Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno dostałem drugi dysk w prezencie, i przy jego montażu z przerażeniem spostrzegłem ze mam zasilkę 300 W Codegena.. Nie chce miec przygód ze spaloną połowa kompa więc chciałbym wymienić zasilkę.

Nasłuchałem się że fortrony sa najlepsze, więc chciałbym się spytac jaki zasilacz uważacie za najlepszy do tego konfigu :

 

Athlon XP 2000

MSI KT3V ViaKT333 BOX

ram 512MB

grafa ATI Radeon 9250 128MB (może 6600GT za jakiś czas)

2x HDD(80+40)

nagrywara CD-RW

naped dvd

flop :lol2:

jakis dzwiek, modem i sieciowka

 

Obudowa jest typu "leżąca" (czyli taka na ktorej sie stawia monitor), na dole jest rysunek pogladowy (paint rulez :-P ):

 

Dołączona grafika

 

Potrzebuje zasilki, ktora bedzie mi wyciagala powietrze z tej strony, z ktorej sa namalowane czerwone strzałki, najlepiej z przodu i z boku równoczesnie.

Dlatego raczej preferowalbym zasilacz ze wentylatorem wydmuciach!acym na zewntarz obudowy niz taki wciągający z niej (np taki: http://www.allegro.pl/item303417546_fortro...0mdn_rev_a.html - takiego nie chcę).

Do tej płyty jest potrzebne złącze 20 czy 24 pinowe, bo nie pamiętam? Nie pamiętam tez czy wymaga ona podłączena tej 4 pinowej wtyczki do zasilania procka czy nie...

 

Niestety brak miejsca w pokoju zmusza mnie do używania tej obudowy.

 

350W do tego konfigu starczy ? Nawet z 6600GT na pokladzie?

Bede wdzieczny za linki do miejsc gdzie można bedzie możliwie najtaniej zakupić to co mi zaproponujecie.

Z góry wielkie dzięki za pomoc..

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Czytam dużo rużnych opinii na temat wydajności poszczególnych Fortronów, ale nie znalazłem opisu dla dokładnie mojej konfiguracji. Mój komp to:

Dual Core E2160

Giagabyte - P31-DS3

2X1GB

HDD - 250 GB

Pożyczona grafika X550

no i zakupiony z allegro (działający :) Fortron FSP 350-60HLN

 

Przymierzam się do zakupu karty graficznej, zeby móc się cieszyc grafiką nowych gier. Oprócz ustalania funduszy na grafikę doszedł problem, na ile pozwoli mi mój zasilacz. Po tym jak czytam, że zasilacze wybuchają zacząłem się conajmniej niepokoić. Doradźcie cos prosze, bo wiem na co mnie stać, ale nie wiem na co stać ten zasilacz, a zastanawiałem się już nad takimi grafikami:

X1650XT

X1950Pro

HD3850 256/512MB

8800GT 256/512MB

Dla którego przypadku muszę też mysleć o zmianie zasilacze.

Będę bardzo wdzięczy za konstruktywne odpowiedzi, oparte na doświadczeniu - (boję się tych wybuchów :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, granice wygląda tak:

 

X1650XT

X1950Pro

HD3850 256/512MB

----------------------------------

8800GT 256/512MB

 

X1950Pro to prądożerna konstrukcja, aktualnie również mam X1950 i bardzo lubi się grzać, a w konsekwencji oczywiście lubi dużo papu :)

Myślę, że HD3850 zje tyle samo co X1950Pro, w końcu jest nowszy technologicznie.

Tak czy owak, "Przymierzam się do zakupu karty graficznej, zeby móc się cieszyc grafiką nowych gier." - To odejdź od X1650XT :D

Najlepiej, jakby wypowiedział się guru Benito :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, granice wygląda tak:

 

X1650XT

X1950Pro

HD3850 256/512MB

----------------------------------

8800GT 256/512MB

 

X1950Pro to prądożerna konstrukcja, aktualnie również mam X1950 i bardzo lubi się grzać, a w konsekwencji oczywiście lubi dużo papu :)

Myślę, że HD3850 zje tyle samo co X1950Pro, w końcu jest nowszy technologicznie.

Tak czy owak, "Przymierzam się do zakupu karty graficznej, zeby móc się cieszyc grafiką nowych gier." - To odejdź od X1650XT :D

Najlepiej, jakby wypowiedział się guru Benito :D

 

Dzięki bardzo za odpowiedź. Rozumiem, że sugerujesz mi, że nawet karty typu hd3850/hd3870 i gf8800gt mogę umieścić w moim kompie i nie będzie wielkiego bum (zasilacz) :)? Mam jeszcze pytanko (nie wiem czy to dobre miejsce). Jak się ma prądożerność 8800gt 256MB i HD3850 512MB i ich wydajności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT Super Idle - 147W Orthos - 192W

HD3850 bierze maxymalnie 100W.

 

Jest różnica, nie ? ;)

Ja tam nie mówie, że ten fortron to jakiś super zasilacz, który będzie Ci ciągnął bez zająknięcia takie potworki, ale no masz to realne 350W i stajnie FSP. Ja osobiście nie wsadzałbym 8800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba się zaczęło z moim fortronem java script:emoticon(':mur:', 'smid_15')

:mur:. System postawiony tydzień temu i podczas gier komp już 4 razy się zrestartował. Dla tej grafiki co mam, to mocy ma chyba aż nadto. Czy przyczyną może być to, że zasilacz pochodzi z tych allegro'wych leżaków?

A co do grafiki. Gdzieś w testach widziałem porównanie gt8800 512MB z HD3850. Od HD3850256MB pobierał 20W więcej a od 512MB 8W więcej. Zastanawiam jak wygładałby pobór gt8800 256MB. Wyniki wydajnościowe są zdecydowanie po stronie GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, możecie mi doradzić jakiś w miarę porządny zasilacz, cichy do 110zł?

Myślę że 400W powinien być ale może 350W wystarczy.

 

Athlon 5200+ x2 2.6ghz

płyta główna Gigabyte

2x1Gb goodram 800mhz

geforce palit 7600gs 256mb ddr3 (chciałbym ją podkręcić, obecnie 450mhz,1000mhz)

2xnośniki

karta tv

dysk maxtor 250gb 8mb

 

Prosiłbym o linki z allegro

 

Zapomniałem, sorry:)

Edytowane przez mariobross256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~100zł

Chieftec GPS 350W, Modecom MC 350W,

~150zł

Amacrox AX400(450)PNF realne 350(400)W, Chieftec GPS 400(450)W, Modecom MC 400W,

~200zł

Antec Earth Watts 380W, BeQuiet Straight Power 350W, Corsair VX 450W, Seasonic (II) 330(380)W,

~250zł

BeQuiet Straight Power 400W, Chieftec CFT 500(560)W 12S,

~300zł

BeQuiet Straight Power 450(500)W, Chieftec CFT 560W 12©able managment,

~350zł

Corsair HXEU 520w, Chieftec CFT 650(750)W 14C,

 

Masz w temacie "jaki wybrać zasilacz?"

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT Super Idle - 147W Orthos - 192W

HD3850 bierze maxymalnie 100W.

 

Jest różnica, nie ? ;)

Ja tam nie mówie, że ten fortron to jakiś super zasilacz, który będzie Ci ciągnął bez zająknięcia takie potworki, ale no masz to realne 350W i stajnie FSP. Ja osobiście nie wsadzałbym 8800GT :)

Fortron bez problemu pociągnie 8800GT. U mnie tą kartę ciągnie HPC 360 z podpisu ze słabszą linią 12V o 8 A (96W).

A wartości, które podałeś niestety nijak nie mają się do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :wink:

Wymieniam sprzęt w kompie i mam w nim zasilacz Fortron MDN® - 350W czy da on sobie radę z:

E2180

Foxconn P35A-S

Ocz 2x 1GB

Gf Palit 8600GT Sonic+ - najprawdopodobniej

80Gb ATA - na SATA bedzie trzeba odlozyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę z palcem w d.... :)

Witam;)

 

Planuję zamówic również 350-60 HLN, prosze tylko o potwierdzenie czy sie nada do tego sprzetu z sigu, aa grafiki zadnej nie bede wrzucał, jedynie 2 dyski

 

http://www.allegro.pl/item314195937_profes...ata_pci_p4.html

 

Regardz..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fragment przewodnika o Fortronach z konkurencyjnego forum

 

FSP400-GLN- "sprawność na poziomie 85% i podzespoły dzięki którym możliwe jest obciążenie przekraczajace specyfikacje wyróżnia te zasilacze spośród innych produktów w tym przedziale cenowym.

Wyposażone w układ aktywnego PFC, odpowiednie okablowanie, wentylator 120mm i wszystkie zabezpieczenia są po prostu najlepszym wyborem jeśli chodzi o zasilacze marki FSP/Source o mocy 400W. Lepszych nie ma!"

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co prawda jeszcze do mnie nie dotarł 350-60 HLN

ale nie moge znalesc u producenta czasu gwarancji na niego

moze ktos sie bardziej orientuje w tej sprawie..

 

Z kolei w aukcji z ktorej zamowiłem pisze tylko 1 m-c, az nie mozliwe?

czy to nie za mało jak na takiego producenta?

 

Mam tylko nadzieje ze tak krotki okres nie ma swiadczyc o awaryjnosci tych zasilaczy..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie już chyba nie produkuje się fortronów (no może kilka modeli).W sprzedaży są leżaki magazynowe i zasilacze z demontażu dlatego praktycznie nie ma gwarancji - jeśli z allegro to masz odpowiedz

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, obym trafił teraz na stabilna sztuke tego modelu .. ;pp

 

EdiT: Dzisiaj dosałem zasiłke model sie zgadza, wazy tez sporo bardzooo cichy, i napiecia w normie ;] oby tak dalej

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli do nowszego kompa zakup zupełnie nie opłacalny

To zależy co masz na myśli pod określeniem "nowszego kompa".

18A (216W) wystarczy dla każdego popularnego proca + każda odmiana gf8600.

"nowsze kompy nie zawsze mają (nie muszą mieć) super grafy pokroju gf8800 lub radek 2900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na myśli pod określeniem "nowszego kompa".

18A (216W) wystarczy dla każdego popularnego proca + każda odmiana gf8600.

"nowsze kompy nie zawsze mają (nie muszą mieć) super grafy pokroju gf8800 lub radek 2900.

mam na myśli to że linia + 12V będzie obciążona w 75 % a wtedy zaczyna się robić gorąco, do tego kręcony do powiedzmy 2.7 + 8600 gt podkręcone z podniesionym napięciem i masz 200 W prawie razem z płytą i dyskami na +12V - a konfig niezbyt mocny i wtedy zaczyna się robić gorąco i głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak gorąco robi się przy obciążeniu ileś tam amper nie zależy od tego czy jest to 40% czy 75% obciązenia dla danego zasilacza, tylko od tego jaką dany zasilacz ma sprawność przy tym obciązeniu.

 

Tu cały komputer (łącznie ze stratami w zasilaczu) bierze na 8600GT 188W a na 8600GTS 194W. Więc z takim zestawem ten zasilacz sobie poradzi, nawet po oc.

 

http://www.allegro.pl/item329352762_zasila...0_60bt_pf_.html Tu przykład zasilacza tej samej firmy ale zupełnie nie nadającego się do nowego kompa.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...