tu oszalał. Czy mózg Kojimy przekształca materię na swoistą komputerową substancję wspomagającą wydajność jego procesów neuronowych by wytwarzać jego niewiarygodne pomysły na serie? Na to odpowiecie już sobie sami.

Kojima, nie wiem co bierzesz ale odstaw to ;)....no chyba że przez to wyjdzie zajedwabista gierka :P.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Aż tyle to nie :P, jednak proporcje pewnie się zgodzą ;).

 

Trudno powiedzieć, jak coś kompresujesz to później musisz to zdekompresować, jakiś "magiczny" sposób na "dziwną" architekturę PS3, a może chcą odstraszyć ewentualnych piratów (ściągnąć teraz około 50GB ISO...dramat :lol: )? Kto wie. Zapewne dragonlore skwitowałby to lenistwem programistów ;). Mimo to jest to nieco dziwne, co oni tam chcą wpakować? Do tego ta tajemnica wokół intra które ma być czymś czego do tej pory nie było (i trwać coś koło 11-12 minut...). Jestem ciekaw efektu końcowego.

 

Anyway, choć z chęcią zobaczyłbym ten tytuł na XO to teraz się naprawdę zaczynam zastanawiać na ilu to by musiało być płytkach...

 

raczej skwituje to tak :lol2: po LP i DMC ps3 dostanie kolejna gre ktora bedzie musiala byc zainstalowana na hdd, 50gb na B-R i reszta (cala) wolna przestrzen na hdd i mozna grac,ciekawe czy przy usunieciu MGS z hdd trzeba bedzie robic format :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...