Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim radiatorze na pamiatki

1647948[/snapback]

mam takie u siebie i sa wystarczajace do moich hynixow 5ns. Bardzo dobrze trzyma tasma miedziana na nich.

Dwa takie radiatorki dolozylem na regulatory napiecia dla bezpieczenstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwie sie wam ile zapalu macie w chlodzeniu pamieci i ile nadziei z tym wiazecie.

A tak na prawde to sa zbedne zabiegi poniewaz chlodzenie czegos co jest zimne jest bez sensu.

Ja rozumiem zwiekszyc im napiecie co przeklada sie tylko na zwiekszenie temperatury bo wydajnosci zero

Pamieci to taki twor w ktorym wszysko zalezy od czasow ostepu

To nie gpu ktory po podkreceniu sie grzeje!

Nie w ta strone idziecie!

Ja tez na poczatku bylem tak napalony na te radiatorki na mem.

Nawet zanim kupilem karte juz mialem te radiatorki z alegro

Ale jak zobaczylem jak one sie grzeja po podkreceniu to jak najszybciej je sprzedalem :/

Tyle ludzi juz mowilo o tym ze z chlodzenie na pamieciach jest bez sensu a wy caly czas o tym nawijacie z nadzieja ze bedzie o 5MHz wiecej...

bye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku chodzilo o to ze pamieci naprawde sie grzaly :)

dwoch kosci niemozna bylo dotknac i to bez krecenia.

Tu niechodzi o 1MHz wiecej tylko o bezpieczenstwo kosci.

 

To ze twoje sie niegrzeja to twoja sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po założeniu radiatorków na pamięci mogłem podnieść taktowanie o 20 MHz wyżej niż bez, przy tym jest znacznie bezpieczniej i chodzi wszystko stabilnie, a grzały się nawet bez OC.

 

@ulti, jeżeli Twoje są zimne to tylko pozazdrościć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem czy kupowac te radiatory... Chcialbym zrobic v-mod to chyba beda mi przydatne.

Chcialbym zrobic v-moda GPU - czy do tego wystarczy oryginalny radiator od gigabyte'a i przykrecony do niego wentyl 40x40 ?

1649701[/snapback]

zalezy ile chcesz podniesc napiecie . ale przydaloby sie inny radiator a przynajmniej wymiana pasty pod radiatorem i jakis wentyl 60x60 na wyzszych obrotach ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy Gigabyte 9550

 

o ile mniej więcej Mhz wzrośnie OC karty (gigabyte 9550)na rdzeniu, po zalożeniu na radiator wentylatora nadmuciach!ącego powietrze, lub zmainie chodzenia na wydajniejsze (ne mam jeszce tej karty i chciabym się zorientować)

 

Obecnie posiadam His-a 9550 w trakcie testów ok 440Mhz rzdeń i 530Mhz pamięci - radiatory na pamięciach dały ok 5Mhz (więc je odmontowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw tych timingow ale w wydaniu szafirka.

Umnie po zmianie timingow na te z GB max taktowanie pamieci spadlo do ok 240 z 280. A pkt w 3DMarkach strasznie opadly.

Pamieci Hynix 5ns. Jakby byly6 Hynixy 4ns to wygladaloby to inaczej chyba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GB na oryginalnym chlodzeniui doszedlem do 425 a po zmianie pasty czyli po wywaleniu tej smiesznej tasmy dwustronnej doszedlem do 440

dalsze modyfikacje nic nie daja tj chlodzenie wodne ktore jak zalozylem tez mialem max 440 wiec zdemontowalem, a pamieci zimne

p-m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie jakiego masz szafirka? 128 czy 256mb? bo zastanawiam sie nad wersją 256 megową w pewnym sklepie w internecie otrzymała komentarz typu: słaba do podkręcania... czy ilość pamięci może w znaczącym stopniu wpłynąć na możliwości o/c?? Prosze o odpowiedz posiadaczy 25szóstek, najlepiej sapphire :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GB na oryginalnym chlodzeniui doszedlem do 425 a po zmianie pasty czyli po wywaleniu tej smiesznej tasmy dwustronnej doszedlem do 440

dalsze modyfikacje nic nie daja tj chlodzenie wodne ktore jak zalozylem tez mialem max 440 wiec zdemontowalem, a pamieci zimne

p-m

1651247[/snapback]

Mam zamontowane WC na grafice i ATT znalazl granice dla GPU na 460MHz... Nie sprawdzalem wyzej, ale mysle, ze jeszcze 10-20MHz bez artow mozna spokojnie wyciagnac z tym chlodzeniem... Podobnie z pamieciami - tez mozna wiecej wyciagnac.

WC na rdzeniu, pamieci z obu stron karty oblozone takimi radiatorami

Dołączona grafika

Zero modow, standardowy bios, timingi nie ruszane i karta kreci sie 460/540 (linki do markow w podpisie)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marki jak na razie tylko jako potwierdzenie stabilnosci - mam system ponad pol roku, troche zamulony - w miedzyczasie tez 6800GT, X800XL i teraz 9550...

Jak znajde troche czasu, to przeinstaluje OSa i porobie nowe marki - ale tak dla porownania tylko - nie zalezy mi (juz) na tych 3Dpunktach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaostrzyłem dzisiaj ciut timingi i wzrost około 35 marków w 3dmarku03. Nic więcej nie da rady wyciągnąć z pamięci. Ale ciekwae czy jak by dać luźniejsze timingi to czy by więcej MHz poszły pamięci. Próbował ktoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaostrzyłem dzisiaj ciut timingi i wzrost około 35 marków w 3dmarku03. Nic więcej nie da rady wyciągnąć z pamięci. Ale ciekwae czy jak by dać luźniejsze timingi to czy by więcej MHz poszły pamięci. Próbował ktoś.

1652330[/snapback]

coś mało tych marków miałeś po zaostrzeniu timingów , ja miałem prawie 100 marków więcej ;) , a jeśli chodzi o poluźnienie to powinny pamięci wtedy pujść więcej , o ile nie zabraknie im V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaostrzyłem dzisiaj ciut timingi i wzrost około 35 marków w 3dmarku03. Nic więcej nie da rady wyciągnąć z pamięci. Ale ciekwae czy jak by dać luźniejsze timingi to czy by więcej MHz poszły pamięci. Próbował ktoś.

1652330[/snapback]

Jak mialem Herculesa 9800 nonpro standardowo pamieci krecily sie do 700MHz... Zmiana tylko jednego z timingow (o -1) dala dodatkowe 30MHz na pamieciach.

Pozniej zaczalem ostrzejsza zabawe z timingami i doszedlem do 800MHz - ale wymagalo to juz solidnego chlodzenia aktywnego i wiecej nie probowalem... Ze standardowych 580 na 800 to i tak swietny wynik.

 

Slowem - wazniejsze MHz'e niz timingi - warto szukac i sprawdzac jesli komus zalezy na maksymalnym wyzylowaniu sprzetu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany postanowiłem trochę poluźnić timingi , aby zobaczyć ile MHz pujdą pamiątki , i muszę przyznać że jestem zaskoczony !! wyciągnąłem 606 MHz z pamięci , musze teraz odpalić 3dmarka i sprawdzić jak to się ma do wydajności , czy lepiej ciasne timingi , ale mniej MHz , czy luźniejsze a więcej MHz na pamięciach . A tak nawiasem mówiąc, to myślałem że pamięci będą cieplejsze , a przy tych 606 MHz były ciepłe jak zazwyczaj , swoją drogą to polecam te radiatory http://www.hipermax.pl/product_info.php?ma...products_id=320 , ja jestem z nich zadowolony , przy niewielkim nadmuchu z przodu obudowy naprawde mocno się nie grzeją ;) Pozdro

post-15509-1126960042_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam gigabyte r9550 i chodzi po dodaniu wiatraka na rdzen i wiatraka na karte 250/200(400)@475/290(580) przy 300(600) na pamiatkach pojawiaja sie arty w 3dmarku03 a praktycznie one sie nie grzeja hmm dziwne... a moj wynik to 3500pktow... podniesienie napiecia na pamiatkach by cos dalo ??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...