Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@Robak

A może http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...710ece72aac4e1d ?

we mnie to budzi respekt B)

gdybym miał kase to bym sie nie wachał,problem z pamięciaami będziesz miał z głowy,a samo złożenie tego monstrum da ci kupe satysfakcji

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RadziulX

 

ale zawsze tak masz nigdy nie miales tak ze dopiero po jakims czasie jak juz zaladuje ci sie winda dopiero spadaja oborty ?

No włąsnie tak mam. Wentyl sie kręci z obrotami ustawionymi na 100% dopuki nie załaduje sie windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaVLo ten Silencer NV5 rev.3 to ma regulację obrotów czy non stop na 2000??

podpinasz go do grafiki i obroty reguluje sterownik lub program jak RivaTuner, ale ja osobiście mam go podpiętego pod panelik Zalmana ZM-MFC1 i reguluje w zakresie 5V-12V :wink: Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robak57 przeciez na stronie tego produktu jest napisane ze do bloczka dodaja jakas gume o grubosci 1mm(sztuk 8 ) ktora wypelnia luke pomiedzy bloczkiem a pamiatkami :? Zreszta co gorsza dla Ciebie (chyba masz problemy ze wzrokiem)podaja linka do artukulu w ktrorym opisuja to chlodziwo i dokladnie wszystko widac na zalaczonych obrazkach :D pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie wlasnie sprzedalem swoja karte gto2 i chce kupic 7800gt pytanie gdzie mozna najtaniej mniejwiecej.. i 2 pytanie kiedy ma byc ta obnizka cen wielka bo slyszalem i czytalem ze jakos niedlugo ma byc czy ktos zna termin mniejwiecej ;) nie wiem czy sie wstrzymac z zakupem czy nie bo jak za miesiac np ma byc to lipa juz sobie kupie ale jak np w ciagu tyg/2 to bym poczekal

pozdr

 

ps dodam ze tak 1100 mam na karte i czy np za tyle bedzie mozna kupic 7900gt ? w ciagu tyg/2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam mojego, właśnie sprzedaje ;) z przebiegiem ale trzeba przyznać że ładnie sie kręci.

 

Nie ma szans żeby 7900GT spadło do 1100zł w ciągu 2tyg. może po 4miesiącach :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne ja jak klikne to mi się otwiera porządana strona

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...710ece72aac4e1d

chodzi mi o ten za 65eur

Nie mam pojecia o co Ci chodzi :? Przeciez pisalem o tym produkcie do ktorego linka (juz drugi raz) podales :-| Jezeli nie potrafisz znalezc linka do testu na tej stronie (do ktorej linka podajesz) to prosze http://www.xtremecomputing.co.uk/review.php?id=224&page=1 ale jak juz pisalem ze wzrokiem jest cos nie tak :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny ali nie nerwuj się B) pozdro

mam pytanko obecnie grafy chodza mi 475/1100 i wyniki jest więkrzy w 3demark niż jak dam 500/1200

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam winfasta 7800 GT po zmianie na chłodfzenie pentagram nie wile wiecej mi poleciał i najewiększą jką tempereturke zdążyłem zauwazyć to było 69 stopni obecnie grafa chodzi mi na 475 / 1170 przy napieciu 1,5v i chyba z nije juz więcej nic nie wycisne szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma 2 x 7800GT połaczone w sli i jaką wydajność uzyskuje?

Ja mam SLI na 7800GT. Jeżeli chodzi o 3DMarki to jest tak sobie, (wyniki są w mojej sygnaturce), zwłaszcza w porównaniu do wyników dem'a :). No ale ja nie kupawłem tych kart dla 3DMarków. W grach przy max detalach i rozdziałce 1600x1200 jest różnica bardzo duża, CoD2, Quake 4 i F.E.A.R. dostały niesamowitego kopa. Teraz mam LCD 19" i musiałem zejść z rozdziałką do 1280x1024 i tu różnica jest jeszcze większa.

Jestem zadowolony z wydajności, chociaż hałas trochę doskwiera, bo jak odpalają się dwa wiatraki na maxa to robi się niezła suszarka.

 

Pozdrawiam.

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka slow o sterownikach do 7800gt.

jestem w posiadaniu gf7800gt gigabyte. po zainstalowaniu beta sterownikow 83.40 mialem problemy z pcmarkiem05. w tescie w ktorym generowane byly okienka mialem wynik o 10 razy gorszy niz mam po zainstalowaniu oficjalnych 81.98. poza tym musialem zmieniac rozdzielczosc na 1280x1024 zeby program zalaczyl jeden z testow graficznych. jako ze mam stary monitor IBM i w 1024x768 moge wycisnac max 85 Hz zas w 1280x1024 zaledwie 60 Hz to po automatycznym przelaczeniu w ta rozdzielczosc przez pcmarka mialem czarny ekran.

generalnie u mnie steroiwniki beta sie nie sprawdzily. na oficjalnych wszystko dziala bez zarzutu. normalnie karta jest podkrecona do 475/1140 - wszystko stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi wyjasni jak to jest z tym badziewnym wiatraczkiem. Nie czaje tego totalnie. Tez tak macie ze po dluzszym niewlanczaniu kompa, wlanczacie i po wejsciu do windy wiatrak jest jeszcze jakis czas jak by w trybie 3D performance w/g RT

ja w RT mam ustawione 28-2D 28-3D low i 43-3D performace, i wogole jak karta widzi winde jako 2D czy jako 3D low po potem spadaja oborty ale moge regulowac je dla trubu czasami trubu 2D a czasami 3D low wiec mozliwosc regulacji oznacza ze pracuje dany tryb tylko dlaczego w windzie raz jest 2D a raz 3D low a po dluzszym nei wlanczaniu kompa przez jakis czas od wlanczenia jest taj ze kreci sie na 43 czyli 3D performance po wyjsciu z gry tez odrazu obroty nei spadaja i co ciekawe po wejsciu do EVERESTA tez wlancza sie tryb 3D performance i nawet jak na sekunde wejde do niego to po wyjsciu z z programu spadaja po jakims czasei dopier oobroty- az tak sie rozgrzewa karta przy wejsciu do everesta !? :/. Juz nic z tego nei czaje, nie wiem od czego zaleza te obroty od ustawien czy temp ??

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SLI na 7800GT. Jeżeli chodzi o 3DMarki to jest tak sobie, (wyniki są w mojej sygnaturce), zwłaszcza w porównaniu do wyników dem'a :). No ale ja nie kupawłem tych kart dla 3DMarków. W grach przy max detalach i rozdziałce 1600x1200 jest różnica bardzo duża, CoD2, Quake 4 i F.E.A.R. dostały niesamowitego kopa. Teraz mam LCD 19" i musiałem zejść z rozdziałką do 1280x1024 i tu różnica jest jeszcze większa.

Jestem zadowolony z wydajności, chociaż hałas trochę doskwiera, bo jak odpalają się dwa wiatraki na maxa to robi się niezła suszarka.

10,7k w 3dmark05 to rozumiem, że na podkręconych kartach (jak w podpisie)? W topicu o 7900GT widziałem, że taka jedna podkręcona karta daje prawie 10k. 7800GT w SLI wydaje się więc w tej chwili mało rozsądnym wyborem zarówno pod względem ceny/wydajności oraz poboru prądu. Niestety SLI to jak DualCore w prockach. X2 jest tylko na papierze najwidoczniej. Z drugiej strony 3dmarki to nie gry i może SLI zachowuje się ciut lepiej.

 

Po zerknięciu na kilka recenzji widzę, że gry reagują różnie. Aby rzeczywiście zobaczyć x2 na SLI w stosunku do single trzeba najlepszych ustawień Anizo i AA w rozdzielczościach przynajmniej 1280x1024.

 

Sam się zastanawiałem nad SLI po chciałbym pograć w BF2 na full detail z AA x4 i Anizo przynajmniej x8. Niestety w chwili obecnej BF2 potrafi spaść poniżej 30k/s z ciut słabszymi ustawieniami jakości.

Edytowane przez Ksyho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10,7k w 3dmark05 to rozumiem, że na podkręconych kartach (jak w podpisie)? W topicu o 7900GT widziałem, że taka jedna podkręcona karta daje prawie 10k. 7800GT w SLI wydaje się więc w tej chwili mało rozsądnym wyborem zarówno pod względem ceny/wydajności oraz poboru prądu. Niestety SLI to jak DualCore w prockach. X2 jest tylko na papierze najwidoczniej. Z drugiej strony 3dmarki to nie gry i może SLI zachowuje się ciut lepiej.

 

Po zerknięciu na kilka recenzji widzę, że gry reagują różnie. Aby rzeczywiście zobaczyć x2 na SLI w stosunku do single trzeba najlepszych ustawień Anizo i AA w rozdzielczościach przynajmniej 1280x1024.

 

Sam się zastanawiałem nad SLI po chciałbym pograć w BF2 na full detail z AA x4 i Anizo przynajmniej x8. Niestety w chwili obecnej BF2 potrafi spaść poniżej 30k/s z ciut słabszymi ustawieniami jakości.

Tak naprawdę to nie wiem o co chodzi z wynikami w 3DMarku i SLI, jakaś dziwna sprawa. Wiem jedno że na jednym 7800GT w Quake 4 w rozdziałce 1280x1024 (nie mówiąc o 1600x1200) w max detalach sobie nie pograsz, fps spada chyba poniżej 5, a gdy odpaliłem go w SLI ani razu się nie zająkną. To samo jest w F.E.A.R., jak odpaliłem test, który jest w ustawieniach, to na jednej fps (ten najniższy) spadał do 15, a na dwóch był już w okolicy 40 w 1280 i max detalach. Więc jeżeli ktoś chce bawić się SLI dla 3DMarków, nie da sobie na wstrzymanie, co innego gry, z tych które przetestowałem chodzą o niebo lepiej w SLI, ale może to tylko moje subiektywne odczucie. To samo jest z DualCore, testy nie pokazują dużego przyrostu wydajności, co jest dla mnie trochę dziwne, bowiem widziałem jak chodzi A64X2 4400+ z odpalonym w tle Prime i F.E.A.R. :blink: ..... Powiem tak, mój następny zakup to właśnie taki dwujajowiec :). Wracając do 7800GT to fakt że, dwie karty w trybie 3D popierają sporo prądu, choć sam myślałem że nie jest aż tak źle, ale po podłączeniu miernika do Tagana 480W i odpaleniu 3DMarka06 zmieniłem zdanie i kupiłem 580.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno że na jednym 7800GT w Quake 4 w rozdziałce 1280x1024 (nie mówiąc o 1600x1200) w max detalach sobie nie pograsz, fps spada chyba poniżej 5, a gdy odpaliłem go w SLI ani razu się nie zająkną. To samo jest w F.E.A.R., jak odpaliłem test, który jest w ustawieniach, to na jednej fps (ten najniższy) spadał do 15, a na dwóch był już w okolicy 40 w 1280 i max detalach.

o_O

 

Grałem w Q4 1280 wszystko na full (AA i AF też) i w życiu nie widziałem 5fps w grze... Zawsze działało plynnie.

 

Co do FEAR. To nawet Sulaco miał spadki fps na SLi ale tylko przy użyciu SS.

 

Więc nie strasz ludzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...